Bir kadın aldatma dışında hangi sebepten eşinden ayrılır?

Ablam 2 yıllık evli ve bir oğlu var. Ağlayarak geldi eve, ayrılıcam ben diye. Sebebini de söylemiyor, "bana güvenin, daha sonra açıklayacağım diyor... Daha Fazla

Güncellemeler:
Sabaha kadar oturduk, ağlıyor sadece, başka birşey demiyor. Abim (kuzenim olur aslında) eniştemle konuşacak bugün.

Ailemizin tavrına gelince, herkes ablama kucak açtı, kimse onu suçlamıyor. Babam "kızım herşeyi gözealıp geldiyse ben ona güveniyorum, sonuna kadar arkasındayım" dedi.

Ben ise sadece çok üzülüyorum...
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle hepinize cevap ve yorumlarınızdan ötürü teşekkür ederim. Ablam annemle birlikte çıktığı bir haftalık tatilden yeni döndü. Ayrılık kararı kesinleşti.

Sanırım ayrılık kararı alma sebebi cinsel sorunlarmış. Yani eniştemin ciddi cinsel problemleri oluşmuş, tedaviden ve terapiden de kaçıyormuş. Ablama da bunları anlatmaması için çok baskı yapıyormuş ve ablam da olay dayağa varınca kaçıp gelmiş.

Biz de hayırlısı olsun dedik. Bu şekilde evli kalmaktansa ayrılık iyi.
Mahkeme başladı, bu sancılı süreçte ablam ve yeğenimle beraber olduğumdan çok sevdiğim KizlarSoruyor'a eskisi kadar zaman ayıramıyor ve sizleri özlüyorum...

En İyi Görüş

• Senin anlattığın bu durumla ilgili olarak, ablanın bu hali için aynen onun dediği gibi sabrederek beklemeli, zaten şu anda çok üzgün ve belki de sinirli olan ablanın üzerine giderek onu bir de siz bunaltmamalısınız. Şu anda kafasında evliliğinin muhasebesini yapıyordur eminim. Zaten sıkıntılarını içinde tutmak yerine çok kısa içerisinde, hatta muhtemelen bugün anlatacaktır. O anlatırken mümkün olduğu kadar sözünü kesmeden dinlemeniz çok önemli. Anlattığında, kendisi hatalı olsa bile ilk etapta onu suçlamamalısınız. Onu suçlamak yerine, sakinleştiğinde güzel bir ses tonuyla hatalı yönlerini göstermeniz uygun olacaktır. Ancak enişten ile iyi anlaşan ve onunla rahatça iletişim kurabilecek bir aile bireyinizin eniştenden onun anlatacağı bilgileri en kısa zamanda alması önemli. Eniştenden aldığınız bu bilgileri, ablan sizlere sıkıntılarını anlatırken "kızım, olay aslında öyle değilmiş, sen yanlış anlamışsın. Aslında şöyleymiş" diyerek öne sürmeyin. Olaylarla ilgili yaptığınız değerlendirmeleri ablan sakinleştiğinde dile getirin.

Aldatma dışında neden eşinden ayrılır sorusuna gelirsek (ablanın ağlayarak gelmiş olması durumuna göre yorumluyorum) ; uzun zamandan beri mutlu olmadığını hisseden, eşinin beğenmediği önemli özellikleri olan, maddi sıkıntılarını aşamayan ve şimdiye kaydığım bu sebeplerle sık sık eşi ile tartışmaları olan, şiddet gören her kadın bunalarak ayrılmak isteyebilir ve ablan gibi çocuğunu alarak ailesinin yanına sığınabilir. Bana kalırsa özellikle içine kapanık karakterdeki kişiler bu tarz bir tepkiyi vermeye daha meyillidir.

Sebep ne olursa olsun, kesinlikle sabırlı olmalı, telkinlerinizi ancak o sakinleştiğinde yapmalısınız. Tamamen haksız bile olsa yapmanız gereken budur. Ablan değil eniştenin kusurlu olması durumunda bile ablanın sakinleşmesini beklemeli, ablanı dolduruşa getirmemelisiniz bence.

• Birinci paragraf 5'inci satırın başına "zamanda" gelmeli unutmuşum.

İkinci paragraf 4'üncü satırda "kaydığım" kelimesi yerine "saydığım" kelimesi konulmalıdır.