Babam annemi aldatıyor. Ne yapmalıyım?

Gizli Üye
Bu sabah ailece sahuru yaptıktan sonra erkek arkadaşım aradı ve uyandım. Konuşurken içerden tartışma sesleri duydum telefonu kapatıp dinlemeye başladım. Annem babamın telefonunda bir mesaj yakalamış bağırıp çağırıyordu. Üstelik babam numarayı erkek ismiyle kaydetmiş. Annemi durumun öyle olmadığına izah etmeye çalışıyordu. Babamın daha öncede face'ten evli bir kadınla konuşmalarına şahit olmuştum. O zaman 15 yaşındaydım. Yaşadığım psikolojik çöküntüyü anlatıcak kelimelerim yok. O zamandır babama en ufak sevgi besleyemedim içimde. Elimde olmadan hep sert davrandım. Anneme hiç bişey söyleyemedim. Arkadaşlarımın babalarıyla olan ilişkilerini gördükçe ağladım. Hep içimde sakladım. Ama bu sabah tekrar yıkıldım işte. Artık annemde biliyodu. Uyuyamadım gittim yanına. Mesajı bir deftere yazmış en ayrıntısıyla bana okuttu. Mesajda kadınında evli olduğu anlaşılıyodu. bir kaç şey söyledim anneme, eski tanık olduğum şeylerden bahsettim. "Şeytan diyo ayrıl, nafakayla geçin" dedi. Annem ev hanımı ekonomik özgürlüğü yok ama evi ve arabası var. Ne düşünmem gerektiğini, ne hissetmem gerektiğini bilemedim o anda. O kadar çaresizlik içindeyimki. Annem ya o benim, tek sırdaşım tek arkadaşım canım o benim. Hiç bişey demeden odama gittim. Uyumaya çalıştım. Uyandığımda annem geldi yanıma "sen uyurken kadının mesajda yazdığı yere gittik babanla." dedi. Babam durumun annemin sandığı gibi olmadığını göstermek için götürmüş. İyiliğimin kurbanı oldum ben sadece o kadına yardım ediyodum çok sefil kadın bak böyle böyle anlatmışta anlatmış. Kadınla telefonda konuşmuş annem nasıl babamla bir işbirliği yapmışlarsa aynılarını anneme söylemiş. Kocanızla aramda birşey yok, sadece hal hatır sormak için mesaj atmıştı bende kocamın görüp yanlış anlıcağını açıkladım mesajda gibilerinden şeyler söylemiş. Annem bunları söylerken o kadar acıdımki. Hiç sesimi çıkarmadım. Sen ne diyosun peki diye bana sordu, tek bir yorum yapmadım, yapamadım. Konuyu değiştirdim. Şu an 20 yaşındayım ama hala napıcağımı bilmiyorum. Babamla geldiğinde onunla konuşmayı düşünüyorum, karşısına geçip " annemi kandırabilirsin ama beni kandıramazsın" diye bağırmak istiyorum. Ama ne diceğimide bilmiyorum böyle iğrenç bir adama. Yüzünü bile görmemek istiyorum. O kadar kötüyümki. Kimseyle paylaşamıyorum erkek arkadaşımla bile. Böyle bir babaya sahip olduğumu bilmesini istemiyorum. Ona bile güvenim azalıyor bu yaşadıklarımdan dolayı, kendimi uzak tutmaya çalışıyorum soğuyorum. Tek istediğim annemin üzülmemesi, ona bişey olmasına dayanamam.
Babam annemi aldatıyor. Ne yapmalıyım?
39 Cevap