Aöf seçtim, okuyanlar var mı, zor mu sizce?

Bu sene aöf sectim, girenler yani okuyanlar var mı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• hayırlı olsun öncelikle.Aöf işletme mezunu olarak Sana tavsiyelerim şu.Hangi dersten girersen gir azcık sallasan biraz yorumlasan 25-35 arası bir not alırsın zaten yanlışlar doğruları götürmüyor.Hemen hemen çoğu derste geçmiş yıl soruları tekrar çıkar geçmişe dönük 3-5 yılın sorularını çözersen ordanda bişeyler yakalarsın bu da eder 45-60arası bir puan,e birazda özet kitaplar var ilkumut murat yayınları gibi birazda ders calısırsan alırsın 70-80.Aöfnın verdıgı kıtapları bosver yardımcı kıtap al bı tane ondan calıs mumkunse kursa gıt sayısal dersler ıcın.Ama en onemlısı ne olursa olsun ara sınavdan enaz 60-80arası bır not almaya bak,çünkü ara sınav 6-7 unıte evirse çevirse fazla bişey soramaz sınırlar belli bunda ne kadar yuksek alırsan fınalde o kadar yatarsın fınal %70 etkılı ama 15-16unite nerden ne gelir kestırmek zor.Yukardakılerden hareketle tavsıyelerım.1.İlk sınavı %30 dıye kucumseme yuksek almaya bak2.çıkmış soruları ye yut3.Yardımcı kitaptan ders çalış.4.Sayısal unıteler ıcın yardım al.Başarılar

• Allah razı olsun oturup yardımcı olmak için yazdığın için :) çok sağol

Erkekler Ne Diyor 6

• zor değil. hatta kolay. ama üstün zekamla yaparım diyebileceğin kadarda kolay değil. illaki çalışman gerekicek

• çalışırım zaten ama ne bileyim herkes zor secmeseydin diyip duruyr:(

• çalışması zor. bir okulun olmadığından motive olamıyorsun derslere. unutuyorsun, savsaklıyorsun. kendini bilmek ve planlı olmak zor olan.

• hmm anladım teşkrler:)

• 50yle geçiyosunuz.gitmek istersen kurslar da var.çıkmış soruları ezberleyip girsen bile 50yi tutturursun gibime geliyo

• teşekkür,ler:)

• Bazı derslerde hala çıkmış yıllar sorularını soruyorlar. Geçen sene Devlet Bütçesi dersini sadece geçmiş 3 yıl sorularını ezberleyerek geçtim. Vizede 94 almıştım. Fakat İktisat, İstatistik, gibi dersler de böyle bir şansın olmuyor. Geçen sene 26 soruluk Matematik sınavında 24 soru geçmiş yıllar sorusuydu. Bir önceki sene ise bir tane bile aynı soru yoktu. AÖF dir bir şekilde biter demeyeceksin. Kendini geliştirmedikten sonra diploma dediğin altı üstü bir kağıt parçası.

• peki öneriler dikkatmde :)

• M.Ü . 4 Yıllık elektrikden sonra aöf den 4 yıllık halkla ilişkileri seçtim.Şu an başarılı çekilde sürüyor.kamu zor bi bölüm.Bende sayısal değerlerden sıkılmıştım.İşim için yararlı olan bölüm halkla ilişkilerdi bu yüzden bu bölümdeyim.

• bende hem katiplik için bu bölümü sectim hemde iş imkanı olacak diye :(

• bir yayın evinin nokta atış soruları diye ders ders soru kitapçıkları var.soruları ezberler girer hepsini geçersin.şifreli soruların kitabı bunlaaar.

• hmm hangi yayın ki

• Bu sene son senem. Kamu Yönetimi okuyorum. Eğer ki düzenli bir çalışma sistemi kurabilirsen çok kolaydır. Ama tüm dersleri sınav haftası çalışmaya kalkarsan çok zor biter. Sana tavsiyem bir kaç dersten de olsa kursa gitmen. Böylelikle öğrenci olduğunu unutmuyorsun. Dersler genelde kolaydır. Bazı dersler vardır ki kendi adıma söyleyim, içeriğini bile bilmeden girdiğim sınavlarda gayet rahat geçmişimdir. Ama bazı dersler de vardır ki, aylarca çalışsan hiç bir şey anlamazsın. İşte ben o derslerden kursa gidiyorum.

• hangisi bunlar :(

• Öncekileri Göster
    • Dilerim kolay bir 4 yıl geçirirsin.

• aaaaaaaaaaaaaaaaamin :)

• örgün ögretimden zor 50 alsan bir derten geçiyorsun ama ne hikmetse 49 la kalıyorsun sınav kagıtlarını inceleyen hocalar hiç yardımcı olmuyoryarın bütünleme sınavı varmış bir kaç dersten kalmışım gidip bütününden kalıp gelecegim :)

• :)

• geçen senede bu senede 48le kalmıstım :)))

• uf oda kötü ya

Kızlar Ne Diyor 3

• hangi bölümünü seçtiğine göre değişir.

• kamu 4.yllk

• sayısal derslerde biraz zorlanabilirsin ancak onun dışında düzgün çalışırsan pek sorun yaşamazsın.

• hmm peki :)

• 2 yıllık aöf adalet okudum ve şimdi hukuğa geçtim ;)

• bende adelet düşündüm sonra kamu 3.sınıftan devam edilirmiş ya öyle yapacaktım :( artk ck gec

• helal sana bende 2.sınıfa geçtim bundan sonra çıkmış sorulardan çalışcm yoksa zaman kalmıyor işten ayrıldım bunun için kitaplar çok zman kaybı oluyo

• 3.sınıfta bırakmak durumunda kaldım ama bence çok basit. son 1 hafta göz gezdirip girdim sınavlara. ve utanarak söylüyorum sadece "davranış bilimleri" dersinden çakmıştım :((( sanıyorum davranışlarımı gözden geçirmeliyim :(((

• :( neden bırakmak zorrunda kaldın

• 2.sınıf finallerinden 1 gün önce dedem trafik kazası geçirip komaya girdi. onu bırakıp sınavlara gidemedim. bütünleme tarihleri de nikah günüme denk geldi. tekrar kayıt zamanı geldiğinde de hamile olduğumu öğrendim :))) kısmet değilmiş dedim. zaten 4 yıllık mezunum. istediğim zaman gidip kayıt yaptırırım diye bıraktım.

• tüüh:(

Yükleniyor...