• Sor
  • Bence

Zararın neresinden dönersen kardır. Doğru bir atasözü mü?

Ben bunu bir türlü anlamadım, zararı hiç vermesek olmaz mı, niye bir yerden dönelim ki. Madem dönülecekse baştan zarara girmemek gerekmiyor mu?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• aynen öyle :D

• baya akıllıca sorular sormuşum inanamıyorum kendime :D

• sayemde görmüş oldun sorucuklarını :D

• aynen haklısın bakmaya üşeniyodum :D

Kızlar Ne Diyor 6

• Keşke hiç zarar görmesek .. fakat baştan kestiremiyorsak sonuc ve işler terine gidyorsa duzelecek gıbıde görunmuyorsa ondan vazgeçmeli. bence dogru bır söz evet... Önceden iyi bir fzibilite çalışması yapılsa bilse şans faktöru sonucu etkıleyebılır..

• bknz. billyy nin durumuna..kesinlikle kardır.. basta adamın ne ''mal'' olduğunu anlayamıyor insan..

• bazen istemeden bazı olaylarla karşılaşıyoruz aşkta da böyle ısrarala devam etmektense zararın neresinden dönmek kardır

• insan bazen kör oluyor herkes görse bile kendi görmüyor işte sanırım bu söz o zamanar için geçerli olan bir söz ve gerçekten zararın neresinden dönsen kardır doğru oluyor

• haahaaaaa şöyleki arkadaşım zararın neresinden dönersen tabi kardır a dan z ye katılıyorum neden die soracak olursan bir yanlışı sürekli devam ettiğimizde bu böyle gelmiş böyle gider yada battı balık yan gider hesabı olmaz yani zararını anladığın anda bırakacaksın eee devam etcen hayataaaaa

• Başta her şey gözümüze toz pembe görünüyo.Gerçek yüzlerini saklıyorlar.hayatımıza aldıktan bir süre sonra ne mal olduklarını verdikleri zararlarla anlıyoruz.Biraz geçte olsa o kişiyi hayatımızdan çıkarmak onunla aynı yola devam etmekten daha mantıklı.Kısacası evet zararın neresinden dönülse kârdır doğru...

Erkekler Ne Diyor 5

• Herşeyi önceden öngörebiliyorsan zarar verecek şeylere girme tabi...

• en azından bi daha aynı hatayı tekrarlamaman gerektiğini öğreniyorsun mantıklı bir atasözü

• baştan zarara girmemek hiç doğmamış olmak gibi anlamsız geliyor bana yaşıyor olmak bile çoğumuza zarar :(

• yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik de var ama :)

• soyle dusun hayatta kimse tecrubelerle dogmuyor... cocukken bile elimizi yakmamayi ogrenirken, asla uzak duru anlamayiz, gider bir ocaga muma atese elimizi yaklastirir canimiz yaninca geri cekeriz akillanip. iste zararin neresinden donersen kardir da bunun gibi. atesi hissedince uzaklasacaksin ki iyice yanmayasin hayatinda.

Yükleniyor...