Evliliğinizin kötüye gittiğini düşünseniz, kurtarmak için neler yapardınız?

Kötü giden evliliğinizi kurtarmak adına neler yapardınız?

Güncellemeler:
Çoğunuz boşanmaktan bahsetmişsiniz, yapmayın arkadaşlar bir yuva yıkmak bu kadar basit mi? Tabi bekara karı boşamak kolay =))

1|4
8799

En İyi Erkek Görüşü

• duzelticek davranislarda bulunurdum. duzelmesi. icin esimdende karsilik beklerdim. duzeltmek icin bir caba sarfediomu diye. bktim caba sarfetmiyo duzelmesi. icin. caba gostermem. iliskide hersey karsilikli. bn duzelmesini isterken. karimda kotuye gitmesini. sagliyosa yanimda. yeri. yok

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bolemiyorum.. zorr...

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 98

• karşıma alır konuşurum eşimi sorunu bulmaya çalışırım
    ilişkiyi tazelemek adına kısa bir tatil planı yaparım
    sorunu anlarsam çözüm ihtimaldir ya da hiç bir şey olmaz ayrılık kaçınılmazdır

3|0
    0|1
  • Yapılması mümkün olan herşeyi

1|0
    0|0
  • Yani kötüye gidiyorsa 2 tarafında sorumluluğu altında bu olay. Kurtarmak için herkes elinden geleni yapmalı. Gerçekten birbirlerini seviyorlar sorun yaratan olayları yaşamamak için caba göstermek şart. Sorun yaratan şeylerden eşin için vazgeçmen gerekir kısaca.

2|0
    0|0
  • Öncelikle Kendimi sorgularım, sonra eşimle konuşur önce ikimiz de suçlu aramadan saygılı bir şekilde sorunu konusuruz, elimden gelen her şeyi yaparım, evlenmişim, hayatımı ömür boyu onunla geçirceğime inanmışım, o yoldan dönmemek sapmamak için her şeyi denerim, hatalarımı üzeltirim, tabii ki insan içinde olunca kendisi göremeyebiliyor, derhal eşimle psikologa gider çift terapisine başlarım. Tabii ki ben ne dersem diyim, henüz evli olmadığım o sorumluluk altına girmediğim için empati yapabilmek kolay değil. Umarım hepimizin saglıklı mutlu yuvaları olur.

2|0
    0|0
  • Viski ile çözülemeyecek sorun yoktur. Evli olsam muhtemelen periyodik olarak kötü gider.

İki tartışmada ve ara bozulduğunda 'Ay evliliğimi kurtarmam lazım' moduna girmek kadar saçma birşey yoktur zaten. Kimse kimseyle tartışmadan, kızmadan etmeden yaşayamaz.

1|0
    0|0
  • Azizim, neden kötü gidiyor
    Kaynak nedir, önce onları bilmek lazım

Çok sofistike konular bunlar
    Yaa

1|0
    0|0
  • Yapıcı olmak lazım. Hataları kabul edip yüzleşip iki kişinin oturup bir yol bulması lazım
    Olmuyorsa... hayırlısı. Şu tatlı ufaklığın sözlerinide dikkate almak lazım.
    twitter.com/leumacen/status/843376511935823872

1|0
    1|0
  • Önce kendimde ararım nerede hata yapıyorum daha mı fazla ilgilenmem gerek yani tüm suçu kendimde arardım ve bunları düzeltirdim baktım düzelmiyor karşılıklı nerede hata yaptığımızı konuşurduk ilişki öldüyse güzel bir tatil iyi gelirdi diye düşünüyorum canlanması için

1|0
    0|0
  • Yalnız bir geziye çıkarım... yalnız derken hanımla beraber... varsa çocukları anneanneye babaanneye kakalarız

1|0
    0|0
  • Yani kötü gidiyorsa sebepleri bulmaya çalışırdım. Sorun bendeyse, kendimi toparlayıp ailemi bir arada tutmaya çalışırdım, sorun eşimdeyse her an onun yanında olduğumu daha fazla hissettirirm onu mutlu etmeye çalışırım. Zaten elimden de bundan fazlası gelmez... Son çare belki aile terapisi alabilirim, ama sadece ihtiyatına güveneceğimiz bir psikologdan, her psikologdan değil...

1|0
    0|0
    • @solidum bitmesi gerekirse biter ama, çabalamadan bitirmek korkaklıktır. sonuçta sevgilin değil eşin. aile kolay kurulmuyor, yani henüz ben kurmayı beceremedim :D :D :D

• Önce "ne kadar istiyoruz kurtarmayı?" diye düşünürüm
    Son deme kadar yapılmalı yapılması gerekenler...

1|0
    0|0
  • ilk başta uyarırım sonra yatağı ayrırım baktı olmuyo döverim oda olmazsa kaynar su dökerim en son baktım olmuyor kafasına sıkarım

1|1
    1|0
  • once ısteklerımı anlatır sonra onun ısteklerını dınlerım
    bu ıkısı arasında bag kurmaya ortak yon bulmaya calısırım
    baktım olacak gıbı degıl sabıt fıkırlılık yapıyor
    bır sure serbest bırakırım yanlıs bırsey yapıyor mu dıye
    sonra ona gore tekrar gozden gecırırım
    yıne olmuyorsa bye bye sen hıc ugramadın say

2|0
    0|0
  • Sebebine bagli

1|0
    0|0
  • herşeyin bittiği noktada aslında çokta çaba sarf etmek daha çok yorulmaya gider, o yüzden çözüm üretemem ne yazık ki..

1|0
    0|0
  • Bana sorma. Zaten 2 haftadır kariyla konuşmuyorum.

1|1
    0|0
  • Neden kötü gittiğine bağlı

2|0
    0|0
  • Hata bende ise kendimi düzeltirim

2|0
    0|0
  • İkimizede zaman tanımak isterdim, birbirimizle tartışmanın ve birbirimize ihtiyacımız olduğunu hatırlayabilmemiz için geçmişi düşünmek her zaman kötü değildir... ama öncelikle bir konuşma yapardım, içeriğini başıma gelince ayarlarım...

1|0
    0|0
  • Bırakırdım inceldiği yerden kopsun

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    78

Kızlar Ne Diyor 86

• Beraber tatile gitmeyi teklif edebilirdim, yeni aktiviteler deniyebilirdim. Sorun ne ile ilgiliyse o kısım ile ilgilenirdim.

1|2
    0|0
  • Sorunları tesbit ettik oturup konuştuk Hala ayni inatla devam etti. Evlilik danışmanı ile anlaştım gitmedi :( aile büyüklerimizden yardım aldım yine olmadı Şu an 1 aya davamız var :(

1|1
    0|0
  • Zaman zaman zor dönemler yaşıyoruz. Geçici olduğunu düşünüyorsam, bir olaya, işe bağlı bir süreçse bu durum, beklerim. Değilse durum tespiti yaparım, konuşurum. Çözüm üretirim. Halledilir bir şekilde.

1|1
    0|0
  • evliliğin canlanması için yapilacak çok şey var. aslında evlilik de bir yönetim şeklini içerir. bir bayan yonetimde gizli bir el rolüyle eşinin kendisini başarılı hissetmesini sağlayarak aileyi benimsemesini sağlayıp dışarı bakmasını engelleyebilir. erkek de karısına ve çocuklarına daima vakit ayıracak bir zaman dilimi belirlemeli. eger bunlar olmazsa o evlilik kötüye gider. kurtarmak tamamen kadının soğuk kanliligi ve zekasiyla ilgilidir. kadin yapicidir daima. erkekler herseye sinirlenir. ofkeyle kulakları duymaz kalpleri hissetmez. ah ne kadar kötü bir özellik öfkeye yenik düşmek bir bilseler.

1|2
    0|0
    • Tam tersi esim sınırlı ben soğuk kanliyim ve konuşarak çözmeye çalışan da benim

• Ben 1 sene uğraştım herşey yaptım evliliğimi kurtarmak için ama tek taraflı olmuyor ve kendisi hiç bir çaba göstermedi ve şu an bitti

1|1
    0|0
  • Evlilik terapistine giderim

1|0
    0|0
  • Sorun neyse onu bulup çözmeye çalışırım

1|0
    0|0
  • Bu sadece benim yapmamla olmaz ki eşiminde çaba göstermesi gerek

3|0
    0|0
  • Tırnağımı dahi oynatmam, tek benim çabamla yaşayacak evlilik bitsin zaten..

1|0
    0|0
  • Bosanirim😀

1|0
    1|0
  • Kötü giden evlilik bı daha duzelmez.. anlık kısa süreli değişimler olur ama tekrar başa sarar..

2|0
    0|0
  • Sexxx

2|2
    0|0
  • Heyecanlandirmak için biseyler yapardım
    Ama bu birazda karsi tarafin da etkisi var bir evlilik bitme noktasına yakınsa kurtarmak zordur

1|1
    0|0
  • Düzeltebilir miyiz diye bakarım, oluru varsa düzelterim yoksa uğraşmam.

1|0
    0|0
  • tek taraflı olmaz bu işler o da bir şeyler yapmalı

1|0
    0|0
  • bir tatil falan olabilir değişiklik olsun

1|0
    0|0
  • değişiklik katarım, daha anlayışlı ve sabırlı olurum ✩

1|0
    0|0
  • Konuşup orta yolu bulmaya çalışırım

1|0
    0|0
  • anlayışlı olurum

1|0
    0|0
  • Sorunları ne olduğunu bakarım sonra eşim olacak kişi ile konuşurum birşeyi kurtarmak için karşılıklı fedakarlık yapmak gerek evlilik bence tek kişi üzerinden kurulamaz

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    66
Yükleniyor...