Bu dünya Sultan Süleyman'a bile kalmadı...

Arkadaşlar bu Sözde geçen Sultan Süleyman Bizim bildiğmiz Kanuni Süleyman Kuranda 'da Hz.Süleyman (a.s.) diye geçen Seçilmiş insan..Bukadarını ve Hz.Süleymanın hayatıni biliyorum fakat bu söz tam olarak neyin analmına geliyor aslında ? Mabel Matiz'in de bir şarkısı var Sultan Süleyman (Hz.Süleyman) hakkında. Bir sözünü anlamaya çalışıyorum ama tarihle alakam hiç yok. Hz.Süleyman'in hayatınıda nette aradım buldum ve okudum nekadar doğru bilemiyorum..Bilen biri bana bunu açıklar mı acaba ? Peygamberlik güçleri vardı okadarını biliyorum.- link _Mabel Matiz-Sultan Süleyman.Şarkıdaki anlamadığım söz:" Bu dünya ne sana nede bana kalmaz Sultan Süleymana kalmadı böyle, hiçbir kitap yazmaz " bu ne demek şimdi ?

Cevabın Var mı?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Cevap

• Hz.Süleyman yahudi peygamberidir ve Hz.Davudun oğludur.Kuran'da adı geçer.Bizim Kanuni ise Yavuz'un oğludur.Kuran geldikten 900 yıl sonra doğmuştur.Kanuni 10uncu Osmanlı padişahı ve islam halifesidir,peygamber falan değil.Dolayısıyla ortada iki Süleyman var.Oldum olası birbirine cahillik yüzünden karıştırılan.O söz ise bugün ABD dünyada ne ise,Osmanlıda bir zamanlar öyleydi.Yani süper güçtü.Süper gücün tek hükümdarı da Kanuni'ydi.Dünyanın gidişatı Kanuninin iki dudağı arasındaydı.Fransa Kanuni'nin sömürgesi,Hollanda ve İngiltere uydu devletiydi.Preveze'den sonra Türk Deniz Kuvvetlerinin,Mohaç'tan sonra Türk Kara Kuvvetlerinin rakibi yoktu.O dönemi anlatan bir sözden türetilmiş bir şarkı o. Ayrıca Bkz.Google:Hz.Süleyman ve yine Bkz.Google Kanuni Sultan Süleyman.

• Sormamışdım bunu

• 2-Fakat bencillikleri yüzünden bir arada durmayı başaramamışlar.Bir araya geldiklerinde kurdukları devlet, asker olamayıp yine bencillikleri yüzünden,(diğer Ortadoğu halklarıyla,ticaretle uğraşmak onlar için daha cazipti.Zira her birisi,kısa yoldan çok zengin olarak,diğer yahudilerin işvereni olmak istiyorlardı.)yıkılınca,bu yeni din 3 peygambere rağmen yayılamamıştır.

• 1-Yahudilikte özel güçleri olan peygamber Hz.Musa'dır.Tevrat ona inmiştir.Mısırlı köleleri bir araya getirmiş ve onları dini açıdan örgütlemiştir.Bunu yapmak çok zor olduğundan,Hz.Musa hem 2.Ramses'e hemde bu cemaate sık sık mucizeler göstermek zorunda kalmıştı.Yahudilik diğer adıyla Musevilikte en büyük sorun,Ümmeti bir arada tutmak ve bu ilk semavi dini yaymaktı.

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 5

• dünyada okadar hak ve güç sahibi sultan sülaymanın bile sonu ölüm olduğunu dünyada kalabilecek insanoğlunun olmadığını,herkesin bir gün mutlu sona ulaşacağını sonsuzluk diye bişey olmadığını anlatıyor anlamadığın söz bu. mabel matizede ayar oluyorum bu arada.

• Burnun uzadı :D

• mesaj atmadın ki cevap veriyim :)

• Sende mesajima cevap vermedin :D kustum ben sana hih

• Öncekileri Göster
  • Hz. Süleyman Hz. Davud’un oğludur karıncaların 3 harflilerin insanların sultanıdır .burada anlatmakla bitmez ve güzel yere değinmişsin araştırmana devam etmeni isterim.

• Ve cinlere ayrica hayirli elli vardi olmus bir dagin ustunden ellini gecirdimi anında yesillikler buyuyormus o dagida

• evet evet rüzgara buluta emir veren peygamberdi ;)

• Kuş dili değil karincaya kadar her hayvanın dediğini anlıyordu

• Öncekileri Göster
  • Hazret-i Süleyman Aleyhisselam sadece Peygamber değildi. Güçlü bir kraldı. Allah ona krallığı da bahşetmiştir. Bunun yanı sıra rüzgara, tabiata, cinlere vs. de kuvvet yetirebilen bir Peygamberdi Allah'In izniyle kendisi. Atıfta bulunulan bu olsa gerek.

• Nasil ne alaka

• Singularity ile ilgili misin ?

• Tamam yinede tesekkur ederim :)

• Öncekileri Göster
  • ALLAH Süleyman a.s ye gelmiş geçmiş en büyük imparatorluğu verdibirde gerçek kaynak Kuran-ı kerimden öğreninSüleyman'a kalmadı çünkü O yeryüzüne tam anlamıyla hakim olan tek insandır

• Ne güzel s�yledin :)

• fani olmayan varmıki yeryüzünde
      zaten söz fani olduğunu açıkça belirtiyor kalmadı derken
      demekki ne kadarda iktidar hüküm sahibi olsan bu dünya sana kalmaz
      varsın kalmasın biz zaten kalmaya gelmedik!

• Tamamda sonuçda oda bir faniydi

• Öncekileri Göster
    • Oyle bir amacda bulunmadim zaten

• Şarkıyla tarih öğrenilmez.

• Ee ?

Kızlar Ne Diyor 2

• Hz Süleyman kuş dilini biliyordu yanlıs bilmiyorsam ve cinlere hükmedebiliyordu. O dönemin en zenginiydi bu gizleri bildigi için. Sanırım hicbir kitap yazmazdan kasıt bu gizler, ama masonların tarihi tapınak şovalyelerine dayanır ve Hz Süleyman'ın bu gizlerini çözdükleri söylenir Kudüste yaptıkları kazılarla.

• dediklerinizin hepsi doğru 3 harflilerin ve kuş dili gibi :)

• Rica ederim.

• Tesekkur ederim canim

• Şarkılara bakacak olursan oohoo o kadar değişik uygunsuz sözler kullanılıyor ki ama adı şarkı nolcak dimi ?

• Sarkicidan sarkiciya degisiyor

Yükleniyor...