Neden kızlar bir ilişkileri bitince saçlarını değiştirir?

hep merak etmişimdir çoğu arkadaşımda da gördüm ilişkileri bittiği an hemen bir yenilenme saçı başı değiştirme derdindeler sizce niye?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Kadınlar ilişki bitimi gibi derin bir ortamdan çıktıklarında, bir kaç farklı sebepten dolayı saçlarını boyar ya da şekil değişikliğine giderler. Bunlardan biri kendini iyi hissetme isteğidir. Yapılan araştırmalar kadınların yaptıkları her değişiklik sonrası daha büyük bir özgüven kazandığını gösteriyor. Bunun dışında kendini güzel ve bakımlı görme ve hissetme isteği de mevcut. Kadınlar erkeklerin aksine bu tip değişimleri karşı cinsi etkilemek için değil, kendileri için yapıyorlar, bu da ayrılık sonrası kendini yenileme için kolay ve etkili bir yol olarak gözüküyor.

Erkekler Ne Diyor 25

• 1. saçla değişmek kolaydır.

2. depresyondan çıkma eylemlerinin birincisidir.

3. "ay havam da değişti" olur.

4. "yeni aşklara yelken açmak" için ön hazırlıktır.

5. "geçmişe sünger çekip unutmanın" dışında geçmişi silmenin sonucudur.

6. "ben böyle de iyiyim" demektir.

7. dosta düşmana yıkılmadım, ayaktayım duruşudur.

8. kuaförle dertleşmek için de bolca malzeme birikmiştir.

9. kadınlar değişikliği severler.

10. kadınlar güçlü olduklarını ve herşeye rağmen atlattıklarını ispatlamak isterler.

11. bir saç değişikliği bile hala güzelim çağrışımı yaptırır.

12. bazen de öylesine ve çılgıncadır.

13. ama mutlaka yepyeni başlangıçtır.

• saçlarını başlarını yolmamakiçin:) genelde pişman oluyorlar:)

• ne oldum havasındalar...

• psikolojik mutlu olmak için

• çünkü eşşeğin s.kinden dolayı dese biri üzülürüz. iyi ki dememiş.

• Çünkü her kız ilşki bitiminde "ben ne kadar gerizekalıymışım" " nekadar aptalmışım ki haketmediği halde değerlerimden ödün vermişim" vs vs sızlandıkları için aynaya bakıp o gerizekalı surat dışında bir yüz görmek isterler

• kendini yeni icin hazirlama cabasi olabilirmi

• Kız işte.. :) Bazen ne yaptıklarına, ne yapmaya çalıştıklarına akıl sır ermez. :)

• Sadece saçlarını degiştirseler iyi bir çogu kişiliklerinide degiştiriyor.

• Sanırım yenilenmek,kendilerine ve hayatlarına restart atma hissini tatmak için.Bir tür detox'tur ilişki sonundaki.

• karşısındakilere güya kendisinin değiştiğini göstermek için ama fiziksel olarak değişmek hiçbirşeyi ifade etmez

• Çünkü onun için .

• güzel yaklaşım. beğendim

• adamı düşünmekten beyazlayan saçları belli olmasın diye :)))

• Neden kendini biraz farklı hissetmek için herhalde.

• yeniden yaratıyo kendini kimileride bunu DEPRESYON olarak algılar ama bence değil :))

• kendisini mutlu etmek için,mutlu olmayı hak ettiğini düşünüyor ve kendisini fakrlı görmekl istiyor

• Her ayrılık KESKİN bir değişim gerektirir.

• Bunalım takıldıkları için... :)

• psikolojik olarak kendilerini yenilemek için en kolayı saç boyatmaktadır.

• Bence bunun nedeni senden ayrıldım seni düsünmekle vakit gecirmiyorum iliskimiz bitti seni düsünmüyorum ayrıldıgım kız saclarını kestirse umrunda olmadıgımı düsünürüm ben .

• yeni bir sayfa açmak vs vs ...

• Ne olursa olsun bir alex değiller..

• Diğeri " saclarını taramıssın sarı renge boyamıssın" desin diye

• Bunu bizim sana sormamız gerekmiyomuydu ? :)

• ilişkinin bitişi bahane

Kızlar Ne Diyor 24

• ayrılan sevgilisine daha çok güzel gözükmek için bu sorunun cebavı bu işte hiiiç kusura bakmayın

• ben hiç öyle bişey yapmadım.saçlarımla ruh halime göre oynamam.gerçktn saçlarımı değiştirmek istediğim zaman değiştiririm :)

• Yapılabilecek en ucuz değişiklik.

• <3

• onlar var yeterince ya daha büyümesin : /

ayrica boktan bi haftasonu yaklasiyor

• : /

• valla bende de oldu bu, esas sebebi ise nihayet saçlarım üzerindeki sevgili hegamonyasının sona ermesiydi. ille de uzun saç diye direten bir adam yokken nihayet, kısacık kestirdim saçlarımı.

ha sonra pişman olup yeniden uzattım o başka mesele:)

• Aynen ben :)

• ayrılık ölümden beter de ondan kendimizi kesemeyince saçımızdan çıkarıyoruz acısını

• hiç böyle bir şey yapmadım , bilemiyorum

• Ben kendimi değiştirmem fakat şöyle bir şeye vardım.. Her ilişkimin sonunda telefonumu değiştiriyorum. Bunun farkına henuz yeni varıyorum.

• bunalıma girdiklerı için değişiklik yapmak isterler :D

• Psikolojik cokuntunun ya da degisimin sonucunda insan fiziksel olarak bir degisim ister. Alisveris yapar, kendine yeni ciciler alir; kilo vermeye calisir, saclarini keser. Herkesin tepkisi farklidir. Bana sorarsan ayriligin acisini saclardan cikarmamak lazim, ama kimisi oyle=).

• eğer büyük bi ilişki bitmişse değişim şart... Hem stres atmak için gerekli birşey

• mutlulugun sacla tuyle ılgısı yok..kafadan kesmek istediklerini sacından kesiyo..hiç mantıklı değil.bu her yılbasında spor yapıcam demek gıbı artık bakımlı olucam guzelım benı gorucek umrumda değil bak cabaları .guvensızlıgın bas gostergesı.

• bendede öyle olmustu.. onu hatirlamamak icin sanirim.. saclarini sevdigini,oksadigini hatirlamamak icin :( ay ben su aralar cok duygusallastim :))) sacma cevaplar veriyorm..

• bnde hıc oyle bsey olmuyo tanıdklarm da da

• özgüveninin yerine gelmesi için

• ben saçımın renginide modelinide kendim yaptığım için kafam ne zmn eserse acımam kötü olcak diye hiç düşünmm ya banane beni beğencek olan kişi her halimle beğensin

• Bir değişiklik isteriz hayatımızda bu yüzdnde saçlarımızla uğraşırız.

• son 6 ayda 4 kere sac rengi degistirdim, rekor kirmis olmam gerekirdi o zaman

ilgisi yok

• bi hareketlenme oluyor bende <33333

• memelere silikonu düşün beyb

• Bulunduğu ortamdan , sahip olduklarından geçip , yeni hale bürünmek isterler de ondan! Ama saçma yaa!

• Yoooo olamaz , dun aksam belime gelen saclarimi kestirdim , simdi benim iliskim mi bittii :((

• bitiremez dimii :((

• sen istemedikçe kim bitirebilir sayın graliça nil de boğarlar adamı

• adam beni görsün de "vay anasını satıyım,meğer bu kız işlenmemiş maden gibiymiş. keşke biraz dandiri de olsa romantik komedi izleyip bu hatunun kaportayı azıcık değiştirtmeyi akıl edebilseydim. ah kafam,vah kafam,nerelere gidem,nasıl edem.." desin diye

• Yeni bir profil fotoğrafı geliyor demek.

• Güzel hissetmek, psikolojiyi değiştirir. güven arttırır.

• depresyon belirtisi :D

Yükleniyor...