Evlilikte darp ve şiddet durumunda ne yapılmalı?

ben 3 senelik evliyim . şu an 6 aylık bir bebeğim var .eşim geçen gün beni resmen dövdü .önce atışmaya başladık sonra epey bir şiddet gördüm .yaptığımda birşey yok .ilgisizmişim bebekle sürekli ilgileniyormuşum ki ne yapmam gerekiyordu bebeğe tek ben bakıyorum .boşanmayı düşünüyorum ama bebeğim çok küçük babasız büyümesin istiyorum . Evlilikte darp ve şiddet durumunda ne yapılmalı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Boşan diyenlerin kaçı evlidir sormak lazım. Boşanmak değil çözüm açıklayacağım.Ben döverim diyenlerin ya da söyle dövsünler diyenlerin sana şiddet uygulayan eşinden farkı yok, böyle düşünürsen bu da çözüm değil.Olay çok yanlış bu cepte. Tekrarlanmamalı bu da cepte. Evlilik nedir, aile kurmak nedir, insan ilişkileri nedir bunları düşünmek lazım önce. Bunlar ağır sorumluluklar ve ciddi konulardır.Ben çok zaman derim aile kurmak için artık ehliyet sistemine geçilsin diye. Bazı arkadaşlar eğitimsizlikten oluyor diyorlar ama olayın ne eğitim ne de öğretimle 1. dereceden alakası yoktur. Evet 2. ve 3. dereceden ilgilidir eğitim ve öğretim, daha ötesi değil. Ben aristokrat ailede büyüyüp, 2 üniversite bitirmiş çok insan biliyorum şiddet uygulayan..Gelelim tavsiye kısmına. Senin eşinle oturup konuşman pek ala gerekli ama yetmez. İkinizin birlikte aile terapisi alması, eşinin de ayrı olarak bireysel terapi alması gerekir. Unutma ki bir sorun varsa bu şiddetle, kesip atmayla çözülmez böylesi karmaşık ve önemli konularda. Eşinin şiddet uygulamasını tetikleyen ana neden bulunmalı ve düzeltilmeli. İnan bana sen ne yapmış olursan ol veya yapmamış olursan ol, insanların tepki verirken tercih ettikleri yöntemlerin altında o tercihlerini etkileyen faktörler vardır ve bu faktörler sadece onların içindedir. İşte bu faktörler bulunmalı. Eşin bile bilmeyebilir bu faktörleri biliyor musun?Bu konuda bulunduğunuz şehirde uzmanlaşmış bir veya bir kaç isim bulmalısınız. Eşin ile konuşacağın konu bu zaten başka bir şey değil. Karşına alıp:''Madem pişmansın ve sen de bu davranışın bir hata olduğunu kabul ediyorsun, o halde gel bu davranışı düzeltelim. Bir ömür yan yana durmak istedik ve çocuğumuza da sahip olarak ailemizi köklendirdik. Madem öyle önümüze bu şekilde bilinç altımızdan çıkabilecek engelleri uzman desteği ile deşelim, bu tümörü kesip çıkarsınlar. Ben veya sen fark etmez, önce bizi bir kontrol geçirelim çift terapisine giderek. Bu şekilde eşin olarak senin yanından ayrılmamış oluyorum. Uzman gerekli görürse de bireysel terapi alırsın ki, beni dövmen beni bir kere seni ömür boyu acıtır, işte asıl kendin için faydalı olur bu konu. Hem bir birimize hem de çocuğumuza olan sorumluluklarımız ve ihtiyacımız bunu gerektiriyor. Ailemiz ve saygım adına bunu teklif ediyorum çünkü böyle bir olayın tekrar etmesini ikimiz de istemeyiz, tekrarın sonu sonsuza kadar ayrılmak ve tamiri mümkün olmayan yaralar açmaya neden olur. '' diye akılcı ve mantıklı olan konuşmayı yaparsın.Gördüğün üzere ne yıkıp dökmekle, ne de kesip atmakla kimse fayda görmez.

• benim eşimi anlatmışsın .eşimin babası doktor kendiside doktor .istanbulun en elit semtinde doğmuş büyümüş ama gel gör ki şiddet uyguluyor bana .aşırı derecede kıskanç biri .beni evden çıkarmıyor baskı uyguluyor

• Öncekileri Göster
    • Tamam işte %100 destek almalı. Gerisi boş. Yoksa kendisi de ailesi olarak sen ve çocuk da çok mutsuz olursunuz. Benim ailemde de bu yaşanmıştı ben küçükken. Aynen sizin durum her haliyle. Evet iki insanın hayatı çok kötü etkilendi ama benim de etkilenmişti. Sizin çocuğun yerine koyarak kendimi ben de şiddete meyilli ve fiziksel şiddet de uygulardım eskiden. Gerekli şeyler yapıldıktan sonra ise tepkimi o anda ve sesimi yükselterek vermeyi aşmadım hiçbir zaman. Tepki vermek faydalıdır ama dozunda

• almalı evet ama işte ikna olmuyor ki .bilmiyorum eşim aşırı güvensiz .ona güven sarsıcı şeyler yapmadım hiç ama bunu yapıyor hep

Erkekler Ne Diyor 61

• sabretmeli,50-60 yıl ömrün kalmış şurada :D

• Kocan bebeği kıskanıyor. Çocukta olmuş bu saatten sonra ancak kocana lafı geçecek bir yakınından yardım isteyebilirsin, belki onu bir köşeye çekip konuşurlarsa faydası olur.

• Sadece kadına değil insana şiddete karşıyım.Yaptığı büyük yalış ama boşanma son çaren olsun .Onunla ilgilenmeye çalış.Sei sevmese ilgisizliğinden şikayet etmezdi

• tekrar yapıcak diye korkuyorum

• sen elinden geleni yap.onun en çok sevdiği yemeği yap,elbiseyi giy vs. sonuç büyük ihtimal iyi olacaktır

• Temelde neyi hedef alıyorsun bu onemli .Evlendim cocugum oldu artık eş konuları ve gereklerine ihtiyacım yok mu diyorsun ya da Evlendim cocugum oldu es konuları ve gereklerine de konusarak zaman ayırayım mı diyorsun?Yazında yaptıgım da birsey yok ilgisiz mişim ... demişsin, yani karşı taraf derdi ne ise bunu ifade etmiş. Bu konuya hak verip vermediğin çok önemli, katılmadığım tek konu ise atışma ve inadın şiddete dönmesi ve bunun tek taraflı kaldığını da düşünmüyorum. Birçok kayıt var ki , kadın çok sevdiği ve delice tutkun olduğu insandan, bebek sahibi olduktan sonra bir uzaklaşma yaşıyor ama bu bilinçli değil , çok güçlü annelik hormonları ve onu korumanın ön plana geçtiği içgüdüsel yönlenme. Olaylar başlayınca bu içgüdü daha bir katılaşıp karşıdaki insanı itme hatta yoksaymaya kadar götürebiliyor, boşanma isteği de buna dayanıyor.Bilmelisin ki , hakimler bunun farkında ve hemen boşamıyorlar, evlilik psikologlarına yonlendirip onlardan resmi gorus istiyorlar. Lutfen bir dinlenip , ne eksik ne fazla adilce bir tartmaya çalış, çünki mahkemeye başvursan da bu yapmadıklarını birileri aile kurumunu korumak adıyla yapacaktır.

• şerefsiz yaaaa konuş baktın yola glmiyo ayrıl. insan cocuğunun mutlu ve iyi bakılmasından başka ne ister. düşünme babasız mabasız diye cocuğunu düşünen biri olsa zaten onla ilgileniyosun diye sana bunu yapmaz. eger bu şekilde kabul edersen daha fazla olarak devam edecek.

• bakın bu olay kadına şiddet meselesi değil mesele kadının ekonomik ve sosyo kültürel dışlanması kadının elinde sosyo ekonomil iradesi elinde olsa bu durum hiç başına gelmez burada esas olan insan hakları ihlalidir o yüzden bu tür olaylara kadına şiddet değilde insan hakları ihlali olarak bakmak gerekir bir cinse karşı tek taraflı pozitif ayrımcılıga kalkarsa diğer cinste diyecek benim haklarım yokmmu bizde insan değilimiyiz diye bu durmda daha cok şiddet olayları aratacak ve haberlede daha fazla olaylarala karşı karşıya kalacagız o yüzden meseleye diretk olrarak kadın hakları yerine insan hakları durmu ile bakar sucu sadece tek bir birey atmak yerine toplumuda sorgularsak o zman yerinde bir kara vermiş oluruz işte cözüm burada başlar yani şu siz bir insansınız ve haklarınız var yaşama calışma düşünme ve söyleme hakları bu haklardan biri olan yaşam hakkınıza müdahale oluyorsa sizin hakkınız zaten çiğnemiş olur işte ozaman sadece eşnizi değil toplumsal anlamdaki rölünü ve ona verilen görevleride koyarsak baskı ortamı ve aileden ataerkil yetişmeyide koyasarak suc ailesel nedende dayanır o yüzden doğruda kişi değil aile inersek ailede geçmişte gerek ailenin hanımı gerekse ailenin birer fertleri olan cocuklardada eş tarafından bir tecavüz ve dayak olayı varsa bunu hiçbir zaman değişteremezsiniz o yüzden size tavsiyem bu olay karşında dik durmanız ve gerekli yaptırımalrı yapmanızı öneririm buna boşanmak ve sosyo ekonomik gücünüzde dahil elinize almanızı tavsiye ederim ki şu sözüde unutmayın suc hiçbir zaman tek taraflı değildir suc çok taraflıdır bu yüzden tek bir kişi bu suc yüzünde zarar görür diğeri se kurtulur bunuda unutmayın sizede geçmiş olsun dilerim unutmayın aileniz size desteği olmasa bile tek başına ayakta tutna bilemniz mümkün yeterki cesaret ve azim olsun

• bu gibi sebepelrden döven kişiyle hayat sürme derim

• Evlilikte bu tarz şeyler olabilir kronik haline gelirse tekrar durumlarında boşanma vs gündeme getirilebilir.kadınlar yeni doğum yaptıklarında çocuklarına yönelip eşlerini ihmal ettikleri doğrudur bu konuyu eşinizle konuşup onun taleplerini değerklenirip onunda bebeğe alışmasını sağlarsanız düzelme ihtimali vardır.

• evlilikte bu tarz şeyler olamaz !

• Öncekileri Göster
    • biriniz nişanlı diğerinizde sanırım evli değilsiniz evlenince tekrar yazın buraya ok mu :)

• evlilikle ne alakası var konu insan onuru ,sağlığı hatta yaşamı

• yarın birgün çocuğuda döver belki babasız büyümesi mi her gün dayak yemesi mi daha doğru?

• Bence olayı eksik anlatmışsın, durup durduk yere kimse şiddet uygulamaz.

• Sen de sinirlenince kalkıp adam öldürenlerdensin sanırım

• Öncekileri Göster
    • kadının suçu ne olursa olsun 6 aylık bir bebek dünyaya getirmiş kadına el kaldıran adam değildir.

• ben birşey yapmadım onu sevmekten başka

• Kadın haklarıyla ilgili son dönemlerde birçok yasa çıktı. Şikayetçi olursan büyük ihtimalle uzaklaştırma verirler, yine düzelmezse boşanmaya kadar gider...

• önce bi konuş sakin sakin... tabi adam laftan anlamıyosa bence ayrıl derim...

• bekara eş boşamak kolay tabii.döşeyin hemen boşan yorumlarını.karşına al çok ciddi bir şekilde sana bir daha el kaldırdığı taktirde evliliğini sürdüremeyeceğini söyle.kesinlikle ciddi olduğunu hissetsin.ve özür dilesin.

• Vurdulu kırdılı olsun, ağzımı burnumu dağıtsın.

• evet haklısın .boşanırım da boşandıktan sonraki hayat nasıl olucak .boşanmış kadınlara toplumun nasıl baktığı ortada üff çok karışık

• olaya kendi açından bakma , şu kavga meselesini tam olarak anlatırsan net bir cevap veririz.

• Çok sinirleniyorum böyle şeylere.Ama Pişman olduğunu söylemiş affetme hemen biraz gözünü korkut birdaha yapamicağı kıvama getir önce..

• kocanla konus gerekiyorsa aile büyüklerine danis müdale etsinler belki durumun farkinda degildir çocugunu düsünmen iyi bir sey ama sessiz kalma bunlardan sonra anlamiyorsa kararini alirsin ama elinden geleni yapmis olursun

• "ilgisizmişim bebekle sürekli ilgileniyormuşum" gibi saçma bir sebepten şiddet uygulamışsa çok büyük hata etmiş. Sen haklı olarak bebekle ilgileneceksin tabi ama unutma o da koca bir bebek :) Hemen sinirine yenilme. Annenden, babandan, abinden, ablandan, arkadaşlarından, öğretmeninden, çevrenden hiç kimseden dayak yemedin mi? Bir kereye mahsus da eşininkine sabret. Eğer devam ederse o zaman tabi ki boşanmak en doğrusu ama unutma insanlar bazen aptallaşabilir, sağlıklı düşünemez. Bir hata yapmış. Affet. Bir yuva kolay mı kuruluyor ki bir dayakla hemen bitsin. Kimsenin sözüne bakıp da hareket etme, sonuçta senin yuvan, senin ve çocuğunun mutluluğu önemli. Allah sizi bir ömür boyu mutlu etsin.

• Böyle nasıl düşünebilirsin.. Nasıl mantık bu?

• Öncekileri Göster
    • O işin sabretmesi olamaz.

• Neyse tartışmaya gerek yok. Olduğumuz yerde dönüp dolanacağız nasıl olsa...

• mutlaka savcılığa başvurun. ne olursa olsun 3. sayfa haberlerindeki kadınlar da 1 fiske ile başlıyorlar bu işe ve susuyorlar. susmayın! bence onunla konuşma faslı çoktan kapanmış...

• tebrik ediyorum.

• Öncekileri Göster
    • arkadaşlar tamam tartışmayın .bende boşanmak istemem tabi ama korkuyorum

• hayır bayan tartışma değil bizimkisi, sadece fikirlerimizi söylüyoruz.

sevgili dostum,
      negatiflik değil benim amacım, - işareti küçükken kurtulabilmek. sonrası EX olabilir.

• ben anlamıyorum cidden bi kadına vurmak ayıptır ya yeni bebek doğurmuşsun insan karısına nasıl şiddet uygular çok aciz miş bebek olmasa boşan dicem ama 1 kere yaptıysa devamı gelir tv de görüyoz bi gün gözü döner allah korusun keser seni dikkat et

• Çocuk büyümeden bu işe el atmalısın çünkü büyüdükten sonra hem çoçuk için hem sizin için daha büyük sorun olur imkanınız varsa boşanın ve emniyete baş vurun Allah yardımcın olsun

• Öncelikle geçmiş olsun. Normalde boşanın çekmeyin bu şerefsizi derim ama sizin pisikolojinizde eşinizden ayrılamadığınızı çocuğunuz veya başka nedenle katlanmak zorunda hissediyorsanız. Aile büyükleriyle ve eşinizin çekindiği düşüncelerine önem verdiği kişiyle bu yaptığının yanlış olduğu ve yapmaması gerektiğini anlattırın. Sonuç alamaz iseniz karakola giderek şikayetçi olun. Çocuğun ne kadar babasız büyümesi gerekiyorsa şiddet ortamında da büyümemesi gerekiyor. Allah ıslah etsin diyorum

• Eşinizin yaptığı afedersiniz ama erkeklik değil zaten.çocuğu ile ilgilendi diye hele ki bir bayana, eşine şiddet uyguluyorsa kararını etkilemesin ama ben bırakırdım

• şiddete, şiddetle karşıyım

• Savcılık savcılık savcılık. kesinlikle savcılık. ve şikayetten vaz geçilmemeli. kendini düşünmüyorsan bebeğini düşün.

• - puan verene inat + yı yapıştırdım dostum.

• sen kocanı allahın gibi gör. ona tap. egosunu şişir şişir şişir şişir. ondan sonra vurduğu zaman da niye vurdu olsun. hiç bir kadın istemediği sürece kocası sevgilisi nişanlısı ona el kaldırmayı bırak aklından bile geçiremez. ne kadınlar var eşlerini kedi gibi gezdiriyorlar yanında. olay kesinlikle erkekten kaynaklanmaz. erkeğini yönetemeyen kadının sorunudur bu.

• ohoo hem suçlu hem güçlü karısına el kaldıran adam adam değildir bir kere hemde 6 aylık bir anneye senin zihniyetini kınıyorum.

• Öncekileri Göster
    • sana birazcık katılıyorum. Gerçekten türk kadınları erkeklerin egolarını gereksiz derecede şişiriyor. Onlara ''her an senden vazgeçebilirim haddini bil'' görüntüsünü verseniz bunlar olmayabilir. Adam zaten ayrılmaz cocugu var beni de seviyor bana muhtac diyor egosu şu an uzay yapmış. Daha da şiddet uygulayacak.

• tebrik ederim @chassit

• afedersinde çokmu aradın o öküzü bence gücün yetmiyorsa kocana başka bir gücü yeten bul iyi bir dayak attır ve boşan ileride senin için daha zor olur.

• Kadın Olsam Direk Boşanırdım... Taviz Vermezdim...

• şu nekarlar bi kenara çıksın!valla benim babam annemi döverdi ama sonra biz büyüdük babaya hesap sorar hale geldik ve gayet mutlu birliktelikleri oldu booşanmak çözüm değil tersi sorundur!polyannacılık oynamayalım türk aile yapısında şiddet her zaman vardır en organik olanı bile bi tokat vurmuştur eşine.eşin gelmeden çocuğu uyut sorunu çözersin ayrıca cinsel anamda da sorun yaşanıyor anladığım kadarıyla eşini de ihmal ediyorsun bence iyi bir evlilik yatak odasında başlar mutfakta devam eder

• senin durumunda olsaydim ben kocanin annesi yada babasi sozu gecen kimse artik onunla konusur derdimi onlara anlatirdim hakliya haksiza onlar karar versin tabi tarafsiz olmak kaydiyla ofke anliktir kardesim o an insan ne yapacagini bilemez onemli olan o insani o duruma getirmemek hoslanip.hoslanmadigi konuluri iyi analiz etmen gerek bak demissin bebekle ilgileniyom.hep ondan olmus biraz daha detayli anlatsan daha iyi olurdu. erkegin kadin uzerinden kadininda erkek uzerinde haklari vardir muhakkak eger sen bebekten dolayi kocandan ilgiyi alakayi kesmissen bunu kizmistir.her ikisinede zaman ayirman lazim birazcik sabirla duzelir diye umit ediyodum ha bu arada bosanmak oyle kolay olmasin dayak yiyorum diye bosanicaksiniz ama.cocugunuz baba sevgisinden mahrum.kalacak sonra.nice kadinlar var sirf evliligi ve cocugunun gelecegi icin ne cilelere katlanan var. sabret biraz insallah hersey yoluna girer sunuda.sormadan edemicem bebek olmadan oncede kavga varmiydi?

• bak sana taktık vercm etek giyosan yanında doner bıçagı yada kelebek sakla pantolan gıyosan muşta al hatta benımkını gonderıyım bısı dedınmı ya doğra yaada kır ağzzını burnunu ha onları ben edemem dıyısan bıber gazı al sık agzına gözüne sonra balkondan aşağıya at baktın bısı olmadı çıkar bıdaha yukarı at bıdaha ıllakı bışı olur hadı ıyı gunler

• :))))))))))

• Öncekileri Göster
    • bunları yapsam hapishaneye girerim

• ozaman hafıfletılmıs olarak bıber gazı kullanın sonrada dövün daha ne dıım

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 40

• Evlilikten en çok korkmama neden olan şeylerden biri bu şiddet konusu.Ne yazık ki çaresi yok.Ne olursan ol.Statün,konumun ne olursa olsun böyle şiddete eğilim gösteren bireyler olduğu sürece hayat zindan olur.

• evet haklısın ikimize okumuş tipleriz ama işte gel gör ki dayak yedim

• Özür falan dilemedi mi ?

• bundan sonra özür dilese noolcAK.özür dileyince geçicek mi yani.unutulacak mı?

• unutulacak demiyorum.Ama en azından pişmanlık göstergesi vardır diye düşündüm.İmkanı varsa bende ayrılsın derim ama daha ufaklık 6 aylık..

• Ben olsam ayrilirdim.Annem babam bana vurmazken elin adaminin vurmaya hic hakki olamaz.Cocugun anne babasi ayri buyumesi,siddet iceren bir ortamda buyumesinden iyidir

• hastaneye gıdıp darp raporu al savcılıga ver sıkıyorsa bır daha dovsun donuna kadar alırlar adamın ıkıncısınde hapıse gırme korkusuna dokunamaz sana bacım :( cocugu kadınlar dusundugu kadar erkeklerde dusunse keske :(

• öyle karaktersiz bir erkekle hayat geçmez

• o bebek elbette bakacaksınız bakıma ilgiye muhtaç

• yani

• Boşanma haayatım, bu düşüneceğin en son şey olsun şu durumda. Eşine olan ilgini arttır bakalım tepkisi değişecek mi.

• Geçici bir sorunu olabilir eşinin bilemeyiz. Bende ilgisiz kaldığımda psikopata bağlıyorum. Olamaz mı yani? O kelimeyi sana iade ediyorum.

• canım çok kıskanç biri .yani ne bileyim şiddet yoktu başta ama şimdi oda var .bir kere oldu bi kerede tartaklamıştı beni .

• Allta cevap verdiğim kişi yorumunu silmiş ;) ee doğru söze ne denir.
      Cnm sana gelince eşinin sonradan düzeleceğini pek sanmıyorum aslında ama biraz zaman lazım yinede...

• Benzerini ben yaşadım bu sebepden boşandım, kesinlikle boşanmak istiyorsan keşke ilk darp olayında kaarakol ve hastaneye gitseydin. Ben darp raporuyla boşandım. Bu tipler kesinlikle değişmezler. Boşanmamızın üzerinden 4 yılgeçmesine rağmen geçen sene yine dövdü.

• dayak bi alışkanlıktır bunu unutma

• Önce al karşına, konuş. Ama sakince... Belki bir anlık sinirle yapmıştır, pişmandır, eğer öyleyse çözersiniz zaten. Bunu tekrar yaparsa da sakın affetme, anında bitir. Çünkü ömür boyu döver seni... Çocuk büyüyünce onu da döver. Çok zor bir durum, umarım bir anlık hata yapmıştır ve pişmandır... =(

• ilk bebeğin sanırsam genelde erkekler bebek olunca çok kıskanır ilginin azaldığını ilgini genelde bebeğe yansıttığını düşünür kıskanır bence eşin yanındayken çok ilgilen düzelir inşallah

• ama o hep kıskanç şimdide bebeği bahane ediyor .bir arkadaşımı sokakta gördüm konuştum diye demediğini bırakmamıştı .çok kıskanç biri .

• Direk tekmeyi basmalı . Bir kez el kaldırırsa bir daha kaldırır . Hem çocuğunun böyle bir ortamda büyümesi daha kötü.

• Cocugun babasiz buyumesi tabii ki hos olmaz, ama senin boyle bir durumda kalman da hic hos degil. Sen onun esi olabilirsin, ama ufacik bir cocugun var. Onun cok ilgiye ihtiyaci var. Esinin bunu anlamasi gerekiyor. Eger devam ederse bu durum ailenin yanina donmeni ve hemen polise sikayet etmeni oneririm. Bazi insanlar ancak zor kullaninca yaptiklari hatalari anliyorlar.

• Ayril bence.cocugunun o siddetin icinde buyumesi daha kotu..

• Huzursuz bir aile ortamında dayak küfür izleyerek büyüyen bir cocuk babasız büyüyen cocuktan daha iyi durumda mı olur sanıyorsun?

• tamam da boşanmak kolay değil

• Öncekileri Göster
    • öle yapıyorum şu an konuşmuyorum öyle yarım yamalak boşanıcam dedim alttan alıyor şimdilik

• vazgeçilmez oldugunu hissettirmeyin ona :)

• çok ktü seni çok iyi anlıyorum ama bunu birdaha yapabilceğini düşünüyorsan ayrıl inan o çocuğa yazık olur

• evet

• 16gün

Ben 1.5 yildir beraberim 2 aylikda evliyim iliskimizon basindan beri cok tartisiyoruz hatta kavgalarimizda birbirimizi itekliyordum ki ben tirnaklarimi kollarina geciriyordum. Izi kaliyordu utancindan ise gidemiyordu. Yemin ettik tatirmanin boyutlarini asmama adina. Hersey cok guzeldi sozsel tartismaya basladik rencide oldugu bir konu vardi ustune basa basa soyledim cok sinirlendi kalkip tatraklamaya basladi yanaklarimi sıkti. Ben eskiden oldugu gibi tirnaklarimi ellerine yuzune gecirirdim ama yapmadim. Butun gece agladim. Ozur diledi. Hatasinin farkinda ama cok buyuk hayal kirikligina ugradim. Herkese karsi o kadar iyi ki banada genelde cok iyi simdi igreniyorum ondan nefret ediyorum. Aci ceksin istiyorum. Nasil atlatcam bunu nasl gececek?

• şiddet elbetteki hoş bir davranış değil ama insanların boşan veya boşanma demesine bağlı olmamalı vereceğiniz karar.hayat sizin ve en doğru kararı siz verebilirisiniz.eğer sürekli dövüyorsada bu olmaması gereken birşey.gereği size kalmış artık.ya ciddi ciddi konuşun baktınız olmuyor...gerisi size kalmış.çocuk uğrunada hayatınızı harap etmeyin derim.sizin mutsuz olduğunuz yerde çocuk nasıl sağlıklı büyüyebilir?

• böyle iğrenç, ruh hastası bir babayla büyümesi daha mı iyi? lütfen hemen ama hemen boşan.

• boşanmak kolay mı

• Kocamdır döver de sever de.

• saçma sapan bir zihniyet!

• dimi :D

• sonra sevsin okşasın

• Boşanma yolunu seçmeden başka bir yol arıyorsun sanırım.. Bazıları eşinin hoşuna gidebilecek şeyler yapmaktan bahsetmiş ama kalbin kırılmışken içinden gelerek onun için nasıl bir şeyler yapabilirsin ki? Eğer asla boşanamam diyorsan dua ve sabır derim başka ne olabilir..

• yok artık yaa :@ çok sinirlendim hemen ayrılıyosun ve çocuğunun velayetini alıyosun bu ne yaa onla yaşanır mı kendine kıyma bence çocoğunu bi şekilde büyütürsün böyle bir insan babalık yapmasa da olur

• kesinlikle ama kesinlikle boşanılmalı

• kavgalı gürültülü sorunlu bir çocukluk yaşamasından iyidir babasız yaşaması.karısı olabilirsin hayvanı değilsin.

• Al eline baltayı sen kimi dövüyosun yer misin yemez misin

• Ailen destek oluyorsa biraz bile düşünme çık o evden, bekara karı boşamak kolay derler. ama bu konu farklı. Bebeğine ve sana yazık olur aksi halde...

• haklısın öyle yapıcam gururuma yediremem böle birşeyi

• kocanı al karsına konus sonkez dzelmiyorsa dediğini yap

• pişman olduğunu söylüor ama bilmiorum

• Bidaha olursa ayril

• Nasıl yani? nasıl bir siddet uyguladı ?

• vurdu yani

• yaptıgı kesinlikle yanlıs bir sey.. savunulacak bir yeri yok.. haklı degil..
      ama belki de sinirleri bozulmustur gercekten bu duruma.. bir anda öfkesine yenik düsmüstür.. diger arkadasların da dedigi gibi al karsına konus.. belki sen de bebekle ilgilenmekten bazı seyleri göremez olmussundur.. kendi hataların vardır. Varsa göstersin sana. ama dedigim gibi konusarak

• kadınlar bazen bebek oldugunda herseyı unutuyorlar tamam bebek ıcın grekenler yapılır fakat eşini unutmamalısın

• tamam da dövmesi mi gerek

• Öncekileri Göster
    • yaa bırak ne hatasını anlıcak erkek degil mendebur

• sevgılı degıller sonucta ortada bebekte var hata ınsanlar ıcındır

• kusura bakmayın ama kendimi alıkoyamıyorum,söylücem.terbiyesiz kendini bilmez herif.kendini ne sanıyorsa.bu erkekler.hep annelerinin onları şımartmasından oluyor.el üstünde tutuyorlar.onlar da kendilerini bişey sanıyo.sen kimsin de kadını dövüyorsun.sırf bu yüzden aikido,judo dersleri alıcam ya!ben de çakıcam bi tane.bak bakalım o zaman bişey diyebiliyomu.varya aslında bu eşlerini döven öküzleri toplucam dağıtıcan ağzını yüzünü.anca bundan anlarlar.ilgilendiği de adamın kendi çocuğu yani.başkasının çocuğu değilya.kadına şiddet hattı var alo bilmem kaç.onu arayabilirsin.

• Daha Fazla
Yükleniyor...