Yemek videosu yarışmasıSevgiliye ne pişirilir? Videoya çek, yarışmaya katıl, 500 TL senin olsun! Kapat

Evlilikte darp ve şiddet durumunda ne yapılmalı?

ben 3 senelik evliyim . şu an 6 aylık bir bebeğim var .eşim geçen gün beni resmen dövdü .önce atışmaya başladık sonra epey bir şiddet gördüm .yaptığımda birşey yok .ilgisizmişim bebekle sürekli ilgileniyormuşum ki ne yapmam gerekiyordu bebeğe tek ben bakıyorum .boşanmayı düşünüyorum ama bebeğim çok küçük babasız büyümesin istiyorum . Evlilikte darp ve şiddet durumunda ne yapılmalı?


1|0
40|62

En İyi Erkek Görüşü

 • Boşan diyenlerin kaçı evlidir sormak lazım. Boşanmak değil çözüm açıklayacağım.

  Ben döverim diyenlerin ya da söyle dövsünler diyenlerin sana şiddet uygulayan eşinden farkı yok, böyle düşünürsen bu da çözüm değil.

  Olay çok yanlış bu cepte. Tekrarlanmamalı bu da cepte. Evlilik nedir, aile kurmak nedir, insan ilişkileri nedir bunları düşünmek lazım önce. Bunlar ağır sorumluluklar ve ciddi konulardır.

  Ben çok zaman derim aile kurmak için artık ehliyet sistemine geçilsin diye. Bazı arkadaşlar eğitimsizlikten oluyor diyorlar ama olayın ne eğitim ne de öğretimle 1. dereceden alakası yoktur. Evet 2. ve 3. dereceden ilgilidir eğitim ve öğretim, daha ötesi değil. Ben aristokrat ailede büyüyüp, 2 üniversite bitirmiş çok insan biliyorum şiddet uygulayan..

  Gelelim tavsiye kısmına. Senin eşinle oturup konuşman pek ala gerekli ama yetmez. İkinizin birlikte aile terapisi alması, eşinin de ayrı olarak bireysel terapi alması gerekir. Unutma ki bir sorun varsa bu şiddetle, kesip atmayla çözülmez böylesi karmaşık ve önemli konularda.

  Eşinin şiddet uygulamasını tetikleyen ana neden bulunmalı ve düzeltilmeli. İnan bana sen ne yapmış olursan ol veya yapmamış olursan ol, insanların tepki verirken tercih ettikleri yöntemlerin altında o tercihlerini etkileyen faktörler vardır ve bu faktörler sadece onların içindedir. İşte bu faktörler bulunmalı. Eşin bile bilmeyebilir bu faktörleri biliyor musun?

  Bu konuda bulunduğunuz şehirde uzmanlaşmış bir veya bir kaç isim bulmalısınız. Eşin ile konuşacağın konu bu zaten başka bir şey değil.

  Karşına alıp:

  ''Madem pişmansın ve sen de bu davranışın bir hata olduğunu kabul ediyorsun, o halde gel bu davranışı düzeltelim. Bir ömür yan yana durmak istedik ve çocuğumuza da sahip olarak ailemizi köklendirdik. Madem öyle önümüze bu şekilde bilinç altımızdan çıkabilecek engelleri uzman desteği ile deşelim, bu tümörü kesip çıkarsınlar. Ben veya sen fark etmez, önce bizi bir kontrol geçirelim çift terapisine giderek. Bu şekilde eşin olarak senin yanından ayrılmamış oluyorum. Uzman gerekli görürse de bireysel terapi alırsın ki, beni dövmen beni bir kere seni ömür boyu acıtır, işte asıl kendin için faydalı olur bu konu. Hem bir birimize hem de çocuğumuza olan sorumluluklarımız ve ihtiyacımız bunu gerektiriyor. Ailemiz ve saygım adına bunu teklif ediyorum çünkü böyle bir olayın tekrar etmesini ikimiz de istemeyiz, tekrarın sonu sonsuza kadar ayrılmak ve tamiri mümkün olmayan yaralar açmaya neden olur. '' diye akılcı ve mantıklı olan konuşmayı yaparsın.

  Gördüğün üzere ne yıkıp dökmekle, ne de kesip atmakla kimse fayda görmez.

  1|1
  • benim eşimi anlatmışsın .eşimin babası doktor kendiside doktor .istanbulun en elit semtinde doğmuş büyümüş ama gel gör ki şiddet uyguluyor bana .aşırı derecede kıskanç biri .beni evden çıkarmıyor baskı uyguluyor

  • Hepsini Göster
  • Tamam işte %100 destek almalı. Gerisi boş. Yoksa kendisi de ailesi olarak sen ve çocuk da çok mutsuz olursunuz. Benim ailemde de bu yaşanmıştı ben küçükken. Aynen sizin durum her haliyle. Evet iki insanın hayatı çok kötü etkilendi ama benim de etkilenmişti. Sizin çocuğun yerine koyarak kendimi ben de şiddete meyilli ve fiziksel şiddet de uygulardım eskiden. Gerekli şeyler yapıldıktan sonra ise tepkimi o anda ve sesimi yükselterek vermeyi aşmadım hiçbir zaman. Tepki vermek faydalıdır ama dozunda

  • almalı evet ama işte ikna olmuyor ki .bilmiyorum eşim aşırı güvensiz .ona güven sarsıcı şeyler yapmadım hiç ama bunu yapıyor hep

Erkekler Ne Diyor 62

 • Sadece kadına değil insana şiddete karşıyım.Yaptığı büyük yalış ama boşanma son çaren olsun .Onunla ilgilenmeye çalış.Sei sevmese ilgisizliğinden şikayet etmezdi

  0|0
  • tekrar yapıcak diye korkuyorum

  • sen elinden geleni yap.onun en çok sevdiği yemeği yap,elbiseyi giy vs. sonuç büyük ihtimal iyi olacaktır

 • sabretmeli,50-60 yıl ömrün kalmış şurada :D

  0|0
 • Kocan bebeği kıskanıyor. Çocukta olmuş bu saatten sonra ancak kocana lafı geçecek bir yakınından yardım isteyebilirsin, belki onu bir köşeye çekip konuşurlarsa faydası olur.

  0|0
 • Temelde neyi hedef alıyorsun bu onemli .

  Evlendim cocugum oldu artık eş konuları ve gereklerine ihtiyacım yok mu diyorsun ya da

  Evlendim cocugum oldu es konuları ve gereklerine de konusarak zaman ayırayım mı diyorsun?

  Yazında yaptıgım da birsey yok ilgisiz mişim ... demişsin, yani karşı taraf derdi ne ise bunu ifade etmiş. Bu konuya hak verip vermediğin çok önemli, katılmadığım tek konu ise atışma ve inadın şiddete dönmesi ve bunun tek taraflı kaldığını da düşünmüyorum.

  Birçok kayıt var ki , kadın çok sevdiği ve delice tutkun olduğu insandan, bebek sahibi olduktan sonra bir uzaklaşma yaşıyor ama bu bilinçli değil , çok güçlü annelik hormonları ve onu korumanın ön plana geçtiği içgüdüsel yönlenme. Olaylar başlayınca bu içgüdü daha bir katılaşıp karşıdaki insanı itme hatta yoksaymaya kadar götürebiliyor, boşanma isteği de buna dayanıyor.

  Bilmelisin ki , hakimler bunun farkında ve hemen boşamıyorlar, evlilik psikologlarına yonlendirip onlardan resmi gorus istiyorlar. Lutfen bir dinlenip , ne eksik ne fazla adilce bir tartmaya çalış, çünki mahkemeye başvursan da bu yapmadıklarını birileri aile kurumunu korumak adıyla yapacaktır.

  0|0
 • Bence olayı eksik anlatmışsın, durup durduk yere kimse şiddet uygulamaz.

  1|1
  • Sen de sinirlenince kalkıp adam öldürenlerdensin sanırım

  • Hepsini Göster
  • kadının suçu ne olursa olsun 6 aylık bir bebek dünyaya getirmiş kadına el kaldıran adam değildir.

  • ben birşey yapmadım onu sevmekten başka

 • "ilgisizmişim bebekle sürekli ilgileniyormuşum" gibi saçma bir sebepten şiddet uygulamışsa çok büyük hata etmiş. Sen haklı olarak bebekle ilgileneceksin tabi ama unutma o da koca bir bebek :) Hemen sinirine yenilme. Annenden, babandan, abinden, ablandan, arkadaşlarından, öğretmeninden, çevrenden hiç kimseden dayak yemedin mi? Bir kereye mahsus da eşininkine sabret. Eğer devam ederse o zaman tabi ki boşanmak en doğrusu ama unutma insanlar bazen aptallaşabilir, sağlıklı düşünemez. Bir hata yapmış. Affet. Bir yuva kolay mı kuruluyor ki bir dayakla hemen bitsin. Kimsenin sözüne bakıp da hareket etme, sonuçta senin yuvan, senin ve çocuğunun mutluluğu önemli. Allah sizi bir ömür boyu mutlu etsin.

  0|0
  • Böyle nasıl düşünebilirsin.. Nasıl mantık bu?

  • Hepsini Göster
  • O işin sabretmesi olamaz.

  • Neyse tartışmaya gerek yok. Olduğumuz yerde dönüp dolanacağız nasıl olsa...

 • Kadın haklarıyla ilgili son dönemlerde birçok yasa çıktı. Şikayetçi olursan büyük ihtimalle uzaklaştırma verirler, yine düzelmezse boşanmaya kadar gider...

  0|0
 • Şiddet ve darp konusu ciddi mesele. Eğitimli insanlar arasında da maalesef görünen bir durum. Ben yapmam diyen bayların bile yaptığı oluyor. Büyük konuşmamak gerekiyor. Bizim toplum yapımızda kadının etkisi büyük. Ataerkil görünen, anaerkil bir toplumuz. Evli değilim, sadece gözümde canlandırabilirim. Eşler sorunlarını dikleşme ve hakaret boyutunda çözmeye kalktıklarında kimin sesinin baskın çıkacağı zerre kadar önemli değil. Çünkü bir tartışmada kazanan olmaz. Kaybeden olur. İki kişi kaybeder. Siz aile içinizdeki etkinize bağlı olarak aşırı tepki vermeden, duygusal bir görünüme girerek karşınızdakini yumuşatabilirsiniz. Şiddet konusunda tavrın konması elbette gerekir. Eşler arasındaki özel durumun, çocuk yetiştirirken aksaması pekala mümkün. Eşinizi çocuğun bakımı konusunda yardımcı olursa, diyaloğunuzun daha rahat olacağına ikna etmeniz gerekir. Ne söylediğiniz önemli değil, nasıl söylediğiniz önemli. Açık konuşmak gerekirse, eşlerin cinsel gereksinimlerinin karşılanmaması da asap bozukluğu dediğimiz hallere neden olabilir, kadın için de erkek için de. Bu durumun ilgisizlik olarak kendini yansıtması, bireylerin sinirli ve agresif tavır takınmalarına neden olabilir. Aile içi iletişim konusunda psikolog yardımı almanız gerekebilir. Eşiniz gitmese de, sizin bir daha böyle bir durumla karşılaşma ihtimalinize bağlı tüyolar almanız şart. Çocuğun parçalanmış bir ailede büyümesi, genelde kişilik bozukluğu ile sonuçlanır. Eşler arasındaki anlaşmazlığın çözümünde, eşlerden birinin alttan almasında fayda var. Üç senelik evlisiniz ve daha önce bir şiddet oldu mu? Bunun tarihçesi de önemli. Her yuvada tartışma olur. Eşinizde aranızda geçen konuşmalar özeliniz. Sadece tahmin edebilirim. Umarım bir daha böyle bir şey yaşamak zorunda kalmazsınız. Eşinizin sizden beklentilerini önüne bir kalem ve bir kağıt koyarak yazmasını, aynı şeyleri de sizin de yapacağınızı söylemenizi tavsiye ederim. Öte yandan can sizin canınız. Sizin yaşam hakkınıza saygı duyulmasını beklemeniz doğal bir şey. Boşanma konusunda net bir şey söylemek beni aşıyor.

  0|1
 • şerefsiz yaaaa konuş baktın yola glmiyo ayrıl. insan cocuğunun mutlu ve iyi bakılmasından başka ne ister. düşünme babasız mabasız diye cocuğunu düşünen biri olsa zaten onla ilgileniyosun diye sana bunu yapmaz. eger bu şekilde kabul edersen daha fazla olarak devam edecek.

  1|0
 • bakın bu olay kadına şiddet meselesi değil mesele kadının ekonomik ve sosyo kültürel dışlanması kadının elinde sosyo ekonomil iradesi elinde olsa bu durum hiç başına gelmez burada esas olan insan hakları ihlalidir o yüzden bu tür olaylara kadına şiddet değilde insan hakları ihlali olarak bakmak gerekir bir cinse karşı tek taraflı pozitif ayrımcılıga kalkarsa diğer cinste diyecek benim haklarım yokmmu bizde insan değilimiyiz diye bu durmda daha cok şiddet olayları aratacak ve haberlede daha fazla olaylarala karşı karşıya kalacagız o yüzden meseleye diretk olrarak kadın hakları yerine insan hakları durmu ile bakar sucu sadece tek bir birey atmak yerine toplumuda sorgularsak o zman yerinde bir kara vermiş oluruz işte cözüm burada başlar yani şu siz bir insansınız ve haklarınız var yaşama calışma düşünme ve söyleme hakları bu haklardan biri olan yaşam hakkınıza müdahale oluyorsa sizin hakkınız zaten çiğnemiş olur işte ozaman sadece eşnizi değil toplumsal anlamdaki rölünü ve ona verilen görevleride koyarsak baskı ortamı ve aileden ataerkil yetişmeyide koyasarak suc ailesel nedende dayanır o yüzden doğruda kişi değil aile inersek ailede geçmişte gerek ailenin hanımı gerekse ailenin birer fertleri olan cocuklardada eş tarafından bir tecavüz ve dayak olayı varsa bunu hiçbir zaman değişteremezsiniz o yüzden size tavsiyem bu olay karşında dik durmanız ve gerekli yaptırımalrı yapmanızı öneririm buna boşanmak ve sosyo ekonomik gücünüzde dahil elinize almanızı tavsiye ederim ki şu sözüde unutmayın suc hiçbir zaman tek taraflı değildir suc çok taraflıdır bu yüzden tek bir kişi bu suc yüzünde zarar görür diğeri se kurtulur bunuda unutmayın sizede geçmiş olsun dilerim unutmayın aileniz size desteği olmasa bile tek başına ayakta tutna bilemniz mümkün yeterki cesaret ve azim olsun

  0|1
 • Çok sinirleniyorum böyle şeylere.Ama Pişman olduğunu söylemiş affetme hemen biraz gözünü korkut birdaha yapamicağı kıvama getir önce..

  0|0
 • bu gibi sebepelrden döven kişiyle hayat sürme derim

  0|0
 • Evlilikte bu tarz şeyler olabilir kronik haline gelirse tekrar durumlarında boşanma vs gündeme getirilebilir.kadınlar yeni doğum yaptıklarında çocuklarına yönelip eşlerini ihmal ettikleri doğrudur bu konuyu eşinizle konuşup onun taleplerini değerklenirip onunda bebeğe alışmasını sağlarsanız düzelme ihtimali vardır.

  0|1
  • evlilikte bu tarz şeyler olamaz !

  • Hepsini Göster
  • biriniz nişanlı diğerinizde sanırım evli değilsiniz evlenince tekrar yazın buraya ok mu :)

  • evlilikle ne alakası var konu insan onuru ,sağlığı hatta yaşamı

 • yarın birgün çocuğuda döver belki babasız büyümesi mi her gün dayak yemesi mi daha doğru?

  0|0
 • kocanla konus gerekiyorsa aile büyüklerine danis müdale etsinler belki durumun farkinda degildir çocugunu düsünmen iyi bir sey ama sessiz kalma bunlardan sonra anlamiyorsa kararini alirsin ama elinden geleni yapmis olursun

  1|0
 • olaya kendi açından bakma , şu kavga meselesini tam olarak anlatırsan net bir cevap veririz.

  0|0
 • bekara eş boşamak kolay tabii.döşeyin hemen boşan yorumlarını.

  karşına al çok ciddi bir şekilde sana bir daha el kaldırdığı taktirde evliliğini sürdüremeyeceğini söyle.kesinlikle ciddi olduğunu hissetsin.ve özür dilesin.

  1|3
  • Vurdulu kırdılı olsun, ağzımı burnumu dağıtsın.

  • evet haklısın .boşanırım da boşandıktan sonraki hayat nasıl olucak .boşanmış kadınlara toplumun nasıl baktığı ortada üff çok karışık

 • Öncelikle geçmiş olsun. Normalde boşanın çekmeyin bu şerefsizi derim ama sizin pisikolojinizde eşinizden ayrılamadığınızı çocuğunuz veya başka nedenle katlanmak zorunda hissediyorsanız. Aile büyükleriyle ve eşinizin çekindiği düşüncelerine önem verdiği kişiyle bu yaptığının yanlış olduğu ve yapmaması gerektiğini anlattırın. Sonuç alamaz iseniz karakola giderek şikayetçi olun. Çocuğun ne kadar babasız büyümesi gerekiyorsa şiddet ortamında da büyümemesi gerekiyor. Allah ıslah etsin diyorum

  0|0
 • bu gibi durumlarda aile büyüklerinin araya girmesi daha doğrudur.. hemen boşanma eğiliminde olmayın bence.. henüz otrup konuşulup bişilerin sorunu çözülmüş değil... yada çözmek için bir çabada sarfedilemiş..

  1|1
 • Arkadas bir bayan olarak insanin ayaklarinin uzerinde durabilmesi sart. Alin iste canli ornek. Simdi bu kadin ayrilsa bi dert ayrilmasa bir dert.

  Gonlum resmi yollari zorlaman. Bu durumu ispat edersen nafakanin kralini alirsin. Fakat sonuc olarak mutlu olur musun onu bilemem. Sagolsunlar her yerde boy boy kadina siddet deniyor. Fakat devlet kimseye sahip cikamiyor.

  Ben tek basimada basaririm dedigin anda kosmaya basla. Bunun yaninda cok zorlanacagini dusunuyorsan aile buyuklerinden yardim iste insanlarin araya girmesi iyidir. Ama birilerini bu durumdan haberdar etmezsen devamida gelir.

  Simdiden kolay gelsin. Kisiligi oturmamis insanlarla ugrasmak zor.

  Hazir konusu acilmisken yolda sokakda goruyorum sevgililer ama kiz bildigin siddet goruyor. Yerine gore mudahale ediyorum ama suclu cikiyorum. 2 kere basima geldi :) Kizlar aklinizi basiniza devsirin. Siddeti seviyosaniz boks, taek-won-do kurslari falan var. Gidin oralarda yasayin. Hadi bu arkadas evlide siz niye kendinizi yipratiyorsunuz anlamiyorum.

  0|0
 • mutlaka savcılığa başvurun. ne olursa olsun 3. sayfa haberlerindeki kadınlar da 1 fiske ile başlıyorlar bu işe ve susuyorlar. susmayın! bence onunla konuşma faslı çoktan kapanmış...

  3|0
  • tebrik ediyorum.

  • Hepsini Göster
  • arkadaşlar tamam tartışmayın .bende boşanmak istemem tabi ama korkuyorum

  • hayır bayan tartışma değil bizimkisi, sadece fikirlerimizi söylüyoruz.


   sevgili dostum,

   negatiflik değil benim amacım, - işareti küçükken kurtulabilmek. sonrası EX olabilir.

 • Çocuk büyümeden bu işe el atmalısın çünkü büyüdükten sonra hem çoçuk için hem sizin için daha büyük sorun olur imkanınız varsa boşanın ve emniyete baş vurun Allah yardımcın olsun

  0|0
 • şiddete, şiddetle karşıyım

  0|1
 • Kadın Olsam Direk Boşanırdım... Taviz Vermezdim...

  1|0
 • ben anlamıyorum cidden bi kadına vurmak ayıptır ya yeni bebek doğurmuşsun insan karısına nasıl şiddet uygular çok aciz miş bebek olmasa boşan dicem ama 1 kere yaptıysa devamı gelir tv de görüyoz bi gün gözü döner allah korusun keser seni dikkat et

  0|0
 • Eşinizin yaptığı afedersiniz ama erkeklik değil zaten.çocuğu ile ilgilendi diye hele ki bir bayana, eşine şiddet uyguluyorsa kararını etkilemesin ama ben bırakırdım

  1|0
 • Savcılık savcılık savcılık. kesinlikle savcılık. ve şikayetten vaz geçilmemeli. kendini düşünmüyorsan bebeğini düşün.

  0|1
 • sen kocanı allahın gibi gör. ona tap. egosunu şişir şişir şişir şişir. ondan sonra vurduğu zaman da niye vurdu olsun. hiç bir kadın istemediği sürece kocası sevgilisi nişanlısı ona el kaldırmayı bırak aklından bile geçiremez. ne kadınlar var eşlerini kedi gibi gezdiriyorlar yanında. olay kesinlikle erkekten kaynaklanmaz. erkeğini yönetemeyen kadının sorunudur bu.

  0|2
  • ohoo hem suçlu hem güçlü karısına el kaldıran adam adam değildir bir kere hemde 6 aylık bir anneye senin zihniyetini kınıyorum.

  • Hepsini Göster
  • sana birazcık katılıyorum. Gerçekten türk kadınları erkeklerin egolarını gereksiz derecede şişiriyor. Onlara ''her an senden vazgeçebilirim haddini bil'' görüntüsünü verseniz bunlar olmayabilir. Adam zaten ayrılmaz cocugu var beni de seviyor bana muhtac diyor egosu şu an uzay yapmış. Daha da şiddet uygulayacak.

  • tebrik ederim @chassit

 • Evlilikte şiddet, evliligin temelini sarsar, zamanla saygı ve sevgi yok olur. Evliligi yürütmek boşanmaktan daha zordur. Sabır ve fedakarlık ister. Ayrıca dört dörtlükte evlilikte yoktur. Her evlilikte tartışma mutlaka olur. Sana tavsiyem boşanmayı en son çare olarak düşün. Eşinle olan sorunlarını diyalokla konuşarak çözmeye çalış. Tartışmalarınız eger büyüyecekse sen geri çekil ve alttan al. Eşine karşılık vermen daha çok şinir edecektir. Ayrıca kendini savun ancak söylecegin kelimeleri dikkatli seç, kırıcı ve eşini suçlayıcı olmasın. Zaman herşeyin ilacıdır. Darp ve şiddet durumunda, polise yada yada savcılıga gidip şikayetçi olmanı tavsiye etmem.Bu eşinle aranızdaki sorunları daha çok büyütecek ve soğutacaktır. Eşler sorunlarını kendiler çözmeli,araya üçüncü bir şahıs girermemeli. Konuşmayı denedin ve hala şiddet devam ediyorsa en son çare şikayetçi olabilirsin.

  0|1
 • hemen polis aranmalı

  0|1
 • Erkekler Devam
  32

Kızlar Ne Diyor 40

 • öyle karaktersiz bir erkekle hayat geçmez

  2|1
 • Evlilikten en çok korkmama neden olan şeylerden biri bu şiddet konusu.Ne yazık ki çaresi yok.Ne olursan ol.Statün,konumun ne olursa olsun böyle şiddete eğilim gösteren bireyler olduğu sürece hayat zindan olur.

  0|1
  • evet haklısın ikimize okumuş tipleriz ama işte gel gör ki dayak yedim

 • Özür falan dilemedi mi ?

  0|0
  • bundan sonra özür dilese noolcAK.özür dileyince geçicek mi yani.unutulacak mı?

  • unutulacak demiyorum.Ama en azından pişmanlık göstergesi vardır diye düşündüm.İmkanı varsa bende ayrılsın derim ama daha ufaklık 6 aylık..

 • Önce al karşına, konuş. Ama sakince... Belki bir anlık sinirle yapmıştır, pişmandır, eğer öyleyse çözersiniz zaten. Bunu tekrar yaparsa da sakın affetme, anında bitir. Çünkü ömür boyu döver seni... Çocuk büyüyünce onu da döver. Çok zor bir durum, umarım bir anlık hata yapmıştır ve pişmandır... =(

  0|0
 • Ben olsam ayrilirdim.Annem babam bana vurmazken elin adaminin vurmaya hic hakki olamaz.Cocugun anne babasi ayri buyumesi,siddet iceren bir ortamda buyumesinden iyidir

  1|0
 • o bebek elbette bakacaksınız bakıma ilgiye muhtaç

  0|0
 • Benzerini ben yaşadım bu sebepden boşandım, kesinlikle boşanmak istiyorsan keşke ilk darp olayında kaarakol ve hastaneye gitseydin. Ben darp raporuyla boşandım. Bu tipler kesinlikle değişmezler. Boşanmamızın üzerinden 4 yılgeçmesine rağmen geçen sene yine dövdü.

  1|0
 • dayak bi alışkanlıktır bunu unutma

  0|0
 • Cocugun babasiz buyumesi tabii ki hos olmaz, ama senin boyle bir durumda kalman da hic hos degil. Sen onun esi olabilirsin, ama ufacik bir cocugun var. Onun cok ilgiye ihtiyaci var. Esinin bunu anlamasi gerekiyor. Eger devam ederse bu durum ailenin yanina donmeni ve hemen polise sikayet etmeni oneririm. Bazi insanlar ancak zor kullaninca yaptiklari hatalari anliyorlar.

  0|0
 • hastaneye gıdıp darp raporu al savcılıga ver sıkıyorsa bır daha dovsun donuna kadar alırlar adamın ıkıncısınde hapıse gırme korkusuna dokunamaz sana bacım :( cocugu kadınlar dusundugu kadar erkeklerde dusunse keske :(

  0|0
 • Huzursuz bir aile ortamında dayak küfür izleyerek büyüyen bir cocuk babasız büyüyen cocuktan daha iyi durumda mı olur sanıyorsun?

  0|0
  • tamam da boşanmak kolay değil

  • Hepsini Göster
  • öle yapıyorum şu an konuşmuyorum öyle yarım yamalak boşanıcam dedim alttan alıyor şimdilik

  • vazgeçilmez oldugunu hissettirmeyin ona :)

 • Direk tekmeyi basmalı . Bir kez el kaldırırsa bir daha kaldırır . Hem çocuğunun böyle bir ortamda büyümesi daha kötü.

  1|0
 • Ailen destek oluyorsa biraz bile düşünme çık o evden, bekara karı boşamak kolay derler. ama bu konu farklı. Bebeğine ve sana yazık olur aksi halde...

  0|0
  • haklısın öyle yapıcam gururuma yediremem böle birşeyi

 • Boşanma yolunu seçmeden başka bir yol arıyorsun sanırım.. Bazıları eşinin hoşuna gidebilecek şeyler yapmaktan bahsetmiş ama kalbin kırılmışken içinden gelerek onun için nasıl bir şeyler yapabilirsin ki? Eğer asla boşanamam diyorsan dua ve sabır derim başka ne olabilir..

  1|0
 • kocanı al karsına konus sonkez dzelmiyorsa dediğini yap

  0|1
  • pişman olduğunu söylüor ama bilmiorum

  • Bidaha olursa ayril

 • Boşanma haayatım, bu düşüneceğin en son şey olsun şu durumda. Eşine olan ilgini arttır bakalım tepkisi değişecek mi.

  0|0
  • Geçici bir sorunu olabilir eşinin bilemeyiz. Bende ilgisiz kaldığımda psikopata bağlıyorum. Olamaz mı yani? O kelimeyi sana iade ediyorum.

  • canım çok kıskanç biri .yani ne bileyim şiddet yoktu başta ama şimdi oda var .bir kere oldu bi kerede tartaklamıştı beni .

  • Allta cevap verdiğim kişi yorumunu silmiş ;) ee doğru söze ne denir.

   Cnm sana gelince eşinin sonradan düzeleceğini pek sanmıyorum aslında ama biraz zaman lazım yinede...

 • Ayril bence.cocugunun o siddetin icinde buyumesi daha kotu..

  0|1
 • Nasıl yani? nasıl bir siddet uyguladı ?

  0|0
  • vurdu yani

  • yaptıgı kesinlikle yanlıs bir sey.. savunulacak bir yeri yok.. haklı degil..

   ama belki de sinirleri bozulmustur gercekten bu duruma.. bir anda öfkesine yenik düsmüstür.. diger arkadasların da dedigi gibi al karsına konus.. belki sen de bebekle ilgilenmekten bazı seyleri göremez olmussundur.. kendi hataların vardır. Varsa göstersin sana. ama dedigim gibi konusarak

 • ilk bebeğin sanırsam genelde erkekler bebek olunca çok kıskanır ilginin azaldığını ilgini genelde bebeğe yansıttığını düşünür kıskanır bence eşin yanındayken çok ilgilen düzelir inşallah

  0|0
  • ama o hep kıskanç şimdide bebeği bahane ediyor .bir arkadaşımı sokakta gördüm konuştum diye demediğini bırakmamıştı .çok kıskanç biri .

 • kavgalı gürültülü sorunlu bir çocukluk yaşamasından iyidir babasız yaşaması.karısı olabilirsin hayvanı değilsin.

  3|0
 • Al eline baltayı sen kimi dövüyosun yer misin yemez misin

  2|0
 • Kocamdır döver de sever de.

  0|2
 • yok artık yaa :@ çok sinirlendim hemen ayrılıyosun ve çocuğunun velayetini alıyosun bu ne yaa onla yaşanır mı kendine kıyma bence çocoğunu bi şekilde büyütürsün böyle bir insan babalık yapmasa da olur

  1|1
 • böyle iğrenç, ruh hastası bir babayla büyümesi daha mı iyi? lütfen hemen ama hemen boşan.

  0|0
 • çok ktü seni çok iyi anlıyorum ama bunu birdaha yapabilceğini düşünüyorsan ayrıl inan o çocuğa yazık olur

  0|0
 • şiddet elbetteki hoş bir davranış değil ama insanların boşan veya boşanma demesine bağlı olmamalı vereceğiniz karar.hayat sizin ve en doğru kararı siz verebilirisiniz.eğer sürekli dövüyorsada bu olmaması gereken birşey.gereği size kalmış artık.ya ciddi ciddi konuşun baktınız olmuyor...gerisi size kalmış.çocuk uğrunada hayatınızı harap etmeyin derim.sizin mutsuz olduğunuz yerde çocuk nasıl sağlıklı büyüyebilir?

  0|0
 • Ben 1.5 yildir beraberim 2 aylikda evliyim iliskimizon basindan beri cok tartisiyoruz hatta kavgalarimizda birbirimizi itekliyordum ki ben tirnaklarimi kollarina geciriyordum. Izi kaliyordu utancindan ise gidemiyordu. Yemin ettik tatirmanin boyutlarini asmama adina. Hersey cok guzeldi sozsel tartismaya basladik rencide oldugu bir konu vardi ustune basa basa soyledim cok sinirlendi kalkip tatraklamaya basladi yanaklarimi sıkti. Ben eskiden oldugu gibi tirnaklarimi ellerine yuzune gecirirdim ama yapmadim. Butun gece agladim. Ozur diledi. Hatasinin farkinda ama cok buyuk hayal kirikligina ugradim. Herkese karsi o kadar iyi ki banada genelde cok iyi simdi igreniyorum ondan nefret ediyorum. Aci ceksin istiyorum. Nasil atlatcam bunu nasl gececek?

  0|0
 • kesinlikle ama kesinlikle boşanılmalı

  1|0
 • Bi kere siddet uygulayan insan her zaman uygular. Dusunki daha onemli bir olay oldu o zaman agzinini burnunu dagitir. Bebek kucuk ve alllah bagislasin amaa bugun hayat arkadasina biricik esine siddet uygulayan erkek yarin kendi kanindan bile olsa cocuguna da siddet uygular. Ve ilerde siddet uygulamaya devam edecegi icin cocuk cok sagliksiz bir ortamda buyur ve siddet yanlisi bir kisiligi olur. Bence bosanmalisin fakat bosanirsanda seni oldurebilir. Bildigimiz uzere en yapmaz dedigimiz insanlar gunumuzde neler neler yapiyir. Bence cocugun ilerde daha buyik travmalar yasamasindansa simdiden babasizliga alismasi veya baska bir babaya alismasi bebek ve senjn icin cok daha saglikli

  0|0
 • bence bebeğinin sağlığı için babasız büyümesi daha iyi olur çünkü eşiniz pek sağlıklı birine benzemiyor

  0|0
 • Kızlar Devam
  10
Yükleniyor...