Akıllı telefonların aşk ilişkilerinde güvensizliğe yol açtığını düşünüyor musunuz?

Akıllı telefonlara indirilen birçok uygulama, birçok mesajlaşma programı, anlık görüntülü mesajlar vs derken sevgiliyi kontrol etmeyi zorlaştırıyor mu sizce?

• Evet, sevgilimin sürekli telefonla ilgilenmesi beni rahatsız ediyor.
    A seç
  • Hayır, Ben de birçok uygulama kullanıyorum bu ilişkide sorun olmaz.
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

1|1
5079

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 79

• Sevgilimi kontrol etmem. Kendisi açık verir eğer bir haltlar karıştırıyorsa

5|1
    6|4
  • Günümüz ilişkilerinin hangisi güven veriyor ki? En son birine güvendim o da aldattı :D

1|0
    0|0
  • Akıllı telefonlar, aptal insanlar.

1|0
    1|0
  • "Sevgiliyi kontrol etmek" eylemi bana daha fazla rahatsızlık veriyor açıkçası.
    Telefon bağımlısı değilim. Mesaj gelirse açar, yanıtlarım.. Gün içerisinde işim olmadığınds haberlere bakar, almak istediğim kitapların listesini güncellerim. Telefon kullanma anlayışım bu.
    Karşımdaki insanın da telefona karşı platonik aşık modunda olmasını istemem elbette, fakat telefona bağlıysa da bu bana zarar vermez. Söylerim, düzeltir ya da düzeltmez. Sonuç ilişki durumunu etkilemez bile..
    Sevgili kontrol edilmelik bir olgu veya konum değildir. Bir şeyler hissedersin ve adım atarsın, bir şeyler hissedilir ve adım atılır. İki taraftan birisinim hislerinde sorun oluşursa da biter ve hayat devam eder. Yani ben burada kontrol etmelik bir durum göremiyorum.
    Kaldı ki "ben de birçok uygulama kullanıyorum" demek de bencilliktir. Uygulama kullanmamam, bana "sen de kullanma" deme hakkını vermez. Bu sevgi değil, bencillik olur..
    Bu yüzden iki şıkkı da seçemem. İkisinin çıktığı kapı da bencillik oluyor düşününce

0|0
    0|0
  • Teknoloji hayatımıza girdikçe sadece sevgili eş arasında ki sorun değil hayatın her anında evresinde çok büyük sorun sıkıntı oluyor aslında teknoloji geliştikçe insanların hayatındaki sevgi saygı muhabbet diyalog hatta kişilik karakter olaylarında çok büyük sorun ve değişmeler oluyor
    Yalanlar bahaneler

0|0
    0|0
  • hersey karşılıklı sen tek kanatla ucan hir kuş gördünmü arada sevgi saygi güven varsa konturol etmeyede gerek kalmaz konturol ediyorsan zaten onun adi ilişki olmaz...

2|0
    0|0
  • Hiçte korkutmuyor sosyal ağlarını aşkından üstün tutanlar düşünsün. Bir insanın sevdiğiyle arasına ancak başka bir sevdiği girebilir onuda iki tarafı kaybetmeden orta yolunu bularak çözersin zaten ama burada etten kemikten olmayan uyduruk fani dünya zımbırtıları var. Bana mantık dışı geliyor...

0|0
    0|0
  • Hayır. İnsanlar bozulmuş bahane yine farklı yerlere gitti. Yapacağım diyen kişi ne yapar ne eder yapar !

2|0
    0|0
  • her şeyin bir sınırı vardır telefonlarımız birer ihtiyaç ama bu ihtiyaç zamanımızın buyuk bölümünü alıyorsa bize ve ilişkimize zarar verir.

1|1
    0|0
  • Bir sevgilisi olupta hayla arkadaşlık edinme programları indiriyosa zaten ondan bir cacık olmaz sevgilisi olan insanda whatsapp oldumu yeter h3rsiteden sevgilisi ile yaziscak deyil ya ben guvenmem öyle insana.

0|2
    0|0
  • hayır sinsiliği şeytanlığı ortaya çıkıyor bu aletlle kullansınlar kullansınlar ki ne b*k olduklarını görelim yaptığınız her halt dijital olarak parmak izi atar severlara dolayısı ile yediğiniz her haltı teknoloji ile haşir neşir olan adam kabak gibi meydana çıkarır.

0|1
    0|0
    • yani diyelimki aga googledan sildiniz eee peki ne olacak cevabı basit siz zannediyormusunuz ki google dan silindi hiç bir şey kalmadı :D asıl cevap burada hes sitenin veri tabanı vardır veri tabanında bir kaç kod girmeyle veya yeni jenerasyon sürüm resim yazı vs vs eşleştirme programlarıya çatırt diye çıkar silinse bile hangi tarhite yüklendi makinenin adına kadar çıkıyor denendi onaylandı :D :D kolay gelsin akıllı telefon kullanıcıları.

• Akıllı telefonlar değil insanların psikolojileri ve içinde bulunduğu şartlar ilişkilerde güvensizliğe yol açıyor. Sağlıklı bir psikolojiye sahip olanlar ilişkide telefonu sorun etmez. Ve ikide bir sevgilisinin telefonunu kurcalamaya çalışmaz.

Tabi şimdi içinizden bana karşı çıkanlar olacak. Ama ülkemizde telefondan bile özgürlüğün kısıtlandığı ilişkilerin fazla olması, ülkedeki kadınların antidepresan kullanımının astronomik seviyelere çıkmasından kaynaklı değildir de nedir?

0|0
    0|0
  • İnsan sevdikten sonra ne akıllı telefonlar engel olabilir buna ne başka bişey sevgi herşeyin üstünde dur

2|0
    0|0
  • guvensizlige yol acan teknoloji degildir, sevgilinin ta kendisidir... dotu basi oynamiyosa sikinti etmem...

0|0
    0|0
  • İçinde dürüstçe ve ahlakça iyi bir kişilik olmayan bir kimseyi zincire de vuracak olsanız o yine ahlaksız yine alçak olacaktır. Bu yüzden insanın içinde taşıdığı ruhu çok daha önemlidir.

1|0
    0|0
  • Çok sevimsiz bir durum özellikle birlikte vakit geçirirken.

0|0
    0|0
  • İnsanın fıtratında var ise arkadan iş çevirmek karakteri bozuk ise engel tanımaz

0|0
    0|0
  • aslinda bu kişisel bir durm bence kişi neyle ne kadar ilgilenmesi gerektiği dengesini kurarsa kiskanclik vs gibi faktörler olmaz birbirine güvenen çiftler olursa bence gayet sorunsuz yasanir akso halde zor ama

0|0
    0|0
  • sapık olan her türlü yolunu bulur önemli olan telefonu kullanma amacı

0|0
    0|0
  • ben güvenmediğim insanla çıkmam ki neden telefonunu karıştırayım

2|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    59

Kızlar Ne Diyor 50

• Eğer ki sevgilim sosyal medyalar kullanıyorsa muhakkak haberim olmalı benle buluştuğunda telefonla degil benle ilgilenmeli

2|2
    0|0
  • Evet sırf bu yuzden insanlara guvenim kalmadı

0|3
    0|0
  • Yani bence telefonuda internetide doğru ve dikkatli kullanmak önemli. Bunlar olduktan sonra sıkıntı olmaz.

1|0
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • Uygulama kullanabilir ama chat uygulaması vb kullanırsa sadakatsızlık etmiş olur. Ayrıca sürekli sevgilimizi kontrol etmek zorunda değiliz. O şekilde insan paranoyak olur.

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Akıllı telefonları çıkartan kişiye sövüyorum. !

1|2
    0|0
  • çok aşırı bakılması rahatsız edicidir evet

4|1
    0|2
  • Ahlakı ne ise elinde ki ona bürünür tlfon bahane. akıllı tlfonu akıllı kullananda var.

0|0
    0|0
  • Elimi kontrol etmeyi düşünmedim. Güvenle alakalı bu durum sanırım..

1|0
    1|0
  • Kontrol edilmeye ihtiyaç duyan insanları hayatıma almam genelde. Çoban mıyım ben

0|0
    2|1
  • ben sonuna kadar güveniyorum. İkimiz de her yerden karşı cinsi çıkardık. kiminle konuştuğumuz da belli sosyal medya şifrelerimiz de var gerekirse kapatırız da.

2|0
    0|0
  • hoslanmiyorum. benden sonra kime cevrimici oluyor kimin niye fotografini beğeniyor? ben yapmadigim halde yapiyosa altında bir şey ararım bana güven versin ortak hesap falan acalim madem değer veriyor.

1|2
    0|0
    • ortak hesap sıkıntılı sonunda ayrılınca temizlemek gerekiyor. güvensizlik gibi geliyor bana

• güven veren biriyse tabiki ama vermiyosa bence güzel bir şey romantik gelmistir bana 😂

• başlarda öyle geliyor da sonları peki öyle bitmiyor :) bir de isimleri birlikte yazınca ispanyol ismi gibi çok uzun oluyor :)

• sevgilim yok ama olsaydı rahatsız ederdi eminim

0|1
    0|1
  • hayır güvensizliğe değil tam tersi ne b*k yediğini kanıtlı bir şekilde görüyorsun. Mesela bende Turkcell hesabım uygulamasi var onun ve kaçta internete girmiş çıkmış ne kadar kb harcamış ya da kimlerle telefon görüşmesi yapmış görüyorum bana yalan konuştuğu için bugün hatta kanıtlı bir şekilde ona mesaj attım hepsini. yani harika bişey gerçekleri görüyoruz

0|1
    1|2
    • Normal değilsin

• fazla sürmez bu mantıkla senin ilişkin demedi deme orda yaşın 18 yazdığına bakma 29 yaşında ve senden beteri ile çıkmış biriyim

• Yalan konusmayin ki bizde bu durumda bunları yapmaya yeltenmeyelim. Güle güle

• Shahrukh'u gormek hosuma gitti😆

0|0
    0|0
  • Sevgilimi kontrol etmeye çalışmam ki

0|0
    0|0
  • Ben onun telefonunu kontrol ediyorum ama yazik etmiyor)) gozunun onunde oraya buraya giriyorum, gizli saklim da yok)

1|0
    0|0
  • Sosyal medya ilişki düşmanı

0|2
    0|0
  • tabiki güven olmaz kız diyo ki aşkım telefonunu bir verir misin oglanda bir dk aşkım diyor ne kadar konuştuğu kızla mesajı veya fotograf varsa siliyo öykü veriyor

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    30
Yükleniyor...