"Mutlu olmak ıstıyorsan sevdiğini değil seni seveni sev "

Hani bir söz vardır... " Mutlu olmak ıstıyorsan sevdiğini değil seni seveni sev "

Peki sizin , hiç sevmediğiniz halde sırf mantığınıza yattığı için evet dediğiniz oldu mu ? Sevmediğiniz insana seviyorum dediniz mi..? ya da siz sevdiğinizle mi beraber olurdunuz sizi sevenle mi ?

sizi seven insan mükemmel bir insan atıyorum efendi saygılı hoş güzel/yakışıklı kariyer sahibi birisi... ama siz sevmiyorsunuz... bu durumda evet der miydiniz ?

Bakıyorum severek evlenen sonra da ayrılan insanlara cidden oran çok büyük... Bazen mantık evliliği iyi diyorum... sonra da mantık evliliği mantığıma mantıksız geliyor :D

Evet saygı çerçevesi içinde olan cevaplara şimdiden +1

0|0
20|57

En İyi Kız Görüşü

• Evliliğin bir takım gerekçeleri vardır. Bunları sevdiğinle de yaşarsın, seni sevenle de. Sevdiğinle evlenirsen; hele de seni avcunun içinde bildiyse en baştan, kırmaktan çekinmez, yıpranırsın. Değer gördüğün, seni sevenle evlenirsen bir zaman sonra gördüğün ilgi, sevgi içini ısıtır ona karşı. Robot değilsin sonuçta çiçeğe bile sevgi gösterirsen karşılık verir sana. Yani diyeceğim o ki; mantık evliliği iyidir ama şöyle, ilk görüşte içini bir ufak ısıtmış olmalı. Ben bu adamla ömür geçirebilirim demeli. Aşk şart değil bence.

2|0
    • Şikayet

:)) güzel açıklama... :)