• Sor
  • Bence

Bir kadın aldatma dışında hangi sebepten eşinden ayrılır?

Ablam 2 yıllık evli ve bir oğlu var. Ağlayarak geldi eve, ayrılıcam ben diye. Sebebini de söylemiyor, "bana güvenin, daha sonra açıklayacağım diyor... Daha Fazla

Güncellemeler:
Sabaha kadar oturduk, ağlıyor sadece, başka birşey demiyor. Abim (kuzenim olur aslında) eniştemle konuşacak bugün.
Ailemizin tavrına gelince, herkes ablama kucak açtı, kimse onu suçlamıyor. Babam "kızım herşeyi gözealıp geldiyse ben ona güveniyorum, sonuna kadar arkasındayım" dedi.
Ben ise sadece çok üzülüyorum...
Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle hepinize cevap ve yorumlarınızdan ötürü teşekkür ederim. Ablam annemle birlikte çıktığı bir haftalık tatilden yeni döndü. Ayrılık kararı kesinleşti.
Sanırım ayrılık kararı alma sebebi cinsel sorunlarmış. Yani eniştemin ciddi cinsel problemleri oluşmuş, tedaviden ve terapiden de kaçıyormuş. Ablama da bunları anlatmaması için çok baskı yapıyormuş ve ablam da olay dayağa varınca kaçıp gelmiş.
Biz de hayırlısı olsun dedik. Bu şekilde evli kalmaktansa ayrılık iyi.
Mahkeme başladı, bu sancılı süreçte ablam ve yeğenimle beraber olduğumdan çok sevdiğim KizlarSoruyor'a eskisi kadar zaman ayıramıyor ve sizleri özlüyorum...

En İyi Görüş

• Senin anlattığın bu durumla ilgili olarak, ablanın bu hali için aynen onun dediği gibi sabrederek beklemeli, zaten şu anda çok üzgün ve belki de sinirli olan ablanın üzerine giderek onu bir de siz bunaltmamalısınız. Şu anda kafasında evliliğinin muhasebesini yapıyordur eminim. Zaten sıkıntılarını içinde tutmak yerine çok kısa içerisinde, hatta muhtemelen bugün anlatacaktır. O anlatırken mümkün olduğu kadar sözünü kesmeden dinlemeniz çok önemli. Anlattığında, kendisi hatalı olsa bile ilk etapta onu suçlamamalısınız. Onu suçlamak yerine, sakinleştiğinde güzel bir ses tonuyla hatalı yönlerini göstermeniz uygun olacaktır. Ancak enişten ile iyi anlaşan ve onunla rahatça iletişim kurabilecek bir aile bireyinizin eniştenden onun anlatacağı bilgileri en kısa zamanda alması önemli. Eniştenden aldığınız bu bilgileri, ablan sizlere sıkıntılarını anlatırken "kızım, olay aslında öyle değilmiş, sen yanlış anlamışsın. Aslında şöyleymiş" diyerek öne sürmeyin. Olaylarla ilgili yaptığınız değerlendirmeleri ablan sakinleştiğinde dile getirin.Aldatma dışında neden eşinden ayrılır sorusuna gelirsek (ablanın ağlayarak gelmiş olması durumuna göre yorumluyorum) ; uzun zamandan beri mutlu olmadığını hisseden, eşinin beğenmediği önemli özellikleri olan, maddi sıkıntılarını aşamayan ve şimdiye kaydığım bu sebeplerle sık sık eşi ile tartışmaları olan, şiddet gören her kadın bunalarak ayrılmak isteyebilir ve ablan gibi çocuğunu alarak ailesinin yanına sığınabilir. Bana kalırsa özellikle içine kapanık karakterdeki kişiler bu tarz bir tepkiyi vermeye daha meyillidir. Sebep ne olursa olsun, kesinlikle sabırlı olmalı, telkinlerinizi ancak o sakinleştiğinde yapmalısınız. Tamamen haksız bile olsa yapmanız gereken budur. Ablan değil eniştenin kusurlu olması durumunda bile ablanın sakinleşmesini beklemeli, ablanı dolduruşa getirmemelisiniz bence.

• Birinci paragraf 5'inci satırın başına "zamanda" gelmeli unutmuşum.
      İkinci paragraf 4'üncü satırda "kaydığım" kelimesi yerine "saydığım" kelimesi konulmalıdır.

Erkekler Ne Diyor 14

• Kolay gelsin...

• aldatılmıştır mutlaka haklı olarak da ayrılmak istemektedir

• her şey olabilir ama ama büyük ihtimal aldatma olayıdır bu kadar kesin konuşuyorsa...

• değer görmediğini fark etmesi yeterli bence...

• aldatma, şiddet olsa açık açık söylerdi Sanırım şu an söyleyemediği birşey olduğunu tahmin ediyorum. Belki ablanız eşinin eşcinsel olduğunu tespit etmiş olabilir. Bu hemen söylenecek bir durum değildir.Bunun gibi ihtimaller üzerinde yoğunlaşın ve ablanıza ne olursa olsun destek olun.

• aynı sorunu çok yakınımda yaşıyoruz şuan sana yazacak çok uzun bir yazım varda burada yazıp kimse ile polemiğe girmek istemiyorum.

• iyi yapmış hem doktora gitme hemde dayak at. tamam sorun olabilir herkesin başına gelebilir ama doktora gitmemesi herkese anlatcan şimdi erkekliği yok diye haha gülcen karşısına geçip

• şiddet görüyor ola biliradamın başka bir ilişkisi vardır. öğrense bile çok kuvvetli deliller gerekliekonomik sıkıntı olsa kadın kendisi de çalışıp eşine yardımcı olmak isteryanlız kumar, alkol, şiddet işin içine girerse durum değişir

• eşler arasındaki ayrılıkların başında daha çok maddi konular ve aldatma olayları gelir. başka konular o kadar önemli değil. ailede maddi bir sıkıntı yoksa kesin aldatma olayı için ayrılıyolardır

• ilişkideki yalanlar, gurur kırıcı basit şeyler bile bunu bitirmeye neden olabilir. aslında iyi yapmış çoğu kadın çocuğum var diye işkenceye katlanıyor. üstüne gitmeyip ona sahip çıkın, geri dön diye zorlamayın ki mecbur kalmasın.

• Gururunu kırıcağı bir olay yaşamışdır eşiyle...Ya eşi iftira attı ablana yada enişten rahat durmadı aldattı yada çok baskı var kadına enişte ve ailesi tarafından...Bunun sebebini öğrenince bizede yazarmısın merak ettim bende...Çok üzüldüm geçmiş olsun.

• aldatma, şiddet, aşağılama vs. vs.

• Aldatma olabilir...

Kızlar Ne Diyor 14

• Psikolojik ve fiziksel şiddet diye düşünüyorum...Umarım herşey lehinde gelişir ablanızın...

• biz de seni canım..Allah kolaylık versin size

• tabiki daha iyi bızdıkcım..allah hakkında hayırlısını versin ablanın..

• teşekkürler, inşallah öyle olur tabi...

• klasik bir cevap olmasın ama cinsel bir zorlamaya maruz olabilir

• aldatmıştır emin ol yoksa asla bir kadın bebeğine babasız büyüme kötülüğünü yapmaz.. hadi yok diyorsun..şiddet görmüştür bence

• üzüldüm bu arada umarım herşey yoluna girer :(

• bir kadın sadece aldatıldığı için ayrılmaz.şiddet görmüştür,şiddetinde bir çok adı vardır.manevi şiddet,maddi şiddet,psikolojik şiddet,cinsel şiddet.bunlardan sadece bir kaçı.

• şiddet aşağılama şüphe belkide kocası bi manyak ve size belli etmiyor benim teyzemn kızıda geldi biz aldık geldk evinden 2 hafta snra evlerini yakmıştı. çok manyak var bu dünyad ablanı kesinlikle kurtarın kesin birşeyler vardr işin içinde bence başka bir kadın. yada ablan sevmeden evlenmiştir ve artık gerçeken sıkılmıştır

• başkasına aşık olmuş olabilir o büyük sevgi bitmiş olabilir hayatından memnun değildir yeni bir hayat istiyodur

• afedersin ama ortada bir çocuk var başkasına nasıl aşık olabilir bir çocuğu varsa ve başkasına aşıksa o paraya aşık olmuştur bilirim öyle tip kadınları babam müdür diye zamanında çok kadın vardı sadece para için

• canım benim kimse ablanın ne yaşadığını bilemez.çünkü evlilik öyle birşeyki kapıyı kapattıktan sonra içerde sadece cifler kalır.sana söyleyebileceim en doğru şey ablana destek vermeniz olacaktır.emin ol ablanda yuvasının yıkılmasını istemezdi geçerli bir sebebi olmsaydı.hiç bi kadın dul damgası yemek istemez.ablan bu kararı almışsa demekki yolunda gitmeyen bişiler var.ablana saygı duyun.ona konuyu hatırlatmak yerine kafasını dağıtmasını mutlu olmasını sağlayın.onun psikolojisi şu anda çok hassa emin ol.esin den ayrılmış kadın psikolojisi ve dul damgası yeme durumu allah muhafaza intihara bile yol açar.ona destek olun yardımcı olun...

• Cinsel ya da fiziksel şiddet görüyodur, aşağılamalara maruz kalıyodur..

• Saygı gormedigini düşündügünde veya ilişkiye başlarken hata ettigini düşündügünde

• Eğer eşi şiddet uyguluyosa,ya da hakaret içerikli sözler sarfediyosa,evin geçimine,boğaza harcanacak parayı keyfi harcıyorsa boşanmak için sebep olabilir...

• emerald sen nerelerdeydin yahu kayıpsın özletme kendini +1:))

• Öncekileri Göster
    • küstürenleri söyle bana kulağını çekim :))

• Ya bi şey yazıyosun hemen altına yazıyolar ya sora sora bunu mu sordun.Her soruya cevap vermek zorunda mısın.Puan için mi yazıyosun filan.Millet ülkeyi soyup soğana çeviriyo.Ben zahmet edip parmaklarımı çalıştırıp puan yapınca millete dokunuyo.Ne yapmaya çalışıyolar anlamıyorumki.benim dertleştiğim site burası ister 2 soruya cevap veririm ister 20 soruya kimi ne ilgilendiriyo anlamıyorumki...

• her şey olabilir. şiddet görüyor olabilir, cinsel şiddet görüyor olabilir, eşi maddi sorumsuzluğuyla aileyi zora sokuyor olabilir... eğer küçücük çocuğuna rağmen boşanmayı göze aldıysa illa ki haklı bir sebebi vardır bence; madem iş bu hale geldi, enişte bey size ne anlatırsa anlatsın ablanızın tarafını tutmak düşer ailenize de. olan biteni bilseniz de, bilmeseniz de...

• güncellemeyi okurmusunn al buyur işte yine aynı sorun ...

• ilgisizlik

Yükleniyor...