Eski sevgilisinin fotoğraflarını saklayan sevgili..

3 senelik bir ilişkim var. ilişkimizin 5. ayında sevgilimin telefonunda eski sevgilisiyle resmi vardı. özür diledi, sorun çıkartmadım ve sildi. geçen sene üniversite için başka bir şehre taşındı ve yine aynı eski sevgilisinin fotoğraflarını, mektuplarını geçen gün tesadüfen gördüm. benimle çıkmaya başlamadan 1 2 hafta önce ayrılmışlar ve mektuplar o zamanlara ait. mektupları okuyunca fark ettim ki, ikimizle de aynı şeyleri yaşamış, aynı şeyleri söylemiş, aynı şekilde davranmış. bana önemsemediği, sevmediği için ayrıldığını söylemişti fakat mesele kıskançlıkla ilgiliymiş mektuptan anladığım kadarıyla. özür diledi falan ama ben çok kırıldım. siz olsanız ne yaparsınız? bu hazmedilecek bir şey mi? ailesinin evinde kalsa unutulmuş derim ama benimle çıktığı halde almış yanında getirmiş. ve poşette sadece o fotoğraf ve mektuplar var başka hiç bir şey yok. koyulan poşet de benim ona aldığım bir hediyenin poşeti.. kılıf uyduramıyorum bir türlü.. en doğru çözüm bitirmek midir?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bence hiç ugrasma ben olsam krize girerdim. benle birlikte olmadan 2-3 hafta önce ayrılmıs ondan diyorsun seninle birlikte olma sebebi ayrılığı aşkla vurmaktan başka bişi degil hayır evinde olsa anlıcam ama sen ev tasıyorsun ne münasebet eski kız arkadasının fotoları mektupları senle geliyor hemde senin aldıgın hediye poşettin de çok büyük bir terbiyesizlik ! ayrıca ne malum belki eski kız arkadasına hala ısrar ediyr barısmak için bayan yüz vermiyor istemiyor olalir, bence sen bosa zaman harcama neden ikinci olasın ki birinci olmak varken..

Erkekler Ne Diyor 7

• bacım bi özet geç ya

• kızdırdı beni, ayrılıcam. durum bu:)

• he öyle desene ya

• liquid-soul süpersin ya güldürdün beni:)))

• senden önce yapılanlar seni en ufak bir şekilde ilgilendirmez... geçmişini çöpe atmasını da isteyemezsin. evlendikten sonra hala yapıyorsa eyvallah. şu an onun hiçbirşeyi değilsin ve geçmişini silmesini isteme hakkın yok. senin aldığın poşetin de bir anlamı yok. poşet poşettir. evlen ondan sonra hayatını karartmaya başla şimdiden değil...

• bu adam anıya, hatıraya, fotoğrafa önem veren bir adam değil. saklamaz öyle hiç bişey. milyon tane eski sevgilisinin arasından bir tanesinin fotoğrafları, mektupları... bu saygısızlık değil midir yeni sevgiliye?

• Öncekileri Göster
    • abi ne geniş adamsın sen yaaaaaa

• neden ya? :) sen de çok kararsızsın :))))

• seni şu aşamada umursamıyor gibi görünüyor aslında kötü yanından da bakmamak lazım belkide senin yardımınlada unutabilir onu ancak buna değermi onu iyice bi tartman gerek

• değmez bence.. annesi miyim babası mıyım bana ne eski sevgilisinden.. 3 sene çıkıp emek verdiğim adam eski sevgilisinin anılarını saklıyo.. allahından bulsun derim anca.

• :) o zaman bitir. hiç durma

• sen neden okuyorsun çocuğun mektuplarını? bende eski sevgililerimin resimlerini mektuplarını saklarım ama öyle kıskanılacak bir durum değil. saygı duyarım yaşananlara o yuzden

• adam bana anıları saklamanın anlamsızlığından dem vurur hep. karıştırırken bulmadım, bizim fotoğraflarımızla sürpriz yapacaktım, aradan onunkiler çıktı.

• Esk günleri hatırlamaya çalışıyor ama bir faydası yok ki. Eskiden yaptıkları çözüm olsaydı eski sevgilisinden ayrılmazlardı... Durumu açıkca konuşup ortadan kaldırmaya çalışmak.. Başaramıyorsanız uzak durman daha az üzülmene sebep olacak.

• böyle birşey söylemesi zaten beni 3 sene oyaladığını göstereceğinden anlayış göstermem imkansız.

• sana aşık değil. Eski sevgilisine aşık. geçmiş olsun

• bu kadar sürede konuştuklarını zannetmiyorum ama.. bir de mektupta kız beni affet bitirme falan yazmış..kendi ayrılmış yani. sonrasında da denk gelmedi konuştuğuna görüştüğüne.. neden benimle birlikte o zaman:/ siz erkekleri anlamak zor.. of!:(

• bitirmiş ama pişman.
      Onunla bitirmeyip devam edebilirsin ama aklının bir köşesinde hep eski sevgilisi olacak. buna katlanabilirim diyorsan devam et derim.

• zannetmiyorum katlanabileceğimi. bitirmek en mantıklısı. teşekkürler.

• unutamayan adamla ugrasma, belli ki seni takmiyor bile

Kızlar Ne Diyor 14

• Gerçekten çok mantıksızca hareket etmiş karşındaki insan o nasıl rahatlıktr ya sen yine iyi sabırlıymışsın güzelim başkası olsaydı bu kadar sessiz kalıp az tepki vermezdi kıymetini bilmesi gerekir ama ben senin bu kişiyle birlikteliğini devam ettirmenden yana değilim yarın bir gün daha üzücü bir durumla karşına çıkabilir kendi değerini biliyorsan bence bu kişiyle bitir ya da ciddi anlamda araya mesafe koy hatasını anlamas için.Öyle kuru kuruya özür dilemekle her şey bitmez.

• ayrıldık zaten canım..

• en hayırlısı olmuş canım.

• şili'de bir madende mahsur kalan işçileri hatırlıyor musun? 3 ayı aşkın bir süre sonra o madenden çıkartıldıklarında, kimileri günlerce sığındıkları o kovuktan taşları yanlarında getirmişlerdi. gazeteciler uzman bir psikologa bunun normal olup olmadığını sorduğunda, o psikolog yaşanan travma ve olumsuz deneyimlerle sağlıklı biçimde yüzleşebilen bir insanın o zamanlara ait anılardan korkmayacağını anlattı.şimdi...sevgilin eski ilişkisine dair her şeyi atmış olsa, sence bu o kızı unuttuğunu ispatlamaya yeter miydi? elbette ki hayır, ona duyduğu nefretle ona dair her şeyi unutmayı düşünmüş olabilir ve inan nefretin alt fonu hayal kırıklığına uğramış bir sevgi/aşktır. ha evet onla ilgili her şeyi özenle saklaması ilişkisini unutamadığını delalet olabilir; ancak sadece geçmişine saygı duyan ve ondan korkmayan, olgun bir ruhun göstergesi de olabilir.sevgilinin hangi gruba dahil olduğunu bilemem, bu senin bileceğin bir şey. ancak unutamadığını düşünüyor isen o eşyaları attırabilirsin: peki eğer gerçekten unutamadıysa yüreğini nasıl sökeceksin? hepimizin bir geçmişi var fakat illa ki tüm anılar paçamıza yapışmış halde sürüklenecek diye bir kaide yok. o yüzden geçmişe dair kalıntılara bu derece takılıp kendine dert edeceğine bugünün keyfini çıkararak sevdiceğinin kıymetlisi olmaya bak.ha bu arada; eski sevgililerinden aldığı hediyeleri özel bir kutuda saklayan bir adamla neredeyse 6 yıl birlikte oldum. benim ilk kez aşık olduğumu hissettiren adamın fotoğrafları hala albümümdedir. ancak bunlar bizim geçmişimize dönüp bakarken enseyi karartmadığımızın nişaneleri olarak kaldı sadece. sırf böylesi basit bir sebeple bitirilecek kadar hafif duygular içinde isen durma bitir ilişkini, zaten güzel olan bir şey için çabalamayı hak etmiyordur o.

• çok güzel bi yorum olmuş:)

• Öncekileri Göster
    • teşekkürler..

• çok güzel bir yorum

• hala onu seviyooo

• seni sevmiyo diyil elbette seviyordur ama zamanında onu bir başka sevmiştir...

• kesinlikle bitir

• çok kötü bir durum Allah yardımcın olsun... ne tarafa dönsen sana acı verecek gitsen olmuyo kalsan olmuyor...

• çok haklısın.. teşekkür ederim

• inan yardım etmek isterdim ama kardeş kimse sana yardım edemez zamandan başka hiç birşey sana ilaç olamaz gerçekten Allaha sığın o herşeyin en güzelini bilir...

• bence seni sevmiyo direk ayrıl.

• evine getirmiş de neden saklama gereği duymamış senin görme ihtimalini düşünmemiş mi ? bu konuda konuşmadın mı gördüğünden bahsetmedin mi bundan rahatsız olduğundan ya da

• daha yeni getirdim zaten falan dedi. saklayabilecek çok yer yok evin temizliğini ben yaptığım için. zaten kısmen gizli sayılırdı. bizim fotoğraflarımızla birlikteydi.

• benzer bi durumu yasadıgım icin yazmak istedim. benimde 4 yıl suren bi iliskim olmustu..fena asık olmstuk ama siddetli gecimsizlikten bitti :) herneyse yaklasık bir yıldırda hayatımda baska biri var ve onu cok seviyorum. ama eski sevgilmden kalan biton sey var hala evmde.. evet ilk zmnlar ayrıldıgımızda kıyamadıgım icin atmamıstım bazı seyleri..bakıp hatrlıyodum yada ozlemimi gideriyodum belki ama simdi o amaclada tuttugum solenemez.. ole kaldılar bi yerlerde ve bende simdi ne acıp bakıyorum nede bakmak istiyorum.. yani burda senden onceki kızı unutamama gibi bi durum olmayabilirde..belki onemsememis unutmustur.. yeni tasınırkende belki atmak gelmemistir icinden.. bu seni sevmedigini gostermez bence. neticede 3 yıldır birlikteyiz diyosun az mı.. sevmese neden senle takılsın..ama bellki icinde bitakım supheler var..bence sadece bu olaya baglı kalma..dier davranıslarını ölc tart..yaptıgı etik bisi olmıyabilir ama dedigim gibi seni sevmediginide gostermez..eger ki icinde seni bundan baska rahatsz eden biseyler varsa bunuda goz onunde bulundurarark deerlendir.. tek sorun buysa bence asılmıcak bisi diil

• ben hatıralarımı asla atmam atmayanada saygı duyarım onlar yaşanmış şeylerdir ve yok edemezsin en azından aklından silemezsin onları saklaması onu seviyor beni takmıyor manasında değildir.

• bana ters..bir ilişki başlıyosa eskisi herşeyiyle bitmeli..tüm izler yok edilmeli.

• bana da öyle geliyor.

• Bas tekmeyi totosuna.

• agiz dolusu sovulesi sevgilidir.

• ben tek başıma yeteri kadar sövemiyorum. sen de söv :D

• ben pek etkili degilim bu konuda.
      Beylerden yardim alsan

• ehhehe tşeekkürler:D

• 2.5 senedir bişey yapmadın şimdi bitiriyim mi diye mi düşünüyosun?

• telefonda bi tane fotoğraf görüp adam unuttum dediğinde ayrılmak abartılı geldi biraz. ama şu an durum daha ciddi.

• Öncekileri Göster
    • ağladı yalvardı falan ama nasıl inanayım ki böyle bir durumda.

• yalnız kalmaktan korktuğu için ağlamış olablr ama başka hareketleri davranışları nası sen bilceksn. sevdiğine inanıyosan bırakma bence.

Yükleniyor...