Bu dünya Sultan Süleyman'a bile kalmadı...

Arkadaşlar bu Sözde geçen Sultan Süleyman Bizim bildiğmiz Kanuni Süleyman Kuranda 'da Hz.Süleyman (a.s.) diye geçen Seçilmiş insan..Bukadarını ve Hz.Süleymanın hayatıni biliyorum fakat bu söz tam olarak neyin analmına geliyor aslında ? Mabel Matiz'in de bir şarkısı var Sultan Süleyman (Hz.Süleyman) hakkında. Bir sözünü anlamaya çalışıyorum ama tarihle alakam hiç yok. Hz.Süleyman'in hayatınıda nette aradım buldum ve okudum nekadar doğru bilemiyorum..Bilen biri bana bunu açıklar mı acaba ? Peygamberlik güçleri vardı okadarını biliyorum.

- link _Mabel Matiz-Sultan Süleyman.

Şarkıdaki anlamadığım söz:" Bu dünya ne sana nede bana kalmaz Sultan Süleymana kalmadı böyle, hiçbir kitap yazmaz " bu ne demek şimdi ?


0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

 • Hz.Süleyman yahudi peygamberidir ve Hz.Davudun oğludur.Kuran'da adı geçer.Bizim Kanuni ise Yavuz'un oğludur.Kuran geldikten 900 yıl sonra doğmuştur.Kanuni 10uncu Osmanlı padişahı ve islam halifesidir,peygamber falan değil.Dolayısıyla ortada iki Süleyman var.Oldum olası birbirine cahillik yüzünden karıştırılan.O söz ise bugün ABD dünyada ne ise,Osmanlıda bir zamanlar öyleydi.Yani süper güçtü.Süper gücün tek hükümdarı da Kanuni'ydi.Dünyanın gidişatı Kanuninin iki dudağı arasındaydı.Fransa Kanuni'nin sömürgesi,Hollanda ve İngiltere uydu devletiydi.Preveze'den sonra Türk Deniz Kuvvetlerinin,Mohaç'tan sonra Türk Kara Kuvvetlerinin rakibi yoktu.O dönemi anlatan bir sözden türetilmiş bir şarkı o. Ayrıca Bkz.Google:Hz.Süleyman ve yine Bkz.Google Kanuni Sultan Süleyman.

  0|0
  • Şikayet

   Hz.süleymanın bir padişah/sultan olduğu geçiyor

  • Hepsini Göster
  • Şikayet

   2-Fakat bencillikleri yüzünden bir arada durmayı başaramamışlar.Bir araya geldiklerinde kurdukları devlet, asker olamayıp yine bencillikleri yüzünden,(diğer Ortadoğu halklarıyla,ticaretle uğraşmak onlar için daha cazipti.Zira her birisi,kısa yoldan çok zengin olarak,diğer yahudilerin işvereni olmak istiyorlardı.)yıkılınca,bu yeni din 3 peygambere rağmen yayılamamıştır.

  • Şikayet

   Sormamışdım bunu