Eşim soğudum diyor ve boşanmak istiyor ne yapmalıyım?

6 aylık evliyim eşim boşanmak istiyor davayı bile açmış sevgisi bitmiş soğumuş bu kadar kolay mı? Bu evlilik için sadece ben mi uğraşıyorum? Eşimin umurunda bile değil! Sanki sevgilisinden ayrılıyor gibi davranıyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum, teşekkürler şimdiden.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Yorum bölümündeki harf kısıtlamasından dolayı yazdıklarım tek yoruma sığmayacağı için ayrı bir cevap olarak yazmayı tercih ettim.Öncelikle yazdıklarıma bakarak sadece senin hatalı olduğunu düşündüğümü sanma. Seni zamanında uyarmayan, senin söylediklerini dinlemeyen, ters cevaplar veren, işleri düzeltmeye kalkmadan gidip boşanma davası açan, evliliği çocuk oyunu olarak gören eşin de en az senin kadar kusurlu zaten.Senin iki sorundaki cevaplara yaptığın yorumlar ve evliliğini bitirmek istememen ışığında şunu söyleyebilirim; hatanı anlayarak ona düzeleceğini, onu sevdiğini belirtmiş olman olumlu bir davranış. Dün eşinle yaptığınız görüşmede artık çok geç olduğunu ve sevgisinin bitmiş olduğunu söylemiş. Bundan sonra yapacağın ısrarlar hep onun elini güçlendirecek ve evliliğe devam kararı almanız durumunda senin en küçük hatanda bile ayrılma kozunu önüne sürecek bunun farkına varmalısın. Olsun buna rağmen istiyorum dersen; Özür dileyip artık büyüdüğünü, çocuksu davranışların için üzgün olduğunu ve bir daha tekrar etmeyeceğini yineleyeceksin. Evlilik öncesinde de senin aynı şekilde davranmakta olduğunu, hatalı diye nitelendirdiğin davranışlarının sonradan ortaya çıkmadığını söylemişsin. Aranızda bulunan 9 yaş aslında önemli bir fark olmasa da, senin 22 eşinin 31 yaşında olduğu düşünüldüğünde; Muhtemelen 31 yaşındaki erkek 20'li yaşının başlarındaki kadını daha büyümekte ve olgunlaşmakta olan birisi olarak değerlendirip evlilik durumunda yani işler daha ciddi olduğunda daha olgun davranacak diye umut etmiş olabilir. Evlilik sonrasında olgunlaşmasını beklediği kadının hala aynı şekilde davranması ise sabrını tüketmiş olabilir.Sevgim bitti dediği şey aslında onun sabrının bitmiş olmasıdır. Devam etmeniz ve senin aynı hataları yapmaman durumunda normale dönecektir bence. Önemli olan saygının yitirilmemiş olmasıdır. Bir kez daha söylüyorum; devam etmeye onu ikna ettiğin durumda, boşanma kozunu senin her hatanda ortaya sürecektir. Ne de olsa onun peşinde koşan ve ona göre başını taşlara vuran sensin.Konuşmanız esnasında özür dilemiş olduğunu gördüğüm kadarıyla hiç yazmamışsın. Bir şans daha alabilmek için yapabileceğin şeyi aslında yapmışsın sen. Bana kalırsa tekrar konuş. Şimdiye kadar özür dilemedi isen, özür dile ve ısrarla artık çocuk olmadığını belirt. Çünkü muhtemelen o seni evlenince büyüyecek bir çocuk olarak görüyordu. Aynı şekilde dersini aldığını, hatalarını anladığını ve bir daha yapmayacağını söyle.Kabul etmezse, beklemekten başka çaren yok. Bir süre sonra tekrar konnuşmayı denersin. Olur ya tamam devam edelim dedi, o zaman dikkatli ol adamın eline çok güçlü bir koz veriyorsun.Büyük bir şehirde yaşıyorsanız eşinin kabul etmeme ihtimali daha büyük. Çünkü büyük şehirde yaşayan adamlar, alternatif eş adaylarının çok olduğunu düşünerek yeni başlangıçları tercih edebilirler. Küçük şehirde isen biraz daha şanslı olduğunu düşünürüm. Bol şanslar sana.Roman gibi oldu ama neyse. Ne de olsa önemli bir konu söz konusu :))

• cok cok saol bana zaman ayırdıgın ıcın bu konuyla bu kadar ilgilendıgın ıcın cok teşekkür ederim tavsiyelerini dinlicem umarım barışirsak buraya buyuk bır sevıncle sizlerle paylaşmak olacak haklısın buyuk bır koz ama boşanmak kolay bir karar degil ondan sonrasınıda düşünmem lazım 22 yaşinda dul bır kadın ve ıstanbul cok tahlikeli ve cok dikkat edılmesı bır durum oldugu ıcın bu kadar ugraşlarım tekrar teşekkürler

• Ne demek. İnşallah dilediğin olur. :))

• Esim bende ayrilmak istiyor , tabiki benim hatalim da var ama ne kadin, para, kumar, icki.
      Sorunlarin kaynagi 6 sene evvel sirket kurduktan sonra basladi ve para sikintilari sebeblerinden cok zorluk cektik ve cekiyoruz.
      Tabiki onun hatalari ve eksikleride var kendim gibi.
      Azarim, kavgam ve zopamizda oldu, hatami cok büyük bunlarin hepisi bir tek gecede olmadi normal konusma dinle karsiliksiz oldugu icin kaybetme korkusundan bazen neler oldugunun gec farketsemde tövbeye gelmem insallah gec kalmaz

Erkekler Ne Diyor 13

• Sen bir çocukla evlenmişsin ama farkında değilsin sanırım. Evliliği evcilik oyunu sanan, maymun iştahlı, olgunlaşamamış birisi gibi göründü gözüme. Üstelik sana bir şey söylemeden davayı bile açmış.Başka biri var mı eşinin hayatında şu an onu anlayamayız ama sevgisinin bitmesi ve soğumasının sebebi ne imiş bunu kendisine sordun mu? Görünüşe göre işin zor fakat sen kararlı isen, evliliğini kurtarma ihtimalin olabilir. Ne sebeple kafasında bitirmiş bu ilişkiyi?

• ben cok sinirli bir insanmişim tartışmaları cok uzatıyormuşum bu tartışmalardan dolayı sevgisi bitmiş sogumuş artık anlamıyorum başka hic bir acıklama yapmıyor bu haftaya kadar benımle konuşmuyordu bile hattını dahi degiştirdi hayatında kimse yok ama anlam veremıyorum dun konuştuk hala boşanmak ıstedıgını soyluyor herşeye ragmen hatalarımı bile kabul eder ve yapmıcam tarzı ıkna edıcı konuşsamda hıc bır fayda teşgil etmıyor

• Öncekileri Göster
    • Ona karşılıklı oturup konuşmak istediğini, en azından bunu hakettiğini söyle ve güzelce konuşun. Tüm sorunları dökün ortaya. Şu anda yapacak başka bir şey göremiyorum. Sen yapabileceklerini yapmışsın şimdilik.

• dun konuştuk yapmicagımı onu sevdıgımı haklı oldugu noktalarında soledım oda cok gec oldugunu artık sevgısı kalmadıgını sogudugunu soledı ben duzelsemde yapmıcak olsamda onun sevgısı bıtmiş bunu anlamıyorum işte sevgının bıtme nedenı bu ise ben duzelttıkten sonra ortadaki sorun ne

• durumunuzu bilmiyorum fazla yorum yapmak istemiyorum belkide hatan var olabilir onunda hatası olabilir haksızlık yapmak istemem ne şiş yansın ne kebap durumunu açık ve net yazarsan daha kaliteli uygun akıl veririm

• Sinirli misin? O mu öyle diyor? Olaya boşanma boşanmama gibi bakma.

• herr ınsanın dınırleendıgı konular vardır sınırlendırmekte karşi tarafın elinde evlilikte budur zaten bırbırının huyunu anlar ve ona gore davranırsın 5 ayda ne yaşadın ne cozdum yada neyı cozemedın boşanmak acizliktir zoru gorunce kacmaktır iyi gunde kotu gunde evlilik yoksa kımse cıkmaz herkez her begendıgıyle evlenır baktı olmadı boşanır kolaymı bu kadar

• Sorunun yanıtı bu değil ama. 6 ay kısa bir süre de bazı şeyler için uzun da olabilir. Suçlamak için sormuyorum ama konuyu netlemek gerekiyor.

• yanı sınırlıyım işte cok fazla tepki verebiliyorum

• Bırak gitsin bırak arkana bakma bile...Böylesinden kurtulduğuna şükredersin ilerde...

• daha çok erken... hazır yolun başındayken dön... bırak gitsin çünkü belli ki eşin evliliği kaldırabilecek olgunlukta değil. bliyorum kolay değil. söylemek çok kolay gibi geliyor bana. ama şimdi senden soğuduğunu iddia eden bir erkeğin muhakkak hayatında başka bir kadın vardır. yoksa evlenmeyi göze alıpta evlenen bir adam böyle püsürükten bir mevzuyla ayrılmak istemez. bunu bu kadar basit alıyorsa kıymetini bilmeyecek yarın bir gün şiddete bile maruz kalabilirsin. bunu kendine yapma. bırak gitsin. her zaman giden kabeder...

• arkadasım derdin ne , seni kaybedeni kazanmak için ugrasma bosver bak az önce o rahvan giden sey tam burdaydı ...büyüyünce geri gelecek zaten ..

• derdim evliligim benım onu kurtarmak ıcın cabalıyorum onun benı kaybetmesı yada benım onu kaybetmem degil 6 aylık evliligimi kurtarmak ama tek başinada bu sorumluluk cok agır oluyor cozum aradım bulamadım kendı kafamda

• Öncekileri Göster
    • canım benim madem bu kadar olgun düşünceli bi insandın neden bi çocuk düşüncelerine sahip birisiyle evlendin ki ..onun bu yaptığı zaten hiç bir seye yakısık almıyor bunun ne örf te yeri var ne din de bu yüzden takdiri ilahi diyeceksin sen elinden geleni yapmıssın bırak cezasını o ceksin..

• olgun bir insan zannediyordum ama yanılmışim

• sokakta erkek arkadasiyla kavga edip nisan yuzugunu atmis birisi soru sormustu, o aklima geldi demekki senin kocan da bahsettigim kizin erkek hali..maalesef, sabretmeyi bilmiyoruz,ogrenemedik.. konusacaksin, gerekirse sert ol.seninle derdi neyse soylesin.acik sozlu olmasi icin baski yap. durumu ogrendikten sonra, tekrar burda konusalim...

• derdi tartışmalarımızdan dolayı sogumuş olması başka hıc bır acıklaması yok

• Öncekileri Göster
    • yanı sınırlıyım hayır mazlum sessiz sakın bırı değilim 8 ay cıktık 6 ay nişanlı kaldık evet her huyumu biliyodu hic bir zaman kendımı saklamadım evet sınırlıyım bazen uzatıyordumda ama bunlar duzelicek diyorum bazı şeyleri hatalarımı anladım dıyorum artık cok gec sevgım bitti die bi cevap alıyorum

• madem ki kendini saklamamissin, bu durumda erkegin hatali oldugu ortaya cikiyor.bundan sonra fazla israrci olmayin derim, bosanma konusunda inatlasmaya giderseniz, ne yapar ne eder bosanir, cumlelerinizle degistiginizi soylemektense, davranislarinizla degistiginizi nlatin ona, fazla ustune gitmeyin, cevap yetistirmeyin, sevgiyle yaklasin.hala da israr ederse yapilacak bisey yok

• eşin çok takıntılı bir insan sanırım.senin geçmişinle ilgileniyorsa genelde bu hep böyle olur. bu durumda senin o anda ufak gördüğün sorunlar onun için büyüktür ama belli etmez belki o anda ama daha sonra hisseder acısını eğer ki bu durumun düzeleceğini sanıyorsan karşındaki insan hep böyle devam edecektir bir gün iyi güzel olacaksa ikinci gün illa bir sorun bulacaktır. şuanda belki bunu anlamayabilir daha sonrasında senden daha çok çeker. o yüzden mücadeleyi elden bırakma vazgeçme

• vazgecmek o kadar kolay degil zaten 22 yaşindayım boşanmak ıcın de evlenmedim evet tartışmalarımız oldu ama evlilik cocuk oyuncagı olmamalıydı sevgi bu kadar basitmi bir erkek eşinden neden sogur daha dogrusu sogumak nedir duzelmicek bişeymi

• diyorum ya aklından tamamen silemiyorsa senin geçmişinle ilgili ona anlattıklarını süzgeçten geçirir. rahatsız eder bu durum karşındakini. ama sana bunu ifade edemediği gibi en kısa yol olarak bunu görür vazgeçirmen için yapabileceklerin neler diye sorarsan o durumu bilmediğim için birşeyler söyleyemem sana herşeyi unutturmaya çalış

• ben ondan hıc bır şey saklamadım herşeyı acıkca anlattım gecmişimi gelecegımle ilgili planlarımı nasıl herşeyi unutturabiliyim konuşabiliyoruz artık ilk ayrıldıgımızdan berı ilk defa bu hafta iletişim kurabildik soguklugu nasıl gıderebilirim sevgisini tekrar kazanmak mumkunmu

• evlilikler de çocuk oyuncağı olmuş. evliliğe soğuyorum böyle olayları duyunca.Sen yanlış kişiyle evlenmişsin. evliliğin ciddiyetini kavrayamamış bir insanmış o. sevmiyorsan kurtarmaya çalışma bence.

• malesef sevıyorum keşke sevmesem de kendımede kızıyorum ya bende hatalıyım 4 4 lük değilim tartışmaları cok uzattım ustune cok gittim ama bunları duzelticem dedidim halde barışmak ıstemıyo sence bunlar boşanmak ıcın sebep mı yanı sevgisinin bitmesi normalmı

• Öncekileri Göster
    • onun benı sevdıgını sanmiştim yanılmişim demekki sevgi bencede kolay degil sureklı kendımı suclamaktan depresif bir hal almaktan yoruldum sevgı basıt olsaydı benım sevgım bıterdı ama yazık 5 aylılık evlılıge verılen emeklere ailelere yapılan masraflara ve benım 22 yaşinda dul kalacak olmama

• yazık ki ne yazık. sen yine bir iki kere daha konuş. ama bişey çıkacağını sanmıyorum. erkek için sorun değil ayrılık. umarım seni sevecek birini bulur ve mutlu olursun.

• erken evlenmenin zararları işte evlilik heves sanıyorlar evlilik ağır bir kurumdur taşıması zordur hayatını yaşamadan hayatı öğrenmeden hiç bir şey yaşamadan hayatınızı çinize ediyorsunuz... ne diyim bilmem ki ya

• hiç uzatma bence ve boşan... direnmenin anlamı yok ki... ortada bebekte yoktur zaten 6 ayda...

• Onu vicdanına indirmeye çalış. boşanmamak için zorlama demiyorum. Hangi sebeple bu kadar sorumsuz olabildiğini zor. Ben olsam bunları yapardım. Ama çocuğun olmamasını ufakta olsa bir şans olarak görüyorum. Çocuk olsaydı kat kat fazla sıkıntılı bir durum olurdu.

• sevgisi bitmiş diye onun suclusu bile benım sevgımı bıtırdın hareketlerınle diyo yanı ben o sevginiin bitmesine sebep olan hareketlerımı duzeltsemde degişmicegini soylemeye calışiyo cevap veremıyorum boyle bişeye ne denir ben cevap bulamadım siz yardım edin

• O zaman bunları dediyse diyebileceğim tek şey onu boşa :(
      Çünkü her erkek karısını affeder. Ne demek sen düzelsende artık değişmez. Son yorumundan sonra seni kesinlikle sevmediğini düşündüm. Bence sende zor ama doğru olanı yapıp onu boşamalısın. Yani karım olsa böyle birşey dese onu beklemeden ben boşarım.

• sevgı bu kadar basıtmiş demek evlenıp bu kadar cabuk ortada bırakmak kolaymış demek teşekkür ederim yorumların ıcın zorda olsa sonunda boyle olucak arkadaşlarınada bişey soyleyemedıgındenmıdır nedendır bilinmez duzelmıcegını duşundugum ıcın barışmıyorum diyo ama anlamıyorum

• ya insanlar ne kadar rahat olabiliyor böyle evliik bu kadar kolaymı olmalı acaba ama bence birazda neden sorusuna cevap bulmanız gerkiyor esra hnm ama bence çok erken pes etmeyin siz pes ettikce onun yüzü yüzsüzlüğe bürünür ve herşeyi yapmayı kendine haklı gii görür aynı evde kendinzie zarar vermeden üstesinden gelmelisiniz zaten evlilkler hep aynı mutlu olan az ama sürmeli ne olrusa olsun

• aynı evde degiliz artık malesef evi terk ettım boşanmak ısteyen ve sevmedigini soyledıgınde verecek cevabınız yoksa bişeyleri halledemiyorsanız araya zaman koymak uzak kalmak ıyı gelır dıe duşunmuştum ama olmadı halada duzelmedi anlamıyorum bencillik bu sevgın bu kadar basıttı madem evlenmeyecektın

• inanınki ne diyeceğimi bilmiyorum yani bu bir insan olamaz yada gerçektede ortada çok farklı bir durum var zorla evlilik aile baskısı veya öncesinde hayatnda olan birisi ile tekrar bir araya gelme isteği

Kızlar Ne Diyor 6

• bence bir dahaki görüşmenizde " evet haklısın sanırım senin üstüne çok geldim seni sıkmış olabilirim benden soğumuş ilişkimizden sıkılmış olabilirsin. hayatına birinin girme ihtimali de olabilir buda muhtemel bir neden benden soğuman için.bencede ayrılalım hayat devam ediyor birbirimizi daha fazla rencide etmemize gerek yok. benim hayatımda da birisi olacaktır kesin ,seninle yaşadıklarım bana ders oldu .artık daha sakin ve anlayışlı olacağıma eminim .Bu sıkıntıdan kurtulup bir an önce kendimle ilgilenmek ve zaman geçirmek benim için en iyisi olacak de .bir laf varya ben güler geçerdim saçma diye sevdiğini serbest bırak geri dönerse senindir geri dönmezse hiç senin olmamıştır inan çok doğru .gerçekten seviyorsa seni başına dank eder ve geri gelir .seviyorsan sende beklersin sabredersin . üstüne de gitme kıçı kalkıyor gerçekten kendilerini sadrazamın sol şeyinden düşmüş sanıyorlar .ve hayat devam ediyor canım benim unutma

• yorumlarınız ıcın teşekkür ederim olmadı bu yoluda denicez artık napalım sevginin ne demek oldugunu bilmeyen bırıyle yaptıgım bir evlilik sonucnda sacma sapan şeyler le ugraşir oldum

• 6 ay nedir ki, pişman olacaktır.. ikna etmeye calısın.

• bi önerin varmı yanıı bırdaha daha sakın daha dıkkatlı olacagıma olayları fazla uzatmıcagıma nasıl ıkna etmelıyım

• Öncekileri Göster
    • asla yaşananlar buyuk bır tecrube olduu bende asla bır daha aynı hataarı yapmam bununla yada bunsuz

• Hadi bakalım. İnancınızı kaybetmeyin, Allah'ın izniyle herşey düzelir inşallah.

• hiçbir şey yapma sonuçta yapsan da bir şey değişmeyecek belki bu yüzden daha da soğuyacaktır senden.unutmaya çalış

• Neee daha 6 aylık mı evlisin sen.deminki sorunda bunu bilmeden cevap verdim...

• evet :(:(:(:( cok uzuluyorum cok yıprandım artık care arıyorum ama bulamıyorum

• hiç bişey yapmazdım. gitmek istiyorsa kapı açık... 2 çocuğum olduğu halde şimdi bile gitmek istese güle güle... hiç olgunlaşmamış biriymiş... kusura bakma ama...bi şekilde evliliğini kurtarsan bile bence bu geçici olur. adam akıllı biri olsa önce oturur seninle konuşurdu.

• ona bu şarkıyı söyle :) link

• bazen bende o şekilde düşünüyorum ama sonucta bır taraf fedakar olmak zorunda bır taraf anlayışlı olmak zorunda bendeki hata sadece tartışmaları uzatırım bıraz sınırlı bır yapıya sahıbım bunlar onun sevgısını bıtırmiş ama duzeltıcem ben hatalarımı deddigimde de gec kaldın sevgım bıttı tarzında bı cevap alıyorum bır haftadır iletişim kurabiliyoruz bundan once konuşmaktan tamamen kacıyordu

• burda fedakarlık ya da anlayış yapılacak bişey göremedim ben. bunları sana söylemesi gerekirdi. dava açmadan önce konuşmanız, bir sonuca ulaşmıyorsa ilk sana söylemeliydi dava açacağını... bu kadar sorunda bile kaçma yolunu seçiyorsa yarın öbürgün çok zor günleriniz olunca da kaçıp gidecek. senin bu konuda değişmen için kalıp seninle beraber çabalaması gerekirdi. sevgisi gerçekten bittiyse de yapılacak bişey yok bence. ama yine de aklında kalacağına elinden geleni yap.

• En kısa zamanda boşanmayı kabul et. Sonra onun burnundan getir kıskandır kendine cok iyi bak mumkun oldugu kadar güzel giyin bakım yap güzel kok sonra onu umursamadıgını hissetmesini sagla uzak dur yanında yatma. 2 güne duzelır sonra gor bak nasıl oluyo ;)))

• ayrı evlerde yaşiyoruz boşanmayı kabul etmeliyim yani zor bir karar keşke bende onun gibi kolay karar verebilseydim bilmiyorum belkide umursamazsan daha iyi olucak umursadıkca kendını bişey zannetmeye başladı ::(:(:(:(:(:(

• Öncekileri Göster
    • aramıyorum arayamıyordum da zaten uzun zaman oldu konuşmayalı dun konuştuk hala boşanma derdinde sevgisi bitmiş ben cok sınırlıymişim napıcagımı bilmiyorum olede olmuyo böylede sıkıştım kaldım

• "bence de haklısın. sakinleştim ve düşündüm. ayrılmak daha iyi olacak." de ve umursama.

Yükleniyor...