Eşim 2 çoçuğumla evi terk etti?

Gizli Üye
Eşim 2. çoçuğumuzu yeni doğurdu, kayınvalidem kızına bakmak için bizdeydi. Ben kayınvalidem benim eve geliş gidiş saatlerime kafayı taktı ve bana ayar vermeye kalkıştı.

"Ne hergün dışarı çıkıp akşam geliyorsun, oturup evde karına bak, ne biçim kocasın, nasıl erkeksin..." Gibi bir erkeğin hassiyetini ve onurunu hedef alacak ithamlarda bulundu. Saygımı koruyarak ama kendimi de fazlaca ezdirmeyerek, sen benim evime aileme karışamazsın, ben evime hangi saatte gelmek istiyorsam o saatte gelirim, bu benim eşimle aramda ki problemdir, seni alakadar etmez dedim.

Hanımefendinin zoruna gitti ve ertesi sabah evden gitti. Ancak ben kesinlike git felan demedim. Annesinin gidişine kafayı takan eşim bu sorunu bana yansıttı. 2 Gün suratıyla dövdü, eve gelen anne ve babamın elini öpmedi. Ertesi akşam benzer konulardan dolayı tartışmaya başladık. Eşim beni lafla bastıramayacağını anlayınca; babasını aradı "gel beni bu evden al" dedi.
Derken, 5-10 sürmedi babası kapıyı yumruklamaya başladı, kapıyı açtı babası girer girmez bana bağırıp çağırmaya başladı;

"ne biçim adamsın l*n sen, adam olsan kaynanı evden kovmazdın (!), kızıma senden koca olmaz.." gibi ağır ifadeler ile bana hakaret etti, üstüme yürüdü ve kızına "Toparlan bitti bu iş gidiyoruz dedi." Çoluğumu çoçuğumu alıp kızınıda götürdü. Giderken beni polise şikayet edip, "kızıma 3 yıldır eziyet ediyor bıktık bu adamdan, kızıma hakaret edip sokağa attı (!) " gibi asılsız iddialarla şikayetçi olmuşlar. Karakola çağrıldım, gittim. 15 gün asla karına yaklaşmayacaksın, arayıp sormayacaksın, tehdit etmeyeceksin deyip, tebliğ belgesi imzalattılar. Ve beni ifademi almak üzre savcılığa yönlendirdiler. savcıya aynen ifade verdim ve Eşimin babasından şikayetçi oldum.

Ruhsal çöküntü ve derin bir üzüntü halindeyim, hukuki ve psikolojik açıdan ne yapmalıyıım.
Eşim 2 çoçuğumla evi terk etti?