Batılı için doğuda yaşam nasıldır ?

Gizli Üye
Doğu derken kuzeyi ve güneyi de dahil ediyorum. K.D.Karadeniz G.D.And. D.And.

Ömrünü batıda geçirmiş genç biri için buralarda yaşam nasıl olur ? Medyada gösterilen tamamen yanıltmaca mı yoksa doğruluk payı var mı ? Daha net konuşmak gerekirse, Türk - Kürt çatışması halk içinde de gayet etkin mi ? Batıya göre yaşam ne kadar kısıtlayıcıdır ? Batıda sevgilinle istediğini yaparsın, en fazla dik dik bakarlar nadiren laf atarlar. Doğuda açıkça bir şeyler yapılamayacağı belli lakin evine giren çıkana da bakarlar mı ?

Şehit haberleri çıktığı zaman oradaki sokaklarda durum nasıl oluyor ?

Doğu konusunda medya haricinde pek duymuşluğum görmüşlüğüm okumuşluğum yok. Cevap vermeye zahmet edicek arkadaşlar ayrıntıya girerse sevinirim.
Batılı için doğuda yaşam nasıldır ?