• Sor
  • Bence

Ölüm olsaydı ayrılık olmasaydı… Ölüm mü daha zor, yoksa ayrılık mı?

Normalinde bununla halay çekerdim… Ama onu bile istemior canım :/ Çok sıkılıyorum… Bu gün sanki hayatın rengi gri gibi…Sahi derler ya ölüm olsun ayrılık olmasın…Doğru mu bu? Olum mu daha zor yoksa ayrılık mı?

Güncellemeler:
Sorumun karizmasini niye bozuyonuzki :/ Soruyuda silin o zaman bi zahmet.. :/

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Ölüm herkesin başına gelecek ve kaçılamayacak mutlak son.Ansızın ölüp gitmesi yine bir ayrılık yaratıyor. Lakin onu görememek en başta zor gelse de insan alışıyor ve doğallığından dolayı kabulleniyor.Ayrılık da ise, onu hala görebilme umudu, sevebilme umudu, geri dönme umudu.. kısacası umut.."Umut en son kötülüktür, çünkü işkenceyi uzatır."Bonu"Ölümün son iyiliği bir daha ölümün olmamasıdır." Ayrılıksa her seferinde başa sarar.Ayrılık daha zor, çünkü hem bir daha bir daha yaşanır ve acıtır, hem de 'ya bir gün' diyerek başlayan umutlar hergünü karartır.

• Güzel yorumun icin tskler
      Birde su var arkadasim, Umut her yerde Inanan bir insan icin ölümden sonra kavusma umudu vardir

Erkekler Ne Diyor 11

• Sen bu sitede soru başlığının ve imla hatalarının insanlara inançlara değerlere hakaretten daha önce geldiğini daha önem taşıdığını bilmiyormuydun? üyelere peygamberlere küfret sorun değil ama soru başlığını daha düzgün yaz olurmu

• Haklisin arkadasim. Bla bla bla :/

• Ayrılık

• İkisi de birbirinden gram kadar farklı değil maalesef :(

• ölüm

• ayrılınca zaten beyin ölümün gerçekleşiyor bi süre cıkamıyorsun onun etkisinden ama zamanla geçiyor

• Ölüm daha kolaydır heralde ama hiç bir zaman düşünülmemeli yani.. Ben iğrenç bi 2 sene geçirdim ayrılık nedeniyle.. Zor be (Mümkün oldukca az şarkı dinle bu şiddetli ayrılık sancılarında)

• Allaha sükür bi ayrilik sancim yok ama olmadigi halde sancilaniorum sanki:/

• O zaman sana rahat batıyor bacım..

• Bilmeden yorum yapma gardasim.

• olum daha zor

• ikisi de ayrılık işte.

• Biliordum bu cevabin gelecegini...
      Tamam orasi oyle ama misal insanin cok sevdigi birlikte oldugu insandan ayrilmasimi yoksa baska sevdigi bi insanin ölümümü..
      Aci olarak hangisinin acisi daha agir basardi? ( Allah gostermesin )

• hangi acının daha ağır basacağı özel hayatımızda ölen veya ayrılan kişinin hangisinin bizim için ne ifade ettiğine bağlı. Kesin bir cevap pek mümkün değil. kişiye göre değişir yani.

• Peki..

• Yokluğun ölümden beter demiş türkücü ama, ölüm olmasın.Var olduğunu yaşadığını nefes aldığını bileyim.birgün kavuşma ihtimalinin olduğunu bileyim..Ayrılık olsun dayanmasınıda biliriz, ama ölüme değil...

• Böyle bir şarkı var onumu dinledin. :D

• Heye:/

Kızlar Ne Diyor 11

• Yaaa hadi halay çekelim arguvanlım:))

• Dün degil ama bu gün halay havasindayim hadi gel halayaa ama basi kimseye kaptirmam haberin olsun:D

• Öncekileri Göster
    • Peki o zaman cosmak serbestt hele heleee teyyyy...))) Dur ya simdi harbi kalkip oyniyacam ha acayip icimden geldi:D

• Aynen

• Ölüm daha zor.Ayrılıyorsun ama en azından hayatta olduğunu,nefes aldığını biliyorsun.Allah kimseye ölüm acısını yaşatmasın

• Bırakıp gittiğinde başkalarıyla olma ihtimali beni zaten öldürür... "Ölseydi yerini bilirdim" diye ağladığım olmuştu bir zamanlar...

• ikiside zor.Ayrılınca birde onun bir başkasının olacağını bilmek varya. sana baktığı gbi başkasına bakacak senin elini tutan o eller bir gün başkasının ellerini tutacak işte buna şahit olmak ölümden daha zordur eminimki

• ölsün.en azından yattığı yer belli olur;)

• ikisidee birbirinden farksız.. ikiside birbirinden zorr...

• ayrılık daha zor bence

• ikisini de yaşamış biri olarak söylüyorum ki ayrılık daha zor.

• Tek cümle;Gidişine ölüm dedim ; Hic gelmeyisine Kıyamet...

• ölmeden ölümü taddım yokluğunla diyorsun...

• öyle istee

• Ayrılık ölümün yarısı zaten.

• Evet ama hangisi daha cok aci verior? Birinden ayrilmakmi yoksa birinin ölmesimi?

• Ayrılmak.

• Ölüm daha zor.. Cünkü o kisiyi bidaha göremeyecegini biliosun..Ama ayrilikta, sevdigin o kisi biyerlerde nefes aldigini biliosunuz ve o bile yetio insanin icini rahatlatmaya..

Yükleniyor...