Evleneceğimiz kişi alnımızda yazılı mıdır yoksa irademizle mi olur?

evet arkadaşlar bu konuyu merak ediyorum. sizce irade mi kader mi? değişir mi değişmez mi? merak ediyorum

Güncellemeler:
bazıları duayla değişir diyor bAzıları kader diyor
bazı konularda çok dua ettim ediyorum. kadere de inanıyorum. cüz-i irade de vardır. ama evlilik konusu önemli arkadaşlar buyüzden soruyorum.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Her insan hür iradesiyle hayatını yönlendirir sen ömür boyu evden cıkmazsan evde kalacagin garantidir lakin eve qelen biri ogluna isteyebilir buda kaderdir :) belli olmaz dua ile değişmez :). Hakkında hayırlısını istersen iradeni de kullan. kaderinde zenginlik oldugunu söyleseler calişmadan nasil olacaksin ki çok değişken var durumlarda

Erkekler Ne Diyor 11

• kaderımızde yazılıdır yanı ben öyle ögrendım ve dualarımda allahım bana hayırlı bır kısmet nasip et şeklınde oluyor

• yok kardeşim oyle kesin bir kişi.kasma boşuna

• yok oyle yazgı.hayatta ne yasıyorsak kendi seçimlerimizle yaşıyoruz.

• mesela tuzluk alın yazım <3 babası engel olamaz mutluluğumuza<3

• biz imkansız a&#351;klar i&#231;in yaratılmı&#351;ız soul:( &lt;3

• Kaderimizde evleneceğimiz kişiyi kendi irademizle seçeceğimiz yazılıdır

• makul bir cevaptı:-)

• evet kader bazen yapacagımız samimi dua ile değişebilir.oda yine ALLAH ın izni ile olan birşeydir..zaten müslüman isen kader iman da olacaktır.

• kaderdır ınsanoglu daha anne karnındayken bıle kımınle evlenecegı bellıdır hatta hayatta dogum olum ve nıkah gunlerı degısmez

• niakh g&#252;n&#252; de&#287;i&#351;mez bunu bende biliyorum peki ya evlenece&#287;in ki&#351;i? i&#351;te bu soru i&#351;areti sanki

• Öncekileri Göster
    • link i&#231;in &#231;ok te&#351;ekk&#252;rler ger&#231;ekten bilin&#231;li ve faydalı bir yazı dizisi. dualar mucizelerdir evet buna katılıyorum. hatta dua edip kaderini de&#287;i&#351;tirdi&#287;in bile yazılıdır diyorlar Allah y&#252;ksek ilmiyle her&#351;eyi bilir. Kadere tam iman gerekiyor

• aynen

• alnında yazılı olan hıcbıse yok... kendı ıradenle ıstersın ve evlenırsın, sadece bu kadar

• Kader zaten yazılı olandır, bu konuyu irdelersende Sonsuza giden bir çıkmazla karşılaşırsın. İnsandaki iradeye " Cüz-i İrade" denmiştir ve bu da bazı , özellkilede İlahi hususlarda Aklının eremiyeceğine işarettir.

• &#246;ylee ama bu konuyu neye yormak lazımm

• Bu konunun yorumlanacak bir tarafı yok ki. Kader/Kısmet ve &#304;rade ne kıyaslanabilir, ne de aynı kefede de&#287;erlendirilebilir. Tamamen farklı olay ve olu&#351;umdan ibaret iki durum.Biri tamamen bizim dı&#351;ımızda cereyan etmi&#351; olup sabit de&#287;i&#351;mezler silsilesi ( kader yazısı), di&#287;eri ise tamamen bizim davranı&#351; bi&#231;imimizi &#351;ekillendiren anlık karar mekanizması. &#304;kisi arasında herhangi bir ili&#351;ki yok...!

• alnımızda yazılıdır kaderinde insanın kim varsa onunla evlenir

• Kaderin asıl ne demek olduğunu kimse bilmiyor ve hatta insanların çoğu anne babalarından duydukları ile düşünüp yazıyorlar.Ben bana en mantıklı gelen ve inandığım kader tanımına göre de insan kendi iradesi ile belirler diyorum.

Kızlar Ne Diyor 10

• Evleneceğin kişi ve zaman değişmez.. Asla değiştiremeyeceğin iki şey

• Allah ne olacağını bilir ama her şey bizim irademize kalmıştır.

• Dua ediyorum ben özel birisi için. Alın yazısı derim ben. İkinci güncellemene katılıyorum.

• umarım hayırlısıylA Olur

• Te&#351;ekk&#252;r ederim :)

• evleniceğin kişi kadernde yazılıdır fkt dualarınla o kişinin hyrlı olmasını sglarsın .

• alnım 1. sııftaki defterim gibi yaz-sil-yaz-sil şimdi yazsam bile okunmuyo

• Alnımızda yazılı herşey.

• Alin yazisi..kaderimizde kim varsa onunla evlenecegiz..eminol bundan

• bende çözemedim bunu..iradeyle seçersin o kişi kaderin olmuş olurmuş..öyleyse neden aklımız var bizim? gibi bir soru geliyor aklıma...robot gibi programlaştıysak neden bu kadar düşünüyoruz ki? nasılsa kaderimdeki olucak düşünmeme gerek yok diye düşünmeye başlar insan.

• kaderimde varmı&#351; nede olsa deyince pes edesim geliyor

• Öncekileri Göster
    • Ne yapalim kaderimizi mi bekleyelim bos bos oturalimmi?

• bu mantı&#287;a g&#246;re &#246;yle..ne yaparsan yap &quot;o yola&quot; ula&#351;ılacak.

• kadere inanıyorsan alnımızda yazılıdır inanmıyorsan irademizle olur.

• bazılarını da esra erol evlendiriyo işte.

• evet bide izdiva&#231;larımız vardı do&#287;ru:-)

• alın yazımsın lan tuzluk. bu site, esra hikaye, o kadar &lt;3

• imkansız oldu&#287;unu hemen y&#252;z&#252;me vurmasaydın &lt;3 mal gibi, hayaller kuraydım &lt;3

Yükleniyor...