Eşim soğudum diyor ve boşanmak istiyor ne yapmalıyım?

6 aylık evliyim eşim boşanmak istiyor davayı bile açmış sevgisi bitmiş soğumuş bu kadar kolay mı? Bu evlilik için sadece ben mi uğraşıyorum? Eşimin... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Yorum bölümündeki harf kısıtlamasından dolayı yazdıklarım tek yoruma sığmayacağı için ayrı bir cevap olarak yazmayı tercih ettim.

Öncelikle yazdıklarıma bakarak sadece senin hatalı olduğunu düşündüğümü sanma. Seni zamanında uyarmayan, senin söylediklerini dinlemeyen, ters cevaplar veren, işleri düzeltmeye kalkmadan gidip boşanma davası açan, evliliği çocuk oyunu olarak gören eşin de en az senin kadar kusurlu zaten.

Senin iki sorundaki cevaplara yaptığın yorumlar ve evliliğini bitirmek istememen ışığında şunu söyleyebilirim; hatanı anlayarak ona düzeleceğini, onu sevdiğini belirtmiş olman olumlu bir davranış. Dün eşinle yaptığınız görüşmede artık çok geç olduğunu ve sevgisinin bitmiş olduğunu söylemiş. Bundan sonra yapacağın ısrarlar hep onun elini güçlendirecek ve evliliğe devam kararı almanız durumunda senin en küçük hatanda bile ayrılma kozunu önüne sürecek bunun farkına varmalısın. Olsun buna rağmen istiyorum dersen; Özür dileyip artık büyüdüğünü, çocuksu davranışların için üzgün olduğunu ve bir daha tekrar etmeyeceğini yineleyeceksin.

Evlilik öncesinde de senin aynı şekilde davranmakta olduğunu, hatalı diye nitelendirdiğin davranışlarının sonradan ortaya çıkmadığını söylemişsin. Aranızda bulunan 9 yaş aslında önemli bir fark olmasa da, senin 22 eşinin 31 yaşında olduğu düşünüldüğünde; Muhtemelen 31 yaşındaki erkek 20'li yaşının başlarındaki kadını daha büyümekte ve olgunlaşmakta olan birisi olarak değerlendirip evlilik durumunda yani işler daha ciddi olduğunda daha olgun davranacak diye umut etmiş olabilir. Evlilik sonrasında olgunlaşmasını beklediği kadının hala aynı şekilde davranması ise sabrını tüketmiş olabilir.

Sevgim bitti dediği şey aslında onun sabrının bitmiş olmasıdır. Devam etmeniz ve senin aynı hataları yapmaman durumunda normale dönecektir bence. Önemli olan saygının yitirilmemiş olmasıdır. Bir kez daha söylüyorum; devam etmeye onu ikna ettiğin durumda, boşanma kozunu senin her hatanda ortaya sürecektir. Ne de olsa onun peşinde koşan ve ona göre başını taşlara vuran sensin.

Konuşmanız esnasında özür dilemiş olduğunu gördüğüm kadarıyla hiç yazmamışsın. Bir şans daha alabilmek için yapabileceğin şeyi aslında yapmışsın sen. Bana kalırsa tekrar konuş. Şimdiye kadar özür dilemedi isen, özür dile ve ısrarla artık çocuk olmadığını belirt. Çünkü muhtemelen o seni evlenince büyüyecek bir çocuk olarak görüyordu. Aynı şekilde dersini aldığını, hatalarını anladığını ve bir daha yapmayacağını söyle.

Kabul etmezse, beklemekten başka çaren yok. Bir süre sonra tekrar konnuşmayı denersin. Olur ya tamam devam edelim dedi, o zaman dikkatli ol adamın eline çok güçlü bir koz veriyorsun.

Büyük bir şehirde yaşıyorsanız eşinin kabul etmeme ihtimali daha büyük. Çünkü büyük şehirde yaşayan adamlar, alternatif eş adaylarının çok olduğunu düşünerek yeni başlangıçları tercih edebilirler. Küçük şehirde isen biraz daha şanslı olduğunu düşünürüm.

Bol şanslar sana.

Roman gibi oldu ama neyse. Ne de olsa önemli bir konu söz konusu :))

• cok cok saol bana zaman ayırdıgın ıcın bu konuyla bu kadar ilgilendıgın ıcın cok teşekkür ederim tavsiyelerini dinlicem umarım barışirsak buraya buyuk bır sevıncle sizlerle paylaşmak olacak haklısın buyuk bır koz ama boşanmak kolay bir karar degil ondan sonrasınıda düşünmem lazım 22 yaşinda dul bır kadın ve ıstanbul cok tahlikeli ve cok dikkat edılmesı bır durum oldugu ıcın bu kadar ugraşlarım tekrar teşekkürler

• Ne demek. İnşallah dilediğin olur. :))

• Esim bende ayrilmak istiyor , tabiki benim hatalim da var ama ne kadin, para, kumar, icki.

Sorunlarin kaynagi 6 sene evvel sirket kurduktan sonra basladi ve para sikintilari sebeblerinden cok zorluk cektik ve cekiyoruz.

Tabiki onun hatalari ve eksikleride var kendim gibi.

Azarim, kavgam ve zopamizda oldu, hatami cok büyük bunlarin hepisi bir tek gecede olmadi normal konusma dinle karsiliksiz oldugu icin kaybetme korkusundan bazen neler oldugunun gec farketsemde tövbeye gelmem insallah gec kalmaz