Çocuk olmanın en güzel yanı neydi sizce?

Belki biraz sıkça soruluyor buna benzer...buna yakın sorular.Sanırım hayat zorlaştıkça..dünya büyüdükçe...bizler küçülmek,o fütursuz,saf..ve neşeli zamanlara dönmek istiyoruz...Özlüyoruz,çok fazla özlüyoruz masumiyeti,temizliği ve...Ve daha birçok şeyi...Yani demek istediğim;Hepimiz değil belki ama eminim ki çoğumuz çocukluğumuza yeniden dönmeyi isterdik.Peki,Çocuk olmanın en güzel yanı sizce neydi?Neden hiç büyümek istemezdiniz yada..?Düşüncelerinizi paylaşır mısınız,hep birlikte öğrenebilir miyiz bunların neler olduğunu,neden olduğunu...Dinlemek isterseniz bir de; link

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• herşeydi

• Kesinlikle hemfikirim sizinle.
      "Her sey" idi...dogru.

Tesekkür ederim cevabiniz icin.

• Öncekileri Göster
    • :)
      Öyle vesselam...
      Insanogluyuz...elimizden yitip giden her seyi özlüyoruz.
      Keske sahip iken simsiki sarilabilseydik...keske simsiki sarilabilsek suanda sevdigimiz her seye... :) Engel olan nedir...gurur mu...kibir mi...
      bilinmez...
      Ama hayat...fani.
      hayirli aksamlar...tekrar hoscakalin...

• Tşkler .

Sizede hayrlı akşamlar.

Erkekler Ne Diyor 27

• dert yok tasa yok!

• Yoktu dogru...
      Hic farkinda degildik.Büyüdükce görmeye,isitmeye basladik.
      ...Ne denebilir ki.

• Derdin sıkıntın yok varsada en büyük sıkıntın oyunda kaybettiğin misketler yenildiğin mahalle maçları olurdu.en ufak şeyden oyun çıkarıp keyfini sürebiliyordun.git dışarı saatlerce top oyna eve gel su iç sandviç yaptır misketleri al sandviçi yiyerek mahalleye git tekrar top oyna arada kavga et.sonra dayınlara git o gün seni bırakmasın kal yarın maça gitcez dediği an heyecandan ve sevinçten yıkıl.maça git dayınla bağır çağır sevin gel.sonra pazartesi olsun okula git ödevini yapma cazgır bir öğretmen piii bu detayı unutmuşum bak:/

• Okurken gülümsettiniz...
      Tesekkür ederim.Güzel zamanlardi hakikatten.Bir daha o tadi,heyecani yasamak sanirim mümkün degil fakat yasamis oldugumuz icin sasliyiz diye düsünüyorum.

Güzel cevabiniz icin tesekkür ederim,ellerinize saglik.

• Sebepsiz mutlu olabilmekti

• Sebepsiz...ve bazen en kücük seyler ile bile mutlu olabilmek...
      Dogru..cok dogru.

• tek derdinin bugün ne oynasam olması

• Tesekkür ederim cevabiniz icin.

• rica ederim...

• Çocuk! olmaktı.

• Tesekkür ederim cevabiniz icin beyefendi.

• Öncekileri Göster
    • Anliyorum.. :)

• Çocukken hayatın gerçeklerinden uzak hayal dünyamızda sınırsızca yaşardık. Fazla bir sorumluluğumuz yoktu. Hayata hep farklı ve güzel açılardan bakardık masumca.Şarkı için teşekkürler :)

• Kendimize ait bir dünyamiz vardi...saf ve masum,dogru.
      ..
      Ben tesekkür ederim güzel cevabin icin. :)

• Rica ederim :)

• ''Zaman geriye aksınnn'' diye sihir yapardık. O en güzeliydi.

• Neler neler...
      Sihre bile inanirdik. :) Güzeldi o dönemler.

Tesekkür ederim güzel cevabiniz icin.

• Öncekileri Göster
    • Rica ederim,ne demek. :)

• dünyanın en güzel duygusudur :)) en saf,en pembe hayalleri barındırır o minicik dünyamız..zorluklarla karşılaştığınızda kaybolan umutlardan bir kucak dolusu vardır çocuklarda.küçükken büyümek istemenin nedeni de budur belki,hala umutlara sahip olmak. neyse umut etmeye devam :)

• Kesinlikle öyle... :)
      Umut etmeye devam etmeli elbette...Nefes aldikca umut etmeli...Fakat bundan biraz daha ziyade,mücadele de etmeli.Umutlari tamamina erdirmeli. :)

Tesekkürler cevabiniz icin.

• temamız bu gayret ediyoruz. rica ederim. iyi akşamlar :)

• Kuvvet dilerim... :)

Tesekkürler,size de iyi aksamlar.

• sorumluluklarımız yoktu...

• Evet..dogru.Agir yükler yoktu omuzlarimizda...Hafiftik.

• insanların gerçekten insan olduğu ve göründüğü çıkarsız davranışlarını bizlere gösterdiği tek an çocukluğumuzdaki halleri..çevreme baktığımda karşılıksız allahın selamı bile verilmez olmuş..benim tek derdim insancıklar..belki sebep sonuç ilişkisine bağlı olarak iyi ve kötü olmalı ama çoğunluğun iyiler tarafında olması ne iyi olurdu..kısaca böyle..ayrıca linkteki şarkı çok hoştu..birde bunu dinle bakalım link

• Güzel ifade etmissiniz.Kalbinize saglik.
      Sarkiyi begenmenize de sevindim.Sizin paylasiminiz da pek güzelmis.Tesekkür ederim.

• ben çocukluğumu yaşayamadım 10 yaşından beri çalışıyorum tatilim yoktu okuldan işe işten okula :/

• Anliyorum...Bu üzücü fakat sizi tebrik ederim.O yasta mücadele ettiginiz icin ve belki de basardiginiz icin...

• En ufak şeyden bile mutluluk duyardık ya hani işte büyüyünce asla olamayacak şeylerden biri.

• Ne güzel söylediniz...
      Öyle idi gercekten..Kücük mutluluklarimiz olurdu cig gibi büyüyen...Bir isigimiz vardi etrafa sactigimiz.Giderek karanliga büründük sanki..büyüdükce...gördükce,isittikce o isik söndü.
      Sahip oldugumuz nice deger ve güzellik var hala...Keske insanlar kücük seyler ile mutlu olmayi bilseler...Kücük gibi görünen,denilen...ama aslinda cok büyük seyler ile...

• İnsanlar büyüdükçe beklentiler artıyor beraberinde sıkıntılar ve sürekli bir şeyler elde edebilme adına verilen o çabalar arasında hayatını yok ediyor. Ama çocuklara baksana bir çikolata ile ne kadar mutlu oluyorlar. Bedenimiz büyüse de aklımız gelişse de kalbimiz hep küçük kalsa. Ben Teşekkür ederim asıl.

• Uçkuruna düşkün insanları tanımıyodum. Cinsellik hakkındaki bilgim:Anne bu ne ?--> link

• Tesekkürler cevabiniz icin.

• Bence +5 :) Ama canın sagolsun :)

• sormluluk yok ahlaki degirler okdarda onemsenmyor cocuk deyip gecyolar

• hırsın yok sıkıntın yok ayrıntılı düşünmüyosun her şey mümkün geliyo

• Dogru...

• çok çişim geldiğinde ortalığa bırakıveriyordum ohh ne güzeldi ya .d

• Çocuk olmanın en güzel yanı adı üstünde çocuksun işte :)Daha ne olsun ki.

• Haklisiniz..."Cocuktuk"
      ...

• İstediğin yere istediğin zaman işeyebilmek.en kötü yanı kızlar tarafından evcilik oynamaya zorlanmak, daha kötü olansa size verilen rolün koca rolü olması.çocukken kötü olan şeylerin çoğunun büyüyünce de değişmemesi çok ilginç gelir hep :)

Sanirim sizi anliyorum...

• sıkıntı 0 tek dert yarın oynayacağın oyunun ne olduğu

• Haklisiniz...dertsiz,tasasiz..Tadi,tuzu olan günlerdi hakikatten.

• kadinlarin cekinmeden yanimizda soyunmasi

• Çocukken acılara direnebiliyordu vücudumuz, ya şimdi...

• Simdi...herkes yorgun...

• malesef.

• tabii ki hiç bir şeyi anlamamak (:

• Anlamak...yoruyor bazen,dogru. :)
      Cocukluk güzeldi...

• Masum olmak

• Masumiyet...en güzel yani bence de cocuklugun.

• Rica ederim

• dert yok tasa yok oh ne güzel sabahtan akşama kadar oyun oyna

• Di mi...

• Herşeyi saf, masum ve temiz olarak görmek ti belki de...

• Kim bilir...

• Her türlü kadına yaklaşabilirsin. Hiç kimse senden çekinmez. Hatta güzel ablalarla dans edebilirsin. Mesela ben küçükken kendimden büyük ablalarla dans ederken elim hep bellerindeydi ( boyum yetmiyordu ne yapıyım). Ayrıcada sen kadınları öpmek için değil kadınlar seni öpmek için uğraşır :)) Güzel şey çocukluk :)))))

• Tesekkür ederim cevabiniz icin.

• Rica ederim.

• çiş yapmak:DDD

Kızlar Ne Diyor 13

• herkesin seni sevmesi ve uğraştığın tek sorun ödevlerin olması , bayramlarda alınan harçlıklar çok kıymetliydi

• Cok,cok kiymetliydi daha bircok sey...

• Ben hep büyümek isterdim çocukken , aptalca.. Annem bana bugünlerini çok arayacaksın derdi. En güzeli de sabah dışarı çıkıp akşama kadar oyun oynamak , her şeyi saf temiz görmek , hayatın acımasız ve zor taraflarını görmemekti sanırım.. ki bu yüzden hep büyümek istedik

• Hepimiz aslinda...hepimiz büyümek isterdik. Oysa simdi...

Güzel cevabiniz icin tesekkür ederim.

• hiç birşeyin farkında olmadan yaşamak...

• Di mi hanimefendi...

• rica ederim.

• Ağzına geleni birden söylüyorsun çocuksun diye gülüp geçiyorlar hep :) Onu özledim şimdi söyle bakim napıyorlar

Dogru...simdi söylemek..biraz riskli sanirim. :)
      Tesekkür ederim samimi,güzel cevabiniz icin.

• Sorumluluğun olmamasıydı...

• Dogru..

• Ben teşekkür ederim:)

• televizyonun karşısında uyur, yatağımda uyanırdım...:)

• Güzel zamanlardi... :)

• bişey değil...:)

• Önemsediğin şeyler altından kalkabileceğin şeylerdi

• ..Tesekkür ederim cevabiniz icin.

• pis olmayı ayıplamamak bence.

• ..Tesekkür ederim cevabiniz icin.

• Hep duyardım kötü insanları da hikaye gibi gelirdi.oyun oynarken vaktin su gibi akışını,ablamların avuçlarında ellerimin kaybolduğu zamanı,babamın sıcacık ellerini,mükemmel annemi,en çok da evimizdeki huzuru,masal gibi olan kendi küçük dünyamı her şeyiyle özlüyorum..

• hiç büyümedim ki..

• Icinizdeki cocuk hala dimdik ayakta sanirim. :)
      Ne güzel...

• çocuk olmanın en güzel yanı kendin olabilmekti ve yine karşındaki herkesin kendisi olabilmesiydi..

• Cok dogru söylediniz hanimefendi...
      Hakikatten öyle...Hic maskesiz,hic yalansiz kendisi gibi olmasi insanin cocukken,
      ve herkesi kendisi gibi sanmasi..öyle masumca...Cocuk olmanin en güzel yanlarindan bir tanesiydi...

• Öncekileri Göster
    • bende sizin sorunuzu her gördüğümde seviniyorum :) sizede huzurlu geceler ..

Tesekkür ederim güzel bayan...

• herşeyin masum olduğuna inanmış olmamdı...

• ...
      Yorum yapamadim dogrusu..

Tesekkür ederim samimi cevabiniz icin.

• rice ederim...

• Ödevimi yapmadığım zaman evden okula gidene kadar Allahım nolur bügün örtmen ödevlere bakmasın nolur örtmen ödevlere bakmasın. amin. gerilimliydi ama güzeldi :D

Hemen her cocuk yasamistir bunu sanirim...
      Güzeldi tabi.

Tesekkür ederim icten cevabiniz icin.

Yükleniyor...