Kızlarla tanışamıyorum, ne yapmalıyım?

Benim büyük bir derdim var o şu ki; bir kız arkadaşımın ve ya sevgilimin olmayışı. Sıkıntı diyorum çünkü 21 yaşındayım bu zamana kadar hiç kimseyle... Daha Fazla

Güncellemeler:
Ya çok özür dilerim güncelleme yaptığım için bişey daha vardı unutmuşum malesef. Herhangi bir kız karşımdan gelirken bana baktığı zaman ay bu salak kim ya da tipi bozuk kim der gibi bakıyor bu şekilde değilde tam tersi olarak bakması için ne ya da neler yapmalıyım yani ay bu çocuk kim der gibi bakması için.

En İyi Görüş

• Bu problem bende on sekiz yaşıma kadar vardı, sonradan tam tersi bir kişiliğe büründüm. Şu an ben de yirmi bir yaşındayım. Bir devlet üniversitesinde işletme bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim. Sorunda bahsettiğin, kızlarla tanışamama durumunu lise üçüncü sınıfta aşıp, bu konu üzerine master yaptığım için üniversiteye geçince hiç sıkıntı yaşamadım. Ve üniversitedeki kızların %99'unun kek (kolay lokma) olduğunu farkettim. Yani işin çok kolay, tabi fakültenin en popi kızına vurulduysan o başka. Tecrübelerimi paylaşmaktan hoşlanmam ama, sana yardımcı olmayı isterim doğrusu. Empati yapar gibi oldum da, halin içler acısı.

Öncelikle "kız" dediğimiz canlıyı gözünde çok büyütme. Onlar da senin benim gibi canlı organizma sonuçta. Kızlar, kendini tam ve güzel ifade edebilen özgüven sahibi erkeklere daha çok ilgi gösterirler, bu altın kural.

Gelelim ikinci kurala: Tipini beğenmiyor olabilirsin, ayna karşısına geçtiğinde suratında, saçlarında, burnunun şeklinde falan kusurlar bulabilirsin. Bunlara aldırma. Hiç görmedin mi sokakta balici gibi sümsük tiplerin yanında güzel denilebilir kızların olduğunu? Tipine güven.

Bakımlı ol. Diş, tırnak, duş falan aksatma.

Giyimine dikkat etmelisin. Üstüne giydiklerin marka ya da yeni olmak zorunda değiller, ama temiz olmak zorundalar.

Adab-ı Muaşeret kurallarından bahsedelim. Bir beyefendi olduğunu bir an bile aklından çıkarma. Bir bayanla nasıl iletişim kurulması gerektiğini öğren. Az konuş, çok dinle. Konuştuğun zaman kendini dinletmelisin, boş laf konuşmamalısın. Kızları güldürmek adına her konuda espri yapaya çalışma. Az, öz, yerinde ve kaliteli espri yap. Her konuda söyleyebilecek üç beş cümlen olsun.

Yapılan araştırmalara göre kızların dikkatini yakışıklı erkekler çekiyormuş. Ama bu araştırmanın devamında da şu var: Kızlar gözü kapalı güvendiği erkeklere aşık oluyorlarmış. Yani yakışıklılık erkek için bir artı, ama güven, sadakat ve yeterli ilgi seni yakışıklı bir erkekten on adım daha önde atar.

Şimdi sıra tanışma bölümünde. Bir kızla hoop diye tanışamazsın. Yoldan kız çevirip tanışmaya çalışmakla olmaz. Bir mazeret, bir giriş bahanesi uydurmalısın. Lafa lafı açtırırken, konuyu tanışmaya çekmelisin. "Kesişmek" dediğimiz şeyi az çok biliyosundur. Sen bir kıza bakarsın, o da arada sırada sana bakar falan. Buna kesişmek diyolar. Radarların her zaman açık olmalı, bir kafeye ya da çay bahçesine oturduğunda hangi kız seni kesti, hangisi bakışlarını kaçırdı çat çat çat farketmelisin. İçlerinden eleme yapıp, en güzeline odaklanabilmen için. Sonra kesişmeye başla, göz göze geldiğinizde bakışlarını kaybedersen kaybedersin. Burada cesaret ve özgüven devreye giriyor. Kızdan kaçma, üzerine git. Hissiyat becerine kalıyo iş, kızdan ne yönde elektrik aldığına bağlı yani. Kız senden hoşlandığı için mi kesiyo, yoksa komik bulduğu için mi? Bunu kızın bakışlarından çözdüğün an, sonuç olumluysa git yardır birader, o kız sende.

Olay bu kadar basit. Ama ne olursa olsun çekiciliğini kaybetme. Kaybedersen eğer, hiç bir işe yaramaz.

• Benim yanıtım bu yanıtın devamı oluyor galiba. :D

• Öncekileri Göster
    • olay bukadar basit değil aslında :D o kişiden kişiye değişiyor

• 3ay

Ne zamandan beri bu sorun var sende?