Ayrılık psikolojisi nedir ve nasıl kurtulunur?

Hayatından alıştığın bir insanı çıkartmak, ya da alıştığın birinin seni hayatından o veya bu sebeple çıkartmış olması, uzun ya da kısa bir süreliğine... Daha Fazla

Güncellemeler:
Bir Allahın kulu da sorduğum soruya cevap vermemiş.

herkes sanki ayrılığı ben yaşıyorum gibi cevap vermiş, oysa ben insanların ayrılıklarını nasıl yaşadığını, onları nasıl atlattıklarını, onlar için ne ifade ettiğini sormuştum.

En İyi Görüş

• acı verir çünkü insanoğlunun kaybetme korkusu doğasında vardır.. acı verir çünkü alışmışsındır.. bde ayrılınca doal olarak istenilmeme tribine düşer insanoğlu...o dönem aslında yanlış birşeylerden kurtulma dönemidir ama tüm bu triplerden dolayı kötü gelir insanlara ben bunu dişçi korkusu olan insanın diş çektirmesine benzetirim.. ama ayrılınca kenedene gelnce insan derin bi oh çekiyor... diş çektirmekte böyle değil midir insan korkar ama çektrnce ohh be der...ayrılık sürecine girmiş insanı aslında kendi haline bırakmak aşk hakkndda konsmamaya çalşmak gerekir..ve onu unisex uğraslarla oyalamak gerekir..spor,el becerisine dayalı hobiler,gerekirse bilgisayar oyunları bile... umarm smdi soruna cevap verebilmişimdir :)

• gerçekten çok doğru. hep ayrılma aşamasından öncesi çok daha korkunç gelmiştir bana, kaybetme korkusu, dayanılmaz bir şey gibi. ama oysa kaybettiğin zaman o kadar korkulması gereken bir şey olmadığı anlaşılıyor.

• aynen öyle :) ama bunu bile bile her defasında korkçaz o da war :)