• Sor
  • Bence

Ayrılık psikolojisi nedir ve nasıl kurtulunur?

Hayatından alıştığın bir insanı çıkartmak, ya da alıştığın birinin seni hayatından o veya bu sebeple çıkartmış olması, uzun ya da kısa bir süreliğine afallayıp kalma dönemi. Bu dönemi nasıl nitelendiriyor, atlatmak için neler yapıyorsunuz? ayrılık sürecine girmiş her hangi bir kişiyi nasıl motive ediyorsunuz, nelere teşvik ediyorsunuz?Evet arkadaşlar, nedir bu ayrılık psikolojisi? neden bu kadar acı verir bizlere?

Güncellemeler:
Bir Allahın kulu da sorduğum soruya cevap vermemiş.
herkes sanki ayrılığı ben yaşıyorum gibi cevap vermiş, oysa ben insanların ayrılıklarını nasıl yaşadığını, onları nasıl atlattıklarını, onlar için ne ifade ettiğini sormuştum.

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• acı verir çünkü insanoğlunun kaybetme korkusu doğasında vardır.. acı verir çünkü alışmışsındır.. bde ayrılınca doal olarak istenilmeme tribine düşer insanoğlu...o dönem aslında yanlış birşeylerden kurtulma dönemidir ama tüm bu triplerden dolayı kötü gelir insanlara ben bunu dişçi korkusu olan insanın diş çektirmesine benzetirim.. ama ayrılınca kenedene gelnce insan derin bi oh çekiyor... diş çektirmekte böyle değil midir insan korkar ama çektrnce ohh be der...ayrılık sürecine girmiş insanı aslında kendi haline bırakmak aşk hakkndda konsmamaya çalşmak gerekir..ve onu unisex uğraslarla oyalamak gerekir..spor,el becerisine dayalı hobiler,gerekirse bilgisayar oyunları bile... umarm smdi soruna cevap verebilmişimdir :)

• gerçekten çok doğru. hep ayrılma aşamasından öncesi çok daha korkunç gelmiştir bana, kaybetme korkusu, dayanılmaz bir şey gibi. ama oysa kaybettiğin zaman o kadar korkulması gereken bir şey olmadığı anlaşılıyor.

• aynen öyle :) ama bunu bile bile her defasında korkçaz o da war :)

Erkekler Ne Diyor 11

• Ben de bu psikolojideydim bi aralar.Şu şekilde kurtuldum.Onun kötü anılarını getirdim sürekli aklıma.Hep çektirdiklerini düşündüm.Sonunda iyi ki bitmiş diyebildim ;)

• her kez kend ihis ve duyguları ile sana birşey yazmış algılayamıyorsan sitem etme bize :) senin yapacağın sana yazılanlardan tentez yapmandır becerebilirsen?

• hahahaha
      soru "Ayrılık psikolojisi nedir ve nasıl kurtulunur?" cevabın , "ayrılık psikolojisi şudur, şöyledir, bu şekilde kurtulunur " diye olması gerekirken kalkıp "bü süre sürer idare et kendini başka şeye ver..yada yeni birini bul bu modeller hep aynıdır:)" bu şekilde cevap veren sen olduğuna göre, algı problemini yaşayan da hiç şüphesiz sen oluyorsun.

• aslında koyan ayrılık değilde birlikte geçirdiğin güzel zamanların tekrarının olmayacağı o psikolojiden 1 haftada kurtulursun ama ömür boyu hatırlanacak olan anılar;)

• bü süre sürer idare et kendini başka şeye ver..yada yeni birini bul bu modeller hep aynıdır:)

• Ayrılık psikolojisi ve aşk acısı dünyada ki en büyük acıdır bana göre.Özellikle bu acı aynı ortamlarda bulunduğunuz zaman daha da uzun sürüyor hatta sonu intihar gibi çeşitli kötü durumlara kadar gidebiliyor.Bu acının geçmesi isteniyorsa oturulan yeri hatta o şehirden uzaklaşmak gerekiyor çünkü eski gezdiğiniz yerlere gitmeniz onunla yürüdüğünüz yerlerde yürümeniz insanı garip yapıyor.İlk bir hafta ağlamaktan düşünmekten harap olan insan artık şok etkisine girmiş oluyor ağlayamıyor veya o kadar derin düşünmemeye başlıyor.Fakat aklında hep o kalıyor.Ne kadar zaman geçse bile acısından ve şokundan kurtulunabilir fakat akılda her zaman kalıcağı kesindir.

• unutarak başka birilerine yönelerek kurtlursun ancak bu durumdan

• herkesin bir ayrılık piskolojisi vardır.Bazıları kurtulur, bazılarıda bu piskolojiyi sever bağrına basar

• yeni bir aşk yeni bir iş yeni gülecek bi neden lazım kenedene yeni bi sen lazım:) kenedeni toparlama yoluna git öğrenciysen derslerine çalışıosan işine wer kenedeni yeni hobiler.. bi de sabah sporuna başla mümkünse ya da akşam sporuna.. düzenli spor yap.. meditasyon yap sürekli bişilerle uğraş duygusal müzik cok dinleme klasik müziği özellikle vivaldiyi önerrim ben dinlerim sürekli :)) dediğim gibi boş vakit bırakma kenedene sürekli birşeylerle uğraş.. sonra bi bakmışsın herşey geçmiş :)

• Tek çare bence zaman başka çaresi yok. Insan ne olursa olsun unutmuyor.

• şunu düşün "önce ben" ve yine düşün "ben ondan önce yaşıyordum ondan sonra da yaşarım"

Kızlar Ne Diyor 7

• Zamanla alışıyor insan.Ya da insan kendisini hobilere verdiği zaman bu durumu daha kolay atlatıyor bence.

• En ii ilaç zamandır

• Önemsiz görmeye başlayarak.

• zaman ilaçtırr ama o ilaçç ne acıdırr... ben motive edemıyorum kendımıı hanı dunyanın en mutlu haberıde gelse gülemıyorum eger cok asık olupta ayrıldıysam.. o sureçtee yaşayan bi ölüden farkım kalmıyo yanı.atlatmak için bisey gelmıyo ınsanın elınden ki..ne dısarı cıkmak istiyosun ne arkadaslarınla gorusmek istiyosun. acınıı cekee cekee zamanın gecmesını beklıceksın baska yolu yok bunun..

• RABBİM bu pskolojıde herkese yardım etsın :( şu an bende bu pskolojıdeyım ve cok ağır gecıryrum bunun bı caeresı yok tesellı edecek bı kelıme yok yuregının acısını dındırecek hiç bişeyy yok malesff :( herkez bırbırne dua etsın tek caremız RABBIMIZDEN yardım dılemek...

• AMİN canım :( inşallah.

• Zamanla

• ayrılamam senden başkasıy LAN yaşayamam ahh çık lan dışarı şero

• :D

Yükleniyor...