"Mutlu olmak ıstıyorsan sevdiğini değil seni seveni sev "

Hani bir söz vardır... " Mutlu olmak ıstıyorsan sevdiğini değil seni seveni sev " Peki sizin , hiç sevmediğiniz halde sırf mantığınıza yattığı için evet dediğiniz oldu mu ? Sevmediğiniz insana seviyorum dediniz mi..? ya da siz sevdiğinizle mi beraber olurdunuz sizi sevenle mi ? sizi seven insan mükemmel bir insan atıyorum efendi saygılı hoş güzel/yakışıklı kariyer sahibi birisi... ama siz sevmiyorsunuz... bu durumda evet der miydiniz ? Bakıyorum severek evlenen sonra da ayrılan insanlara cidden oran çok büyük... Bazen mantık evliliği iyi diyorum... sonra da mantık evliliği mantığıma mantıksız geliyor :D Evet saygı çerçevesi içinde olan cevaplara şimdiden +1

Cevabın Var mı?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Cevap

• Evliliğin bir takım gerekçeleri vardır. Bunları sevdiğinle de yaşarsın, seni sevenle de. Sevdiğinle evlenirsen; hele de seni avcunun içinde bildiyse en baştan, kırmaktan çekinmez, yıpranırsın. Değer gördüğün, seni sevenle evlenirsen bir zaman sonra gördüğün ilgi, sevgi içini ısıtır ona karşı. Robot değilsin sonuçta çiçeğe bile sevgi gösterirsen karşılık verir sana. Yani diyeceğim o ki; mantık evliliği iyidir ama şöyle, ilk görüşte içini bir ufak ısıtmış olmalı. Ben bu adamla ömür geçirebilirim demeli. Aşk şart değil bence.

• :)) güzel açıklama... :)

Erkekler Ne Diyor 57

• o aşk dediğiniz şeyin içinde aşk zaten yok sadece içgüdüsel dürtülerin aşırı istemi vardır insanların yıllardır aşk zannetdiği olay esasında cinsel paylaşımla alakalı içgüdülerinin merakını gidermek bana kimse saçma sapan ne anlama geldiğini kendisininde bilmediği yazı dizini yığınıyla gelmesin niye erkek erkeğe asık değil ya da kız kıza aşık değil sevebilir dost olabilir ama ötesi olamaz çünkü organlar farklı sulanma olayı yok okadar konu kapanmıştır

• ya çok güzel yaşmışın helal olsun sana çok hoşuma gitti negzüel ifade etmişin :)ben kariyeri maddü durumu ne olursa olsun sevmedigm birine sırf o kişiyle mantıklı diye seni seviyorum demem :)) insanın kalbi sevmese cennetetede olsa o ilşiki altın kafes olur :)

• teşekkür..ederim :)

• canın sagolsun :) yılın sorusunu yazan yılın düşünürü :) bu sorunu link ini arşivledim :) ilerde en iyi soru puanlaması olursa sana vercem oyumu:)

• yok millet kızar şimdi bana :D

• Öncekileri Göster
  • Sevmediğin halde birlikte olmak mahveder insanı; istemeden fedakarlık yaparsın, yapabilirsen.

• Beni sevenbirisi var ama ben hiç sevmediğimden yaklaşmadım sonuçta kızın kalbi kırılıcak bir yerden sonra..

• evliliği düşünmek için daha çok zamanın var :)

• evet

• soruyla alakası yokmuş. bazen nereye ne yazdığımı bilmiyorum:D

• yahu evleneceğimden değil zaten... hem evliliği inan hiç düşünmüyorum..:S

• o değilde :D şimdi burda herkes bir edebiyat yapar en iyisi hiç karışmamak . :)

• Ayrı gezegenlerdeniz siz ve bizler..O yüzden farklı bakarız hayata: Biz "en delisinden seviyorum" filan deriz, siz anında "o beni prenses, peri sanıyor" diye şarkı yaparsınız.. :)Talibin güzel, kariyerli filan olması değil önemli olan, bu özellikler illa ki geçici.. Ama ayağı yere basan, yüreği insan gibi atan bir kadın-erkek yoluna kelle koyulası derecede vazgeçilmez olmayı hak edendir aynı zamanda..

• sana haydar dümen tarzında bir cevap yazcam ve senle diğer okurlarımızda lütfen dikkate alsınlar.Değerli okurum önce aşk ve kotegorilendirilmiş aşkı bir anlayalım.1 kotegorilendirilmis ask lise çağlarında ya da daha erken çağlarda kız ve erkeğin yanlızca ve yanlızca içgüdüsel olarak merak gidermek amacıyla oluşan bir duygusal değil içgüdüsel istemin ortaya çıkardığı bir olgudur. Meraklar giderilir onun ötesinde kesinlikle ve kesinlikle sorumluluk riskine ve hayata dair hiç birşey asla olamaz olmazda saçmalık trendine kapılmış hava gazından teyyare yaşananlardır.2 Aşk hayata dair sorumluluk riskini göze alarak her zorluğun aşılmasına kanaat ederek nikah aktinin altında mantık çerçevesi dahilinde sevgiyle dolu ikitane kalbin bütünleşmesinden hasıl olmuş muhteşem bir duygu olgusudur. Bu olgu görücü usulu faktörler ön planda tutularak değerlendirilmek üzere planlama yapılmıştır. Bu faktörlerden en önemli olanı kızın geçmiş yaşantısı kesinlikle deşifre edilemez ve yargılanamaz yeni sayfayla maddiyat önem taşıyarak devam edilir.

• haklısınız

• olsun herkes anlasın diye uzun açıklama yaptım aşkla cinsel paylaşımı karıştırıyorlar o yüzden

• sanırım uzundu :D

• karşılıklı sevgi olmadan ömür geçmiyor emin ol. çevremdekilerden görüyorum

• Sevgiyle mantığı harmanlayacaksın,karıncayı seviyorsan,bal yapmasını beklemeyeceksin,böylece tatsızlık çıkmadan huzur içinde yaşanılabilir.

• evet haklısınn :)

• benim sevdiğimşle beraber olurdum ama onun da beni sevdiğine emin olurdum kendimi sevdirirdim

• içinde bu kadar sevgi geçen cümle başımı ağrıttı sen en iyisi kimseyle evlenme güzel başında ağrımasın

• düşümüyorum zaten :D

• Evet demezdim , sevmediğim birine evet diyecek kadar saf değilim.

• İlişkilerde önemli olanın aşk olduğu düşünülür ki bence yanlıştır. Aşk birine karşı duyduğumuz kuvvetli bir histen öte bir şey değilidir. İlişkileri Sevgi ve saygı bir arada tutar, hoşlanmadığın biriyle mantık evliliği bile yapamazsın. Gönlünün sıcak bulduğu seni seven biriyle ömür boyu çok mutlu olabilirsin. Sevmemek için kendini zorlamadığın sürece gönül sever, ısınır mutlu olur , eğer ki sevmeyi istersen o zaman zaten istediğin olur .

• evet bu da çok güzel bir açıklama.. :)

• evet oldu şu anda çoook mutluyummm...

• cdden mii

• Bazen severek evlenmezsin... Ama evlenince tanıyınca seviyorsun..Bunlar oluyor... Duygusal sevgiler sonuç olarak hüsranla da sonuçlanabiliyor..Sevgimizi mantığımız dairesinde yoğuruusak sağlıklı karar vermiş oluruz bence...

• iki kişilk herhangi bir şeyde - buna sevmek de dahil- bir taraf mutlaka diğerinden daha fazla sahiplenir olayı. eşit olması mümkün değil zaten. içinde sevgi beslemediğin birine sırf seni seviyor diye "evet" demen bence kendine verdiğin değerle alakalı. senin çok sevdiğin ama seni sevmeyen birinin sana evet demesi gibi. sahtekarca geliyor bana biraz. mantık evliliği, mantık sevgisi diye bir şey yoktur. mutsuz insanların ya da mecbur kalan insanların uydurduğu ve kendilerini kandırmaya yarayan koca bir yalandır.

• ok öpt bye

• sevgi falan yk ?

• ahaha yani seviyor muyuz sevmiyor muyuz, kahveyi ne zaman içeceğiz :D

• Öncekileri Göster
  • Valla seven olsa sevecem de seven de yok arkadaş,nasıl lanet bir şeysem :D:D

• Öyle be gülüm

• hayırlısı :D

• Insan bır yerde anlıyor askın bosa oldugunu sevgıyı hakeden bırısıne daha cok yakısır bence nasıp kader bıde bu ısler

• eklemeni bekliyorum

• o zaman ne diyoruz bol şans :)

• eevet

• Katılmıyorum.

• bune güzellik :D

• sorunun cevabını zaman gösterir

• yarabbim bu cenneten bir huri kaçmış :)) cenneten kovulmadına emınmısn :))

• eminim.

• O kadar mükemmel birisi ise beni hak ediyordur der severim zaten.İstediğimde sevgi duygumu da kontrol edebildiğimi düşünüyorum.

• :)

• mantığıma gelen herkesi seviyorum zaten problem yok

• ama gizli cevap vermek istiyodum ben

• olmadı ki şimdik :D

• şansına küs .D

• Ben o tarz bir ilişkiyi yürütemedim. İki tarafında karşılıklı birbirini sevmesi gerekiyor, sırf mantık olmuyor. Bir müddet sonra dayanılmaz hale geliyor.

• gelr m.etme :)

• O ikisi çok zor bir araya gelir.

• benim için mantıkta kalpte evet demeli. ikisi bütün bende

• İstesem olurdu istemedim sevmediğim biriyle

• sevgi karşılıklı olmalısevmediğin bir insana ise fırsat tanımalısınseni sevmeyen insanada biraz mücadele etmelisin

• haklısınn

• olay ne bilyonmu tam ikisinin ortası,öyle deli gibi sevmek lafan filan bunları geç kuzum,arkadaşken ölürüm biterim sana diyenler evlenince tamamen cıkarcı oluyor,nedenimi? yaşa gör,bi evi paylaşmak 2 insan olarak hiç kolay bişey değil,ben sevgiliykende bin kere aynı evde kaldığım olmuştu geceli gündüzlü herşey cok harika görünüyordu ama evlenince bambaşka bir olay,biraz beğen kafalarda uyuyorsa evlen gitsin

• heh o işte:)

• Bana göre hem yüreğine hem mantığına yatan biri olmalı.Sevgi de mantık da tek başına anlamsız. Bu ikisi olduğunda bile evlilikte sorun olmayacağının garantisi yok..Neyse kısacası evlilik zor iş bacım... 28 Senedir aklımada mantığımada sığdıramadım...:)))

• benim için de mantıkta kalpte evet demeli. ikisi bütün bende

• Şöyle soyleyeyim evlilik tam anlami ile bir kumar her iki turlude ne olacagi belli degil ayni evin icinde nikahli yasamaya baslayinca belli olur. ...

• beni beğeneni ben beğenmem benim beğendiğim ise beni beğenmez

• Yoksa ben zurna mıyım he :-)

• :D

• o yüzden ben asla kimseye teklif etmem teklif edilirim ki anlarım beni sevdiğini :P

• mantıklı adagdu :D

• Öncelikle soru çok güzel , Tebrik ederim .. Deneyimlerim diyor ki Mantık evliliği ( Yani seni seveni sen onu sevmesende olur ) ileride sıkıntılar yaratabiliyor .. Sonunda ayrılık ya da ölümde olsa insan sevdiğinin peşinden gitmeli onu bırakmamalı .. Çünkü gerçek aşk herşeye değer ...

• Öyle olursa tadından yenmez tabi ama mantık dışı şeylerde yapmalı .. kalbim eger git derse philipinlerdeki o kizin yanına gidip orda onun için balıkçılık bile yapabilirim. . unutulmasin ki insan sevebildigi kadar insandır ;)

• beğenmene sevindm :)) benim için mantıkta kalpte evet demeli. ikisi bütün bende birisi evet dese ona göre hareket etmem

• sevmediğim bşrşne evet diyemem her ne kaar beni sevse de ..

• Evet dediğim oldu tabiki. Sevmek istersem sevebiliyorum ben. Sıkıntım yok o konuda.

• Böyle bir ilişki ve evlilik yaşamayı hayal ediyorum. link :)

• Hepsi birarada. :)

• hem aşk hem mantık işte benim kafadan biri :)

• Çok doğru bir söz aslında. Fakat kendi adıma ben sevemedikten sonra da onun sevgisi hava civa. Yani büyük şeyler ifade etmez. Ancak ben seversem onun sevgisi anlam kazanabilir ve dolayısıyla mutluda olurum. Yani benim için karşılıklı olması gerekir duyguların aksi taktirde sıradan bir ilişkiden öteye geçemeyiz.

• Bunun dışında bir sürü sebep vardır bir evliliğin bozulması için. Sadece sevgi yeterli değil. Tahammül, saygı, kişilerin birbirini ne kadar anlayabildikleri, cinsellik, ailelerin birbirleriyle anlaşması vs vs bir sürü kıstasları var evliliğin. Bitirmekte sürdürmekte aslında çok kolay ve biraz da şans tabi.

• Ve bu durum bana göre herkeste de böyledir. Mantık evliliğine kaçanlar ya bir baskı üzerine ya da kendi üzerlerine oluşturdukları bir baskı yüzünden kaçarlar.

Ha severek evlendiler de ne oldu diyebilirsin. İnsanlar anlaşmak zorunda değiller. Çünkü evlilik hayatı daha doğrusu bir insanla aynı çatı altında kalmak sevgili hayatına benzemez. Fakat bunu Türkiye'de tabiki de tespit etmek zor. Çünkü evlenmeden aynı evde kalınmasını toplum hoş görmez.

• :) haklısınn

• mantık içinde evet derim

• Sevmek lazım bence, mantıkla harekt edip sonrada sevgi arayıpta elimiz boşa çıkınca işte ayrılıklar orda başlıyor.Sevgi şart sevgiii. :)

• Anlıyorum, yinede teşekkürkrler, sanada ii gecler...

• kusura bakma kmseyi eklemiyorum :) hayırlı geceler

• Bu kadar seni yormak istemezdm, kusura bakma.İstek göndercektm ama yolları kapamışsın.Sakıncası yoksa sen davet gönderde ordan yazıyım. :)

• Öncekileri Göster
  • ya sevgi demişsin aşk demişsin evlilik demişsin gecenin bu erotik saatinde bunca kelamı bağlayıcı sevişme eylemi olayı fiili harcından bahsetmemişsin pes doğrusu

• Bakın ben çok sevdım 6 yıl çıktım,sonrası nişanlıklık evlılık sonrası husran...Bence seveceksın ama çıkma süresı uzun olmamalı,yanı bıkkınlık gelmesın özleyebılmelisin...Aşkı evlılık yapınca yaşamanızı önerırım.Öncesınde olursa evılıkte herşey monoton oluyor.Bır saatten sonra zorunlu gorevler başliyor.Kısmen mantık olmalı,ama aşk da olmalı

• Beni sevene ısınırım dedim, 2 farklı kişiyle denemiştim olmadı. İnsan vicdan azabı duymaya başlıyor zaten.Beni sevenle de olmadı.Sorun bende mi lan? :/

• öyle wallahi :)

• hayırlısı :P

• yok bende de var, problemli insanları çekiyorum kendime, doğal bir çekiciyim :)

• Öncekileri Göster
  • buyuk konusmayayım ama hayır diyorum.

• her kız her erkeği sevebilir ama her erkek her kızı sevemez...

• orası öyle zaten :D

• iyide hiç birini sevmiyorsam mantığıma uygun olana evet derim :S

• Öncekileri Göster
  • Ben hoşlanmasamda Hoşlandıgını anladıgım insanlara sanş verdim ama sevemedim hiç seviyorumda demedim sevgisiz ilişki düşünemem bile

• kesinlikle zorlamayla olmuyor

• demekki sevgi şart

• mantık iyi bir şeyde mantık evliliği pek mantıklı olmuyor bana göre çünkü sonuç olarak evleneceğin insanla her şeyi paylaşacaksın her şeyi yaşıyacaksın sevgi olmadıktan sonra bunların pek anlamı kalmıyor birde eşlerden biri yatalak hasta olsa durum ne olacak nasıl bakarlar kım kabul eder bu durumu sevgi olmayınca

• inşallah

• umarıımm

• umarım hayırlısı ve en güzeli olur

• Öncekileri Göster
  • ASLA mantık evlılıgı deme.insan sevmedıgı mantıksal anlastıgı bırı ıle zman olur mantıkt auyusamaz ıse sevgı olmadıgı ııcın o evlılık güüüm olur hakszımıyım?

• AŞK ın tanımı bana göre etkilenip bir süre aklını bırakıp duyguların peşinden sürekli o insanın peşinden gitmek.Uzaklık görüşememezlik karizma gizem oldukça aşk büyüyyor ve kamçılıyor insanı.Ama herşeyin sonu var aşkında.İLLEDE AŞK MI OLMALI HAYAT BOYU SENCE?

• aşk bitiyor yani süper ya :((((

• AŞK evlendikten sonra terini kuvvetli bir sevgiye bırakıyor ama anlaşabildiğin kültür ve yaşam tarzı olarak anlaşabildiğin biri olursa.Evlenince iki kişi birbirlerinin herşeyini aynı evde görüyorlar yaşıyorlar dolayısı ile karizma kalkıyor ortadan etkileyicilik azalıyor.Fakatt zaman zman yapılan süprizlerle başbaşa yemeklerle aşk canlanır.Ben evliyim ve sana samimiyetle yazıyorum aşk biter ama canlandırması çiftlere bağlıdır

• Öncekileri Göster
  • aslında insanın psikolojisinde bir eksiklik var, bu aşk olayı fizik kuralı gibi kesin karşılıklı olsaydı hiç sorun kalmayacaktı, bu arada beni seveni sevemedim

• demek ki kötü birşey karşılıksız svgi :(

• benim sevdiğim de beni sevmedi aynı olaydan ben de muzdaribim

• şartlandırıyorsun belkide kendini sevemem diye ?

• Başımdan geçti böyle bir olay. Kız beni seviyordu durumu anlattım kendisine, sana karşı sevgi olarak birşey hissetmiyorum baştan söyleyeyim ama istersen deneyebiliriz dedim. Bi bakıma bakarsan inzivaya çekilmiş bir durumdaydım, eğer olursa onla daha güzel bir gelecek olabilirdi. Ama kalbimde başkası olunca onla olmadı. Sürekli "onla" kıyasladım istemeden. "O" olsa böyle yapmazdı, kızmazdı, "olsun be aşkım" derdi gibi kıyaslamalar oldu ve karşımdakini üzmemek için bitirdim.

• en iyisi hem karşı tarafın duygularıyla da oynamamak lazım :S

• saygı güven olduktan sonra sevgide olur diye düşünüyorum..mantığımı fazla yormak istemiyorum çok yoruldu zaten aşk işlerine üzülüyor hep :)) beni seveni sevmek istiyorum artık severimde ALLAHın izniyle :) hatta görücü usülü bir evlilik istiyorum gördükçe göresim gelsin :)

• inşallah :)

• Umarım istediğin gibi olur :)

• mantılı tercih her zaman daha makul oluyor aşk evlilikleri bir ütopyadan ibaret insanın beklentileri çok oluyor evliliğin sonu hüsran oluyor pembe hayallerle evlilik realitesi birbirine ters oluyor sonu ayrılık oluyor mantıklı evlilik her zaman iyi alternatif...

• evet her şeyin hayırlısı olsun...

• olmaz... Rabbim herkese hayırlı eş nasip etsnn

• haklısın belli olmuyor mantık evliliği ya da aşk evliliği kader nasip kısmet doğru zaman doğru kişi doğru tercih çok önemli insanın huyu güzel olsun kalbi güzel olsun o aşkın sonu hüsran olur mu?:)

• Öncekileri Göster
  • beni seven insan olursa ona şans veririm, onunla iyi anlaşabilmem benimde onu sevmeme neden olurama karşımdakini üzecek en ufak şey yapmamam gerektiğinde enine boyuna iyi düşünüp karar veririm

• ii geceler :)

• umarım öyledir
      iyi geceler

• yook :/

• Öncekileri Göster
  • Evet oldu. Mutlu da oldum ama bir yerden sonra ister istemez biticek o ilişki. Hiç yaşanmasa daha iyi.

• :(

• Seviyorum zaten hemde çok ama aşk olmadan olmuyor. Ben aşık olmak istiyorum.

• şartlandırma kendini belkiseversn

• Öncekileri Göster
  • Oldu Ama Uzun Sürmedi.

• neyi denemeliyimm

• Denemelisin Bence.

• :( hayırlısı

• Öncekileri Göster
  • beni seveni sevicem dedim ama olmadı gönül sevmeyince olmuyor..

• olsun senin gibi birisinin nickhimi hatırlaması bile güzel :p

• ya resmebaktım yeni üye sanırım dedim.. sonra nickini okudumm

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 19

• mantik evliligi mi yapsam diorum kendime sevdigimle degil beni sevenlr mi evlensem diye brnce en dogrusu bu

• Sırf beni seviyor değer veriyor diye kabul etmek istedigim biri oldu ama mantıklı düşününce ben onu sevemedikten sonra ısınamadıktan sonra nasıl yapılır nasıl anlaşılır bilemediğim için heportada kalmışımdır.

• kararsızlık kötü

• Sevmediğim halde mantığıma uygun olduğu için evet dedim..Onu sevmediğimide açık açık söyledim, ama uğraştı bana karşı çok sabırlı davrandı, ona karşı çok kötü davranmama rağmen kendini sevdirdi sonra değişti şuan ayrıyız 1 yıl olucaktı.Beni sevecek mükemmel bir insana da evet derdim.

• hayırlısı olsun hakkında :)

• beni seviyorsa dedigin gibi kariyer sahibi yakışıklı calışkan hırslı zeki saygılı bana deger veriyorsa öyle bir adamla evlenmeyi cok isterdimhem sevgi olsa bile bir saatden sonra bitiyor

• gercekten seven kalmadı para için mal için cinsellik ihtiyacı için birlikte gercek sevgi ölmüş

• hrkes sevginin bittiğini söylüyor zaten :D

• aristonun bir sözü var: "Sevmek acı çekmektir, sevmemek ölmek. Sevmek zevktir ama yanlız sevilmenin hiçbir zevki yoktur"sevmediğin birine dokunmak her gün aynı yatağı paylaşmak hoşlanmadığın halde hoşlanıyormuş gibi yapmak kendine işkence karşındakiniyse aldatma olur

• evet

• sevdiğimlede yapamadım o beni sevmedi . beni sevenlede yapamadım . salt mantığa dayalı bir ilşki sürdüremiyorum . denedim olmadı . olmuyor . helede bir kere aşkı tatıysan hiç yapamıyorsun . sanırım yalnız ölücem . çünkü aşık olamıyorum .

• bende aşık olamıyrum hemenn (:

• benım sevmem lazım gerısı boş

• bu yazıyı bir yerde gördüm ve çok etkilendimSeni seveni zehir olsada yut. sevmeyeni bal olsada unut..Hayat bazen buna becbur ediyor bizleri..Şimdi ben unutdum desem ne fayda, Bir defa verdin zehri, sonrasında bal olsan ne fayda..Kolay olmayacak ama alışılacak ve şu bir gerçek asla unutulmayacak

• aynen öyle...

• mantık evliliği bencede yanlış.mantık olucak ama cinsel anlamda çekim olmazsa her saniyen işkence gibi gelir.hayatından bezersin.

• o yüzden her ikiside evet demeli

• evet o hatayı yaptım beni sevenle denemek istedim kabul ettim ve olmadı yinede sevemedim ve ayrıldım bu sefer daha cok üzüldü .s

• evet malesef öyle oldu .s

• işte bu da var. duygularıyla oynamış olunuyor hoş olmuyor buda :S

• seni sevene aklında kalbinde biri yoksa ilgi duymaya başlarsın ve sonra sende seversin. Saygı sevgi varsa zaten sevmemek sorun

• mükemmel demişsin de zaten o düzeye yakın bir insana insan neden sevgi duymaz? karşıdan da bir beğeni ,sonrasında aşk-sevgi mevcut ise?ne sadece aşk ne de sadece mantık evlilik gemisini yüzdürebilir derin ve dalgalı okyanuslarda...

• Rica ederim, ben de teşekkür ederim.

• teşekkürler, seninki de gerçekten güzel.tek taraflı olmuyor bu iş.

• Öncekileri Göster
  • mantik evliliklerine yok diyorum

• seni sevenle aşk yaşamak sevdiyinle yaşamaktan çok güzel..gerçekten

• olmuyo öyle

• yok bacım ,sevmek lazım.. mantıgı sittir et ,ince işlerde kullanan yok zaten.

• :) belkide :)

• soruyu okuyamadan cikicam malesef acil :( sadece diycegim resimdeki senmisin Cok tatlisinnnn masalla <3

• sorun değil yne de +1 evet benim çok teşekkür ederim :)

• onu söyleyen halt etmiş

• ama bu evlilik oyuncak değil ki sevmediğin bir insanla ne kadar iyi biride olsa ömür geçer mi tabiki mantıkda kafa yapısının uyuşmasıda gerek ama insan hep sevdğiyle olmak ister

• aynen

• kısmet hayırlısı olsn hakkmzda herşey olacağına varır..

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...