Mantık ve Kalp savaşta

İnsan aşkı için kalbiyle mi yoksa mantığıyla mı hareket etmeli ?


0|0
7|17

En İyi Erkek Görüşü

 • Şöyle düşünücez.Siz sevmediğiniz biriyle ne kadar zaman geçirebilirsiniz ? Evet karşınızdaki kişi sizi seviyor sizi mutlu etmek için elinden geleni yapıyor.Sevdiğiniz şeyleri alıyor,sevdiğiniz yemekleri yapıyor,sürprizler hazırlıyor,hoşlandığınız gibi giyiniyor ve daha bir çok şey.Bunlar sizi o anlık mutlu ediyor evet ama kalbiniz ? Kalbiniz bir türlü onu sevemiyor sevsede aşkla çarpmıyor çok iyi biri olduğu için onu hayatınızda tutuyorsunuz.Önceden çok yaralandığınız için o insanın sizi çok sevip asla canınızı acıtmayacağını bildiğiniz için yanınızda tutuyorsunuz.Peki bu ne kadar doğru?

  "Bana göre doğru" cevaplarını duyar gibiyim.Peki vicdanınız gerçekten rahat mı ?

  Birde olaya şu yönden bakalım.Siz seviyorsunuz.Bu sefer karşınızdaki kişi sizi sevmiyor.Yaşayan bilir sanırım bu duyguyu.İnsanın sevilmediğini hissetmesi hatta bunu öğrenmesi çok ağır bir tramvadır.Evet seviliyorsunuzdur fakat siz aşkla bağlıyken karşınızdakinin sizi sadece iyi bir insan olduğunuz için sevmesi sizin onu heyecanladırmamanız onun kalbinde istediğiniz gibi bir yere sahip olmamanız çok acı bir durumdur.Bir insana seni sevmiyorum demenizi kaldırabilir fakat seviyor gibi yapıp bir süre sonra ben seni sevmiyormuşum demenizi kaldıramaz.O yüzden kalp sesi ve mantık dan önce nasıl bir insan olacağımıza karar vermemiz gerekiyor sanırım.

  Herkes yaralı biraz,herkesin kalbi kırık aşkta.Herkes mutlu olmak istiyor herkes sevmek ve sevilmek istiyor ve herkes yaralarını sarmak istiyor.Fakat kimse yaraladığını bilmiyor,farketmiyor ve kabul etmiyor.Çünkü kendi doğruları buna izin vermiyor.Sevmediğiniz birinin size olan sevgisini kullanmanın neresi doğru peki ? Evet sevilmeden sevip yaralanmışsınızdır bunuda anlarım ama o yarayı almanıza rağmen hala nasıl sevenle oynayabilirsiniz işte bunuda benim anlamam sanırım imkansız.

  Kalp sesi diyorum ben.Sevip sevilmesenizde,sizi seven birinin hayatına girip kalbiniz başkasına aitken yalnızca bedeninizi birine teslim etmeniz herşeyden önce kendinize ihanetiniz sonrada aşka ihanetinizdir.Sizi seven biriyle beraberken kalbinizde başkasının olması karşı tarafada yapılmış büyük haksızlıktır.Aşk,sevgi cesaret işi biraz.Bırakın bir tarafınız yarım kalsın bırakın yalnızlık hep yanınızda kalsın.Vazgeçmekten,ait olmadınız bir bedende hüküm sürmekten daha iyidir bu ihtimaller...

  0|1