Gözlük takarsam gözlerim düzelecek mi yoksa o gözlüğün görüşüne göre mi kalacak?

arkadaşlar şimdi benim gözüm uzağı bulanık görüyo ama görebiliyorum hatta doktora da gittim orda harfleri de takır takır arka arkaya soluksuz okudum ama uzağı bulanık görüyorum. sorum şu mesela ben şimdi gözlük takarsam gözlerim git gide düzelecek mi yoksa gözüm o gözlüğün görüşüne göremi kalıcak hep yani gözlük takarsam hiç çıkaramıcakmıyım ben onu anlayanınız varsa yardım edebilirmi

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Miyop olmusun

• Rica ederim, inşallah iyi olur.

• tamam gidecem zaten bi daha doktora teşekkürler

• Gözlük takabilirsin o da ilerletmez

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 3

• Astigmatın var.Gözlük takmazsan ilerler.Takarsan ilerlemesine engel olursun.İhmal etme

• neyse zaten gidecem doktora teşekkürler

• Çok ilerler.İlerledikçe yakını da bulanık görmeye başlarsın.

• çok mu ilerler bide sadece uzağımı bulanık görecem

• miyop gözlük taksan da takmasan da ilerler belli yaşa kadar ama senin yaşının küçük olmadığını düşünürsek fazla ilerlemez

• belki çok az 0.25kadar

• 20 yaşındayım ilerlermi

• bulanık görüyorsan eğer sen astigmatsın.ve çok ileri derecede olmasa da miyopsun.gözlük takarsan düzelmez,takmazsan ilerlemez.takmazsan ilerler derler ama ilerlemez pek.miyopla birlikte astigmat olduğun için ilerlemez

• tamamen kurtulmaksa kastın ameliyat evet...

• bende astigmat olduğumu düşünüyorum ameliyatlamı düzelir bu başka çaresi yok mu

Erkekler Ne Diyor 4

• O gözlük eksik görüşü tamamlayacak.Düzelme olmayacak.Kaç numaraki .Eğer düşük bir dereceyse çok sorun olmaz.Göz gelişmesini tamamlayınca zaten ilerlemez artık.

• valla bulanık görüyorum çok uzağı ama o kadar çok abartı değil ondan soruyorum ilerlermi diye

• Gözün eğer ilerleyecekse gözzlüklede ilerler.Geşişimini tamamlamış sende ama.Çok küçün no ise takmana gerek yok

• takmazsam ne olur ilerlermi yerinde mi sayar

• Öncekileri Göster
  • bulanık görüyorsan kesinlikle astigmatsın büyük bir ihtimalle miyopluk da var doktora söylemen lazımdı bunu doktor nasıl anlayamadı ?

• aynen öyle ameliyat

• tek çaresi ameliyat diyorlar sen ne düşünüyosun sencede öylemi

• astigmatta zaten görememe gibi sorunun olmuyor sadece bulanık görüyorsun seninki galiba daha başlangıç olduğu için hayatını etkilemiyor istersen biraz bekle baktın aşırı bulanıklık var gidersin doktora lens veya gözlük takarsın sorun olmaz ama kesinlikle lens veya gözlük tedavi değil ilerlemesinide durdurmaz sadece iyi görmeni sağlar zaten astigmat ilerlemek isterse ilerler

• Öncekileri Göster
  • 200 metre uzagı secebiiyorsan sorun yok :)

• :D tabi arada kızıda goturuyom batarken kızla yiyisiyoz :Daahaahahaha

• ohoo güneşi görüyorsan sen aşmışsın o zaman :D

• 200 m otedeki bir sisenin markasını soyleyebilirmsin :D yada otobusun numarısını? ona bakarsan

guneside goruyoz :D oda 150milyon km mi ne uzak ona bakarsan ben 150milyon km oteyi goruyorum :D

• Öncekileri Göster
  • Gözlük gözlerini iyileştirmez sadece iyi görmeni sağlar gözlükten kurtulmak istiyorsan ameliyat lazım

• doğru söylüyosun ama oda çok riskli

Yükleniyor...