Aşkı bulmak şans işi mi yoksa aramak mı lazım sizce?

obensaltan
ben hep şans işi falan diyenlerdendim, fakat belli bir yaşa gelince, hele ki iş çevreniz sadece hemcinslerinizden oluşuyorsa, bir süre sonra yeni insanlarla tanışıp samimi olacak ortam neredeyse hiç olmuyor.

ancak artık yeter diyip harekete geçince bir şeyler yaşanıyor, o da zaten internetten vs olduğu için çok kısa ömürlü oluyor. bir kaç ayda farklı ilişkiler yaşayıp, kafa olarak hiç uyuşmadığım kızlarla takılıp sonunda ben mutlu olamıyorum diyip aramayıda bırakıp yalnız hayatıma geri dönüyorum.

sizce bu işleri akışına mı bırakmak lazım? ben böyle düşünüyordum, ama 1-2 senedir akışına bırakınca hiç bir şey olmuyor, bırak sevgiliyi, aday adayı bile yok. fikirlerinizi merak ediyorum konu ile ilgili...

cevaplar için şimdiden tesekkurler
Aşkı bulmak şans işi mi yoksa aramak mı lazım sizce?