Kaslar mı tüyler mi?

Yakın bir arkadaşım , kendisi 23 yaşında. Body ile uğraşıyor şuan. Akşamları 7 de gidiyor 8.30 9 gibi dönüyor evine haftanın 3-4 günü. Bana şu soruyu sordu bende lök gibi kaldım. Şuan yeni olduğu için dumbble larla çalışıyor. Haltere daha var.

Kollarındaki kıllardan şikayetçi. Dumbble la kol kası yaparken kıllar kendiliğinden dökülür mü diye sordu bende soruyu buraya taşıdım.

Kısacası şöyle diyeyim. Kas çalıştırmak kılların dökülmesine sebep olur mu?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• dökülmez ama kas yapan erkekler genelde tüylerini aldırıyor kasa engel oluyor diye duymuştum

Kızlar Ne Diyor 11

• alakası bile olmaz...

• Dökülmez.

Çok istiyorsa kıllarını aldırsın.

• yok ama o tüyleri alıyolar gittiğim spor salonunda erkekler kılsız tüysüzdü valla kılsız erkek de ne bilim hoş değill :)

• evet o yüzden almasınlar :)

• O kası yaptıktan sonra kimse kıl tüy düşünmüyor bence ben sana söyliyim :)

• saçmalamayın ne alaka ya

• Onu bilmem ama kıllar kas olusumunu engelliyo bende burunde biliyorum.o yuzden gogsundeki kıllari vs aliyodu

• Hayır alakası yok...

• alakası olduğunu hiç sanmam kas yapısı kıl köklerini neden etkilesin ki

bodybuildngcilerin fotolarına bakınca hiçbirinin kılı yok ama özel olarak alıyorlardır çünkü yüzücülerde kılsız onlarında dökülmüyordur herhalde

• zannetmiyorum

• Hem kaslı hemde tüylü birini görmedim.Bence olabilir.

• kas kütlesi arttıkça kıl köklerinin azaldığı yönünde çok şey duydm ..tabi doğrumu yanlışmı bilemem...hatta ben teakwondoya giderken hocamızda sölemişti ..

• Hmm .

• tam bilmiyorum ama böyle çalışma yapan arkadaşlarımdan hiç duymadım sanırım olmaz.

Erkekler Ne Diyor 14

• Erkek'ligin simgesidir tügler :) kilibik 'misiniz ? :D

kedi gibi olmayacaksin ama biraz tüg sexy'dir emin ol :))

• 6 senedir body yapıyorum, şansa kollarımda ve omuzumda kıl çıkmıyo zaten. kıllı arkadaşlar var bence kötü duruyo. almalarını öneriyorum zaten ben samimi olduklarıma. olmuyo çünkü bu işin mantığında yok. aynaya bakıyoruz sürekli, kasları görüp motive olacaz. girintiler çıkıntılar, ışığın altına geçince gölgeler daha keskin olur, solaryuma gireriz arada bi, esmer kol daha iyi gösterir kendini vs. birsürü şey var saymakla bitmez yani :)) görsel önemli kıl tüy üstünü örtüyo görüntünün

• öyle olsa arnold kel olurdu=)

• arkadaşın fazla agır kaldırmış belli :D

kondüsyonla kılların dökülmesi arasında nasıl bi alaka kurmuş anlayamadım..

evet kıl kökü kas enerjisini emer.. çok varsa ve sorun ediyosa lazere gitsin..

• Kol hacmini büyütürse santimetrekare başına düşen kıl azalacağından kıllar daha seyrek görünür

• Kılları kesmek, kasın oluşumunu hızlandırır sadece. Bende 3-4 sene vücut çalıştırdım. Önemli olan disiplinli çalışmaktır.

• Tümevarım ve tümdengelim yapalım şimdi.

Kaslı insanlarda tüy yoktur.

Bazı insanlar daha hızlı kaslanmak için tüylerini keserler

• olmaz dostum ama kıllar proteinden yiyor coğu vucutcu bunun icin kıllarını keserler. bide işin dini tarafı war kılları kesmek günah

• Dökülür şu an kolları boş oldugu için tüy vardır kaslar orayı doldurdukca dökülmeye başlar

• En ufak bir alakası yok. Ben yaklaşık 20-25 yıldır bu sporun içindeyim, kıl dökülmesine sebep olmadığı gibi, ne böyle bir şeye şahit oldum ne de duydum.

• sebep olmaz.

• hayir dokmez ama sen o kaslari gostermek icin aldigindan kilsiz gezersin :D dolayli kil kaybi kisaca

• Yok öyle birşey kardeşim .

• Daha çok kıllanır

• Kıllardan kurtulmak için iyi bahane o zaman. Arkadaşa ileteyim ben

• Protein takviyesi de yaparsa iyice ıllanabilir ama genetik duruma bağlı. O erkekler her daim alıyorlar kıllarını.

• Yapan var ağda. Mr olympia kılsız falan değil kıllardan arındırılmış.

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...