En büyük imtihanlarınız neler?

Arkadaşlar Günaydın,Bu hayatta en çok ne ile imtihan oldunuz oluyorsunuz? Ayrılık, Ölüm, Hastalık. v.b.. Ne size çok ağır geldi ve nasıl başa çıkma yolları buldunuz/ atlattınız?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Dünya ya gelme sebebimiz zaten bir imtihan, hayatın her anı imtihan olunuyoruz. Bu dünyada kimsenin herşeyi dörtdörklük değil herkesin kendine göre bir derdi var.Ben mesela şu işi halledeyim diyorum o oluyor sonra başka bir sıkıntı çıkıyor.Bi tanıdığım genç yaşta 2 tane ev aldı lüks arabası var parası bol ve çok kısa sürede bu hale geldi ama onunda çocuğu hasta oldu geçenlerde.. kısacası herşeyi dördörtlük beklememek lazım.En son imtihanım değer verdiğim biri beni aldattı bu bana çok koydu gerçekten..

• öyle herşey imtihan.. duamız kaldıramayacağımız yükler yüklemezin rabbim omzumuza..

Erkekler Ne Diyor 4

• nişanlısından ayrılan ve ayrılık konusunda çok acı çeken biriyim hamd olsun şuan iyiyim,Allah kötüye çattırmasın

• amin kardeşim. vardır bunda da hayır diyelim ve ders çıkaralım inşallah.

• Okul, her yıl en az 70 imtihan. Düşün artık :D

• ama bunlar belli bir süre sonra geçecek :D başka başka ;)

• Allaha kulluk imtihanıdır. Gerisi boş.. Olsa ne olur olmasa ne olur

• sorgulamak lazım kendimizi :(

• Ehliyet sınavına girdiniz kazanamadınız
      Sbs girdiniz, çeşitli derslerin çeşitli yazılı sınavlarına girdiniz, kps lys dps...vb. sınavlara girdiniz kazanamadınız ne oldu kazamadınızsanız birdaha birdaha girersiniz, Ama Allaha kulluk sınavında ikinci bir girişimiz olmayacağından ebedi bir sınav olacağı için en büyük sınav olarak onu görüyorum. İnşallah o sınavı kazanan kullardan oluruz

• amin inşallah

• kesınlıkle hastalık..rahmetli babam kanser hastasıydı acıkcası en son mesneviyi aldım okudum onunla rahatladım onunla başa çıktım dıyebılırım tasavvuf ilacım oldu

• mekanı cennet olsun inşallah.. Allah size de bol sabırlar versin.

• Öncekileri Göster
    • onu okudum :) mesneviyi alayım ben çok teşekkürler

• estağ.

Kızlar Ne Diyor 2

• Asker yolu beklemem ilişkimiz için büyük bir imtihan bence.

• Allah yardımcın olsun

• sağolasın bekleyen herkese inş.

• imtihan mı desem bahtsızlık mı

• hayatta herşey imtihandır de bakalım birşey ;)

• iyi şeylerde mi imtihandır

• evet imtihandır bu senin belki şükür edip etmeyeceğini sınamak içindir..

Yükleniyor...