• Sor
  • Bence

Onu kırmadan nasıl anlatabirim istemediği mi?

Biraz mantık biraz hoşlanma vardı ve ben evlenme teklifini kabul ettim. Nikah gününü benim istediğim üzere aldık. Ama sonra yapamacağımı anladım ayrıldım. Kul hakkına girdiğimi düşünüyorum ve çok üzgünüm böyle bir acıyı ona yaşattığım için. Ama o hala benimle görüşmek istiyor. Duygularını ve onu daha fazla kırmadan ne söylesem vazgeçirebilirim. Hatalıyım ve kabul ediyorum. Sizin fikirlerinize ihtiyaçım var.

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• yani açıkça söylemelisin duygularımdan tam emin değildim diye ve özür de dilemelisin ki bence baya baya bir özür borcun var keşke iyice düşünseydin de hemen evet diyip karşı tarafa ümit vermeseydin hayal kırıklığı çok kötü bişi neyse hayırlısı olsun hakkınızda.

• yani o an herşey güzel sonra biranda mahvettim. sizede çok teşekkür ederim daha ılımlı bir cevap yazdığınız için.

• Öncekileri Göster
    • rica ederim ne demek hayırlısı olsun dostça geçer umarım konuşmanız.

• inşallah.

Erkekler Ne Diyor 7

• benim nişanlımda aynısını yaptı yapın bakalım yolunuz açık olsun LİME TAKUNLUE MAALA MTEFEALUN niçin yaparım ederim dediniz niçin söz verdiniz eğer söz veripte yapmadıysanız cehenneme girmennize yeterlidir diyo KURAN VEDE BU KURANDA EN ŞİDDETLİ AYETLERDEN BİTANESİDİR MUTU VERİPTE GÜVEN AŞILADIĞINIZ KİŞİYİ YARI YOLDA BIRAKIRSANIZ EĞER O KİŞİNİN HAKKINI İKİ DÜNYADADA ÖEDEYEMZSİNİZ DİYO PEYGAMBERİMİZ BENDE ÇOK ÜZÜLDÜM ALLAHAVA HAVALE ETTİM HİÇ DE DERT ETMİYORUM ALLAH MÜHEYMİNİDİR GÖRÜOP GÖZTENDİR MÜMİNDİR GÜVEN VEREN VAAD EDENDİR KAHHARDIR KAHROLACAKLARI KAHREDECEKTİR SELAD SELAM OLSUN ALLAHIN RESULUNE BENCE YANLIŞ ETMİŞSİNİZ ...

• biz nişanlanmadık, istemeye geleceklerdi kendi kafamıza göre tabi buna en fazla sebep benim yer kalmaz diye nikah gününü aldık. ama sebep ne olursa olsun o günah bana ait vebali çok büyük ben onun hakkını iki cihanda da ödeyemeyeceğim :(

• Öncekileri Göster
    • helal olsun valla çok güzel yazmışsınız kardeşim,bilerek umut veren yarı yolda bırakan iflah olmaz.

• kardeş vallah aynı acıyı yaşadım terk edeceği çocuğu düşünüyorum aynı acıyı çekecek yazık ama sevmiyecek iseydin niye umut verdin hadi diyeim birini çok sevdin o çocuk seni terk etti yarın öbürgün gelirsin burda yorum yaparsın ah almayın mazlumun DOSTU ALLAH DIR der durursun eğer bir söz vermişsen o sözün arkasında olmalıdır bir insan insan dediğin sözüne sadık kalmlıdır sözünü tutmayan insanada insan demem ben k.bakmayın bugün buna yarın bize aynısın yapar çünkü yanlışsam deki kardeş yanlışsın.

• Mademki bu kadar kul hakkına riayet ediyorsun. Niye düşünmeden kara verdin. Aynı durum sana yapılsaydı ne yapardın nasıl bir karşılık verirdin. Hiç empati kurdum mu? Empati kurarsan ben en güzel bir şekilde kara da verirsin.

• riayet ediyorum doğru ama ona rağmen yaptım kendimden nefret ediyorum çok pişmanım.

• Öncekileri Göster
    • inşallah. Allah razı olsun sizden.

• Allah yardımcın olsun.

• Eğer karşınızdaki masraf yapmışsa ve yaptığı masraf senin ayrılmanla zarara dönüşmüşse yapılan zarar kadar hakkını ödemeniz gerekir. Görüşmek istemeyeceginizi bildirip zararı ödemenizi tavsiye ederim ve görüşme yollarını kapatın saygılar.

• o kadar gururlu ki altınları almıştı ve nikah salonu için ücret ödemişti. ben vermek istiyorum o asla kabul etmiyor. Altınlar bende değil zaten. benim amacım onu zarara uğratmak zordurumda bırakmak değildi yanlış yaptım ve bu durumun yaşamasına sebebiyet verdim.

• Anne ve babasına para iadesinde bulunabilirsin

• Allah Yolunu Açık Etsin De ..

• daha fazla üzmeden söylemek istiyorum.

• Öncekileri Göster
    • inşallah çok teşekkürler.

• Rica Ederim ..

• neden insanların duyguları ile oynadın umarım sende yaşarsın onun yaşadıklarını anlarsın o zaman vicdanı

• ben yaşamasamda onu ne yaşadığını anlayabiliyorum :( kötü bir şey böyle olmasını bende istemezdi ama oldu.

• Daha seninle görüşmek istemesi gurursuz onursuz olduğunu gösteriyorbelliki yazıklar olsun senin gibi bir insanla hala görüşmek istemesi

• evet haklısın benim için değmez :(

• Öncelikle ona bir açıklama borçlusun. Açıklaman ne kadar tatmin edici ise, karşı taraf o derece iknâ olacak ya da olmayıp çok üzülecek.

• evet mantıklı hiç bir açıklamam yok. bu konularda o kadar hassastım ama tasvip etmediğim şeyi yaptım. vicdan azabı ve kul hakkı beni mahvetti :(

• Öncekileri Göster
    • olur mu hiç, hepsi şefkatle yaklaşacaktır inşAllah. Dua et bol bol.

• ediyorum inşallah sizin söylediğiniz gibi olur.

Kızlar Ne Diyor 7

• Ama mantık var diyorsun hoşlantı var diyorsun zamanla belki bu hoşlantı aşka dönüşcek nikah gününe ne kadar va r?

• ağustos ayında nikah. ama biz ayrılalı 3 ay oldu ve benimle tekrar görüşmek istiyor. açıklama yapmamı bekliyor haklı olarak.

• Cidden napacaksın bende merak ettim. Allah yardmcın olsunda böyle kararlar alırken fevri davranmayın bea :(

• haklısın çok ama çpk üzgünüm ve bir o kadarda pişmanım :( bir insanın hayallerini yıkmak çok kötü birşey ve ben bunu ömür boyu taşıyacağım omuzlarımda..

• açık açık düşüncelerini söyle

• keşke evlenme teklifine ani karar vermeseydin ama yapacak bişey yok açık ve dürüst bir şekilde konuşmalısın

• Nikahı biraz ertele ve onu iyice tanı seviyorsun sende üzülüyorsun onun için

• evet hemde çok üzülüyorum beim özel bir durumum var zaten annem çok rahatsız, biz nikah gününü aldıktan sonra durumu daha ağırlaştı ve ben birazda o psikolojiyle bıraktım. tabi bu bir bahane olmamalı :(

• Karşına alıp herşeyi güzelce anlat denedim ama birşeyler eksikti sonra olmayacağını anladım vs...birşeyler söyleki o da senedene vazgeçip yoluna baksın onada yazık

• yorumunuz için çok teşekkür ederim.

• MANTIK VE HOŞLANMA VARSA DAHA NE İSTİYORSUN ANLAMADIM Kİ :)

• bana çok bağlanıyor sonra daha fazla üzmekten korkuyorum

• Öncekileri Göster
    • kesinlikle bu düşüncede oldugunu inanmıyorum evet iyi biridir ama sen sırf o uzulmasin diye ayrılmıyosun sanırım onu sevmiyosun

• bunun cevabını veremiyecek kadar kararsızım kafam karışık, ama en doğru olanı onu daha fazla üzmeden ikna etmek olacak.

Yükleniyor...