Üniversite için sevgiliden ayrılmak?

Gizli Üye
8 aylık bir ilişkim var. Gerçekten beni çok fazla kısıtlıyor kıskanıyor. Kız arkadaşlarımdan bile kıskanıyor. Ben hergün gülüyorsam, günün 1 saatindede ağlıyorum. Ozaman ben mutlu değilim. Her kavga ettiğimizde ben yalvarıyorum ben üzülüyorum. O da buna alıştı. Aileler falan karıştı. İlk defa cinsel ilişkiye onunla girdim. Kendi aramızda yüzük taktık. Ama gel gelelim ben Polonyada ve yarım saatlik bir uzaklıktaki okulda diş hekimliği kazandım. Polonyayı sırf onun için kendi kafamdda eledim ve yarım saatl uzaklıktaki diş hekimliğine sırf onun için gitmek istiyordum. Fakat bu onu da kabul etmedi yarım saat çok fazlaymış onunla aynı üniversitede b*ktan bir bölüm okumamı istiyor. Yoksa ayrılırız diyor. Onun gittiği üniversitedede diş hekimliği falan yok. Gerçekten çok seviyorum onu ama sevgide biryere kadar. Anneside zamanında benimle aynı duruma düşmüş kadın sırf erkek arkadaşı yüzünden üniversiteyi okumamış ama kadının notları çok iyiymiş tıp kazanacak durumdaymış. Evlendi o kişiyle ama şu an ayrı yaşıyorlar. Keşke okusaydım diyor kadın. O yüzden bana çok fazla destek çıkıyor. Eğer bu yüzden benden ayrılacaksa ben Polonyada okumaya giderim herşeyden uzak yeni bir hayat ben onun için yarım saat uzaklıktaki okulda okumayı tercih etmiştim. Gerçekten çok zor bir karar sevmeyen anlayamaz. Ama ben ilerde kendi ayaklarımın üzerindede durmak istiyorum onun ayaklarının üzerinde aylık 4 milyar maaşla durmak istemiyorum. Ben bakarım sana diyor. Bana öyle bir seçenek sundu ki; bir yandan polonya yeni bir hayat yeni bir şehir yeni ortam eğlenceler geleceğimi sağlama alabileceğim bir yer. Bir yandanda erkek arkadaşım. Eğer benim her istediğimi yapsa mutlu etse hiç üzmese belki gitmeyi düşünmem bitirmeyi düşünmem ama ben
Güncellemeler
+1 yıl
Eğer gitme kararı verirsem bu onun için diğer tercihi kabul etmesine neden olur mu? Veya diyelimki ayrıldık ilerde bana karşı tutumu ne olur?
Üniversite için sevgiliden ayrılmak?