Kız arkadaşım güvenemediği için ayrıldı ne yapmam lazım nasıl kendime güvendirebilirim?

Gizli Üye
Merhabalar;
Kısaca özetlemeye çalışıcağım her türlü fikir, görüş, öneri şu an çok önemli benim için... Kız arkadaşımla ayrıldım. 2 sene önce ilişkiye ilk başladığımızda daha ben ne olduğunu anlamadığım zamanlarda (ilk ilişkim bu arada) aynı zamanda biriyle mesajlaştım flörtöz tarzda konuştum. Teklif ederek çıkmaya başlamadık bu arada nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde şu an ayrıldığım sevgilimi öptüm direk o yüzden bir ilişki içinde miyim değilmiyim anlamadığım zamanlardı. O sıralar daha çok fiziki bir ilişki vardı.(Abartı bir fiziki ilişki gelmesin aklınıza). Neyse olayı biraz anlamaya başlayınca kızla konuşmayı kestim. Aradan bir kaç ay geçtikten sonra mesajları silmemişim whatsapp dan kız arkadaşım da gördü bu mesajları. Ayrıldı benden yalvardım yakardım ağladım ilişkimizi kurtardım. Aradan zaman geçti. 1.5 sene kadar askere gittim. Çarşıya çıktığım bir gün haber veremedim sabah şarjım bitmişti diye ama bir önceki geceden yazmıştım çarşıya çıkacağımı. Çarşıda da zaman kısıtlı olduğu için yapmam gereken işlerim olduğu için de telefonum olmadığı için de dışarda gün içinde arayamadım kız arkadaşımı. Bundan sebepli tartıştık ayrıldık. Askerden geldikten sonra kız arkadaşımda bir soğuma hissetmeye başladım. Ama sorgulamadım elbet düzelir dedim. (Evlenecektik bu arada). 2 ocakta ayrıldık. Bana güvenemediğini eskisi gibi hissetmediğini söyledi. Şu an hala seviyor yadsınamaz bir gerçek ama korkuları ve güvensizliği daha ağır basıyor. Güveni sağlamam lazım tekrardan. O edirne de ben İstanbul da bir şirkete de ortak oldum burda belki güzel bir gelir elde ederim de daha rahat bir hayat sunabilirim ona diye. Ama şu an gemileri yakmış vaziyetteyim şirketi bırakıp edirneye yerleşmeyi düşünüyüorum. Sevdiğim kadın hariç hiç birşey umrumda değil. Ama güvenini tekrar kazanmam lazım. Daha yazamadığım binlerce detay var şu an tabikide. Fikir sunun düşünce sunun özellikle bayanlar bana şu olsaydı belki ikna olurdum diyeceğiniz şeyler neler. Çaresiz durumdayım şu an.
Kız arkadaşım güvenemediği için ayrıldı ne yapmam lazım nasıl kendime güvendirebilirim?