• Sor
  • Bence

Bizler Tanrının yitik çocuklarıyız.

Sizce de yaşadığımız dönem berbat değil mi ? Sahip olduğumuz her ne varsa eninde sonunda bizlere sahip oluyor. Mal, mülk, sevgi, kin, aşk, kadın.... Daha Fazla

En İyi Görüş

• “Eğer bunu okuyorsan, bu uyarı senin için. Bu anlamsız güzel baskılı kağıttan okuduğun her kelime hayatından harcanan diğer bir saniye demek. Yapacak başka işlerin yok mu? Hayatın gerçekten bu kadar boş mu da bu anları daha iyi geçirebileceğin bir yol düşünemiyorsun? Yoksasaygı ve inanç beslediğin otoriteyi ortaya koyanlardan çok mu etkilendin? Okuman gereken her şeyi okur musun? Düşünmen gereken her şeyi düşünür müsün? Sana alman gerektiği söylenen her şeyi satın alır mısın? Apartmanından dışarı çık. Karşı cinsten biriyle tanış. Lüzumsuz alışverişi ve mastürbasyonu bırak. İşinden ayrıl. Bir kavga başlat.Yaşadığını kanıtla. Eğer insanliğini ispat edemezsen, bir istatistik olarak kalacaksın. Artık uyarıldın. ”Tyler Reyiz.Cut.

• Sonuç. Bir şey değişeceğini inanıyor musun ?

• Öncekileri Göster
    • Yorumları okusana üsteki :)

• :) İlahi Komedya..

Dante aklıma geldi şimdi asişdla

Kızlar Ne Diyor 6

• 8376489472948719 yıldız.kesinlikle öyle.ama başka bir devirde olmak ister miydim emin değilim dünya başlı başına lanetli bir yer.

• Ciddi bir soru sordum millet dalgaya vuruyor. Onlar gibi olabilmek isterdim. Düşünmeyen, sıkılmayan, saçma şeylere gülen, vakit geçiren..

• Öncekileri Göster
    • anladım pardon eksi verildiğini görünce yanlış anlaşıldığımı düşündüm bir an.

• Ben eksi vermedim başkası vermiş galiba. Artı verdim.

• Keşke bir kaç bin yıl sonra doğsaydım dediğim oluyor, ama önceki dönemlerde hayır. Kadınların hiçe sayıldığı zamanlar, aynı zamanda tüm ağır yüklerin kadınlar üzerinde olduğunu düşünsen, çamaşır makinesi yok, ocak yok, şohben yok, ütüler kömürlü. En basiti ev temizlicen, al başına dert. Bir de üzerine kuma gelecek, ohh maşallah...

• Bir kaç bin yıl sonrası olamaz bence insanlar dünyanın kaynaklarını tükettiler bile günümüzde..

• Bazen hiç dünyaya gelmeseydim dediğim zamanlarda bu aralar sık sık oluyor

• kutsal suyumuz içilmiş :/

• Boşver suyu, şarap yok mu şarap?

• dio sana şarap yok tatlım ^^

• bana bir şans verilse dünyaya gelmek istemezdim kesinlikle. cidden berbat bir devirde doğmuşuz. en azından geçmişte doğmayıisterdim

• Bende istemezdim.

• burda olmasaydık nerede olurduk? kendimizi yine hissedebilir miydik acaba? daha kötü bir yerde olacaksak burası iyi bence. bir hayatımız var iyi ya da kötü. ama azda olsa mutlu olup sevindiğimiz anlar çok.

• Hissetmeseydik de olurdu.

• kaç yaşındasn Allah aşkına ! ne bıkmışsın yılmışsın böyle kolayca gencecik yaşta madem böyle olduğunu düşünüyosun sıyrıl bu durumdan.. tek noktaya saplanıp kalırsan önünü zaten göremezsn biz şansızız biz mutsuzuz deyip bunalımlara girmek mi daha koly yani bırak arkadaş bu kadar karamsar olma çık o çerçeveden dışarda görmek istemediğin bir hayat var !

• Bunun bunalımla alakası yok. Toplumsal baskılara dayatıldık gidiyoruz. Toplum önceleri ilk okul bitirene saygı ile bakardı, sonra lise oldu, sonra üniversite oldu, üniversite yetmedi okuduğun okulun iyiliği ve bölümü sorgulanmaya başlandı. Bu en basitinden bir örnekti.

• Öncekileri Göster
    • Ünlem işareti ne oluyor . Neye tepki gösteriyorsun. Bunun bunalımla vs. alakası yok. Bizi ele geçiren bir sistem var. Sistemin parçası olmayan dışlanır, saçma değil mi ?

• size bir şans verilse dünyaya gelmek ister miydinz ? iyice okuyunca çelşki görüyorm resmn hayttn kop git der gibi bu benm fikrim...

Erkekler Ne Diyor 7

• Yoo gayet memnunum bu çağda yaşamak; Anlamıyorum ki, hangi çağa öykünüyorsunuz; 200 sene önce yaşayıp bir hanedanın kölesi olmak mı1000 sene önce zır-cahil bir dönemde ölmek için yaşamak mı4000 sene önce ilkel bir dönem de hayvan gibi yaşayıp 35 yaşında saçmasapan bir hastalıktan ölmek miGüzel ? Dünya her zamankinden daha güzel ve daha da güzel olacak, Belki erken doğmuşumdur ama asla geç değil

• Davrandığımız davranışlar bile kendimizin değil. Görmüyor musun ?

• Paranoya mı yapıyorsun anlamadım

• Biz farkında değiliz ama bir sistem var. Bu sistemden dışarı çıkınca ne oluyoruz. Anormal insan modeli, dışlayın bunu. Etrafında ki insanların kurallarına uymayınca sana yabancı, farklı, kötü gözle hiç mi bakılmıyor. Başkalaşıyoruz, başkalaştırılıyoruz.

• #FightClubTerk#Ksye hashtag gelsin

• Her şeyi bir filme bağlamak ergence olur. Filmi izleyebilirsin fakat anlattığı derin düşünceyi anlayamazsın. Her gördüğün yazıya bu arada Fight Club deme. Bu düşüncelerim, yazılarım o filmi izlemeden öncede vardı. Kendimi bildiğim andan itibaren vardı.

• mutsuz olmak haramdır. mutlu olanlar cennette gireceklerdir. sen bu dünya da cennet gibi yaşayamazsın yarısı cehennemdir bu dünyanın. o yüzden imtean olduğunu hatırla başına ne gelirse gelsin mutlu ol

• link bu çocuğun yerinde olsaydın bunları diyebilir miydin ? Evet imtihan dünyası ama en ufak çile gelse başımıza isyan noktasına geliyoruz. Yalan deme öyle.

• kimse hak etmediği şey başına gelmez. o gördüğün çocuk olabilir ama her insan insan değildir. sana insan şeklide gösteriliyor. görüntü beyinde oluyor ama gerçekte görüntü dışarı da yok. bu et parçası nasıl görüyor ve duyuyor bu izlettiren ve izleyen biri var. bize de böyle korkunç şeyler de arasıra izlettiriliyor çünkü bu dünya dediğim gibi yarısı kötülüktür

• Büyük konuşmamak lazım. Başına büyük bir acı gelir ve bu dediklerini ben mi söyledim dersin. İnsanın acısı her zaman kendisine büyük gelir...

• Keşke sevdiğim tüm insanlarla 15. yüzyılda falan yaşasaydım. Bazen dünyaya gelmeseydim dediğim zamanlar da oluyor. Ve bahsettiklerin varya bize dayatılan toplumsal kurallar, kalıplar bunlara zorla girmeye çalışanlar var, giremezsen veya girmek istemezsen de bu sefer dışlanıyorsun.Bazen gezegenimiz evrenin tımarhanesi mi diye düşünmeden edemiyorum.Goethe

• Bunları göremiyorlar işte. Halen gayet memnun bir şekilde devam ediyorlar anlamıyorum gerçekten anlamıyorum. Nasıl görmüyorlar bu dayatmaları, kalıpları, saçmalıkları...

• Öncekileri Göster
    • Olabiliriz tabi ki. Fakat genel olarak hüzünlü bir yaşam geçireceğimiz kesin.

• Yani dediğinde haklısın, sorun fazla nesnel bakamıyoruz ve maddesel işlerle uğraşamıyoruz. Yapacak birşey yok, mutlu olmaya çalışıcaz.

• Allah hiç kimseye kaldırabileceğinin üstünde bir yük yüklemez..Bunlar maneviyat eksikliğiyle ilgili durumlar.. Yaşadıgımız devirle alakası yok bu işin..

• Ya böyle konuşuyorsun iyi hoşta. Yaşadığımız devir kötü devir. Kimse iyi demesin, dünya git gide bok çukuruna girmeye başlıyor ve bunu göremiyorsunuz. Çocuklarımız çizgi film adı altında cinsel ögeleri bol ve gizli mesajlarla dolu şeyler izliyor. Hiç bir şeye engel olamıyoruz. Savaşlar başlıyor, kanlar dökülüyor. Alkol, uyuşturucu vs. gibi maddeler artık normalize edildi. İnsanlar normal olarak görmeye başladı.

• Öncekileri Göster
    • Senin cevabın daha komik.

• Herneyse kardeş..Haklısın sen Tanrının yitik bir çocugusun ve öyle kalmaya da devam edeceksin.

• Birşey yapmak isteyen yolunu bulur,birşey yapmak istemeyen nedenini bulur..

Yükleniyor...