• Sor
 • Bence

Arkadaşım sağdıcı olmamı istedi. bekar bir genç bu kadar sorumluluğun altından kalkabilir mi?

En yakın arkadaşlarımdan bir tanesi yakında evlenecek ve bana sağdıcım olur musun dedi. Bende tabii oluruz, orası kolay falan dedim. Ama sağdıçlık... Daha Fazla

En İyi Görüş

 • Dostum internetde yazanların büyük bir kısmı doğrudur aslında sağdıç sabahın bir köründen onları odaya bırakana kadar damatın kanatları gibi bişeydir.Lakin bu yazan şeylerde iki tarafın ailesine ve adetlerine göre oranlıdırda.Yani atıyorum bi gelini almaya gittiginizde en ağır adet aşama aşama apartman giriş kapısını çocukların kesmesiyle ve senin onlara para vermenle başlar sonra ev kapısı ve yine para sonra kızın oda kapısı sandık vsvs die gider bu aşamaların hepsinde cepden para çıkıyor.Mesela bazı aileler bu aşamalardan sadece bi tanesini uygular gibi.Eşle ya da evlilikle ilgili bişiyler anlatmana gerek yok zannetmiyorumki de arkadaşının senden böyle bi beklentisi olsun.Sonra düğünün gidişatı konusu bu konudaki en sıkıntılı olay genelde takıların takılmasından sonra ender kullanılan tarafların aç olduğu salak bi adete gidiyor.Nedir bu adet takılar takılır çift dügün salonundaki odalarına geçerler o sırada aileler altınların bi kısmına çökmeye kalkarlar mesela engel olucaksın onlara bazen çok çirkefleştikleri görülür.Uzun lafın kısası biraz daha araştırmayla internet yerine yaşayan insanlardan tam günü anlatmalarını tavsiye ederim.Sonuç bekar bir genç bu sorumluluğu tereyağından kıl çeker gibi halleder..

Kızlar Ne Diyor 2

 • Bence yanlis kisiyi secmis ozaman.. sadic evli olsaymis daha mantikli olurmus.. evlilik hakkinda bilgiside onemli cünkü..

  • Bence de yanlış kişi gibi :). Ya 2 tane sağdıç olur mu ki bir düğünde. Biri evli olsa diğeri ben olsam olmaz mı acaba?

  • yok daha neler :)) illa senmi olacaksin, ona durumu anlat, ben sadic icin kendimi uygun bulmuyorum de, ama herturlu yine yardimci olursun arkadasina, sadece evli biri olsa daha uygun olur. genelde boyle zaten

 • ya damat damatlık yaparken sende sağ sol işlerle ilgileneceksin.fotoğrafçı düyün yeri misafirler felan.Yardımcısı olucaksın bir nevi. Birde hoşun agitmeyecek ama pasta kesme parası fotoğraf parası ufak tefek veletlerin istediği düğün harçlıklarını sen vereceksin hani yol kesiyorlar ya :D cebinde bol bozuk para bulundur. lazım olucak.

  • Ya para kısmı bir şekilde halledilir de bu diğer meseleler bana ağır kaçar :) Böyle süs eşyası gibi falan dururum en fazla damadın yanında... Yav ne işlere bulacağım, çok sevdiğim bir arkadaşım olmasa böyle bir işe bulaşmazdım bile ama neyse. Tecrübeli arkadaşlar yorum yapar inşallah birazdan :)

Erkekler Ne Diyor 5

 • sağdıç ın görevleri

  -alkol varsa düğünde organize eder-kendisi çok içmesin

  -nikah memuru-orkestra onun işi, aksaklık olmasın diye ilgi. Mİsafirler ailelerin zaten.

  -düğün sırasında olabilecek tatsızlıklara karşı yapıcı

  -gençler oynamıyorsa gaz verici

  -zarflardan ve gelin arabasının süslenmesi

  -eğer yukarıdaki şık atlanmışsa- gelinin ve akrabalarının kuaför taşımaları, getir götürleri

  sadıc gömleği aldılar mı?

  • Yok daha düğüne 2 ay var.

 • bende yaptım arkadaşım istedi bende bekardım oldu gitti arkadaşım oluyo işte ben girdim iptal oldum yolumu bulamadım sen girme yanarsın

 • benim sağdıçta bekardı ama tecrübeliydi

  3-5 düğün atlatmıştı

 • Sagdıç damat yarısı sayılır gerdeği kastetmedim ha

Senin görüşün var mı?

0/2000

Yükleniyor...