Eski sevgilimi unutmak için ne yapmalıyım?

2 seneyi aşkın süre önce bir kızdan ayrıldım. Delilik mi nedir anlamadım hala unutamadım... Sonrasında çok ciddi düşünmek istedim, denedim, yapamadım. Karşıma hangi kız çıktıysa tiksindim nedense.

O 2 sene önce ayrıldığım kızla evli gibi yaşadım üniversitede. Biriyle birşey yaşayacak olsam o günler aklıma geliyor. O da geçen sene başkasıyla evlenmiş.

Kafam basmıyor, beni ikna edebilecek bir fikir var mı? Nasıl bir yol izlemeliyim ki, şu kalıptan kendimi çıkarayım?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• unutulmuyorrrr...ama unutmaya çalışma..ya ne güzel şeyler paylaşmışsın..unutma hep hatırlamaya çalış..neden sanki düşmanlarımız gibi unutmak isterizki..halbuki güzel şeylerdir...özellikle günün belirli saatlerini ona ayır..ve her şeyi düşün...veeee bir gün kendiliğinden düşünmediğini anlayınca hayret edeceksin...dediğimi yap olurmu..çok etkili bi yoldur...

• psikolog da güzel fikir...

• ben denedim ya..oluyorrr

• hiç guzuel fikir ıkı yıl geçmiş böyle yaparak nasıl olacak bu iş ... Bu kadar takıntı varsa psıkologa gıtmeye ne dersin?

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 8

• bişeyi ne kadar çok düşünmemeye çalış aklına gelir...ama düşün oluruna bırak..bi süre sonra o düşünce aklından uçup gidiyor..hatta zorlasanda gelmiyor artıkk

• Anladığım kadarı ile bunca zaman çabalamışsın da unutmaya .. Unutamıyorsun.. Saplantı yapıyorsun. psikoloğa gitmeye ne derdin?*

O zman kendine daha iyi yardım edebilirsin. yada ilişkinizi ve herşeyi tek tek buralarda anlatmaya başla.. neydi sorunlar ve neydi içinde kalanlar...

Belki yavaş yavaş atarsın arkadaşım..

• Ya evlenmiş gitmiş kız halen neyin beklentisi var sende. Kusura bakmada aptalca bir hareket halen onu düşünerek zzman kaybetmek..

ya git işine ya ortada bir umut da yok üstelik... 2 senedir altın dese kendini kara sevdalı yapmışsın.

Raad ol artık okiz sana dönmez! Hayatına başka insanların girmesine izin ver sadce kendini sev ama önce kendine değer ver ki mutlu olasın ..

• Özleuyorsun onu anladım herşeyın ya ozman kı sana göre ıyı olmasını ıstıyorsun.. (ki o zman mukemmel olsaydı herşey sonunuz böyle olmazdı ) yada kendını kandıryorsun.. Bırak kıyas yapmayı ve geçmişi.. flört sayısı kırma rekorun da berbat brı yöntem olmuş... Sayısı değil burda da işlevi önemli olan .. Çunku sen duygusalsın ve kendını yaralı hıssedıyrosun.. Kendını kasıyorsun...

ne dersin artık geçmişe kocaman bir çizgi çizmeye.. Reset at beynıne.. Bıtemesınde kendını suçluyorsan affet kendı

• inanır mısın ondan sonra hayatımın flört rekorunu kırdım... bişeyler çıkıyor mutlaka... gelen gideni aratır derler ya... hani gırgır da geçmedim ama olmuyor işte... ciddi olduğumdan ciddi yaşıyorum bişeylerin de eskisi gibi olmasını istiyorum...

• üzüldüm.ama erkeklere şu öğüdüm var.yatakda memnun olduğun kadını burakmayacaksın.çünki evlilik sekse dayalı.ama 2sene dayandıysan bence bi ömür dayanırsın.sadece özledin sen.

• Bence kendi hayatina devam etmelisin..

O evlenmis gitmis artik, sana bir faydasi olmaz.

Tamam yasananlar asla unutulmaz, ama o nasil hayatina devam ediyorsa bunu sende edebilmelisin, ki etmelisin bence..

Bu hayat cok kisa, insanlarin yapmak istedikleri seyler cok fazla, bu firsatin suan ellinde varken bunu degerlendirmelisin.. Geri kalan hayatini bir kiz veya erkek ugruna yiyip bitirmemelisin..

Kendini bu hayatta yapmak ve becermek istediklerin seylere ver.. Birseyler becer ve onlari elde et!

Istedigin seylere ulastiktan sonra emin ol mutlu olacaksin zaten!

Bunlarin hepsi gelip gecici, takma fazla ve kendini uzme derim;)

• teşekkür ederim arkadaşım

• Sizi anliyorum ama insanda bir sekilde artik kendi yolunu cizmeli ve saglikli bir sekilde devam etmeli.. Omrun boyunca o duygu ile yasiyamazsin bu kendine, omrune, gelecek gunlere yazik olur bence.. Dedigim gibi hayat cok kisa..

Bunlar sadece benim dusuncemem yani, herkesin dusuncemesinede saygi duyarim arkadaslar..

• haklısın da birgul123 hani egoistlik yapmak istemem... ben aşkı basit şeylerde öğrenmedim... Peygamberlerin hayatından Mevlana'dan öğrendim... haklısınız hayat herşeye rağmen devam ediyor ve ben bu halime şükür ediyorum... benden daha dertli olanları da eminim vardır... dert çukurunun sonu yoktur da... 2 sene yi aştı hala gece yatarken kendi kendimi sorguluyorum... vicdan rahat değil...

• Öncekileri Göster
  • bir kimseyi unutmak yoktur duruma alışmak vardır.. onca yaşananları aklımızdan nasıl atabiliriz ki.. duruma alışabilmek için onunla karşılaşmamaya dikkat etmeliyiz ne kadar az karşılaşırsak o kadar kolay olur.onu düşünme demek saçma olur düşün ama sana kötü davrandığı üzdüğü anları düşün.yavaş müzikler dinleme en hareketlilerini seç konuşmaya ihtiyacın olduğunda en yakınlarınla konuş ağlaman gerektiğinde ağla zamanla ağlamalar azalacak.arkadaşlarınla daha sık takıl ve onu aklına getirecek şeylerden uzak durmaya çalış

• KEndini İşe Ver !

Yolunu çizmiş o. Sen de çiz yolunu.

Aşkı unutmanın en güzel yolu, hayatının diğer yönlerine daha istekli bakmakla olur. Örneğin iş!

İşine asıl, başarı seni hem mutlu edecek, hem de elde etmek için meşkul edecek zihnini.

Ondan kalan hatıraları da at çöpe. Eşyalar,giysiler vs. Hafızanda yer edinen anıları için, bırak zaman göğüslesin. Çivi çiviyi nasıl söküyormuş, sana öğretsin. O öğretene kadar da sen işinle ilgilen, azimlen , hiç olmadığı kadar başarıyı elde etmeye uğraş

• kendini öyle parçaya böyleceğine, tek bir işte en iyisi olmaya ada.

• zaten kendimi 3 ayrı işe verdim... hatta memleketim manisadan uzaklaştım bursa izmir antalya ıspartada çalıştım... geri geldim yine 2-3 çeşit iş yapıyorum... hatta genişlettim iyi kötü işleri unutacam herşeyi diye:D yine de yokluyorlar yaw:D

• git konuş onunla

Erkekler Ne Diyor 4

• 1ay

aynı dertten bende muzdaripım , o kadar kızlarla gezdim tozdum gittim hiç olmayacak birine gönlümü verdim. Sorun şuki aşırı sahiplenip değer verdim şimdi aklımdan çıkaramıyorum :(

• Düşün...

Kim üzebilir seni senden başka?

Kim doldurabilir içindeki boşluğu sen istemezsen?

Kim mutlu edebilir seni, sen hazır değilsen?

Kim yıkar, yıpratır sen izin vermezsen?

Kim sever seni, sen kendini sevmezsen?

Her şey sende başlar, sende biter...

Yeter ki yürekli ol, tükenme, tüketme, tükettirme içindeki yaşama

sevgisini...

Ya çare sizsiniz yada çaresizsiniz. ...

• kardeşim gidene yol ver

kızlar soruyor yarışmalarından birinde böyle yazıyor

"Bir aşkı ancak bir başka aşk söndürebilir"

Mevlana Celaleddin Rumi

• sadece kendilerini görürler aslında :)

• bu nasıl yorumladığımıza bağlı insanlar aynı ayna ya bakarlar ama farklı şeyler görürler

• o beşeri aşktan ilahi aşka giden basamaklardan bahsediyor kardeşim... haklısın... daha kalitelisini arıyorum... yani kişilik tamam da hani bağ kalitesi...

• Benim de askerden önce 4 yıl süren bir ilişkim vardı ama askerdeyken ayrıldık. Bekleyemedi beni o... Kendime yediremiyordum.. Bunu bana nasıl yapar diyordum.. Kendimi içkiye vurdum.. Çoğu gün ayağa kalkamıcak şekilde içtim.. Ama sonra anladımki benim üzgün olmam onu mutlu ediyordu.. Telefonlarımı açmıyor.. Açsada yüzüme kapatıyordu... Kendimi topladım saç şeklimden tut herşeyimi değiştirdim. Çok geçmedi 2 ay sonra beni aradı pişmanım affet dedi.. Ama ben naptım s..git dedim.. Şu an kalbim bomboş ... Bazen aklıma gelmiyor değil ama okadar da olcak Demek istediğim şu onsuz yapabildiğini onsuzda hayatın güzel gittiğini ona göster.. Kendini küçük düşürme kardeşim.. Ben yaşadım tamam ayrılık acısı zor ama elbet bir gün yine birisi olacak

• doğrudur kardeşim... içkiyi şahsen düşünmedim nedense... sabır diledim hep... elbet birisi olacak birgün ama işte giden de bişey bırakıp da gidiyor... bişeyler de de o bişeyler kendini andırıyor...

Yükleniyor...