Kimse beni anlamıyor.. Yaşamak anlamını yitirdi..bu durumdan nasıl kurtulmalıyım?

Ailem sürekli eleştiriyor.kız kardeşim ve erkek kardeşim ve erkek kardeşimle aramızda çok az yaş farkı var.benim evlenme çağımda onlar evlenmeye kalktılar.maddiyat açısından kendimi geri çektim.babamın durumu düzelince evlenirim dedim.şimdi onlar evliler onlara karşı çok saygılılar.beni sürekli küçümsüyolar.3 yasındaki yeğenim onları örnek alıyor.yaşça küçük biri bana 3 yıl ümit verdi.karşılıklıyken benim gururumu fencide eder gibi yaştan bıraktı.karşılıklı severken karşılıksız kaldı aşkım..sosyal olmadığım için çekingen olduğum için evlenemiyorum.kime iyilik yapsam annemden doğduğuma pişman ediyor.yaşamaktan soğudum.her gün ağlıyorum.psikolojimi düzeltemiyorum..sizce nasıl kurtulurum..

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bahsettığın karakterınden vazgecmemelisin ve bırazda pozıtıf dusumelisin herşeyde bı hayır vardır ne bılıyorsun belkı o kışıyle evlensen belkı daha kötu olacaktı senın ıcın buu bılemezsın zararın neresınden donersen kardır acıda olsa bazı seyler ınsanları guclendırır çekınge olmamlısın en azından burada kousabılıyorsun buda senın ıcın belkıde mıladı bır adımdır korkuların uzerıne gıtmelısın ve dediğim gıbı hayata ıyı tarafından bakmalısın...

• Cevremdekiler sosyal gibi algiliyolar beni ama erkeklere karsi cok cekingenim.hic erkekli ortamda okumamistim.bu sene biraz bu cekingenligimi attim.fakat hep yasi ufaklar karsima cikiyor.onu baska biri ciksa belki unutacam ama cikmiyoda..bu zamana kadar cekingenlikde dahil evlilik girişiminde bulunamadim.bundan sonra da olmaz artik diye hayata iyice kustum.belkide ilk kez bir erkege duygularimi ifade ettim.o da bana onu hic unutamamaktan cok korkuyorum.

• Öncekileri Göster
    • Orda misin?ayarlari kapatmisin gonderilmiyor.

• açtım bede sana ıstek gönderdım...

Erkekler Ne Diyor 8

• geçmiş olsun. senin biraz zamana ihtiyacın var. çekingenlik bende de var. aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum.

• Sagol.

• etrafında çok samimi oldugun arkadaşların varsa onlala dertleşmeye bak derim

• Dertlesiyorum fakat onlarda halime uzuluyolar..bu zor durumdan dolayi bazi kiskanc arkafaslarimin gercek yuzunude gordum.bunlar bana dahada cok koydu

• Öncekileri Göster
    • Kusura bakma ekleyemicem.

• problem değil

• Önce biraz sabır , ve sonra kesinlikle DUA senin içini psikolojini rahatlatacak etkendir .. aşkı meşki geri plana at kariyerini ön planda tut yaşamını sürdür , gerisi gelir

• Yasim yuzunden beni biraktigi icin bu bende travma etkisi yapti..en sevdigimi sirf yas ugruna kaybettim.o zaten kavusamicaz diyodu..oyle bir tikandim ki silkelenip kendimi bu durumdan kurtaramiyorum.hayali aklima geliyo..evlenme cagindayim.evlenemezsem dengim hic kalmaz bu yuzden daha cok bunalima girdim..sevemedende evlenemem.sabahlara kadar beynimde unutamiyorum.bu saatten sonra sevmek evlenmek hayal gibi geliyor.duaya yapismasam aklimi oynatirim.ama yinede kendimi ruhumu toparliyamiyorum

• bu durumun aynısını bende yaşadım farkli açidan fakat acilar aynı gibi kendimden yaşça büyük birine kapılmıştım .. istersen eklersen bir konusup dertlesebiliriz kardes her zaman dinlerim yani ama üzülme hiçbirşey için

• Damdan dusenin halinden damdan dusen anlarmis.sen ona asik olmusmuydun.o mu seni yastan dolayi istemedi.

• Esra Erol seni cagiriyor

• Oraya cikmaya utanirim.bi de kara sevdaya dustum.kimse anlamiyor.

• Öncekileri Göster
    • Sevdim evet ama hicbirzaman hayatimin ipini baska birine vermedim,tatli canindan sen sorumlusun sen bakmazsan kimsenin seyinde degilsindir

• Ben hayatimda kendimi boyle hic salmadim.sadece yastan dolayi olmamasi cok agrima gidiyor.o kadar severken sirf bu yuzden ayrilmamiz bana cok koydu.gozumde belki daha ulasilamaz oldugu icin unutamiyorum..baska bir nedenden ayrilsak hic umrumda olmazdi.

• istersen konuşabiliriz

• Doktora başvurarak sorunlarini çözebilirsin şuan kötü bir dönemden geçiyor olabilirsin.

• Psikologa mi :(( ben aslinda cok guclu biriyim.etrafimdakiler akil sagligi bozacaklar...

• Ağlamak haricinde benzer durumlarımız var.. Allah yardım etsin.Bu arada senin düzgün birini bulman lazım ondan sonra düzelirsin bence

• Bencede.lakin cok iyi niyetli birisiyim.bastan guzelligimi severek yaklassalarda iyi niyetimi suistimal ediyolar..karsima uygun biri artik cikmiyor.kimseye guvenim kalmadi.o delikanli onu sevdigimi bile bile canimi cok yakti..

• Öncekileri Göster
    • Sen iyi birisin iyi dileklerim seninle

• Ozelden yazayim.daha iyi anlarsin.

• Bu dünya böyle acımasız ama emin ol bir gün bunları hatırlayıp güleceksin geçer bunlar da geçer.

• Cok zor bir donemden geciyorum.artik ben kalkmaya calistikca beni tekmeleyenler itenler dusurmeye calisanlar var.coguda guya iyi niyetli ama farkinda olmadan bana cok zarar veriyolar.ruh sagligim cok bozuldu.ne zaman kendimi toplasam biri bir darbe indiriyo.ya baticam ya cikacam ortasi yok.

• Allah kolaylık versin ne diyeyim.

• Sagol bana dua et.dedigin gibi bu hallere gulup geceyim.karsima uygun sevecegim.sevilecegim hayirli biri ciksin.mutlu olacagim.hayata tutunacagim sebeplerim olsun.

Kızlar Ne Diyor 1

• bence sen bir hobi edin aktivitelere yazil sosyal cevren artar. ya da bir is bul.

• Üzüntüden okulum bitmedi.uzadi.ogret.basvurdum cikmadi.zaten uzuntuden zihnimide toparliyamiyomBelki cikmamasindada hayir vardir.kafayi yeme noktasina geldim bir çözüm de cikis yoluda bula miyorum.yakinda timarhanelik olmasam iyidir.cok zekiydim.cok dalginim..zihnim darma duman.

• Öncekileri Göster
    • Yani sende daha iyisi cikar karsina insallah okadar takilma sna erkekmi yok :D

• Dogru diyonda aklima geliyo surekli cok sevdim.asik oldum :((

Yükleniyor...