Aşkın ömrü gerçekten sınırlı mıdır?

Bu konunun bilimsel açıklaması sınırlı olduğu yönünde. Ancak buna inanmıyorum. Eğer aşk ruhen dengeli bir şekilde yaşanırsa, sonsuza kadar sürebilir.

Peki siz ne düşünüyorsunuz?

1|1

En İyi Kız Görüşü

• Aşkın ömrü sınırlı değildir aslında.
    Başka biriyle, başka mekanda ve zamanda da yaşasan o aşık olduğun şeye karşı hissettiğin şey seninle olur.
    Yani her an hissetmezsin belki ama içtiğin bir sigarada, açtığın bir birayı ilk yudumda içerken ki hissettiğin şey, ya da gökyüzüne baktığında, ya da yağmur yağarken ki damlaların cama vuruşun da onu anımsarsın.
    İlk zaman ki gibi acı veya mutluluk vermez hissettiğin şey, ama zamanla yerini daha sağlam bir hisse bırakır.
    Kim gelse gitse de silemez onu, çünkü aşk sınırlı değildir.
    Boyutlar arasında, uzay boşluğunu aşabilen tek şey aşktır.

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• aslında aşkın sevdanın yaşıda omrude yoktur ama çiftlerin arasına hep bir problem girer. hayatda yaşama koşulları olumsuz olaylar bazen iki seven insan arasındaki aşkı bitirebilir... ve sonradan değişen karakterler

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 31

• bilmiyorum ama tanıdığım insanlar var 3 senedir karşılıksız ve uzaktan seviyorlar. ve görüyorum unutmaya çalıştıklarını ama olmuyor. bu arada bu bahsettiğim insanlar birbirlerini sevmiyorlar hepsinin sevdiceği ayrı ve uzakta fknejfnsşgjbsşkgjb

0|1
    0|0
  • Bence de sınırlıdır. Aşk, anlık ve kısa vadelidir. Onun arkasından sevgi, saygı ve sadakat gelir. En önemlisi de bunları bitirmemektir. Aşkın bitişi insanın elinde değildir. Ama sevgi, saygı ve sadakat insanın elindedir. Bu da ilişkiyi ya var eder yaşatır, ya da yok eder öldürür.

0|2
    0|0
  • 2 veya 3 yıl süren yani biten aşklar genelde ya benimsin ya karatoprağın gibi tutkulu ve mantıksız aşklar mantıklı düşününce hepimiz insanız ve hepimiz aynı değerdeyiz sen karşındaki tarafı oldugunundan başka görüyorsan zaten aşk biter ama mantıklı ve dengeli bir ilişkiyse ilişkinin içinde sefakat varsa 50 yıl bile sürer bana göre

0|1
    0|0
  • Evet ama bu sure kisiden kisiye gore degisir kimisinde bu surek daha uuzn olurken kimisindne kisacik bir donemden ibaret yasli evli ciflerin yasadigi ne o zmb diyeceksiniz onalrin ki ask degil artik sadece sevgi burdada sevginin daha kiymetli oldugunu anliyoruz

0|1
    0|0
  • Ask ipte yürümek gibidir

0|1
    0|0
  • Ruhen dengeli yasanan seye sevgi de diyoruz arkadaslik da diyoruz. Ask tanimimi gozden gecirmeliyim belki. Ama benim bildigim askin omru oazsa olmaz.

0|1
    0|0
  • evet sınırlıdır aşk tutkudur dokunamamak ulaşamamaktir hangi sevgili aşık ki tümü seviyor aşık olduğunu zannediyor eee kavuşunca zaten aşk bitiyor kavuşmasa da bı zaman sonra soğukluk geliyor ya da İlahi aşkı buluyor

0|1
    0|0
  • evet sınırlıdır , kimse ilk günkü gibi aşkla bakmak karşısındaki insana. alışkanlığa bırakır , sevgiye bırakır yerini. Önemli olanda hep o kalan sevgidir zaten. Aşk dediğin ne ki? ilk başta duyulan heyecan vs.

0|1
    0|0
  • Bilime inanırım

0|1
    0|0
  • Aşk, heyecan, tutku ve beraberinde gelen duygular olduğu sürece ömürsüzdür evet.
    Lakin, iki tarafta da olması gerekir bu duyguların.
    Şahsen ben artık birlikte olduğum insanı sevsem de şu an aşık değilim.

0|1
    0|0
  • Aşk da bitmez sevgi de.. sen aynı gözle bakmayı ilk günki gibi bil yetr

1|1
    0|0
  • Alttan alabiliyorsan, toleranslıysan, gururunu hiçe sayabiliyorsan gerektiği zaman, uzun ömürlü olur.

0|1
    0|0
  • Ben aşka inanmıyorum. Hele ki günümüzde 2 günlük flört olayına falan aşk diyen insanları gördükçe düşüncem daha bir katmerleniyor.

0|1
    0|0
  • bir fikrim yok ama zamanla ask ölücüdür sevgi saygi kalicidir

0|1
    0|0
  • Aska inanmasigimi biliyorsun eger gercekse sevgi ve saygi sinirli degildir.

0|1
    0|0
  • Ask var midir?

0|1
    0|0
  • aşkın ömrü bir külah dondurma yeme zamanı kadar.
    ama sevgi uzun ömürlü

0|1
    0|0
  • Sınırlıdır ya bu dünyada her şeyin sonu vardır.

0|1
    0|0
  • sonsuza kadar surer ❣

0|1
    0|0
  • Bence onu ne kadar tükettiğimize bağlı olarak değişir

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    11

Erkekler Ne Diyor 11

• Sınırlı değildir ancak olumsuzluklarla köreltilebilir.

0|1
    0|0
  • fikrim yok hiç sınırına kadar gitmedim

0|1
    0|0
  • insanın ömrü sınırlı olduğuna göre aşkın ömrü de sınırlıdır. önemli olan hayatının aşkını bulup aşkı yaşamak.

0|1
    0|0
  • Sürmez ruhen dengeli şekilde yaşanırsa sevgiye yaşanmazsa nefrete döner diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • Aşkın süresi var

0|1
    0|0
  • Sınırlı olduğunu sanmıyorum

0|1
    0|0
  • Sevgi güven anlayış hoşgörü saygı cinsellik varsa ömür boyu sürer

0|1
    0|0
  • Değil tabiki de. Bedeni çözmüş olmasına rağmen ruhu hala açıklayamayan bilim aşka el atmasın.

0|1
    0|0
  • aşk bence platoniktir.

0|1
    0|0
  • En fazla 3-4 ay sonra kavga dövüş başlıyor

0|1
    0|0
Yükleniyor...