Kız-Erkek ilişkileri üzerine

Sormak istediğim şu.Ben bir bayan olarak kendimi bir erkekle cinselliğe hazır hissetmiyorum.Hisseder miyim bunu da bilemiyorum.Çekingen özgüveni olmayan biri değilim fakat ilişkiler konusunda biraz gelenekçi düşünüyorum.Daha doğrusu benim aşk anlayışım cinselliğe dayalı bir yaklaşım değil.İlişkilerimde daima bu durum problem oldu.Karşı tarafın beklentileri cinsel içerikli oldu fakat ben güvenmeden alışmadan el ele tutuşmak bile istemiyorum.Yaşadığım bir tecavüz girişimi de buna tuz biber oldu.Şimdi size şunu sormak istiyorum.Yaşadığımız devire göre geri kafalı bir mantığa mı sahibim? Cinsellik yaşamadan aşk olmaz mı ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Benim de sürekli sorduğum sorudur...Aşk=seks midir?Bakıyorum da sevgili olanlar bunu aşkın bir aşaması olarak görüyorlar. Sevişince ilişkilerinin olgunlaştığını düşünüyorlar.Oysa ki aşk saflıktır, aşk temizliktir... En azından benim kafamda oluşturduğun aşk bu değil, bu kadar kirlenmiş değil..Bende senin gibi düşündüğüm için kendimi çoğu zaman bu dönemin insanı olmadığımı hissediyorum.80'ler insanı olarak düşünüyorum kendimi.Kaçamak, utangaç bakışlar, sevgilinin elini tutmak için bile utanılan bir dönem...İşte aşk bu kadar masum, bu kadar temiz bir duygu.Aşk'ı sekse indirgeyenler kendini kandırır sadece.

Erkekler Ne Diyor 16

• Çocukluğuna inmek lazım.

• Bal gibide olur..Evlilikte yaşanması taraftarıyım bende..Lakin erkeklerimiz ilişkide dahi bunu belirleyici sebep olarak görürler.Milletin cinsel uzvuyla beyni yer değiştirmiş.

• olur tabı cınsellık yasamadanda ask yasanır ama cınsellıkte en güzel sevdıgınleyasanır

• Toplum ne yaptığını bilmez hale gelmiş namus yerden toplanıyor artık sen iyisini yapıyorsun önce güven gerisi gelir kendi bildiklerinden vazgeçme cinsellik yaşamadan da olur hiç kafanı yorma ...

• Aşık olan cinselliği düşünmez...Eğer tam anlamıyla aşkı yaşasaydın bu soruyu sormazdın...Aşk saftır temizdir böyle duygulara asla yer vermez 7 24 sadece aklında o kişi vardır...

• Neden olmasın fakat karsıdakide böyle düşünmeli yoksa zor

• olur niye olmasın sevgilisn diye hemen cinsel ilişki olmakmı zorunda değil olması gerekn sevgili olupta o işi yapmamak ya o işi yaptıktan sonra ayrılırsa ve kazara bir hamilelik olayı olsa sen ne yapacaksın hadi onu geçtim ailen ne olacak bu kadar basit olmayın işin bu tarafında düşünün kızlar bu konuda esnek olmayın sonra gelecekte cok pişman olursunuz ve karşınıza cıkar

• açık kapı bıraktığımdan değil.Sadece başkalarının bu konuda ne düşündüğünü bilmek istedim.

• Öncekileri Göster
    • bak anlamışsın beni akıllı birisn

• Yeterince değilim.

• Bedenini ve duygularını toplumun gözünden değil kendi gözünden değerlendir. Yapmak istemiyorsan yapmazsın.

• bu devirde cınsenLık oLmadan aşk oLmaz duruma gelıyor artık kımınle sevgılı olursan aklı sex de oluyor. ayrıca güvendigin biriylede yapmayı dusunme kımseye guvenılmez bu devırde en guzelı ciddi bi birliktelik ve evlendıkten sonra ıstedıgını yapmak daha dogru bence

• öyle bir erkek çok kalmadı <3 bol şans <3maalesef devir kötü <3

• Geri kafalı bir mantık değil seninki ve cinsellik olmadan aşk bal gibi olur.

• Aşksız cinsellik olmaz

• aşk cinselliksiz de olur tabi ama... ele ele tutuş sarıl öp bari... hiçbişey yapmadan da kimse kimseyi beklemez yani gerçekçi olalım biraz...

• cinsellik yaşamadan aşk olur tabii ki de, hem de güzel olur. bunu geri kafalılık olarak algılamak doğru değil bence.

• geri kafalı bir mantıkta değilsin.aslı olanda bu olmalı ama günümüzde böyle artık aşklar ne yazıkki

• cinsellik evlilikten sonra yaşanmalıdiğer türlü zaten zina olur büyük günahtır

Kızlar Ne Diyor 4

• asla geri kafalı değilisin ;akıllı ve mantıklı oldugun kanısındayım,cinsellik anlayısı tek taraflı degil iki tarafın isteğiyle olmalı,sen düşünen sorgulayan ve yargılayan bir bireysin,deger yargıların ve tutumundan dolayı seni tebrik ederim,ilişkilerini hayatına giren kişilere göre yönetme ,senin bir bakış açın var degil mi,düşüncelerin,dogruların,yanlışların ve deger yargıların,hayatına giren kişi önce bunlara senin kişiliğine saygı duymalı ki,gerisisini anlatmaya gerek yok ...

• ılle cınsellıge dayalı olmak zorunda degıl ılıskıler.senın ne ıstedıgın onemlı baskasının degıl.gerı kafalı degılsın olması gerekensın

• olur.bence ılskılerı cok uzakmadan evlılık gerekıyor cunku sıradana baglayınca bı kacıs noktası olarak gorenler var.

• Aynen benim gibi düşünüyorsun çok dikkat et senin sakındığın o saflığı yok etmesinler...

Yükleniyor...