Sevgilinizle siyasi görüşünüz farklı olsaydı sevgilinizden ayrılır mısınız?

Ben ayrılmam açıkçası. Herkesin seçme hakkı vardır. O yüzden saygı duyar siyası konulara fazla girmezdim.Sevgilinizle Siyasi görüşünüz farklı olsaydı sevgilinizden ayrılır mısınız??

0|0
5053

En İyi Erkek Görüşü

• Ali Lidar diyor ki ; birlikte aynı yöne bakan insanlar birbirlerini göremez. Birbirlerini görebilmeleri için farklı yönlere bakmaları lazım. Bir de sevmek öyle aynı hoşnutlukları barındırmakla alakalı değil. Bazen hiç bulunmak istemediğin bir yerde onu incitmemek için bulunursun, hiç sevmediğin bir şeyi yersin bunlar kahır değil, mutluluk olur.

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• zaten saygı gösteriyorsan demek ki o partiyi koyu bir şekilde benimsemiyorsun demektir. bazıları laf olsun diye şu partidenim der ve her şeye tolerans gösterir. ama fazlasıyla partiye tutuklu olan kişiler vardır. mesela koyu bir mhp li asla hdp li ile yapamaz. mhp destekleyen milliyetçi biri kürt biriyle asla ilişki sürdüremez. görüşleri ve yaşantıları farklıdır. koyu muhafazakar bir akp li ve çağdaş düşünceli chp li ile yapamaz. mesela bizim evde dayım akp li sürekli ahaber izliyor erdoğanı dinliyor ben çıldırıyorum. ben chp li olarak kendim gibi atatürkçü ve sol görüşlü olmasını isterim. siyasi görüşü fazla benimsemiyorsan yani hiçbiribini tutmuyorsan o zaman başka. ama tüm kalbinle benimsediğin bir görüş varsa evlilik ya da sevgili durumu kötüye gidebilir. oy verirken bile kavga eden tartışan kişileri gördüm. hadi ben akp li vbiriyle sevgili oldum diyelim. sürekli erdoğanı desteklicek osmanlıyı övüp durcak ve ben ona tahammül edemem ki. siyasi görüş mezhep uyumlu olunca ilişki daha sağlam olur. daha dün Atatük heykelini parçalayanları gördük. şimdi bu kişiyle kim sevgili olur ki

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 52

• evet

0|0
    0|0
  • Atatürkçüyse sorun olmaz.

0|0
    0|0
  • Objektif olmayan, yeni fikirlere kapalı insan tipi kadar itici hiç kimse yoktur benim için. Benim inandığım şeye göre o insan kafasının içinde müebbet yemiştir.

0|0
    0|0
  • Siyasi görüşün tabiki önemi var. birisi laikliği diğeri şeriatı savunan iki kişi nasıl anlaşabilir? Demokrasi var diyip aynı yatağa giremez bu iki tipte insan.

0|0
    0|0
  • malum partiliyse evet

0|1
    0|0
  • Siyasi görüşler bu ülkede hayat tarzını bile etkiliyor o yüzden özellikle de malum partiliyse ayrılırdım herhalde

0|0
    0|0
  • Ben AKP li o DSP li bile olur. ben BBP li o CHP bile olur ama ben MHP li o HDP li olmaz. Olamaz. İdeolojisi benim için önemli.

0|0
    0|1
  • Ayrılmam

0|0
    0|0
  • onunla hiç olmazdım bile. Siyasi görüş çok önemli benim için

0|0
    0|0
  • Ne münasebet canım sevdiğimden söz ediyoruz siyaseti ilişkimize asla karıştırmam ve siyasat yüzünden mutlu etmek varken mutsuz edemem siyasetçiler için yapmam bunu. 😊

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Bizim toplum olarak en büyük yanlışlarımızdan bir tanesi budur. Bizden farklı düşünenle oturmayız, ayrışırız hep!

0|1
    0|0
  • fanatik değilse sıkıntı yok..

0|0
    0|0
  • Ayrılırım belli zeka seviyesi olmayan biri ile geçinemem ne arkadaş ne aevgili olabilirim

0|0
    0|0
  • Cok zit olmadikca sorun degil

0|0
    0|0
  • Farklılıklar güzeldir.

0|1
    0|0
  • Hayir gereksiz bulurdum.

0|0
    0|0
  • benimle aynı görüşte olmayan insanla sevgili bile olmam

1|0
    0|0
  • ayrılmazdım

0|0
    0|0
  • Bir görüş var ki onun haricinde sorun olmaz.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    32

Kızlar Ne Diyor 49

• Ayrilmak hos degil ama zaten siyasi anlamda cok zit iki seyi benimseyen kisi hayat bakisi insanlara bakis acisi acisindan da farklidir zaten bir yerde patlak verir bu iliski

0|0
    0|0
  • Siyasi gorus demek bir bakima bakis acisiyla alakali ve bu bir sure sonra patlak verir. Fikir uyusmazliklari sorun yaratir. Acikcasi ben tanisirken bunu soruyorum

0|0
    0|0
  • saygı duymak gerekli diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Akp olmadığı sürece sorun yok

1|2
    1|1
  • Ayrılmam.
    Saldırgan bir tavır içinde olmadığı sürece sorun yok.

0|0
    0|0
  • ayrilirim... hatta tanisma asmaasindayken sordugum sorulardan biri budur siyasete çok önem veririm...

1|0
    0|3
  • hyr saygı gösterirdim ve onunda bana aynı şekilde saygı göstermesini isterim ve siyasi konuları pek konuşmazdım...

0|0
    0|0
  • Hayır tabiki. İnsanlar benim ile aynı görüşte olmak zorunda değiller. Farklı görüşlerde tatlıdır.

0|1
    0|0
  • Ayrılmamıştım ama sonradan olmayacağını anladım ilişkinin sonu oldu. Herkes kendi düşüncesi yaşam tarzına uygun biriyle olmalı.

0|0
    0|0
  • Siyasiye cok girmiyoruz da, sakasina kizdirmak icin farkli gorusdeyim gibi yapiyorum. siyasi ile ayrilir mi insan? Ayip)

0|0
    0|0
  • Siyasi görüşüne saygı duyarım. Fakat aynı duyguları paylasamadigim biri ile yapamam ileride sorun olur

0|0
    0|0
  • Siyasi konulardan konuşmam ben gerek yok o yüzden sıkıntı olmaz.

0|0
    0|0
  • benim le bu konuda gereksiz tartışıp beni sıkmıyorsa eğer hayır.

0|0
    0|0
  • ayrilmam ayrica degistrmeyede calismam

0|0
    0|0
  • Umrumda olmazdı. O bana karışmassa ben de ona karışmam

0|0
    0|0
  • Zaten farklı görüşteki viriyle sevgili olmamaya çalışırım. Gelecekte fikirlerimizin çatışmaması açısından

0|0
    0|0
  • pek siyaset konuşmayiz

0|0
    0|0
  • sevgili olmam

0|0
    0|0
  • Ayrılmam.

0|0
    0|0
  • dini inancı bile farklı olabilir