• Sor
  • Bence

Takıntılardan kurtulmak için ne yapabailirim?

Ben üniversite sınavına hazırlanıyorum.Ancak bazı şeyler buna engel oluyor.Gün içindeki olayları çok kafama takıyorum sürekli onları düşünmekten dersime yoğunlaşamıyorum.Mesela gün içinde okulda biri bişey söyler ben gereken cevabı veremem ya da karşılık verilcekse o an vermem sonra eve gider sürekli onu düşünürüm ya da bunun gibi bisürü şeyi takarım.Arkadaşlar önerileriniz var mı ne yapmalıyım bitürlü düşünmeden duramıyorum

Görüşün nedir?

0/2000

Kızlar Ne Diyor 1

• Cevabı o an vermeyi öğrenirsen bu takıntılardan eser kalmaz. Aynı durum bendede söz konusuydu. Artık bişey canımı sıktığında o an tepki veriyorum, böylelikle ortada beni düşündürecek bişey kalmıyor gerekeni yaptım diyorum. Ama bu takıntın çok ileri derecedeyse ve kendi başına çözemiyorsan psikologtan yardım alman gerek tabiki.

• Sorun zaten cevabı o an verebilmek.O an nedense veremiyorum biraz da çekingen biriyim

• Öncekileri Göster
    • sanki benim eski hallerimi anlatıyosun bu kadar olur.. :) Ben vakit geçirmek amaçlı oyunculuk eğitimi almaya başladım. Orda birsürü değişik, kültürlü insan tanıdım. Tiyatro kursu bana çok iyi gelmişti. İnsanların gözlerine bakamayışımı, çekingenliğimi yenmeye başladım. Özgüvenim yerine geldi. Bence sende sevdiğin etkinliklere katıl, insanlarla konuş.

• Abi bendede var ya bir şeye anlık cevap veremiyorum ortada mal gibi kalıyorum neyse eve geliyorum gece oluyo yatağa giriyorum tak tak tak yüz tane müthiş kapak cevaplar geliyo aklıma ve çıldırıyorum yani şu düncelerimden biri o an olay gerçekleşirken aklıma gelse laf sokmakta 1. olurum ama malesefki sonuncudan beter oluyorum

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...