Bir insanın sevdiğini sandığı kişi öldüğünde neden ağlar?

Bir insanın sevdiğini sandığı kişi öldüğünde neden ağlar? Bu sorunun cevabını bulabilen olabilecek mi acaba?

Güncellemeler:
Bir insanın sevdiğini sandığı kişi öldüğünde neden ağlar? Bu sorunun cevabını bulabilen olabilecek mi acaba?

----------------------------------------------------------------------------------------

Beden bu dünyalıktır, topraktan oluşmuş ve toprak olacaktır. Oysaki ruh ölümsüzdür. Eğer bir insan öldüğünde ağlıyorsak; Onun ruhuna değememişizdir.Bedenini sevmişiz ve o bedeni bir daha göremeyeceğimiz için hüngür hüngür ağlarız. Ama ölümsüze, ruhuna değdiğimizde seviniriz; artık hep yanımızdadır

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Nasıll yani ben anlamadım sevdiği sandığı kişi için ağlanır mı yahu?

Kızlar Ne Diyor 12

• cunku yınede yasıyor ya dedıgımız ıçın ölünce hersey bıttıgınden aglarız

• Bir sevdiğini sanmıyor seviyordur, iki onu bir daha göremeyeceği, onunla bir daha konuşamayacağı vs için ağlar

• Anlamadım ki...Sevgilim olmasa da sevdiğim bir insansa ağlarım tabi ki

• Neden aglamasin? Tanimadigim biri oldugunde kotu olurum sevdigimi sandigim kisi olurse mi aglamicam..

• Duygusaldır.

• İnsan oldugu için olmasın

• Bir daha onu göremeyeceğim,hissedemeyeceğim için.

• sevdiğini sandığı kişimi?

sevdiğini sanıyo yaaa çok inanmış sevdiğine ondan ağlıyooo

• Ona uzulduguu icin

• çünkü onu sevdiğini sanıyor.

• muhtemelen artık yalnız olduğunu sandığı ve bi daha o kişiden faydalanamayacak olduğunu bildiği için... 'sevdiğini sandığı' yazdığın için bu kadar acımasız cevap verdim.. ha bi de muhtemelen bu kişi kendini sevgi kelebeği sanıyordur..

• İnsanoğlunda merhamet duygusuda hakimdir, sevmediği bir insan ölse bile üzülür..

Erkekler Ne Diyor 3

• ölum duygusu ole işte moral bozar aglatır

• aglar olmus sonucda

• Bununla ilgili değişik teoriler var ve ben bana en ilginç gelenini söyleyeyim. Okişi öldüğünde aslında onun için değil de kendimiz için üzülür ve ağlarmışız. Şöyle ki o öldüğünde artık onunla vakit geçiremeyeceğimiz, eğlenemeyeceğimiz, gülüp ağlayamayacapımız, dertleşemeyeceğimiz için kendi halimize ağlarmışız. Her ne kadar mantıklı düşününce gerçek payı olsa da bana çok bencilce geliyor ama insanın dopası zaten bencillik üstüne kurulu hemen hemen her durumda. Bu yüzden de bence inkar edilmemesi gereken ilginç bir teori. Diğer teori ise basit olan ve herkesin bildiği sevdiğimiz kişinin aramızdan ayrılması ve dünyanın iyi bir insandan daha yoksun kalamsı anlamına gelen ve çokdiğerine göre çok daha masum bir teori. İkiciye inanmayı tercih ederim şahsen ama dediğim gibi aslında ilki de gayet mantıklı.

Yükleniyor...