Aşk 4 yıldan sonra bağlılığa dönüşüyor! Aşkın son kullanma tarihi olur mu?

Kıvanchım
Aşkın kimyası denilen, enerji, neşe, dikkat yoğunlaşması ve ödül kazanma motivasyonu olan dopamin hormonu 4 yılın sonunda tükenmeye başlıyor ve yerini ilişkilerin yürümesinde kilit rol oynayan bağlılık duygusunu arttıran oksitosin hormonuna bırakıyor.
Aşk 4 yıldan sonra bağlılığa dönüşüyor! Aşkın son kullanma tarihi olur mu?

Yani 4 sene sonra aslında ilişki bitmiyor, daha da sağlamlaşıyor. Aşk denen şey değil, bağlılıktır ilişkiyi yürüten yani...
Tabi ki olur, aşk biterse ilişki de biter
Olur, ama aşk bitince ilişki bitmez
Aşkın son kullanma tarihi falan yoktur!
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Aşk 4 yıldan sonra bağlılığa dönüşüyor! Aşkın son kullanma tarihi olur mu?