Camiide evlenmek istiyorum arkadaş!

Arkadaslar hepinizin cuma aksami hayir olsun.Ben kendimi dinime vermek istiyorum. Rabbime şükür neredeyse bütün dualarimi kabul etti. Imkansiz şeyler bile kolaylikla oldu çok şükür. Ama şimdi birde camiide evlenme istegim oluştu sizce erkekler sicak bakiyor mu buna? ya da bir defa evlenicem kurtlarimi dökmek istiyorum mu derler?

Güncellemeler:
Arkadaşlar dugun derken. Sarkili oynamakli degil. Mevlitli bir sekilde demek istedim.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• gerçekten güzel bir düşünce öyle olması gerekiyor zaten dinen :)

• bunu en iyi cevap yapasn diye demedim sadece güzel bir görüş için hak verdim :)

• Peygamberimizin (a.s.m.) "Nik�hı duyurun ve onu camilerde yapın" mealindeki hadis-i şerif bu prensibi hatırlatmaktadır.

• aynen :) ...

Erkekler Ne Diyor 15

• İmam nikahı camide pekala kıyılıyor zaten.. Benzetmek gibi olmasın ama kilisede kıyılan nikah neyse camide kıyılan nikah da odur.

• olmaz ama .. :( cami ibadet yeri , evlilik yeri değil. evlilikte müzikler çalar canlılık olur oyunlar oynanır veya dans edilir. böyle olmalı yani .. :/

• Müzik calmayacak. Dans edilmeyecek.sadece Mevlütlu olacak. Daha önce gittim bir sakincasi yoksa dini acidan yapmak istiyorum

• Öncekileri Göster
    • Amin Allah karşıma, karşımıza hayirli olanlari çıkartır inşallah.

• tabiki öyle olsun. :)

• caiz değil :D

• Nerden bildigini soruyorum o halde?

• Öncekileri Göster
    • Ben oynamakli bir dugun demiyorum. Mevlütlu bir evlilik diyorum ustelik yapanlarda var

• yap o zaman ne diyeyim banane

• Bence çok güzel bir olay. Sohbetli bir düğün yapabilirsiniz.

• Valla Sen GiBi Dusunen Bi Hatun BuLsam Hemen EvLenicem :( BaLayı OLarak Umreye Gitmeyi PLanLiyorum:)

• Camide evlenmen doğru olmaz güzel bir niyet ama sebebini sorarsan özelden anlatabilirim. illada söyle dersen sebebini islamda ezanının nasıl geliştiğini oku anlarsın. Bence sevgini göstermek istiyorsan kurban kes. oha daha tatlı ve güzel gelir.

• Cami de imam nikahı kıyıldığını yemek yenildiğini ve düğün yapıldığını gördüm ama oynandığını görmedim.

• Oynamakli degil abi ya. Doğru dürüst okuyun soruyu asagidaki limon nickli üye gibi hemen sacma yorumlar yapmayin

• Öncekileri Göster
    • ibadethanelere saygın olsun biraz ! adı üstünde ibadethane gündelikhane değil..

• Sayın freyia88 cami ve ibadethane kavramını seninle tartışacak değilim.Dünyada sadece bizde müslüman değiliz yurtdışında ve ülkemizde gördüklerimi söledim.Sen camiye o anlamı yüklüyorsan da saygı duyarım.

• erkegine bağlı ben kıyarım mesela hem burada imam nikahı için zaten hocanın yanına gidiyoruz camiye gitmekde sorun olmaz hem nikahdan sonrada erkek hoca olur eşi arkasında 2 rekat şükür namazı bile kılabilirler .. Çok iyi fikirler çıkıyor benden

• Diyanete bir sormak lazım izin veririlerse evlen :)

• orada sadece namaz kılınıyor dısarda evlenirsin gelinliginle gidersin namazını kılarsın sonra ceker gidersin

• cami ibadet yeri, düğün yeri değil

• nikah kıyılabilir ama

• Öncekileri Göster
    • Doğru değil zaten. Herşeyin bir yeri vardır düğün günü eğlence günüdür calgı günüdür. camide oturup mevlüt dinleme günü değil. kim yapıyorsa yanlış yapıyor. İmam nikahı da o düşünceyle başlamış bir düşünce şuanda zararlarını hepimiz görüyoruz. islam ortada yürüme yoludur sağa kaysanda düşersin sola kaysanda.

• bi nevi şekilcilik

• Camide evlenmek iyi fikirde genelde kızların bu yönde isteği olduğunu ilk defa gördüm Genelde hep kır düğünü hayalleri kurar ama halay düğün salonunda iş biter :))

• olur neden olmasın bazı camilerin böyle mevlitli düğünler için yerleri oluyor zaten

• Artilayacakken eksiledim kusura bakma

• yok önmli değil

• Selaaaaaaaaamunaleyküm şakirt abla (Kadir çöpdemir in deyimiyle)Camide evlendin diye cennette yerini hazırlarlar hemen :D

• Aleyküm selam.
      Cennete gidip gitmeyecegimi Allah bilir.

• Öncekileri Göster
    • Onlara şakirt değil şakilde denir otur sıfır verdim:D

• Şakilde ne ya şekilde gibi.Çok anlamsız.Şakirt iyidir :D

• camıde dugunmu yapmayı dusunuyorsun ?

• Hayir ama böyle mevlitli olabilir. Muzikli falan degil yani

• anladım ozaman gayet hos olur

Kızlar Ne Diyor 2

• Cami ibadet yeridir düğün dernek salonu değil !

• Nerde yazıyor bu!

• Öncekileri Göster
    • Hos olup olmadigini sormadim eger dini yönden bir sakıncası yoksada yapacagim inşallah.

• 1ay

peygambernimizn buna ait bir sözü ver camileti tavsiye ettiğini hatırlıyorum inşllah doğru hatırlıyorum...
      çok iiyi bence varıp orda ses sanatçısı çağırmayacaksınız... usule uygun bişeyler yapılır

• canım tebrikler, neler hangi duaları hangı vakıtler kacar kez okudun?sonuc aldıklarını yazar mısın? camiide nikah kıyılması sünnettir sanırım, cuma gunu olursa daha güzel olur

• 4444 duasi var araştır netten. Perşembeyi cumaya baglayan gecede iki rekat namaz kilarak niyet edip bir haftada okudum. Cok şükür sinifin birinciside oldum gönlümden gecenlerde oldu.

Yükleniyor...