İlişkide terbiyesizlik ve saygısızlık, düzeltmek için neler yapılabilir?

Gizli Üye
hangi bölüme koyacağımı bilemedim ama benim ilişkimde ciddi bir sorun var. öncelikle şunu belirtmeliyim ki 4 senedir beraberiz ve birbirimizi deli gibi seviyoruz. ama son bir senedir çeşitli nedenlerden dolayı, en çok da eşimin yaptığı hatalardan dolayı alttan ala ala benim sinirlerim çok yıprandı ve çok kızmaya başladım, çabuk sinirleniyorum ve ağlıyorum zoruma gittiği için. başlarda eşim hatalı diye sustu kızmamı hep çekti, ama tabi nereye kadar bir zaman sonra onun da tepesi atmaya başladı. şimdi ikimizin de sinirleri yıpranmış durumda ve birbirimizi üzüyoruz

tartışma esnasında önceleri (yani bir sene önceye kadar) hiç sesimizi yükseltmezdik, asla birbirimizin suratına telefonu kapatmazdık, sinirlensek bile ağzımızdan kötü kelimeler çıkmazdı ama şimdi ise tam tersi. bağırıyoruz çağırıyoruz, dışarıdaysak saatlerce telefonu kapalı tutuyoruz, canın cehenneme allah belanı versin vs tarzında şeyler söylüyoruz birbirimize. sakinleşince tabi ki pişman oluyoruz ama iş işten geçiyor, söz ağızdan bir kere çıkıyor nihayetinde değil mi

terbiyeyi, saygıyı yine eski haline getirebilmek için neler yapabiliriz? ikimiz de bu durumdan sıkılmış vaziyetteyiz ama nasıl düzeltebiliriz hiçbir fikrimiz yok :(( sizin ilişkinizde de böyle oluyor mu ?
İlişkide terbiyesizlik ve saygısızlık, düzeltmek için neler yapılabilir?