Size göre "sefaletin" , "sefil insanın" tanımı nedir/nasıldır?

-Şavk
...Evet;

sefillik sizde ne gibi cagrisimlarda bulunuyor,size göre tanimi nedir.

Bakalim ne gibi farkliliklar ile karsilasacagiz,katilirsaniz memnun olurum.Sefaleti düsünürken sahip olduklarimiz,zenginligimizde gözlerimizin önünden,zihnimizden söyle bir gecer belki... kim bilir.

Ben birkac tane secenek yazdim kendi düsüncelerim ile,ayni fikirde oldugunuz şıkkı isaretleyebilirsiniz

dinlemelik; link

Kendisine bir ömür adamis annesine/babasina bir bardak su getirirken bile "of" diyen zihniyettir sefil insan.
Zenginligi sade ve sadece maddiyat ile sinirlandirmis,maddi varligi üzerinden insanlara tepeden bakan kisidir sefil.
Sefalet sahip oldugu telefonun bir üst ve gereksiz modelini almadigi icin karalar baglayan insanin dünyasidir.
Sefalet...insanin yeteri kadar maddi güce sahip olmamasi demektir.
Yahut?
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Size göre "sefaletin" , "sefil insanın" tanımı nedir/nasıldır?