Depresyon sizce hastalık mı? Depresyonda olanlar ne yapmalı?

Merhaba benim psikolojim biraz bozuk:( Ben depresyon tedavisi görüyorum:( Depresyonu yenmek için anti depresan kullanmak dışında insan kendi kendine... Daha Fazla

Güncellemeler:
Depresyondan kurtulmak istiyorum:( Hayat herşeye ramen çok güzel ve biz istesekte istemesekte zaman akıp gidiyor. Yalnızlık insana çok zor geliyor bazen:( İnsan aslında kendi kendine yeten bir varlık ama en azından bir arkadaşa ihtiyacı var:( Ben aslında hayatımda yalnız değilim çevremde beni sevenler var çok şükür. 1 sevgilim olsa diyorum ama utangaç ve çekingenim:( bunu yenmek için ne yapmalıyım? Kendimi bilmek, tanımak için ne yapmalıyım sizce?

En İyi Erkek Görüşü

• Bence ilk önce spor yap vücudunu zinde tut, çok iyi geliyor,birde butür depresyonların kayağı genelde ya yalnız kalmaktır yada hayat kaygısı taşıyorsundur,eğer intihara kadar bazen düşündüğün şeyler oluyorsa ,bunu kesinlikle git birine anlat sakın içinde tutma,kız arkadaşların varsa onlar anlat yoksa bitane bul anlat,yoksa samimi olduğun seni dinleyebilecek arkadaşlarına anlat, birilerine açıl işte bi şekilde samimi birileriyle paylaş bunu,şunuda bil , türk milletinin her 10 kişiden 3 ü hayatında ağır depresif rahatsızlıklar geçirir,hayatı çekilmez olur,yanlız kalır ,bıkar usanır en son intiharı seçer ve gider,bende bunları çok yaşadım ,hala yaşıyorum, makine mühh. drsleri bunaltıttı,daha bugün bi dersten kaldığım açıklandı,tanışmak istediğim biri en son facesinde silmiş beni, gibi birsürü ıvır zıvı herkesin hayatında var,büyütmeden üstesinden gelmeye çalış...saygılar _jules de casablanca-

• Teşekkürler.