Sevgilim olmasına rağmen eski sevgilimi unutamıyorum, ne yapmalıyım?

darkhorse1234
Merhaba arkadaşlar, ben 2009 yılında biriyle tanıştım. Adı Mehmet olsun. Mehmetle yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi. Bütün sevgililerimi bilir bana her zaman her konuda destek çıkardı daima arkamda dururdu. Bir erkek gözüyle olayları yorumlar bana akıl verirdi. Birlikteyken çok eğlenirdik. Bir senemiz böyle sürdü geçti. Bir sene sonunda ben en yakın arkadaşım dediğim adama olan duygularımın karmaşıklığını fark ettim. Ona bakarken içim ısınıyordu, sanki o an dünya yansa o beni korurmuş gibi aramızda müthiş bir güven ve sevgi vardı. Ben Mehmete aşık olmuştum. Bazı anlar vardır ikiniz de birbirinize bakıp aynı seyi gözlerinizle anlatırsınız. Öyle bir anda anladim onun da beni sevdiğini. Kısa bir süre sonra çıkmaya başladık. Her ilişkideki ufak pürüzleri yaşıyorduk ilk zamanlar ama bu ne aramızdakii aşka ne güvene hiçbir şeye zarar vermedi. Bazen ben onu kıskanıyordum bazen o beni. İnsanın en iyi arkadaşı olur sevgilisi olur ama ikisinin aynı kişi olması paha biçilemez bir şey. Her şey olması gerektiğiymiş gibi geliyordu ve o şekilde hep birlikte yaşayacakmışız gibiydi. Gel zaman git zaman aramızda sürekli kavga çıkmaya başladı. Elimdekinin kıymetini anlayamamış olacagım ki sürekli gereksiz kıskançlık triplerine giriyordum. Yine de bunların da hepsi çok sevdiğim için oldu. Yaklaşık 2.5 yıl süren iliskimizin yarım senesi kavga gürültüyle geçti ve ayrıldık. Ben başka bir şehire taşındım. Gözden ırak olan gönülden de ırak olur diye düşünürken günler geçti aylar geçti. Ben sanki daha dün ayrılmışız hassaslığında hayatıma devam etmeye çalışıyorum. Başka insanlara yoğunlaşmaya çalışıyorum ama aklıma gelen şey sürekli Mehmet şöyleydi Mehmet böyleydi oluyor. Yaşadığım orta dereceli üzüntüler sonucunda Mehmete mesaj atıyorum ve konunun ne olduğunu bile bilmeden sadece sohbetiyle beni mutlu ediyor. Benim tek söylediğim cümle çivi çiviyi söker bir aşkı unutmanın yolu başka bir aşktır. Ayrıldıktan yaklaşık 6 ay sonra biriyle tanıştım. İşte dedim o kişi. Sedat. Çok hoşlanıyordum bir şekilde iletişim kurmaya çalıştım. Meğerse o da benden hoşlaniyormuş ki ilk adımı o attı. Bana romantik süprizler yapıyor kendimi mutlu ve güzel hissettiriyordu. Ben ağzım kulaklarımda eve dönüyorum günümüzü tekrar tekrar düşünüyorum. Biz Sedatla sevgili oluyoruz sonunda. Bir gün Sedatla atışma yaşıyoruz. Ama öyle bir atışma ki ele avuca sığmaz bir konudan. ben direk moral çöküntüsü yaşıyorum aklıma Mehmet geliyor. Gecenin 3 ünde Mehmete mesaj atıyorum ve sabaha kadar konuşuyoruz. O konuşmadan sonra aklım sürekli Mehmette ama. Eskisi gibi olduğumuz zamanları düşünüyorum çünkü. Ben eskiden yaşadığım şehre dönünce biz Mehmetle görüşüyoruz. Öyle bir muhabbet var ki aramızda biz dd bir ara sevgiliydik yaa tarzında.yaşadığımız o kadar şeyi hatırlamasam beni bu bulusma bu kadar çok etkilemezdi. Mehmet bana sevgi olduğuna dair birkac imada bulunuyor. Uzu lafın kısası Mehmetin de benim de sevgilimiz var. Mehmetin bana karşı bilmem ama benim ona duygularım çok yoğun. Ne yapmalıyım?

Sevgilim olmasına rağmen eski sevgilimi unutamıyorum, ne yapmalıyım?