Camiide evlenmek istiyorum arkadaş!

Arkadaslar hepinizin cuma aksami hayir olsun.Ben kendimi dinime vermek istiyorum. Rabbime şükür neredeyse bütün dualarimi kabul etti. Imkansiz şeyler bile kolaylikla oldu çok şükür. Ama şimdi birde camiide evlenme istegim oluştu sizce erkekler sicak bakiyor mu buna? ya da bir defa evlenicem kurtlarimi dökmek istiyorum mu derler?

Güncellemeler:
Arkadaşlar dugun derken. Sarkili oynamakli degil. Mevlitli bir sekilde demek istedim.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• gerçekten güzel bir düşünce öyle olması gerekiyor zaten dinen :)

• aynen :) ...

• Peygamberimizin (a.s.m.) "Nik�hı duyurun ve onu camilerde yapın" mealindeki hadis-i şerif bu prensibi hatırlatmaktadır.

• bunu en iyi cevap yapasn diye demedim sadece güzel bir görüş için hak verdim :)

Erkekler Ne Diyor 15

• olur neden olmasın bazı camilerin böyle mevlitli düğünler için yerleri oluyor zaten

• yok önmli değil

• Artilayacakken eksiledim kusura bakma

• İmam nikahı camide pekala kıyılıyor zaten.. Benzetmek gibi olmasın ama kilisede kıyılan nikah neyse camide kıyılan nikah da odur.

• olmaz ama .. :( cami ibadet yeri , evlilik yeri değil. evlilikte müzikler çalar canlılık olur oyunlar oynanır veya dans edilir. böyle olmalı yani .. :/

• tabiki öyle olsun. :)

• Amin Allah karşıma, karşımıza hayirli olanlari çıkartır inşallah.

• senin mutluluğun önemli tabi .. nasıl istersen öyle yapabilirsin. camide farklı olur tabi karar senin :) allah ayırmasında gerisi önemli değil.

• Öncekileri Göster
  • orada sadece namaz kılınıyor dısarda evlenirsin gelinliginle gidersin namazını kılarsın sonra ceker gidersin

• Valla Sen GiBi Dusunen Bi Hatun BuLsam Hemen EvLenicem :( BaLayı OLarak Umreye Gitmeyi PLanLiyorum:)

• caiz değil :D

• yap o zaman ne diyeyim banane

• Ben oynamakli bir dugun demiyorum. Mevlütlu bir evlilik diyorum ustelik yapanlarda var

• islam geleli 1400 1500 sene olmuş hiç duydunmu böyle birşey sen orası ibadet yeri peygamber zamanı bile olmamıştır bu dediğin

• Öncekileri Göster
  • cami ibadet yeri, düğün yeri değil

• bi nevi şekilcilik

• Doğru değil zaten. Herşeyin bir yeri vardır düğün günü eğlence günüdür calgı günüdür. camide oturup mevlüt dinleme günü değil. kim yapıyorsa yanlış yapıyor. İmam nikahı da o düşünceyle başlamış bir düşünce şuanda zararlarını hepimiz görüyoruz. islam ortada yürüme yoludur sağa kaysanda düşersin sola kaysanda.

• malesef davul çalacagım demiyor heralde mevlit ile girmek istiyorum diyo

• Öncekileri Göster
  • Camide evlenmek iyi fikirde genelde kızların bu yönde isteği olduğunu ilk defa gördüm Genelde hep kır düğünü hayalleri kurar ama halay düğün salonunda iş biter :))

• Camide evlenmen doğru olmaz güzel bir niyet ama sebebini sorarsan özelden anlatabilirim. illada söyle dersen sebebini islamda ezanının nasıl geliştiğini oku anlarsın. Bence sevgini göstermek istiyorsan kurban kes. oha daha tatlı ve güzel gelir.

• Cami de imam nikahı kıyıldığını yemek yenildiğini ve düğün yapıldığını gördüm ama oynandığını görmedim.

• Sayın freyia88 cami ve ibadethane kavramını seninle tartışacak değilim.Dünyada sadece bizde müslüman değiliz yurtdışında ve ülkemizde gördüklerimi söledim.Sen camiye o anlamı yüklüyorsan da saygı duyarım.

• ibadethanelere saygın olsun biraz ! adı üstünde ibadethane gündelikhane değil..

• Sen yazdığımı yanlış anladın bunlar yapılabilir dedim.

• Öncekileri Göster
  • Selaaaaaaaaamunaleyküm şakirt abla (Kadir çöpdemir in deyimiyle)Camide evlendin diye cennette yerini hazırlarlar hemen :D

• Şakilde ne ya şekilde gibi.Çok anlamsız.Şakirt iyidir :D

• Onlara şakirt değil şakilde denir otur sıfır verdim:D

• Kusmalıksın ne ya :D Kızma hacı abla.Hayırlı geceler muhterem :D

• Öncekileri Göster
  • erkegine bağlı ben kıyarım mesela hem burada imam nikahı için zaten hocanın yanına gidiyoruz camiye gitmekde sorun olmaz hem nikahdan sonrada erkek hoca olur eşi arkasında 2 rekat şükür namazı bile kılabilirler .. Çok iyi fikirler çıkıyor benden

• Bence çok güzel bir olay. Sohbetli bir düğün yapabilirsiniz.

• Diyanete bir sormak lazım izin veririlerse evlen :)

• camıde dugunmu yapmayı dusunuyorsun ?

• anladım ozaman gayet hos olur

• Hayir ama böyle mevlitli olabilir. Muzikli falan degil yani

Kızlar Ne Diyor 2

• Cami ibadet yeridir düğün dernek salonu değil !

• 29gün

peygambernimizn buna ait bir sözü ver camileti tavsiye ettiğini hatırlıyorum inşllah doğru hatırlıyorum...
      çok iiyi bence varıp orda ses sanatçısı çağırmayacaksınız... usule uygun bişeyler yapılır

• Hos olup olmadigini sormadim eger dini yönden bir sakıncası yoksada yapacagim inşallah.

• farketmez..Hoş değil adı üstünde ibadethane..

• Öncekileri Göster
  • canım tebrikler, neler hangi duaları hangı vakıtler kacar kez okudun?sonuc aldıklarını yazar mısın? camiide nikah kıyılması sünnettir sanırım, cuma gunu olursa daha güzel olur

• 4444 duasi var araştır netten. Perşembeyi cumaya baglayan gecede iki rekat namaz kilarak niyet edip bir haftada okudum. Cok şükür sinifin birinciside oldum gönlümden gecenlerde oldu.

Yükleniyor...