Kız arkadaşım benden ayrıldı, yardıma ihtiyacım var, onu tekrar nasıl geri döndürürüm?

bilmiyorumkiben
Benim sorum biraz uzun ama okuyup cevaplarsanız çok mutlu olurum.

Kız arkadaşım benden 37 gün önce ayrıldı.Bizim 1yıl 8ay adı konmuşluğu 6 ay da flört dönemimiz oldu. ikimizde Şu an 20 yaşında ve farklı üniversitelerde, aynı şehirde öğrenciyiz, Benim bölümüm çok zor olduğu için son zamanlarda derslerime çok odaklanmıştım, ayrılmadan önceki 1ay falan biz çok az görüştük, onu çok ihmal ettim, hergün konuşuyorduk ama buluşma çok az oldu,

ben ilk yıl hep küçük sürprizlerle falan onu sevdiğimi gösterdim,bu yönüm zaten onun kalbini kazanmamı sağladı, ama son 4-5 ay civarı bu tarz sürprizler yapmadım, ona sevgimi göstermedim ve şöyle kötü bir şey yaptım : durup dururken kavga çıkardığım oldu, küçük sebeblerden ona kızdığım,kavga ettiğim oldu, onu çok üzdüm o da bu problemleri düzgün bir şekilde konuşmak yerine benle kavga etmeyi seçince,yani çok kavgalıydık son zamanlarımızda,

bana birkaç kez son şansın falan dedi ama ben,bu şansım kaybolunca en kötü ihtimal kavga ederiz sandım,

bi gün karar aldım kendi kendime,aramızdakileri çözmem için şunları şunları yapayım diye, ama akşamına ayrılık mesajı geldi

2yıl böyle mesajda bitmez deyip zor bela telefonu açtırdım konuştuk,buluşmak istedim,zor bela ikna ettim, yanına gittim 1,5 saat dil döktüm,herşeyi dedim ama dinlemedi, son şans ver seni mutlu edemeyeceğimi göster,ben bu haldeyken hayatıma devam edemem dedim,sende acı çekersin son kez deneyelim yine üzersem ben giderim dedim,dinlemedi gitti

Ayrıldıktan 1 gün sonra arkadaşını aradım bana vazgeç gelecek yok dedi

5 gün sonra aradım,hatamı anladım buluşmak istiyorum dedim,buluşsa,mutlu günlerimizden oluşan bir album yapmıştım onu gösterip yine böyle mutlu edebilirim seni dedim,Kabul etmedi,bu albümü evine bırakmak aklıma geldi,onu yapacaktım ama başka bir arkadaşı bencede gelecek yok uğraşma dedi

Bi 5-6 gün sonrada uzun bir mesaj attım,sorularıma cevap istedim,nasıl yapabildin ben hala vazgeçemiyorum,sen nasıl vazgeçtin bizden dedim,zar zor birkaç cevap verdi,dosdoğru birşey demedi,birdaha arama sorma dedi

yılbaşında saat 12 de onu aradım,mesaj attım açmadı, bir kaçgün sonra doğum gününde gece 12de ona şu hediyeyi götürdüm,(bana iki yıl önce kar kürelerini çok seviyorum demişti,2 yılda aradım iyi bir şey bulamadım bu sefer buldum ve onu götürdüm),nasıl olduysa tahmin etti, ama çok katıydı,istemiyorum falan dedi,vermeden gidemem nolur al deyince Kabul etti,ama bir yabancı gibi baktı bana(apartmanın önünde konuştuk)

Elimden hiç bir şey gelmiyor,

en son bu ayın 6sında hayatından çıkıyorum seni sevmekten değil senden vazgeçiyorum,hayatından çıktım diye aradım önce açmadı sonradan son kez arıyorım deyince açtı ama bunu derken bile hala kızgındı bana asıl ben seni sevmekten vazgeçtim dedi.

yaklaşık bir 15 gün sonra flan karşısına çıkıp dersimi aldım diycem,yeniden başlamak istiycem,bu yaşamamız gerekn birşeydi ben dersimi aldım diycem.

sizden genel olarak yorum ve tavsiye istiyorum, izlediğim yol nasıl ya da başka bir şey tavsiye eder misiniz.?

Güncellemeler
+1 yıl
ben bu arada çok kötü oldum, derslerim iyi gidiyordu kötü geldi,okulum uzadı, pskiyatristin verdiği ilacı kullanmaya başladım, ilk 25 gün hergün hergece ağladım, şimdi ise daha kötü ağlayamıyorum bile, ben hatamı anladım onu bir daha üzemem bile, ama nasıl onu döndürüm bilmiyorum
Güncellemeler
+1 yıl
birde belirtmek isterim, onun beni zamanında gerçekten sevdiğine eminim,biz gerçekten sevdik birbirimizi

o onu artık sevmediğimi, hayatımda onun yerinin çok geriye düştüğünü artık benim için özel biri olmadığını düşündüğü için ayrıldı, ben bunu böyle gösterdim ona,şimdi tam tersini gösteriyorum ama görmek istemiyor,

birde bu süre içersinde o gerçekten çok katı ve acımasızdı,kararlıydı,ben ne hallere düştüm bunu hiç önemsemedi, bir yola girdi ve dönmüyor.

Güncellemeler
+1 yıl
şunuda demek istiyorum, ben gerçekten onu çok seviyorum, biz birbirimizi ilerideki hayat arkadaşlarımız olarak görürdük, ama o beni görmek bile istemiyordu en son konuştuğumuzda, bu benim kısacık hayatımdaki en büyük acım, üstesinden gelemeyeceğim gibi geliyor,

onun geri dönmesini istiyorum, tekrar onu mutlu etmek, onun mutluluğu ile mutlu olmak istiyorum, vazgeçmek çok kötü bir düşünce gibi geliyor bana,
Kız arkadaşım benden ayrıldı, yardıma ihtiyacım var, onu tekrar nasıl geri döndürürüm?