Çay gibi insanoğlu, ateşe düşmeden demini alamıyor! Var mı demli demli muhabbet edebildiğiniz bir yariniz/yareniniz?

Çay’ın sıcağında buluşur eller bazen. Tüten dumanında buluşur gülümseyen gözler. Tahta sandalye, kaynar suyla ıslanmış kırmızı damalı çay tabağı, inadına hızlı geçen zaman ve tarif edilemez o koku havada…

Çay kadar yakın, çay kadar sonsuz dakikalar geçer bazen sevgili ile. Bir kaç dakika belki, belki sıkışık ve tek boş kalan köşede içilir apar topar ama tatlıdır, hemde çok!

Nasıl içersen öyle hissedersin çayı! Ah çekersen sıcağı yakar içini, derin bir nefes alıp mutlulukla yudumlarsan kalbini ısıtır…

Benim şiirlerim çay kokar.
Düşlerimde sade sen.
Demlikte nefesin
Bardakta gamzen...
Çay gibi insanoğlu, ateşe düşmeden demini alamıyor! Var mı demli demli muhabbet edebildiğiniz bir yariniz/yareniniz?