Arabalarla ilgili bir soru..hayati..

2011 yılında kendi imkanlarımızı zorlayıp araba aldık..ford focus tdci sedan titanium x paket...ve sedan..aslında ekonomi olsun diye tüplü almak istedim ama patlama tehlikesi yangin tehlikesi vardır diye çekindim..haberlerde görüyorum dizel minübüsler ve otobülerde yangin çıkıyor..ben dizel araçlarda benzin gibi patlayıcı yakıt olmadığı için kesinlikle yangin tehlikesi olmaz diye düşünüyordum..sizce yanılıyormuyum..bir diğer sorum ise tüplü otomobillerlemi uzun yolculuk daha ekonomik oluyor yoksa dizel bir focus tdci ilemi..ben uzun yolda ortalama 130 k.m hızla giderek 5.5 mazot yakıyorum..tüplülerde durum nedir..!

Güncellemeler:
ya baksanıza arkadaşlar bana Allahaşkına söyleyin 2010 model bir dizel focusmu kullanmak daha ekonomiktir yoksa lpgli bir brodvey ya da şahinmi..farzedin uzun yol yapacaksınız 200 k.m ortalama 110 ile falan..

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• benim aracım dizel Hyundai Accent era 1.5crdi yani lpg'li değillpg takılı araçlar tehlikelidir ama benzinli araçlarda tehlikelidiraracın deposundaki yakıt kaza anında tutuşma riski vardırbenzinde lpgde tutuşma riski vardıraraçların benzin depoları araç dışında bagajın altında artık üretiliyorve plastik depo sebebi bir kaza anında araçtan koparak uzaklaşmasılpg tankı montajlanırken gerekli prosedür uygulanırsa benzin ile arada pek fark yokturmotorine gelince motorin tutuşma ihtimali yoktur fakat yakıtın özelliği basınç halinde patlamasıyani kapalı biryerde preslenirse ne benzin nede lpg mazotun patlamasına yetişemezama bu milyonda bir ihtimal...en iyisi patlarmı hesabı yapmak değil kurallara uymak

• mazotta tehlikelimi yani senn söylediğin gerçekleşirse diğer tarafa yatay geçişmi yapıcaz..ben benzin ve mazot gibi olmayıp asl patlamaz diye verdim buna 53 milyarı sevdiklerimle en tehlikesiz gideyim diye..söylediğin tehlike varmı..eğer varsa bunuda satıp elektrikli alcam ya..peki hiç olmuşmu..arabayı bazen otobanda sıkıştırıp 220ye kadar çıkıyorum olma riski var mıbu hızlamı alakalı neyle alakalı Lütfen söylermisiniz..

• Öncekileri Göster
    • Tofaş'ı karıştırmayın broadway kısa mesafelerde yakıt ekonomisi sağlar dedim,
      nedeni aracın ağırlığı ve önden çekiş artı devirdaim sistemi sebebiyle çok çabuk
      motorun ısınması tabiki 90larda üretilmiş bir araç bugünün araçlarıyla karşılaştırılamaz
      ama ekonomi oluca hesap basit broadway 8-10lira focus40 30 liralık yakıtı herhalde
      10 yılda yakarsınız:)
      sadece demek istediğim kısa mesafe yalnız araç kullanıyorsanız
      hafif araç avantajlıdır bence iyigeceler

• sizede..:))

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan henüz cevap yok! İlk cevap veren kız olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Erkekler Ne Diyor 2

• 23gün

Tabi mazot bin basar. Zaten ekonomik olsa TIR otobüs filan benzin+lpg olurdu.

• 130 da 5-6 fena değil

• peki mazotl arabada asla yangın çıkmaz değilmi..yani neden olsa mazot fazla yanıcı değil..hani

• Öncekileri Göster
    • ben 190 ie gidince 8.1 90 sabitle 4.3 yakıyorum bakalım buna ne diceksin..düz yolda :))

• :)

Yükleniyor...