IPhone 5 suya düştü, yeniden düzelme olasılığı?

1 ay önce iPhone 5'im suya düştü açmaya çalıştım açılmadı, sanırım en büyük hatayı burda yaptım içi yandı. Yenisini aldım.Ama az önce bişey buldum telefonu pirince koyunca düzelebiliyormuş.1 ay geçti üstünden artık koysam bir işe yarar mı? En azından satarım diye düşünüyorum.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• açmaya çalıştıysan düzelmez büyük iht. kapalı olup suya düşse hemen kurulayıp pirince koysan belki düzelebilirdi. kısa devre olmuştur artık. 1 ay sonra pirince koymanın hiç bir anlamı yok anında olması gereken birşey o. şu an çoktan kurumuştur zaten , bide ıslakken açmaya çalıştığından kısa devre olmuştur.

Erkekler Ne Diyor 17

• bu saatten sonra işe yaramaz ,satmak istersen değerlendirebilirm bana da içindeki bağlantıları lazım

• çalıştımı :p durum nedir?

• "Bozuk iPhone 5" şeklinde satabilirsin. Suya düştü falan dersin...alıcısı çıkar.

• bir ay önce mahsul edilmiş pirinç bulursan dene bulamassan at çöpe.

• aynısı başıma gelmişti yıllar önce.maalesef şu an için düzelse bile içindeki elektronik devreler oksitlendiği için bozulacaktır.soğuk bir bardak su iç üzerine-sakın satmaya kalkma.alacak kişiye çok büyük bir haksızlık yapmış olursun.vicdan azabını çekersin yıllar boyunca.

• alamaz arkadaşım.kaç tane pert olmuş arabanın kazasız gibi satıldığını bilmiyorsun galiba.yada ikinci el ceplerin sıfır diye satıldığını duymadın...
      alıcının değilde satıcının insafı olacak.

• aklı başında insan herhalde kontrol ederek alır :)

• aga işlemcisi yanmıştır onun beyni yanmış iphone bişeye yaramaz.

• Hiç bir ise yaramaz gecmis olsun

• 5 dk kızarmış yağda karıştırmayı unutma sakın.

• Ben İphone servisinden sizlere ulaşmaktayımÖncelikle tebrikler!Başarısızlığınızdan ötürü sizleri tebrik eder o aşama için geç kaldığınızı belirtmek ister, iyi günler dileriz.İphone Co. IK

• dene bakalım

• Bu tarz durumlarda pilin derhal dışarı çıkarılması gerekir ancak IPhone pili çıkmadığından iş işten geçmiştir. Servise göndermen gerekir. Parça değişimi ile onarılabilir belki

• O zaman en iyisi sen su geçirmeyen bir telefon al kendine...
      Sony Xperia Z öneririm

• en az 1000 lira olur dedi onun yerine yenisini almak daha mantıklı geldi çünkü kesin düzgün çalışıcağı da belli olmaz dedi

• Garanti kapsamında almaz. Ancak ücretini verirsen neden almasın.

• Öncekileri Göster
  • düzelir belki ama 1 aydan sonra zor.au revoir!

• Satarım derken bu durumu belırtmenı tavsiye ederim cunku bu durumda sen magdur olmayıp baskası magdur olacakki bu kul hakkıdır ve emın cıkar.

• takdir ederim.

• Yok durumunu tabi ki söylerim.

• yaramaz. pirinç nemi çeker devrelerdeki oksitlenmeyi engeller. en büyük hatan suya düşmüş telefonu açmaya çalışmak olmuş o şekilde telefonu sudan çıkarıp bataryasını çıkarıp biraz kurulayıp pirincin içine koysan bir hafta beklese sıkıntı olmaz çalışırdı. ama artık içinde nemde kalmamış direk olarak yanmış telefon neyin içine koyarsan koy düzelmez

• hiç iPhonum olmadı fakirim ben

• iPhone'ların bataryasını çıkaramıyoruz malesef :(

• Firmaya tamire vermek aklına gelmedi mi yenisini almak ne ya ?

• cik.s söylemezsen bilemezler baktılar içinden su çıktı, 15 saat mesaj yazıodum elim terlemiştir dersin ..

Ben ne kötüymüşüm lan lkjsdfll..

• Suya düştüğünü anlamayacaklar mı :)

• Söylemicektin okumadın mı garanti şartlarını mesuliyet kabul edilmeyen kısmı ?

• Öncekileri Göster
  • pirinç dolu bir kabın içine koy. 1 gece orada dursun düzelir

• oksitlenme yapaar genelde... ama yine de koy.. düzeleceğini düşünüyorum

• 1 ay oldu yalnız yine de düzelir mi?

• Evvah gitti babanın tüm parası :/

Kızlar Ne Diyor 7

• off yklşk 2 saat önce suya düşürdüm:( basta aclmısdı kpattım kuruttm v.s. pirinçe koydum yardımm lütfennn

• Benim düzelmedi yenisini almak zorunda kaldım kısa devre yapmış. Telefon sıcak mı?

• ayyy inanmıyorum o kadar para :D

• kendini de atsaydın suya keşke ben olsam öyle yapardım :(

• suya en dayanıklı telefon sony xperia z

• Daha düzelmez.

• Acma kapat yarını bekle

• 1 ay mı oha pirincle dene bir bakalım ama çok gec

• Açılmıyor ki zaten, 1 ay oldu bu olay olalı.

• umarım düzelmez

• Bunu yazmak için girmiştim :)

Yükleniyor...