• Sor
  • Bence

Kızlarla tanışamıyorum, ne yapmalıyım?

Benim büyük bir derdim var o şu ki; bir kız arkadaşımın ve ya sevgilimin olmayışı. Sıkıntı diyorum çünkü 21 yaşındayım bu zamana kadar hiç kimseyle... Daha Fazla

Güncellemeler:
Ya çok özür dilerim güncelleme yaptığım için bişey daha vardı unutmuşum malesef. Herhangi bir kız karşımdan gelirken bana baktığı zaman ay bu salak kim ya da tipi bozuk kim der gibi bakıyor bu şekilde değilde tam tersi olarak bakması için ne ya da neler yapmalıyım yani ay bu çocuk kim der gibi bakması için.

En İyi Görüş

• Bu problem bende on sekiz yaşıma kadar vardı, sonradan tam tersi bir kişiliğe büründüm. Şu an ben de yirmi bir yaşındayım. Bir devlet üniversitesinde işletme bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim. Sorunda bahsettiğin, kızlarla tanışamama durumunu lise üçüncü sınıfta aşıp, bu konu üzerine master yaptığım için üniversiteye geçince hiç sıkıntı yaşamadım. Ve üniversitedeki kızların %99'unun kek (kolay lokma) olduğunu farkettim. Yani işin çok kolay, tabi fakültenin en popi kızına vurulduysan o başka. Tecrübelerimi paylaşmaktan hoşlanmam ama, sana yardımcı olmayı isterim doğrusu. Empati yapar gibi oldum da, halin içler acısı.Öncelikle "kız" dediğimiz canlıyı gözünde çok büyütme. Onlar da senin benim gibi canlı organizma sonuçta. Kızlar, kendini tam ve güzel ifade edebilen özgüven sahibi erkeklere daha çok ilgi gösterirler, bu altın kural.Gelelim ikinci kurala: Tipini beğenmiyor olabilirsin, ayna karşısına geçtiğinde suratında, saçlarında, burnunun şeklinde falan kusurlar bulabilirsin. Bunlara aldırma. Hiç görmedin mi sokakta balici gibi sümsük tiplerin yanında güzel denilebilir kızların olduğunu? Tipine güven.Bakımlı ol. Diş, tırnak, duş falan aksatma.Giyimine dikkat etmelisin. Üstüne giydiklerin marka ya da yeni olmak zorunda değiller, ama temiz olmak zorundalar.Adab-ı Muaşeret kurallarından bahsedelim. Bir beyefendi olduğunu bir an bile aklından çıkarma. Bir bayanla nasıl iletişim kurulması gerektiğini öğren. Az konuş, çok dinle. Konuştuğun zaman kendini dinletmelisin, boş laf konuşmamalısın. Kızları güldürmek adına her konuda espri yapaya çalışma. Az, öz, yerinde ve kaliteli espri yap. Her konuda söyleyebilecek üç beş cümlen olsun.Yapılan araştırmalara göre kızların dikkatini yakışıklı erkekler çekiyormuş. Ama bu araştırmanın devamında da şu var: Kızlar gözü kapalı güvendiği erkeklere aşık oluyorlarmış. Yani yakışıklılık erkek için bir artı, ama güven, sadakat ve yeterli ilgi seni yakışıklı bir erkekten on adım daha önde atar.Şimdi sıra tanışma bölümünde. Bir kızla hoop diye tanışamazsın. Yoldan kız çevirip tanışmaya çalışmakla olmaz. Bir mazeret, bir giriş bahanesi uydurmalısın. Lafa lafı açtırırken, konuyu tanışmaya çekmelisin. "Kesişmek" dediğimiz şeyi az çok biliyosundur. Sen bir kıza bakarsın, o da arada sırada sana bakar falan. Buna kesişmek diyolar. Radarların her zaman açık olmalı, bir kafeye ya da çay bahçesine oturduğunda hangi kız seni kesti, hangisi bakışlarını kaçırdı çat çat çat farketmelisin. İçlerinden eleme yapıp, en güzeline odaklanabilmen için. Sonra kesişmeye başla, göz göze geldiğinizde bakışlarını kaybedersen kaybedersin. Burada cesaret ve özgüven devreye giriyor. Kızdan kaçma, üzerine git. Hissiyat becerine kalıyo iş, kızdan ne yönde elektrik aldığına bağlı yani. Kız senden hoşlandığı için mi kesiyo, yoksa komik bulduğu için mi? Bunu kızın bakışlarından çözdüğün an, sonuç olumluysa git yardır birader, o kız sende.Olay bu kadar basit. Ama ne olursa olsun çekiciliğini kaybetme. Kaybedersen eğer, hiç bir işe yaramaz.

• Benim yanıtım bu yanıtın devamı oluyor galiba. :D

• Abi çok iyi ya. Adam üşenmemiş yazmış. En iyi cevap olmalı.
      Okudum hepsini. Çoğu şey var ama bir tek cesaret yok bende. Onu da yapacağız inşallah :)

• olay bukadar basit değil aslında :D o kişiden kişiye değişiyor

Kızlar Ne Diyor 17

• sadece soruna 5* verdim. umarım doğru insanlarla tanışırsın..

• niye yardımcı olmuyosun arkadaşa o soru soruyo sen olur cevaplamadan geçiyon :D

• sen ver benim yerime

• Hayirlisi dilemek gerekir

• evet haklısın bencede nasip nasip hayırlısı olsunda 40 yasında olsun :)yoksa hayırlısı olmazsa ısın ucunda surunmek var(

• çorapların altı siyah mı bana mı öyle geliyo

• Hahaha yok. öyle çıkmıştır.

• öncelikle oluruna birak kafanda sürekli birinle tanışmam gerekiyo diye düşünürsen dışarı karşı aşırı gergin görünürsün bir cafeye git öncelikle erkek arkadaş cevresi edin bir kaç gün yanlız takılırsın mutlaka cafede ya da kütübanede bir çevren olur evde değil kütübaneye gitme imkanın varsa git

• Kütüphaneye gidiimmi gitmeyim mi sence gitme demişsin çünkü.

• pardon canım ya acele yazdım git diyecekdim

• Çok kafaya takmamak gerek. Tanışabilmelisin. Baktın olmuyor çıkarırsın hayatından.

• vay arkadaş ben bu cevabı ne zaman vermişim :D

• :D

• Tanışma afdasfasfsfa.

• Yeni ortamlara katılmaya çalış sırf sevgili yapmak için teklif etmek hoş değil öyle olmayada çalışma.Daha çok insanlarla iletişim kurmaya yönel zaten sen iletişim kurmayı, nasıl konuşulmasını hallet ozman karşına ne tür insanlar cıkar ve istediğin aşkı bulursun çıkmak için çıkma hAyat arkadaşı seçmelisin artık yaşın evliliğe yaklaşıyor ve unutma aradığın değil bir anda karşına çıkandır AŞK ..

• kız haklı abi

• bütün erkekler gibi sadece ve sadece kızları yataga atmak için çalış. ama niyetini belli etme. önemli olan onlara ne yansıttıgındır.

• dediğin gibi öyle pat diye gelen geçene tanışalım mı denmez. ama mesela erkek arkadaş grubunla konsere gidersin. konserde bir sürü insan var sonuçta birazda içip gidersen konuşman daha kolay olur cesaret açısından. ya da bir erkek arkadaşlarınla çık dışarı kafeye. aralarında illa ki vardır sevgilisi olan. yoksa da konuştuğu buluşabileceği kız. gelsin arkadaslarıyla oturur konuşursunuz falan. kızlar öyle belli etmezler hoşlandıkları zaman. "oha çok hoş çocuk/adam hemen gidip onu beğendiğimi söylemeliyim" demez. gülümser, ya da bakışlarından anlarsın. konuşmaya başladığında aranız iyi olur bir kaç saat sonra. numarasını istersin düzgün bir şekilde

• her şeye, saçmalamayı bırakarak başlayabilirsin. bunu güncellemene karşılk yazıyorm.. yapılan yorumlarn pek faydası olmamış anlaşılan..

• Bilirim o duyguyu yoksa bosver derdim. Gece cluba falan git. Ordan kiz cikar mutlaka. Begendigin kizi kes, yanina git, gidemezsen de kiz hoslandiysa gelir. Diye dusundum bilmiyorum :)

• kus adasında gıttım kızla baya bı kesıstık kız cok tatlıydı ama sonradan caktım kız ıranlıymıs :D ama cok guzeldı ya konusmadann gıttıi:( hem nasıl konuscaktıkkı :( o ıran dılı ben turk dılı :/

• Öncekileri Göster
    • :))

• valla kıyan kıyana :(

• 'lar' kısmını atarsan yolun daha açık olur gibime geliyor :)

• birden çok kızla tanışmaz mı. ne mahsuru vardı.

• Neyi istediğini düşün hedefini belirle demek istemiş sana .)

• en iyi cevap :D

• Sosyal ortamlara girebilirsin ne bileyim hobi olarak yaptığın şeylerle uğraş biraz kızlı erkekli ortamlara gir ve rahat ol ayrıca espirili erkekler daha öndedir unutma...:))

• Eee ne yapayım beceriksizsen?

• Öncekileri Göster
    • yaa espirililer daha öndemi hımmmmmm

• Evet öyle:))

• kız arki=sevgili ise 1.si 21 yaşına kadar kız arkin olmamış bu bir sorun mu kesinlikle hayır çünkü ergen yaşın 13+ dan başlıyo diyelim bir kızla ne yapabilirsin bunu ciddi ciddi bir düşün önce yaptıklarının sorumluluğunu alabilir miydin kız arki =/ sevgili ise en fazla onunla da diğer erkek arkilerinle napıyosan aynısını yapardın kızlarla bişiler yapma yaşın daha yeni başıyo 30una kadar devam eder sonrasında birini seçer aile işlerine yoğunlaşırsın beden saati diye bişi var sonuçta

• Ayni ortama girmeden olacak şey değil ki arkadaslarin vasitasiyla falan tanisabilirsin yoksa kimsenin oturarak olmuyor sevgilisi.

• benim oturarak oldu valla cafede oturuyodum garson kız üsütme cay döktü aşk böyle basladı ( 1 gün sürdü gerci neyse o konulara girmeyelim ) durum bu .d

• Öncekileri Göster
    • aşk fakirleri diyorum ben bunlara :D

• aşk kalıcı olandır demeyin bana öyle bir aşk yer yüzünde yok.
      insan sevdiği kişiyi son nefesinde de sevebiliyorsa bu aşktır.bedeni degil ruhu sevmiş demektir.

• Facebook veya twitter bunun için uygun siteler biraz orda arkadaş olabilirsin en azından daha sonra eger birbirinizden hoşlanırsanız zaten cıkarsınız.

• twitter dan kız mı düşer ya :)

• Öncekileri Göster
    • orda tutunamadık :)

• Sanaldaki ilişki ne kadar kuvvetli olabilir ki ?

• Kız demek dert demek boşver.

• adam ölsün mü böyle..

• Öncekileri Göster
    • :D:D:D: bu yorumlar çok iyi ;)

• kız =nakit X vakit

vakit=nakit
      nakit=problem olunca
      kız=problem^2 problemin karesi olyor.

• Erkek arkadaşımla nasıl tanıştığımızı kısaca anlatayım.Yürüyordum, ve o da olduğu yerde durmuş bana bakıyordu, gülümsedim.Beş dakika sonra yanıma geldiğini fark ettim. Hoş bir "Merhaba" ile giriş yaptı. Bu kadar basitti.Yoldan geçen bir kızı durdurma, yanından yürü ve hoş bir tavırla "merhaba" de.Kaba olma, ürkütücü olma, niyetin kötü olmasın ve bunu yansıtma.Başarılar.

• ne dünden razıymışsın be gizli kullanıcı:)

• Öncekileri Göster
    • Aydınlattığın için teşekkürler, zira anlamakta pek güçlük çektiğimiz bir konuydu.

Buna istinaden, bir hayvan değil, gayet insan ve insani duygulara sahip olduğumuzun altını çizdim. Hayvani içgüdülere sahip olan kişilerin genellikle erkekler olduğu aşikar. Fikir ne ise zikir odur meselesi.

• sayın gizli kullanıcı erkekleri iyi tanıyamamışsın verirken keşke biraz tanımaya da çalışsaydın çünkü senin gibilere kaşar diyoruz... hadi iyi eğlenceler..

Erkekler Ne Diyor 56

• çevren olacak hacım bir ortak alan olacak bunun için sen elinden geleni yap kurslara git

• kurslar işe yarıyo mu hacım :)

• Öncekileri Göster
    • onu diyorum zaten

• kardeşim o düşünceleri at kafaandan hiç bir şey bilmediği bir kişi hakkında hiç bir bayan öyle düşünmez yapıyorsa bile kendi sorunlarıdır genelleme çok abartıyorsun kendi durumunu

• olum tek sıkıntı ne bılıyormusun senın 1 saatlıgıne olsada kafeye gıdıp bı arkadasını alıp oturmaman gıt al bı kankanı gır kafeye 10 gundur kafelerdeyım kızlarla bakısıyorum tam yanlarına gıdecem kalkıyorlar:D bı gun oda olur kafeler en guzel cözum kafeler gıt kafelere otur

• tipikkariyer asosyallik olayı dostum kızlar elbette bır erkek ıcın ıhtıyac ama bana sorarsan bulasmaktansa once karıyerı ve ıs hayatını garantıleyıp bu kovalamalı dunyaya katılman ::) cunku kadınlar karıyerını mahveder emın ol :) iş hayatına atıldıgında zaten kadın her zaman etrafında olacak tabı senın durumun vahım tek olman her zaman can sıkar aktıvıtelere katılamya calıs cafelerde takıl sosyal ortamlara gırmeye calıs yolda gordugu kızı kovalamakla ugrasma onun yerıne arkads ortamında tavla tabi butun bunlar ıcın bı arkads cevresı ve maddı durum gereklı bu gerceğide goz onunde bulundur ama her seyden once kendıne sosyal bı yandas bulman lazım :D bunu bulursan gerısı gelır

• farklı ol herkesin yaptıgı seyi yapma kızlar bunu fark edecektir deişklik aryolar ve kızlar cok dikatlidir gözlerinden bişi kaçmaz kötü niyetli olma saf ve temiz duygularla yanas kız miletine güler yüzlü ol işte bu aradıgım adam desinler ...

• Hiç deneyimin yok, giyim tarzın berbat, çorapların beyaz. Bu işleri bilmiyorsun, utangacsın. Yani senin sokakta bir kızla tanısma olasılıgın 1000'de 1. Benim ki 10'da 1 mesela. Sokakta tanıstıgım 10 kızdan 1'inin numarasını alırım.

• Beni niye engelledin hopaşinanay18 :D Görürsen bunu cevap ver :D

• Engellemdim ya.

• Sen değil..

• link bunu izle ve dene %100 sonuç verir ama olumlu ama olumsuz ; )

• Burası Türkiye ama koçum. 100 kıza gitsen 98 tokat yersin.

• :D güzel video

• profil resmine bak titre ve özüne dön

• Benim haricimde profil fotosuna sen dikkat etmişsin +1

• Uzaklarda aramasina gerek yok sorunu acikcasi

• tukur tukur ele talim haa yazık la gel seni mektebe goturek ;)

• Hacı ben senin yerinde olsam uğraşmam sütten dilimiz çok yandı :D

• cevap vermesini senden öğrenecek değiliz! gerekirse cevap vermesinide biliriz! asdshagbauwqb! yani demem o ki birileri tanıştırıcak edicek ya da faceten yardırıcan yoksa olmaz bu iş :)

• o değilde 1 ay önceki soruyu kim pörtletti ?:)

• Kural öyle önce normal olarak soruyon sonra gübün sorusu oluyor.

• hmm değişik kafalar :)

• 3 Kulvallah bir Elhem başka çaresi yok

• Öncelikle pat diye sevgili bulamazsın. Bunu bir kenara aldık. Bir kızla tanışmak, arkadaş olmak için ilk önce bir tesadüfi olay oluşturman lazım. Bunun için milyonlarca örnek var ben sana sadece bir kaçını söyleyeyim. Mesela diyelim evde canın sıkıldı. Çıktın dışarı geziyorsun bir AVM'ye girdin, cafede felan oturdun çayını içiyorsun. O sırada güzel bir kız gördün onun gözlerine bakmaya başladın. Bir süre sonra o da senin gözlerine bakacak. Burada kalp atışların hızlanabilir ve heyecandan yüzünü çevirebilirsin. Bu yüzden bunu yapmamalısın. Kız sana baktıktan sonra hafif bir gülümseme ile bakmaya devam et. Kızda sana gülümserse bu onunla tanışmanın onun için müsait olduğunu gösterir. Şimdi sırada kızla nasıl tanışacağına geldi. Mesela kız bir kitap okuyor olabilir, yanına gidersin ve içten bir merhaba dersin. Sonra birşey uydurursun "Okuduğun kitabı bir arkadaşım önermişti ama bir türlü bulamadım" gibisinden konuşmaya girersin. Sonra "Sakıncası yoksa yanına oturabilirmiyim, bana biraz kitabın içeriğinden bahsedebilirsin." gibisinden muhabbeti açarsın, gerisi gelir. Veya yolda yürürsün aniden karşıdan geçen bir kızı görürsün, kısa bir bakışma sonrası ondan etkilenirsin ve gülümsersin, o da sana gülümserse yanına yaklaşır bir adres sorarsın, birşey yaparsın. Veya sinema bileti için sıra beklersin. Önünde bir kız olur, aynı filme gideceğinizi anlarsın ve yanlızsa "Merhaba" diye başlarsın söze. İşte "Bende senin gibi yanlız geldim." dersin söze başlarsın. Tabi her zamanki gibi tanışmaya müsait olduğunu gözlerinden ve gülümsemesinden anlaman lazım. Bu ve bunun gibi milyonlarca şey. Yeterki az da olsa bir uydurma kabiliyetin olsun, gerisi gelir. İşte kızla tanışırsın adını felan öğrenirsin, sohbet edersiniz, zaman geçer. Birbiriniz biraz tanımış olursunuz, "daha sonra tekrar görüşelim, sana kanım çok ısındı dersin ve ufak iltifatlar edersin iletişim bilgilerini alırsın" İleriki buluşmalarda samimiyet ve dostluk artar. Tabi bu sadece hiç tanımadığın biri için geçerli değil. Bir kuzeninin arkadaşı, arkadaşının arkadaşı, tanıdığının tanıdığı, annenin arkadaşının kızı, vesayre vesayre.. Yani bu üstteki yazıdan şunu çıkarmalısın. Bir kızla tanışabilmen için ağzın sağlam olması ve uydurma kabiliyetinin master olmasıdır. Zaten ileriki dönemlerde grandmaster ve perfect olacaktır.Arkadaş olduğun bir kızdan hoşlanıyorsan hislerini belli ederek karşındaki kişiye iz bırakmalısın. Mesela onunla arandaki samimiyet, konuşurken ki bakışlarınız, gülümsemeniz, bunlar zaten karşındaki kişide iz bırakacaktır. "Acaba hoşlanıyor mu?" diye..Belli bir arkadaşlık ve samimiyetten sonra bu zaten artacaktır ve bir sonraki buluşmanızda güzel bir sohbet, küçük iltifatlar ve çıkma teklifi edeceğin için başlangıcında kullanacağın sözcükler.. İltifatla başlayıp, hislerinle ortalayıp, teklifini sunacaksın. O da çok heyecanlanacak ve muhtemelen "düşünmem lazım" diyecektir. Bu kelime zaten %95 evet anlamını içermektedir. Bundan sonrası da kıza kalmış.

• Not : Tanışmak istediğin kızlar seni tersleyebilirler, reddedilebilirsin ve fazlası olabilir. Ama bu pes edeceğin anlamına gelmez. Denemeye devam etmelisin. Denemeden başarı elde edemezsin. Zamanla kendini bu konuda geliştireceksin. Sen bu yazıların baştan sonuna kadar kendin ol yeter.

• +1 Kitap yazsana :)

• İleride düşünüyorum aslında yazmayı. :)

• git tanış yapabilecek bişey yok :) az girişken ol biraz da yüzsüz

• abi benim anlamadıgımda o anda o kızında sevgilisi olmayısı nasıl denk geliyo arkjadas ya :D

• bi şişme kadın al, bide koli bandı :) patladıkça yapıştır :D

• çok mu çabuk ptlıyor

• sen patlatırsın diye düşünüyorum

• o değil de profiline koyacak başka bir resim bulamadın mı kuzum ya, üstelik senin bile değilmiş. bence sorunun çözümüne buradan başlayalım :)

• aynı problem bndede var :) önceelerı sallamıyoardm da smdı kızın pesıne gidiyrm bzen gıcıklıgına tanısırm diyorm karsı kaldrmdan gidiyolar ben sagdan gtsem onlar soldan gidyo sanırım bahtım kapalı bu konuda

• KPSS kurslarına gitme imkanın varsa git derim. Çünkü bu işler için uygun ortamı var.

• i*ne olmada naparsan yap

• Kızlar için olay basit tabi adam geliyor konuşuyor ikna ediyor götürüyor.Senin asıl erkek arkadaşlardan tavsiye alman lazım, benim tavsiyem sosyalleşmeye çalış.Ne kadar çok sosyal, kızlı erkekli ortamda kalırsan bu durum o kadar normalleşir senin için.Kızları biraz daha insan olarak görmeye başlarsın ve bu yanına gidip konuşma olayı basitleşir.

• Vay canina ! Ben dunyada tek oldugumu saniyodum...

• Bir türlü kendimiz olamadık, doğal kalamadık. O yüzden böyleyiz aslında.İnandığımız değerler doğrultusunda yaşıyoruz biraz da, bizi biz yapan değerler.Birinin yanına haldır huldur yaklaşamıyorsan, edeptendir :)Ben de bu konuda içime kapanığımdır, ama hiç tanımadığım insanlara sabah sabah işe giderken " Günaydın, Kolay gelsin " demeyi de eksik etmem. Buradan başlayabilirsin :)

• olaya matematiksel yaklaşıyorum.kız =nakit X vakit kız elde etmek için bu ikisi gerek ve birbirine baglı oldukları için çarpım durumundalar. vakit=nakitnakit=problem oluncakız=problem^2 kız problemin karesi olyor.

• Ya bende senin gibiyim diyordum konuyu tamamen okuyunca abartılı bir şey 21 yaşına kadar hiç bir kıza bile seni seviyorum diyememişsin hadi dedini farzediyorum hepsi ki kabul etmez bir bayana ağlarkan yaklaş saçını okşa göz yaşını sil ve ona tek bir söz söyle hep yanındayım seni sevmeyen bir kız bile sana aşık olabilir çok işe yarıyor ama bir sorunu var ayrılırken yalan üstüne yalan kolay kurtulamıyorsun

• Aynı sorun bendede var ancak hoşlandıığım kızlar hep böyle aileme yakın kişilerdi malesef oşmadı veya sınıftandı hiç sevgilim olmadı teklif de etmedim sen çok geç kaşmışın gibi ama dert etme interneten falan bulabilirsin veya dedikleri gibi hobi bul maddi durumun iyise tabi tenis uüzme falanfilan işe. Gir part time çevre yaparsın benden bu kadar llah yardımcın olsun kpss de başarılar dilerim iyi günler.

• aslında her insanın denk birine göre bir gideri var.. yalnız bazı piçler işi biliyor.. ahmak kız popülasyonu onlar için hedeftir ve affetmezler.. piç işte..

• Dostum arkadas ortamın yoksa işin zor internnette güvenilir sitelerden tanısabilirsin o zmn

• dostum senin durumun baya vahimmiş ama dert edilcek bir mesele değil heryerde ortam yaparsın heyecan yapma yeter

• raat ol kanka tanışssanda bir bok olmuyo

• Daha Fazla
Yükleniyor...