Saç dökülmesine karşı ne yapmalıyım sizce?

Evet... Uyku, yemek düzenim felan hepsi karman çorman. Öğle yemeği yemedim, sabah kahvaltısı yapmadım. Gece 2 olmuş hala ayaktayım. Ama ben düzeni sevmiyorum.Beni bu hayattan kimse vazgeçiremez. Ve düzensizlik yüzünden saçlarım dökülmeye başladı. Durduramıyoruz... Durmuyor lanet olasıca, yaşam tarzını değiştir diyor. Yoksa kel ve fodul olarak devam edersin hayatına bu yaşta diyor. Ne yapmalıyım sevgili üyeler bu saçlara? Heralde "düz adamlar" kervanına yeni bir kel ve fodul katılıyor...

Güncellemeler:
Yine başladı... :((((((((((((((((((((((8888888888888888888
Kafamda saç bitiyor, ne' decem? Artık bir çözüm bulun.

Cevabın Var mı?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Cevap

• Sarmırsağı iz eyice sür gafıya

• Hahahah, ayıp lan. :((((((((((((((88888888888

• Eksiledim sarımsak iğrenç bişe bence

• kocakarıdan betersin

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 22

• Saçmalama ye yemeğini yoksa gösteririm sana gününü! sadece kel kalmakla kalmayıp başka sorunlarda ortaya çıkacaktır haberin yok

• Demir eksiliğin var mıydı? yahut kansızlık?

• Havuç maskesi biliyorum konuyla ilgili bilemedim söylesem mi?:))

• :))

• Anlat... Saçım kalmayacak yoksa.

• Çam terebentin iyi gelir. şampuanın içine ölçüsüyle karıştırıp bi süre kullan

• prospecia ve rogaine .bu ikisinden başka çagre yok .kesin olarak çıkartanlar bunlar.araştır internette görürsün zaten

• Saç sökülmesinie karşı ürünler var .Bir de demir eksikliği ,stres, genetik nedenler de saç dökülmesinde önemli..

• Yılan yagı sürüyo benim arkadasım ayrıcada güclendiriyomus daha gür cıkıyomus :)

• Hem kelhem fodulElleme bence hic kader aglarini orsun.

• sampuan ve sac kremı kullanıyorsan kes sabunla devam...

• Bence de ohayat tarzından vazgecmelisin amaaa, çinko hapları sac dökülmesini engelliyo biraz. Çinko ve b12 vitamini kullanabilirsin. Ayrıca kan tahlili de yaptır, demir eksikligin varsa da sac dökülmesine sebep olabiliyor. Eee bir de eczane ürünü sac dökülme önleyici bir sampuan kulllanabilirsin o.O

• Benim de zaman zaman saçlarımda dökülmeler başlıyor. Zaten inceler bir de döküldüğünü düşününce iyice azımsanıyor. Bu dönemlerde gidip direk bir Bioxcin alıyorum ben, kutu bitince dökülmede durmuş oluyor.

• benim de çok dökülüyordu. Kan tahlili istedi doktor. Kansızlık çıktı. kan ilacına başladım tutam tutam gelen saçlarım cidden bir kaç tele düştü.. sadece düzensiz yaşamla değil kan değerleriyle de alakası var bu meretin sonuçta herkesin 10 da yatıp 8 de kalkmıyor. Sen git bi kan tahlili yaptır. bi de zeytinyağını kafana iyicee yedir saçlarına 1 saat beklet üstüne poşet geçir. sonra iyice yıka bu yıkama zor oluyor biraz ama yapcak bişe yok.. hadi kolay gelsin,inşallah düzelir.

• kandaki demir b12 vitamini eksikliği saç dökülmesine sebep olan büyük bir etken bir kan testi yaptırırısan cildiye de sonuca göre tedavi uygulanır

• Sana kaderinin bir oyunu bu:):)

• kel olup gideri olan adamlardan olursun, nolcak.

• bir Alex'te mi çıkmaz :D

• Bir Johnny Sins çıkmaz benden tuzlukcan.

• bitkisel bazı yağların karışımını yıkamadan 1 saat önce masaj yaparak sürmek iyi geliyormuş ama yağların tam isimlerini hatırlamıyorum. sarımsak yağı ve badem yağı vardı. aktarlar daha iyi bilirler iyi bir aktara sorabilirsin.bende de dökülme oluyordu aktardan bir karışım aldım. zeytnyağı ile karıştırarak 2 haftada bir saçlarıma sürüyorum.ve her yıkamamda şampuanı balla karıştırıyorum. çok faydasını gördüm bunların.ama çok fazla ise dökülme dermatologa görünmekte fayda var

• Dediklerinizi harfiyen yerine getireceğim. Dermatolog'a ise belli aralıklarla görünmeyi düşünüyorum. 1 sefer gittim ama yetmez, kontrol gerekli.

• Bitkisel şampuan kullan yüce sezar olimpia dan getirtMarket sampuani ve arada şampuansiz kalınca deterjanlaYikamaktan vaz geç

• Dene haber ver

• Kendi yapımım sabunlar var. Sabun yapmayı biliyorum. Zaten bitkisel şampuanlara başlayacağım. Doktor'un reçete ile vereceği şampuanları merak ediyorum.

• valla erkeklerin kaderi bu ailede varsa saç dökülmesi genetiktir yapacak birşey yok. sana tavsiyem, git bi aktardan yılanyağı al. saç çıkarmıyor ama saç dökülmesini engelliyor ve saçları çok kuvvetlendiriyo. avcuna döktüğün şampuana iki üç damla karıştır ve bunu her banyoda yap. beslenmene de dikkat ediceksin mecbur başka türlü olmaz.

• saç ektir. o dökülmez :-)

• Erkek dökülmesi değil bende ki. Elbette başımıza gelecek birgün o ama bende ki o değil. Benim yanlardan felanda dökülüyor. Erkek dökülmesi ancak tepeden olur.

Ve Yılan yağı değil japon döksen yine durmaz başta. :D

• Şampuanın bitkisel olmalı bi' de her banyoda kullanacağın şampuanı içine de bal karıştır.Ben yararını gördüm,dökülmeler azaldı.Saç kremi kullanma o da döküyor!

• bence balın yararı yoktur. -ki zaten piyasada orjinal bal bulmak neredeyse imkansız. sizin ki psikolojiktir. ve orjinal balın kilosu 300 lira falan. oha yani :)

• Chemistzy aynen ben de öyle.Saçı besliyor canlandırıyor, kanlandırıyor resmen:)

• bal tvsiyene kesnlkle katılıyorum +
      ben de o şekilde kullanıyorum ilk denemede faydasını gördüm

• Öncekileri Göster
  • kan tahlili yaptırdın mı kanda mı eksik var yoksa hormonal mi?

• Benim de bu aralar saçlarımla ilgili sıkıntı var. Dermatolog çaresi olacak, sana da olur eminim.

• bayanların saç dökülmesi tedaviyle halledilebiliyo.. genelde hormonal olmuyo.. ama erkeklerde drurm farklıı

• İyi fikir.

• Bakacağız artık... :) Teşekkürler önerin için. Olur olmadık yerde tüy, kıl biter. Saçlarda dökülür. Saçmalık. :D Düzensiz yaşayınca göğüs kılları dökülse keşke.

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 23

• Götünüze kına yakın, şuan kelim!

• kafanı kazıt yeniden çıksın saçlar daha gürleşir

• FloridaTime'ın dediği gibi bi eczane ya da aktardan çam terebentin alıp şampuana karıştırırsan 1-2 hafta içerisinde döküldüğünü yavaşladığını ve ilerde kesildiğini görürsün. tabi stresi de azaltmalısın :)

• Irsi bir durum değil ise , bununla ilgili saç bakım seçeneklerine başvurman gerekir.

• bir arkadaşım urfa dan bir ilaç getirtiyor ve saçı çıkıyor resmen. ismini öğrenip size yazıcam p.tesi günü, beni ekleyin.

• Ne güzel işte "Şu Zalım Hayatta ... Yüzünden saçıma aklar doldu, gencecik körpe çağımda yelelerim döküldü dımdızlak kaldim" isimli bir bahanen oldu. Noktalı yerleri doldur doldur söylen. Oh mis. Yaralı Stayla tadında.

• Sevdim seni delikanlı...

• Gloria Estefan'dan Gelsin o vakit : "Döperto mujo KeleSon" (Zımçaka ımçaka latin dansları esintileriyle samba solsa felan çiki çiki)

• benimde dökülüyordu gerçi hala tam geçmiş değil ama şunu denebitki - şampuan vs vs son seçenek önce sağlık ocağına git ve kan testi yaptır..kansızlık veya demir - vitamin - protein eksikliği yüzünden de dökülebilir cildiyeye görünmende fayda var herşeyden önce

• önlem almalısın,zararlılardan uzak durmalısın besleyici ürünler kullanmalısın

• procerin satabilirim sana . araştır procerini kafana yatarsa gel özele.

• saç dökülmesi normaldir. günde bi sürü saç dökülüyor zaten. dökülmenin normal olup olmadığını anlamak için muayeneler var galiba. arkadaşım gidip sayım gibi birşeyler yaptırmıştı. araştır saç sayın nasıl ona göre doktor ilaç falan verebilir.

• uykunu ve yemek düzenini kontrol altına alacaksın. Yoksa ne yaparsan yap iflah olmaz.

• Düzenli beslen, uykuna dikkat et ve biraz fazla balık tüket. Saçını yıkarken şampuanı sık kullanma. Haftada bir kere yeterli. Onun haricinde su ile durula. Sigara içiyorsan bırak.ve düzgün bir kesim yaptır.

• içeriğinde %5 minoxidil bulunan bir ürün kullanabilirsin arkadaşım.. Birde " maden olan yerde ot bitmezmiş " çokda dert etme ..

• Bence de minoxil kullan ve ketarol denen sac dökülmesine karşı şampuanı al eczaneden. Onu kullan. Piyasadaki şampuanları kullanma. Saçları kısa tutman, fazla uzatmaman da yararlı olur.

• MinoxiL kullan kesin çözüm ;)

• Genetikse ileri yaşlarda mutlaka dökülür zaten.Düzensiz beslendiğini söylediğine göre demir eksikliğinden olabilir.Stresten de olabilir.Bir de Tsh hormonuna baktırmanı öneririm.Az çalışması saç dökülmesine neden olur.

• kel adamlar seksi olurmuş eğer seksi olmak istiyorsan sorun yok

• Kellik artık moda

• kardeşim sıkma canını.. gidiyo malesef.. erkeklerinki genelde fazla testesterondan dolayı olan bi dökülme.. yani hormanal.. doktor sana çok biş diyemez... ama yinede bi kan tahlilleri yaptır.. ilaçlar konusunda da çok etkili bi ilaç hala yok.. sıkma canını sakın.. çözüm yolları var .

• Bioxin kullanmani oneririm bende dökülen ön kısımlarda tüyler canlamaya basladi fakat bazı cekincelerim var o yuzden artık kullanmak istemiyorum. Arastir yinede.

• kel erkeklerin daha çekici olduğu yalanına inan. mesela bn geniş alınlılıların öyle olduğuna inanırım.

• Doktora git. İstediğin sampuanı al istediğini yap bunun tek çözümü besin takviyesi. Sampuanlar sadece durdur ve gecicidir. sanırım çinkoydu. Çinko eksikliğinden kaynaklanıyor sac dokülmesi. Doktora git ve sana vitamin takviyesi yapıcaklardır.

• bendede aynısı var. Uyku düzeni yok hiç birşey düzenli değilya neysee işte sac dökülmesi başladı asırı hemde. Denemediğim şey kalmadı. Bir gün tv programında gördüm ve kesin tedavi içten yapılması gerekiyor. Bence git fayda var tekrar gelmez saç...

• Teşekkürler. :)) Bence de doktor verir bunun cevabını. Benim düzenim düzensizliktir. Bunu değiştiremiyorum. :(

• kazıt sıfırdan çıksın gürleşsin saçlar

Yükleniyor...