İsimlerin insanların hayatına etkisi var mıdır?

İsimlerin insanların hayatlarını etkilediği görüşü yaygındır. Bana hayatları boyunca mutlu ve başarılı olmuş kişilerin isimlerini yazar mısınız? Çok büyük insanlar olması gerekmiyor ama Türk isimlerinden olursa makbule geçer.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• isimlerin ve isim anlamlarının kişilik üzerine etkisi olduğuna eminim ismin başında ve sonunda yer alan harflerde yine kişi üzerinde etkili pek klişe bir isim olmasına rağmen ayşe kadınlar için başarılı ve mutlu bir hayatı temsil ediyormuş link çok iyi tanıdığım insanlar için buradan bakmıştım mesela ve bire bir uyum sağlayanlar vardı

• Aman Allah'ım sen harikasın bundan hiç haberim yoktu, herkese tavsiyemdir. Çok iyi bir iş çıkardın çooook teşekkürler. :) NLP eğitimi mi aldın?

• Rica ederim. hayır eğitim almadım kendimce uğraşlar işte

Kızlar Ne Diyor 4

• şimdi kezban isminde birini düşün. büyük veya küçük şuanda bir travma yaşıyordur. İsimlerin mutlaka ki önemi vardır. sonuçta sen buğra deyince modern bir isim olduğu için yakışıklı veya iyi bir tip düşünürsün ama hayrullah deyince sana tam tersi bir imaj sergiler en basiti.

• Yani aslında insanların isimlerinin hayatlarına etkisi çevresindekilerin etkisiyle mi iyi ya da kötü oluyor? Bu yönünü de işin içine katmak mantıklı, teşekkürler de tanıdığın birilerinin isimlerine hala ihtiyaç var böylece senin görüşüne göre insanlar hangi isimlere pozitif bakıyor sorusu da cevap bulmuş olacak. Hadi bildiğin isimleri yazıver sana zahmet. :)

• Öncekileri Göster
    • Rica ederim aklıma bunlar geldi sadece :D

• Sağolasın :)

• olduğuna inanıyorum. sonuçta isim en büyük etiketimiz.

• Şanslı isimler verebilir misin?

• isimlerin anlamlarını aratır öyle daha koly bulursun cınım

• İsimlerin anlamlarını değil kişiler üzerindeki (varsa) etkilerini araştırıyorum. Yani belki de çevrenizde çok mutlu veya şanslı insanlar vardır, onların isimleri neler?

• Öncekileri Göster
    • İlgine teşekkür ederim, ben anlatamadığımı düşünüyorum, yine de sağol.

• bende teşekkür ederim kibarlığına :))

• mustafa kemal recep tayyip süleyman ismet

• Teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 3

• çok etkin mesela başarı için en tavsiye isim hüseyin, en sorunlu hayatlarsa harun örnekler çoğaltılabilir.

• Teşekkür ederim.

• mehmet akif ersoy

• İlginize teşekkürler

• rica ederim

• Bence %100 isimler etkilidir . Benim adım normalde "KERİM" bunu bana bir arkadaşım söylemişti kerim ismini kullanma die ebced cetveli die bişy varmış orda hesaplandığında pek iyi şeyler çıkmıormuş ve dinimize görede Allahn ismlerinden birininde Kerim olmasıda çok etkiliormuş Uzun lafın kısası İsmimi Kerem Olarak deiştirdim ... Sanki hayatımdaki kara bulutlar kalktı gitti ama isim deiştirmek okadar kolay değil ...bana eski ismimle hitap eden herkese benim adım Kerim değil Kerem die Düzeltiyordum 4-5 ayda herkes alıştı eskiye göre farklı hissediorum :) Bu olay gerçekmi yoksa psikolojikmi bunu bilmem ama Hayatımın değiştiği kesin :)

• Bu çok ilginç gerçekten böyle bir şey beklemiyordum.

Yükleniyor...