Sağır mı dilsiz mi kör mü?

eğer dünyaya bunlardan biriyle gelseydiniz hangisinin olmasını tercih ederdiniz? neden?

Güncellemeler:
hepsini olmak isterdimm en azından cenneti garantilerdim:)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Erkekler Ne Diyor 17

• Güncelleme güzel :D :D

• Dilsiz olmak isterdim, dunyada vok kotu seyler var, bunlara karsilik veripte gunaha girmek zorunda kalmak istemezdim. Öbür dunyamida zedelememek icin.

• dilsiz ,çünkü eğer sağır doğarsam zaten hiç bir şey duymayacağım için dilim sağlam bile olsa konuşamazdım ikisinden de olurdum görmek en büyük nimetlerden biri diğerlerine göre

• Körlük tabii ki.

• Yapacağın güncelemenin...

If people are good only because they fear punishment, and hope for reward, then we are a sorry lot indeed.

-Albert Einstein

• SENSİZ moruk :>DDDDDDD

• dilsiz sanırım :( ama iyiki olmamış ya :(

• Soruyu okuyunca bir kez daha dünyaya ne kadar zengin geldiğimizi hatırladım.:)

Görmemekten zor bişey olmasa gerek.

• Açıkcası hiçbiri sonuç itibariyle her biri birbirini tamamlıyor düşünülecek olursa buda bir yapbozdan ibaret

• ya hepsi ya da hiç . Rüzgarın sesini duymadan dünyanın en güzel türküsünü söylemeden Kızıl saçlı dudağının üzerinde ben olan bir kızın gözlerini aklının aydınlığını görmeden olmaz .

• Bu nasıl soru böyle, saçmalamayın.

• Daha mantıklı şeyler sor ama ya, ciddiyim üzülmek için doğmadık, Allah coluğumuzu cocugumuzu korusun senide korusun

• öyle

• Teşekkür ederim, güzel bir soru tercihi fakat ilk bakınca üzüyo insanları.

• Öncekileri Göster
  • dilsiz i seçerdim.sağır olursam zaten dilsiz olucam.en kötüsü kör olmak

• sağır ve dilsiz aynı anda olunur zaten insan eğer dilsizse kendi sesini duymaya duymaya zamanla kulağıda sağır olur aynı şekilde dili yoksa konuşamazsa kulak duymadığı için sağır olur. ben kör doğmak isterdim en azından gözüm bu kadar pis bir hayatı görmezdi sonuçta göz ne görürse gönül onu meyleder.

• bana veyselın askı gerek gun gormusum bu dunyada ne fayda dıyordu saır bende sana dıyorumkı adaş naber

• bunlaı istemem ama benim evlenecegim kişinin dilsiz olmasını isterdim:)

• yok hakaret etmek degil amacım geninizde vra işte:)

• bu genel bir hakaret gibi geldi bana

• bayanın agzı acıldımı kapanmak bilmiyorda ondan:)

• Öncekileri Göster
  • Amaa olmak harıcınde ıkısınden bırı olabılırdı.

• sağır dilsiz olmak kör olmaktan iyidir be arkadaşım.

• sağır..

Kızlar Ne Diyor 13

• Dilsiz. Cunku sevdigin kisileri gorememek ses tonunu duyamamak cok kotudur herhaldr. Dilsiz isen yazabilirsin isaret yolu ilede anlatabilirsin.. Ama ne yazık ki dilsizlerde mutlaka sagır oluyolar sorun hatalı yani.

• O yönü var evet ama akşamları evde ışık yakmadan dolaş gunduzleride gözlerin kapali ya da konuşmadan dur falan işte yani gulu seven dikenine katlanır mı bilmem ama buyuk sinav onlarîn ki bu arada sorun farklı harika olmuş 5*

• teşekkürler;)

• Allah korusun hiçbiri tabiki de yani hiçbiri arasında tercih yapamıyorum

• Seçemedim :\

Hiçbiri :\

• Konuşmayı sevmiyorum zaten.

• Dilsiz diyelim ama hiçbiri de olmasın yahu

• bu dediğin Türkiye'nin genel hali yani herkes üç maymunu oynuyor:D:D

• Kör olmak en kötüsü ..

• sağır olmak isterdim kötü sözleri duymamak için

• D) Hiçbiri

• sağır olan konusamıo sanırım zaten.. ama kör olmak en kötüsü sanırım..

• Sağır Allah kimsenin başına vermesin.

• Sağır olmak isterdim

Yükleniyor...