• Sor
  • Bence

"Mutlu olmak ıstıyorsan sevdiğini değil seni seveni sev "

Hani bir söz vardır... " Mutlu olmak ıstıyorsan sevdiğini değil seni seveni sev " Peki sizin , hiç sevmediğiniz halde sırf mantığınıza yattığı için evet dediğiniz oldu mu ? Sevmediğiniz insana seviyorum dediniz mi..? ya da siz sevdiğinizle mi beraber olurdunuz sizi sevenle mi ? sizi seven insan mükemmel bir insan atıyorum efendi saygılı hoş güzel/yakışıklı kariyer sahibi birisi... ama siz sevmiyorsunuz... bu durumda evet der miydiniz ? Bakıyorum severek evlenen sonra da ayrılan insanlara cidden oran çok büyük... Bazen mantık evliliği iyi diyorum... sonra da mantık evliliği mantığıma mantıksız geliyor :D Evet saygı çerçevesi içinde olan cevaplara şimdiden +1

Görüşün nedir?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Görüş

• Evliliğin bir takım gerekçeleri vardır. Bunları sevdiğinle de yaşarsın, seni sevenle de. Sevdiğinle evlenirsen; hele de seni avcunun içinde bildiyse en baştan, kırmaktan çekinmez, yıpranırsın. Değer gördüğün, seni sevenle evlenirsen bir zaman sonra gördüğün ilgi, sevgi içini ısıtır ona karşı. Robot değilsin sonuçta çiçeğe bile sevgi gösterirsen karşılık verir sana. Yani diyeceğim o ki; mantık evliliği iyidir ama şöyle, ilk görüşte içini bir ufak ısıtmış olmalı. Ben bu adamla ömür geçirebilirim demeli. Aşk şart değil bence.

• :)) güzel açıklama... :)

Erkekler Ne Diyor 57

• içinde bu kadar sevgi geçen cümle başımı ağrıttı sen en iyisi kimseyle evlenme güzel başında ağrımasın

• düşümüyorum zaten :D

• O kadar mükemmel birisi ise beni hak ediyordur der severim zaten.İstediğimde sevgi duygumu da kontrol edebildiğimi düşünüyorum.

• :)

• İstesem olurdu istemedim sevmediğim biriyle

• sevgi karşılıklı olmalısevmediğin bir insana ise fırsat tanımalısınseni sevmeyen insanada biraz mücadele etmelisin

• haklısınn

• Böyle bir ilişki ve evlilik yaşamayı hayal ediyorum. link :)

• hem aşk hem mantık işte benim kafadan biri :)

• Hepsi birarada. :)

• Beni sevene ısınırım dedim, 2 farklı kişiyle denemiştim olmadı. İnsan vicdan azabı duymaya başlıyor zaten.Beni sevenle de olmadı.Sorun bende mi lan? :/

• :( sorun sende değil... tüm sorun aşkta...

• Öncekileri Göster
    • hayırlısı :P

• öyle wallahi :)

• evliliği düşünmek için daha çok zamanın var :)

• yahu evleneceğimden değil zaten... hem evliliği inan hiç düşünmüyorum..:S

• soruyla alakası yokmuş. bazen nereye ne yazdığımı bilmiyorum:D

• evet

• Ben o tarz bir ilişkiyi yürütemedim. İki tarafında karşılıklı birbirini sevmesi gerekiyor, sırf mantık olmuyor. Bir müddet sonra dayanılmaz hale geliyor.

• benim için mantıkta kalpte evet demeli. ikisi bütün bende

• O ikisi çok zor bir araya gelir.

• gelr m.etme :)

• ASLA mantık evlılıgı deme.insan sevmedıgı mantıksal anlastıgı bırı ıle zman olur mantıkt auyusamaz ıse sevgı olmadıgı ııcın o evlılık güüüm olur hakszımıyım?

• bazen düşünüyorum sonra sevmediğin adamla nasıl ömür geçireceksin diyorum.. o zamanda çevremdekileer aşk bitiyor zaten 2 güne kadar diyor..

• Öncekileri Göster
    • aşk bitiyor yani süper ya :((((

• AŞK ın tanımı bana göre etkilenip bir süre aklını bırakıp duyguların peşinden sürekli o insanın peşinden gitmek.Uzaklık görüşememezlik karizma gizem oldukça aşk büyüyyor ve kamçılıyor insanı.Ama herşeyin sonu var aşkında.İLLEDE AŞK MI OLMALI HAYAT BOYU SENCE?

• Evet demezdim , sevmediğim birine evet diyecek kadar saf değilim.

• Bazen severek evlenmezsin... Ama evlenince tanıyınca seviyorsun..Bunlar oluyor... Duygusal sevgiler sonuç olarak hüsranla da sonuçlanabiliyor..Sevgimizi mantığımız dairesinde yoğuruusak sağlıklı karar vermiş oluruz bence...

• her kız her erkeği sevebilir ama her erkek her kızı sevemez...

• neden

• Öncekileri Göster
    • orası öyle zaten :D

• :D

• Başımdan geçti böyle bir olay. Kız beni seviyordu durumu anlattım kendisine, sana karşı sevgi olarak birşey hissetmiyorum baştan söyleyeyim ama istersen deneyebiliriz dedim. Bi bakıma bakarsan inzivaya çekilmiş bir durumdaydım, eğer olursa onla daha güzel bir gelecek olabilirdi. Ama kalbimde başkası olunca onla olmadı. Sürekli "onla" kıyasladım istemeden. "O" olsa böyle yapmazdı, kızmazdı, "olsun be aşkım" derdi gibi kıyaslamalar oldu ve karşımdakini üzmemek için bitirdim.

• en iyisi hem karşı tarafın duygularıyla da oynamamak lazım :S

• Evet oldu. Mutlu da oldum ama bir yerden sonra ister istemez biticek o ilişki. Hiç yaşanmasa daha iyi.

• neden bitecek belki devam eder? :S

• Öncekileri Göster
    • Seviyorum zaten hemde çok ama aşk olmadan olmuyor. Ben aşık olmak istiyorum.

• :(

• Ayrı gezegenlerdeniz siz ve bizler..O yüzden farklı bakarız hayata: Biz "en delisinden seviyorum" filan deriz, siz anında "o beni prenses, peri sanıyor" diye şarkı yaparsınız.. :)Talibin güzel, kariyerli filan olması değil önemli olan, bu özellikler illa ki geçici.. Ama ayağı yere basan, yüreği insan gibi atan bir kadın-erkek yoluna kelle koyulası derecede vazgeçilmez olmayı hak edendir aynı zamanda..

• karşılıklı sevgi olmadan ömür geçmiyor emin ol. çevremdekilerden görüyorum

• Sevgiyle mantığı harmanlayacaksın,karıncayı seviyorsan,bal yapmasını beklemeyeceksin,böylece tatsızlık çıkmadan huzur içinde yaşanılabilir.

• evet haklısınn :)

• Valla seven olsa sevecem de seven de yok arkadaş,nasıl lanet bir şeysem :D:D

• hayırlısı :D

• Öyle be gülüm

• beni beğeneni ben beğenmem benim beğendiğim ise beni beğenmez

• :D

• Yoksa ben zurna mıyım he :-)

• Evet dediğim oldu tabiki. Sevmek istersem sevebiliyorum ben. Sıkıntım yok o konuda.

• Bakın ben çok sevdım 6 yıl çıktım,sonrası nişanlıklık evlılık sonrası husran...Bence seveceksın ama çıkma süresı uzun olmamalı,yanı bıkkınlık gelmesın özleyebılmelisin...Aşkı evlılık yapınca yaşamanızı önerırım.Öncesınde olursa evılıkte herşey monoton oluyor.Bır saatten sonra zorunlu gorevler başliyor.Kısmen mantık olmalı,ama aşk da olmalı

• saygı güven olduktan sonra sevgide olur diye düşünüyorum..mantığımı fazla yormak istemiyorum çok yoruldu zaten aşk işlerine üzülüyor hep :)) beni seveni sevmek istiyorum artık severimde ALLAHın izniyle :) hatta görücü usülü bir evlilik istiyorum gördükçe göresim gelsin :)

• Umarım istediğin gibi olur :)

• inşallah :)

• Bana göre hem yüreğine hem mantığına yatan biri olmalı.Sevgi de mantık da tek başına anlamsız. Bu ikisi olduğunda bile evlilikte sorun olmayacağının garantisi yok..Neyse kısacası evlilik zor iş bacım... 28 Senedir aklımada mantığımada sığdıramadım...:)))

• benim için de mantıkta kalpte evet demeli. ikisi bütün bende

• Oldu Ama Uzun Sürmedi.

• sevmeyince olmuyor yanii ?

• Öncekileri Göster
    • Denemelisin Bence.

• neyi denemeliyimm

• beni seveni sevicem dedim ama olmadı gönül sevmeyince olmuyor..

• haklısın illa bir arada sevgi olacak :S

• Öncekileri Göster
    • olsun senin gibi birisinin nickhimi hatırlaması bile güzel :p

• iki kişilk herhangi bir şeyde - buna sevmek de dahil- bir taraf mutlaka diğerinden daha fazla sahiplenir olayı. eşit olması mümkün değil zaten. içinde sevgi beslemediğin birine sırf seni seviyor diye "evet" demen bence kendine verdiğin değerle alakalı. senin çok sevdiğin ama seni sevmeyen birinin sana evet demesi gibi. sahtekarca geliyor bana biraz. mantık evliliği, mantık sevgisi diye bir şey yoktur. mutsuz insanların ya da mecbur kalan insanların uydurduğu ve kendilerini kandırmaya yarayan koca bir yalandır.

• Öncekileri Göster
    • sevgi falan yk ?

• ok öpt bye

• Öncelikle soru çok güzel , Tebrik ederim .. Deneyimlerim diyor ki Mantık evliliği ( Yani seni seveni sen onu sevmesende olur ) ileride sıkıntılar yaratabiliyor .. Sonunda ayrılık ya da ölümde olsa insan sevdiğinin peşinden gitmeli onu bırakmamalı .. Çünkü gerçek aşk herşeye değer ...

• beğenmene sevindm :)) benim için mantıkta kalpte evet demeli. ikisi bütün bende birisi evet dese ona göre hareket etmem

• Öyle olursa tadından yenmez tabi ama mantık dışı şeylerde yapmalı .. kalbim eger git derse philipinlerdeki o kizin yanına gidip orda onun için balıkçılık bile yapabilirim. . unutulmasin ki insan sevebildigi kadar insandır ;)

• İlişkilerde önemli olanın aşk olduğu düşünülür ki bence yanlıştır. Aşk birine karşı duyduğumuz kuvvetli bir histen öte bir şey değilidir. İlişkileri Sevgi ve saygı bir arada tutar, hoşlanmadığın biriyle mantık evliliği bile yapamazsın. Gönlünün sıcak bulduğu seni seven biriyle ömür boyu çok mutlu olabilirsin. Sevmemek için kendini zorlamadığın sürece gönül sever, ısınır mutlu olur , eğer ki sevmeyi istersen o zaman zaten istediğin olur .

• evet bu da çok güzel bir açıklama.. :)

• sevmediğim bşrşne evet diyemem her ne kaar beni sevse de ..

• o aşk dediğiniz şeyin içinde aşk zaten yok sadece içgüdüsel dürtülerin aşırı istemi vardır insanların yıllardır aşk zannetdiği olay esasında cinsel paylaşımla alakalı içgüdülerinin merakını gidermek bana kimse saçma sapan ne anlama geldiğini kendisininde bilmediği yazı dizini yığınıyla gelmesin niye erkek erkeğe asık değil ya da kız kıza aşık değil sevebilir dost olabilir ama ötesi olamaz çünkü organlar farklı sulanma olayı yok okadar konu kapanmıştır

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 19

• onu söyleyen halt etmiş

• evet o hatayı yaptım beni sevenle denemek istedim kabul ettim ve olmadı yinede sevemedim ve ayrıldım bu sefer daha cok üzüldü .s

• işte bu da var. duygularıyla oynamış olunuyor hoş olmuyor buda :S

• evet malesef öyle oldu .s

• seni sevene aklında kalbinde biri yoksa ilgi duymaya başlarsın ve sonra sende seversin. Saygı sevgi varsa zaten sevmemek sorun

• mantik evliligi mi yapsam diorum kendime sevdigimle degil beni sevenlr mi evlensem diye brnce en dogrusu bu

• beni seviyorsa dedigin gibi kariyer sahibi yakışıklı calışkan hırslı zeki saygılı bana deger veriyorsa öyle bir adamla evlenmeyi cok isterdimhem sevgi olsa bile bir saatden sonra bitiyor

• hrkes sevginin bittiğini söylüyor zaten :D

• gercekten seven kalmadı para için mal için cinsellik ihtiyacı için birlikte gercek sevgi ölmüş

• sevdiğimlede yapamadım o beni sevmedi . beni sevenlede yapamadım . salt mantığa dayalı bir ilşki sürdüremiyorum . denedim olmadı . olmuyor . helede bir kere aşkı tatıysan hiç yapamıyorsun . sanırım yalnız ölücem . çünkü aşık olamıyorum .

• bende aşık olamıyrum hemenn (:

• benım sevmem lazım gerısı boş

• mantik evliliklerine yok diyorum

• soruyu okuyamadan cikicam malesef acil :( sadece diycegim resimdeki senmisin Cok tatlisinnnn masalla <3

• sorun değil yne de +1 evet benim çok teşekkür ederim :)

• mantık evliliği bencede yanlış.mantık olucak ama cinsel anlamda çekim olmazsa her saniyen işkence gibi gelir.hayatından bezersin.

• o yüzden her ikiside evet demeli

• Sevmediğim halde mantığıma uygun olduğu için evet dedim..Onu sevmediğimide açık açık söyledim, ama uğraştı bana karşı çok sabırlı davrandı, ona karşı çok kötü davranmama rağmen kendini sevdirdi sonra değişti şuan ayrıyız 1 yıl olucaktı.Beni sevecek mükemmel bir insana da evet derdim.

• hayırlısı olsun hakkında :)

• Sırf beni seviyor değer veriyor diye kabul etmek istedigim biri oldu ama mantıklı düşününce ben onu sevemedikten sonra ısınamadıktan sonra nasıl yapılır nasıl anlaşılır bilemediğim için heportada kalmışımdır.

• kararsızlık kötü

• aristonun bir sözü var: "Sevmek acı çekmektir, sevmemek ölmek. Sevmek zevktir ama yanlız sevilmenin hiçbir zevki yoktur"sevmediğin birine dokunmak her gün aynı yatağı paylaşmak hoşlanmadığın halde hoşlanıyormuş gibi yapmak kendine işkence karşındakiniyse aldatma olur

• evet

• bu yazıyı bir yerde gördüm ve çok etkilendimSeni seveni zehir olsada yut. sevmeyeni bal olsada unut..Hayat bazen buna becbur ediyor bizleri..Şimdi ben unutdum desem ne fayda, Bir defa verdin zehri, sonrasında bal olsan ne fayda..Kolay olmayacak ama alışılacak ve şu bir gerçek asla unutulmayacak

• aynen öyle...

• mükemmel demişsin de zaten o düzeye yakın bir insana insan neden sevgi duymaz? karşıdan da bir beğeni ,sonrasında aşk-sevgi mevcut ise?ne sadece aşk ne de sadece mantık evlilik gemisini yüzdürebilir derin ve dalgalı okyanuslarda...

• Son benzetmeniz çok güzel ve doğru. Ben de kendime göre yorumladım;

Evlilik bir sandal, küreğin biri aşk diğeri mantık. Tek kürekle evlilik, bu hayat denizinde yol almaz, hayata iki ucundan da asılmak lazım.

• Öncekileri Göster
    • Rica ederim, ben de teşekkür ederim.

• seni sevenle aşk yaşamak sevdiyinle yaşamaktan çok güzel..gerçekten

• olmuyo öyle

• yok bacım ,sevmek lazım.. mantıgı sittir et ,ince işlerde kullanan yok zaten.

• :) belkide :)

• ama bu evlilik oyuncak değil ki sevmediğin bir insanla ne kadar iyi biride olsa ömür geçer mi tabiki mantıkda kafa yapısının uyuşmasıda gerek ama insan hep sevdğiyle olmak ister

• ya sevgi biterse ? sevgi bittikten sonra herşey saygıya güvene maddyata dökülüyor.. o zaman da evliliğin cılkı çıkıyor.. :S her evlenen şunu diyor " aşk evlendikten 1 gün sonra bitiyor " .. :S

• Öncekileri Göster
    • aynen

Yükleniyor...