Ergenlik Yüzünden Bir İnsanın Psikolojisi bozulur mu ?

Arkadaşımın Kız Kardeşi var ailevi bağı iyi değil sanırsam kızın bu durumdan kurtulmak için doktora gitmesi gerek bence ama bunu ergen yaştaki bir kişiye demek te zor yani gururunu inciltmemek gerek sizin farklı fikirleriniz var mı ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bu Durumda bunu ilesi olumlu yaklaşsa daha iyi olur ama dedim gibi eski insanlar ayıp diye tuturmuş gitiyorlar sağlığın ergenliğin nesi ayıp olacak bunu anlamış değilim

Erkekler Ne Diyor 7

• Arkadasına tavsiye etmen gereken , " ergen psikolojisi " uzerine yuksek lisans yapmıs sertifikalı bir psikolog ile kardesini gorusturmesini saglamak . Ergenlik herseyin dusman kabul edildigi bir donemdir ve bu donem hakkında bilgisi olan bir insan onu anlayabilir , katılabillir , dusunebilir , yoneltebilir ve durdurabilir. Bulunduğunuz kentte bu ozelliklere sahip bir psikolog bulmanız gerek , Psikologlar dallara ayrıldığından , en iyi cozum alan psikologudur ama yoksa , yuksek lisans yapmıs herhangi bir psikolog da yardımcı olabilir. Dikkat etmeniz gereken ,uzman yuksek lisans yapanlara denir. Psikoloji mezunu ya da pdr çıkışlılar değil.

• evet olur maalesef

• çok etkiler. fakat psikyatriye değil kesinlikle psikoloka götür

• ergen yasa istemedigi birseyi yaptirmak zor, allah kolaylik versin. kimisi bu donemi kolay atlatir kimisinin ki de berbat gecer.

• ya sen ne sordun pardon ?

• Ben yeni bir doktorum hakan.atalay1982@hotmail.coma mail atarsa arkadaşın konuşabilirim

• Gerek yok

• Zaten bu konu doktorluk değil

• Psikiyatr doktoruyum ihtiyaç duyarsanız mail atabilirsiniz yardımcı olmak istedim rica ederim teşekkür için

• bozulabilir...

Kızlar Ne Diyor 2

• ergenlik çok zor bir süreç.dr.a gitse bile takmaz dru falan..umarım çok zarar görmeden atlatır o süreci

• teşekkür ederim

• Bozulur.Bu bir süre sonra geçer yapacak birşey yok doğa.

• tabiki ama hasar görmeden geçirmesi lazım

Yükleniyor...